Şimdi Ara

msi rx 480 8gb + amd fx8350 Gta 5 40 fps ??? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
1.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

quote:

Orijinalden alıntı: anl90

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

O işlemci çok çekirdek performansı ile pazarlanan zayıf bir işlemci. Tek çekirdek performansı rezil durumda. Bu sebeple de darboğaz yapıyor. 8 çekirdek tam performans çalıştığında 2500K'yı geçiyor ama çekirdek başına performansta önüne gelenden tokat yiyip duruyor. GTA V, Cities Skylines, AoE gibi oyunlar çok fazla CPU gücüne ihtiyaç duyuyor ve AMD işlemciler bu noktada yetersiz kalıyor. i3 işlemciden daha kötü sonuç vermesinin sebebi de tek çekirdek performansının artık telefonlarla yarışacak kadar zayıf kalması.

Az öne Far Cry 4 de 1280*720 low da denedim ve 50 fps den yukarı çıkmıyor.
    Hocam Allah aşkına bu da mı normal ya

normal.çünkü o çözünürlükte gpu ya yük binmez.cpuya biner.buda gpunun çok az çalışmasına sebep olur.ayarları sonlayın bi

Hocam anakart , işlemci ve ekran kartını alalı 3-4 gün oldu .
    Kesin , yüzde yüz darboğaz mı diyorsunuz başka ihtimal yok mu vallahi moralim altüst oldu ya .
    Bunu test etmenin başka yolu yok mudur

1080pde gpu ve cpu kullanımlarını bi konuya atın.afterburner bakıp

Afterburner dan kontrol ettim simdi .

4K da very high ve ultraya yukselen tum ayarlar ultrada 35 40 arasi fps aldim . GPU %90 kullanılırken , Cpu %75 80 kullanılıyor . Ve 1080 den daha akıcı .

Sonra 800 × 600 de low da denedim .

45 55 fps aldım . Ekran karti % 30 larda islemci ise %80 lerde dolaştı . Ama grafikler berbat tabi . Akıcı bile gelmedi 4k gibi .

Arkadaşlar sanki darbogaz varsa bile çok değil gibi geldi bana bu degerlere bakınca siz ne diyorsunuz ?

Ayrıca PSU gerçek değeri 456 watt .

Sizce , eger bir darbogaz varsa sebep PSU nun iyi beslememesi olabilir mi ?

Şöyle de birsey var . Pc bir bakıyorum 2 dakikayi geçiyor açılirken , sonra restart ediyorum 20 30 saniyede açılıyor . Ve enterasandir simdi aklima geldi . Gta 5 bugun 4k da cok daha iyi iken 1080 e göre , dün 2k ve 4k yı acmayı denedigimde inanilmaz bir kasma vardı . Ama bugun hic yoktu bu kasma 4k daha akiciydi .

Bu tutarsızlık durumu PSU olabilir mi ?

Yani emin olmam gerekiyor tek sebep işlemci mi degil mi niye ne olur Allah rizasi için anlayin beni çok pahaliya patlayacak intele gecmek bu kadar para harcamisken . Yani gerekirse harcayacagim artik ama yeter ki sorunu dogru tespit etmis olalım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anl90 -- 10 Ekim 2016; 1:37:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 225Watt maksimum güç çeken MSI Rx 480 8gb
    220Watt maksimum güç çeken AMD 8350
    100W Anakart + hdd + fanlar + ram + dwd
    Maksimum harcayacağı gerçek güç 550 Watt =>Sizde var 550 watt var Psu'dan olması muhtemel 700 Watt 80+ bir psu ödünç alıp deneyin anlaşılır ancak bence sorun o değil sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

225Watt maksimum güç çeken MSI Rx 480 8gb
    Maksimum harcayacağı gerçek güç 550 Watt =>Sizde var 550 watt var Psu'dan olması muhtemel 700 Watt 80+ bir psu ödünç alıp deneyin anlaşılır ancak bence sorun o değil sorun

En en son afterburner dan yazdığım değerler hala darboğaz göstergesi midir ? Ya da yoğun bir darboğaz mı ?

• anl90 kullanıcısına yanıt
    Bir yerde darboğaz olduğu belli. Psu da yetersiz. Frekanslar ne alemde? Acaba parçalardan biri güç yetmediği için frekans mı düşürüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir yerde darboğaz olduğu belli. Psu da yetersiz. Frekanslar ne alemde? Acaba parçalardan biri güç yetmediği için frekans mı düşürüyor?

Islemci anakart ve ramlar birbirine uygun hiç bir uyumsuzluk yok arkadaşlar . Ben islemci darbogaz yapmiyor diyemiyorum . Ben sadece psu yetersiz olur da sistem istedigini alamazsa islemci darbogazina sebep olabilir mi bununl düşünüyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

225Watt maksimum güç çeken MSI Rx 480 8gb

Psu mun gerçek değeri de 456 watt . Power yapabilir mi diyorsunuz ? Yani herkes islemci dedi ama bu yuzde yüz islemci midir yani

Sistemde parçalar çok kötü seçilmiş ve bunu öğrenmemiz için bize bilgi vermen lazım, olabilir mi düşünüyorum demek değil. After burner ile OSD'den aç frekansları, al SS'yi at buraya varsa bir sorun söyleyelim. Olabilir mi? Muhtemelen oluyordur.
  • quote:

Sistemde parçalar çok kötü seçilmiş ve bunu öğrenmemiz için bize bilgi vermen lazım, olabilir mi düşünüyorum demek değil. After burner ile OSD'den aç frekansları, al SS'yi at buraya varsa bir sorun söyleyelim. Olabilir mi? Muhtemelen oluyordur.

Sistemde Hangi parçalar kötü seçilmiş ? Belirtirseniz ekran kartı işlemci ve anakart da bir ihtimal değişim yapabilriim .

Ben sadece anakart , işlemci ve ekran kartı aldım . Diğerleri zaten vardı . Değişmesi gerekenleri söylerseniz değiştirebilirim .

Aferburner de hangi değerleri görmek istiyorsunuz ayrıca ? Onu belirtirseniz aktif hale getirip akşam bakabilirim . Bu arada ss nedir acaba ? Afterburner ekranında bir kayıt yeri var windowsta oraya kayıt aldırıp kaydı mı payşlaşacağım acaba ?

Bu arada ram yetersiz demiştiniz ama afterburner da ram kullanımı 5000 bile bulmuyor . Bilginiz olsun . Arttırırım ama şuan yaşadığım sorunun sebebi olmadığı için yazdım yanlış anlamayın .

Bende çözümü bulmak için çırpınıyorum kendimce . Sakın beni yanlış anlamayın . Sadece bilgi amaçlı yazıyorum herşeyi . Cevap vermek , aksini iddaa etmek amaçlı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anl90 -- 10 Ekim 2016; 11:59:45 >

Aldığınız 3 parça da ileri dönük değil ve çıktığı dönemde de pek iyi olmayan modeller. Bir defa sistem buradan kaybediyor. 4 yıllık bir sistem aslında. RX480 iyidir, daha fazlasını verebilecek potansiyele sahip bir kart ama sistemde bir darboğaz var belli ki. Bunun tam nereden kaynaklandığını öğrenmek için de oyun sırasında AfterBurner'ın CPU ve GPU frekanslarını ekranda gösterecek ayarını açmanız ve kontrol etmeniz gerekli. Eğer ki boost frekansından düşük ise darboğaz vardır. Eğer GPU oyunda boost hızına çıkmamış ise CPU ve/veya PSU darboğaz yapıyordur muhtemelen. Diğer taraftan HDD darboğazı gibi daha düşük bir ihtimal var. Zira oldukça eski bir disk. Tavsiyem "Unigine Heaven" veya "Valley" Benchmarklarını kurup test yapın. Bu sırada CPU-GPU frekanslarını da kontrol edin. CPU veya GPU boost hızına çıkmamış veya diğerine darboğaz yapıyor olabilir.

Diğer potansiyel ram yetersizliği. Sistemde az ram varsa az ram tüketir, çok varsa çok tüketir. Sizde 8GB varken 5GB kullanıyor olabilir ama GTA V bende 16GB ram varken 10GB toplam tüketime ulaştırıyor. Yetersiz değil ama ileri dönük de değil ama öncelikli darboğaz kaynağı olmaz. Bellek tarafında bir darboğaz varsa şayet HDD'den kaynaklanır sizin sistemde.

Sizin yapacağınız şey şu: Disk, CPU ve GPU testi yapın. Ekran görüntülerini alıp buraya koyun. HWMonitor uygulamasını kullanabilirsiniz. Anlık değerleri gösterir. Oyunu da pencereli(windowed) modda açarsanız kolaylık olur. Oyun oynarken ve test sırasında "frekanslara"(MHz-GHz yazan değerler) ve kullanım oranlarına bakın. Sonuçları paylaşırsanız sorunu buluruz.

• quote:

quote:

Sistemde Hangi parçalar kötü seçilmiş ? Belirtirseniz ekran kartı işlemci ve anakart da bir ihtimal değişim yapabilriim .

Ben sadece anakart , işlemci ve ekran kartı aldım . Diğerleri zaten vardı . Değişmesi gerekenleri söylerseniz değiştirebilirim .

Aferburner de hangi değerleri görmek istiyorsunuz ayrıca ? Onu belirtirseniz aktif hale getirip akşam bakabilirim . Bu arada ss nedir acaba ? Afterburner ekranında bir kayıt yeri var windowsta oraya kayıt aldırıp kaydı mı payşlaşacağım acaba ?

Bu arada ram yetersiz demiştiniz ama afterburner da ram kullanımı 5000 bile bulmuyor . Bilginiz olsun . Arttırırım ama şuan yaşadığım sorunun sebebi olmadığı için yazdım yanlış anlamayın .

Bende çözümü bulmak için çırpınıyorum kendimce . Sakın beni yanlış anlamayın . Sadece bilgi amaçlı yazıyorum herşeyi . Cevap vermek , aksini iddaa etmek amaçlı değil

geçebilirsen intele geç hocam.ekran kartın gayet iyi.

• quote:

Aldığınız 3 parça da ileri dönük değil ve çıktığı dönemde de pek iyi olmayan modeller. Bir defa sistem buradan kaybediyor. 4 yıllık bir sistem aslında. RX480 iyidir, daha fazlasını verebilecek potansiyele sahip bir kart ama sistemde bir darboğaz var belli ki. Bunun tam nereden kaynaklandığını öğrenmek için de oyun sırasında AfterBurner'ın CPU ve GPU frekanslarını ekranda gösterecek ayarını açmanız ve kontrol etmeniz gerekli. Eğer ki boost frekansından düşük ise darboğaz vardır. Eğer GPU oyunda boost hızına çıkmamış ise CPU ve/veya PSU darboğaz yapıyordur muhtemelen. Diğer taraftan HDD darboğazı gibi daha düşük bir ihtimal var. Zira oldukça eski bir disk. Tavsiyem "Unigine Heaven" veya "Valley" Benchmarklarını kurup test yapın. Bu sırada CPU-GPU frekanslarını da kontrol edin. CPU veya GPU boost hızına çıkmamış veya diğerine darboğaz yapıyor olabilir.

Diğer potansiyel ram yetersizliği. Sistemde az ram varsa az ram tüketir, çok varsa çok tüketir. Sizde 8GB varken 5GB kullanıyor olabilir ama GTA V bende 16GB ram varken 10GB toplam tüketime ulaştırıyor. Yetersiz değil ama ileri dönük de değil ama öncelikli darboğaz kaynağı olmaz. Bellek tarafında bir darboğaz varsa şayet HDD'den kaynaklanır sizin sistemde.

Sizin yapacağınız şey şu: Disk, CPU ve GPU testi yapın. Ekran görüntülerini alıp buraya koyun. HWMonitor uygulamasını kullanabilirsiniz. Anlık değerleri gösterir. Oyunu da pencereli(windowed) modda açarsanız kolaylık olur. Oyun oynarken ve test sırasında "frekanslara"(MHz-GHz yazan değerler) ve kullanım oranlarına bakın. Sonuçları paylaşırsanız sorunu buluruz.

Hay Allah razı olsun hocam . Parçalar çok kötü seçilmiş derken ben uyumsuzluk var diyorsunuz sandım orda aklım gitti vallahi .Şimdi içim daha rahat . Söylediklerinizde haklısınız . Hiç itirazım yok .
    Akşam eve gider gitmez dediğiniz tüm testleri yapacağım . Bu arada bir arkadaşımdan bu hafta içi 750 watt psu alıp onunla da deneyeceğim . Bakalım değişikli olacak mı .

Ama siz derseniz ki ; uğraşma , anakartı ve işlemciyi iade et ya da sat ; aklımda şu üç parça var . Bu parçalar beni şuanki sistemden ne kadar yukarı çıkarır sizce ? Bu kadar bütçeye değer mi ?

Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL16 Dual Kit Ram
    GIGABYTE Z170-HD3P Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) HDMI&DVI Anakart

Akşam testleri yapıp yazacağım.
    Hepinize çok teşekkür ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anl90 -- 10 Ekim 2016; 12:30:10 >

• quote:

quote:

quote:

Abi bakalım eğer gerçekten sorun hdd power gibi değil de işlemci ise başka çare kalmıyor .

bu üçlüyü düşünüyorum bu durumda .

tabi işlemci ve anakartı değişim yaparlar ya da satabilirsem

• quote:

quote:

quote:

quote:

Abi bakalım eğer gerçekten sorun hdd power gibi değil de işlemci ise başka çare kalmıyor .

bu üçlüyü düşünüyorum bu durumda .

tabi işlemci ve anakartı değişim yaparlar ya da satabilirsem

14 gün içinde koşulsuz degişim hakkı var diye biliyorum.yazdıgın parçalar çok yeterli.gtx 1080 bile takarsın o sisteme ilerde

Önce testleri yap, sorun nerede bir görelim, ondan sonra ne lazımsa ona göre hareket ederiz.Ayrıca i7 koymana gerek yok. i5 6600K koysan da yeterli.
  • quote:

Önce testleri yap, sorun nerede bir görelim, ondan sonra ne lazımsa ona göre hareket ederiz.Ayrıca i7 koymana gerek yok. i5 6600K koysan da yeterli.

Tamamdır abi teşekkürler.

akşam sonuçları yazacağım
  • quote:

Abi bu arada ben işlemciyi aldığım firma ile görüştüm .
    İade alırız sorun olmaz dedi .

Ama ısrarla Far cry da bile bu kadar düşük olması enteresan bir durum .
    İşlemci olarak tabiki intel ama bu işlemci bu kadar yerlerden sürünemez diyor .

Bakalım akşam dönüş yapacağım abi
  • quote:

Abi islemci ve anakarti iade aliyorlar . İstersen bana uygun ram anakart ve islemci öner bu is bitsin 😀

• quote:

quote:

http://www.3dmark.com/spy/422344
    Titanx ile testi (pascal) ile bile 11 FPS alan bir işlemci o

http://www.3dmark.com/spy/529263
    rx480

Aşağıdaki link
    http://www.3dmark.com/compare/spy/529263/spy/385365/spy/441598/spy/418639/spy/444938/spy/341540/spy/461530/spy/391103/spy/335677#
    Detaylara bakarsan işlemcinin ortalama 11 FPS olduğunu görürsün her ikisinde de bu işlemciyi gösteriyor. yukarıdaki testlere göre ise toplu test hepsi msi ekran kartı PSU sınırda da olsa yetiyor gibi sorun PSU değil ancak PSU ömürlüktür ben 850W 80+ aldım bir defa aldım bir daha boşa para harcamam 10 yılda garantisi vardı sanırım 10 yıl sonra değişirim yaşarsam hala :D

http://www.3dmark.com/compare/spy/385365/spy/391103/spy/344984/spy/419516/spy/419616
    Burada da msi rx480 ile meşhur 9370 testi burada da sonuç böyle 11 fps

AMD Radeon RX 480(2x yani 2 kart ile bile ve yine 9370) and AMD FX-9370
    http://www.3dmark.com/spy/40514
    Sonuç 11 FPS :D

http://www.3dmark.com/compare/spy/391103/spy/466731/spy/146809/spy/472441/spy/208508/spy/18138/spy/480631/spy/149655/spy/416771/spy/440607/spy/208636
    CPU test ve CPU score kısımları düzgün olmalı öncelikle adam gibi fps için sonra da özellikle online oyun oynuyorsanız adam gibi en üst seviye chipsetli anakart alın mümkünse fastlan gibi bir teknolojisi olsun hadi kolay gelsin!

i5 6600K
    Anakart ve ram önceki mesajda yazdığın model olur.

Az daha masraf yapacaksın ama kafan rahat olur en azından.
  • quote:

i5 6600K
    Anakart ve ram önceki mesajda yazdığın model olur.

Az daha masraf yapacaksın ama kafan rahat olur en azından.

Abi Son olarak bu islemciden fan çıkmıyormus yetecek kalitede bir de fan onerir misin birde psu kalsin mi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.