Şimdi Ara

msi rx 480 8gb + amd fx8350 Gta 5 40 fps ??? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dostum ilerde 4k ile ilgilenirim demiyorsan elindeki kart fazlasıyla yeterli. Hazır freesync monitörün de varken bence macera arama. Yoksa G-Sync bir monitör de alman gerekecek ki freesync kadar ucuz değiller.

Bu arada rx 480 ile GTA V ultra ayarlarda ortalama 45 fps alırsın.

1080p very high ortalama 97 fps alıyormuş ki bence fazlasıyla yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babayigit -- 12 Ekim 2016; 5:44:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babayigit

Dostum ilerde 4k ile ilgilenirim demiyorsan elindeki kart fazlasıyla yeterli. Hazır freesync monitörün de varken bence macera arama. Yoksa G-Sync bir monitör de alman gerekecek ki freesync kadar ucuz değiller.

Bu arada rx 480 ile GTA V ultra ayarlarda ortalama 45 fps alırsın.

1080p very high ortalama 97 fps alıyormuş ki bence fazlasıyla yeterli.

10 gün önce aldığım bir kart gta 5 ultrada 45 fps alıyorsa , gta 6 da very high da 45 alır diye düşünüyorum. O zaman bu kartı almış olmak mantıksız geliyor . Iade hakkım da varken düşünüyorum . Msi gtx 1070 gaming z düşünüyorum ama bu free synch işi ne olacak? Şart mı ? Yoksa bu da mı satış politikası? Assassin da ise yaradı ama her oyunda bu sorun olur mu acaba bilemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gta 6 2 sene sonra çıkacak.. O zamana kadar senin 1070 ultra'da istediğini veremeyebilir. Youtube'a RX480 Gta 5 gameplay yaz. Çıkan videoları izle. Hangi işlemciyle kaç fps verdiğine falan bak. Oyun DX12 olsa işlemci işini görür, kartın zaten fiyatına göre çok iyi. Ayrıca ayarlardan MSAA'yı kapat ya da 2x falan düşür... Yorumların birisinde eleman "Gölgeleri soft'a ( yumuşak ) getirdiğim zaman benim AMD kart 20 fps kadar daha hızlı çalışmaya başladı." demiş. Bak aynı kartla adam 1080p 60 fps altına düşmüyor. İşlemci i5 6400.

https://www.youtube.com/watch?v=okUi6RBMYUE

bu da 8350 fx 6300 karşılaştırması.. FX 8350 60'ları rahat görüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=UUN7KkC1ZzA

• anl90 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/m_121068032//tm.htm

hocam buyrun , daha önce de söylediğim gibi sorun ram. psu ya da işlemci darboğazı değil. hatta ben 15 GB ram kullanımını gördüm , o sıra fps yine düştü biraz. sadece bir kere oldu. 16 bile ucu ucuna.
  • 8350'yi yerden yere vurmuşlar. Evet bu işlemci serisinin çağlar önce çıkan oyunları bile, teknolojiden dolayı kaldırmadığı bir gerçek fakat GTA V ve çoğu yeni oyun bunlardan değil. Oyun çoklu çekirdeği destekliyor. Tabi ki de intel işlemcileri tercih etmek daha doğru olur tabi aradaki devasa fiyat farkını göz önüne alırsak da bu durum gayet normal sanki?

Sorun yaşayan arkadaşım büyük ihtimalle açılmaması gereken yada aşırı diye tabir ettiğimiz ayarları açtığın için o kadar düşük performans aldın. Bende 8320 ve 290 var ve minumum 45 fps'lere düşüyor oyun. O da çimlik alanlarda. Genelde 50-60 arası çalışıyor. Ayrıca Afterburner'da bu kadar çok özellik açmak GTA v de takılmalara neden oluyor. Bir fps açman yeterli.

Ben 2 sene önce topladım 2 sene boyunca çıkan neredeyse tüm oyunları ultra da oynadım. Fakat bazı çoklu işlemci desteklemeyen oyunlarda ise çok kötü bir performans aldım. Ve artık yavaş yavaş 500 liralık bir işlemciye göre sonuna geldiğini düşünüyorum. Bu yüzden yeni aldıysan iade etmeni öneririm. Biraz tuzlu olacak fakat i7 6700k al derim. Bence 1 senelik ömrü kaldı 8000 serisinin. Bende seneye upgrade edecek gibiyim fiyatlarda düşer umarım.

480'e gelirsek 1080p için yeterli hatta fazla bir kart. Ben daha yüksek çözünürlükte oynayacağım dersen, 1070 veya 1080 düşünebilirsin. Fakat daha yüksek çözünürlük bu kartların ömrünü kısaltacaktır 1080p ye göre. Tavsiyem ekran kartına dokunma illaki nvdia istiyorum dersen 1060'a bir göz at.

• quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

8350'yi yerden yere vurmuşlar. Evet bu işlemci serisinin çağlar önce çıkan oyunları bile, teknolojiden dolayı kaldırmadığı bir gerçek fakat GTA V ve çoğu yeni oyun bunlardan değil. Oyun çoklu çekirdeği destekliyor. Tabi ki de intel işlemcileri tercih etmek daha doğru olur tabi aradaki devasa fiyat farkını göz önüne alırsak da bu durum gayet normal sanki?

Sorun yaşayan arkadaşım büyük ihtimalle açılmaması gereken yada aşırı diye tabir ettiğimiz ayarları açtığın için o kadar düşük performans aldın. Bende 8320 ve 290 var ve minumum 45 fps'lere düşüyor oyun. O da çimlik alanlarda. Genelde 50-60 arası çalışıyor. Ayrıca Afterburner'da bu kadar çok özellik açmak GTA v de takılmalara neden oluyor. Bir fps açman yeterli.

Ben 2 sene önce topladım 2 sene boyunca çıkan neredeyse tüm oyunları ultra da oynadım. Fakat bazı çoklu işlemci desteklemeyen oyunlarda ise çok kötü bir performans aldım. Ve artık yavaş yavaş 500 liralık bir işlemciye göre sonuna geldiğini düşünüyorum. Bu yüzden yeni aldıysan iade etmeni öneririm. Biraz tuzlu olacak fakat i7 6700k al derim. Bence 1 senelik ömrü kaldı 8000 serisinin. Bende seneye upgrade edecek gibiyim fiyatlarda düşer umarım.

480'e gelirsek 1080p için yeterli hatta fazla bir kart. Ben daha yüksek çözünürlükte oynayacağım dersen, 1070 veya 1080 düşünebilirsin. Fakat daha yüksek çözünürlük bu kartların ömrünü kısaltacaktır 1080p ye göre. Tavsiyem ekran kartına dokunma illaki nvdia istiyorum dersen 1060'a bir göz at.

Hocam merhaba ;

Sistemi topladım. Ctesi ekran kartı hariç satıl almaya gidiyorum. Ekran kartı da ay sonu alacağım .

Anakart : GIGABYTE Z170-HD3P intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC)
    İşlemci : Intel i7 6700K + Deep Cooler Gammax 400
    Ram : Kingston Hyperx Fury 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz
    Ekran K: MSI GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit
    Harddisk: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk ( BUNU HER TÜRLÜ ALACAĞIM-AY SONU 240 GB SAMSUNG SSD ALACAĞIM )
    Samsung LS24 F350 FHMXUF 72 hz 4 MS ( ALDINDI )

Hocam herhalde uzun bir süre ayar kısmadan oyun oynarım gibime geliyor .
    Özellikle Msi GTX 1070 in ; gta 5 tüm ayarlar açıkken ultrada yaptıklarını gördükten sonra dehşete düştüm :) Oyun 2K ultrada 100 fps de

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Gta V o kadar yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Sizin ki üst seviye bir sistem olmuş o yüzden rahat kaldıracaktır.
  • quote:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Gta V o kadar yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Sizin ki üst seviye bir sistem olmuş o yüzden rahat kaldıracaktır.

Çok teşekkür ederim hocam sağolun.

Son bir bilgi isteyeceğim sizden:)

Anakart 2133 Hhz 3400 (oc ) yazıyor .
    Ramlar 2400 mhz

Anakart ( 2133 den 3400 ) e kadar destekliyor anlamına mı gelmektedir bu bilgi ve oc kendi mi yapıyor acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anl90

quote:

Ramlar 2400 mhz

Anakart ( 2133 den 3400 ) e kadar destekliyor anlamına mı gelmektedir bu bilgi ve oc kendi mi yapıyor acaba ?

Evet anakartın desteklediği değeri gösteriyor o. Ramlere pek takılmayın. Önemli olan ekran kartı ve işlemcidir. Overclocksuz bile senelerce oynarsınız bu sistemle. OC işlemini siz yaparsınız. Manuel veya otomatik olarak yapma imkanınız var. Pek anlamıyorsanız bu işlerden anakarta kafana göre yap diyebilirsin. Fakat dediğim gibi hiç gereği yok bence o.c işlemine bu sistemde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 13 Ekim 2016; 17:30:58 >

• quote:

quote:

quote:

Ramlar 2400 mhz

Evet anakartın desteklediği değeri gösteriyor o. Ramlere pek takılmayın. Önemli olan ekran kartı ve işlemcidir. Overclocksuz bile senelerce oynarsınız bu sistemle. OC işlemini siz yaparsınız. Manuel veya otomatik olarak yapma imkanınız var. Pek anlamıyorsanız bu işlerden anakarta kafana göre yap diyebilirsin. Fakat dediğim gibi hiç gereği yok bence o.c işlemine bu sistemde.

Çok teşekkür ederim.

Konu açmıştım Freesync monitörüm var nvdida kart g-sync kullanıyor sorun yaşar mıyım bu özellik devre dışı kalacak diye ;
    Bununla ilgili birden fazla satıcı ve teknik servis ile görüştüm. Hiç birşey olmayacağını söylediler . Tek korkum bu inşallah böyle sorun yaşamam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ramlar 2400 mhz

Çok teşekkür ederim.

Konu açmıştım Freesync monitörüm var nvdida kart g-sync kullanıyor sorun yaşar mıyım bu özellik devre dışı kalacak diye ;
    Bununla ilgili birden fazla satıcı ve teknik servis ile görüştüm. Hiç birşey olmayacağını söylediler . Tek korkum bu inşallah böyle sorun yaşamam.

Sorun yaşamazsınız. Sadece o özelliği kullanamazsınız kart Nvidia olduğundan dolayı.

• Arkadaşlar selam.

İşlemcim (fx 8350) dün akşam kurum olarak bilgisayar parçaları satın aldığımız firmanın teknik ekibi tarafından test edildi. Darboğaz yapıyor denen işlemci; Msi gtx 1070 gaming x 8GB ekran kartı, 16 gb kingston hyperx ram, samsung 240gb ssd, gigabyte 990xa anakart ve 700 watt thermaltake psu ile test edildi. SONUÇ: Gta 5 2k da ultrada alınan fps değeri: 110 arkadaşlar. İşlemci darboğaz yapmıyor. İstanbul'da yaşayıp inanmayan varsa buyursun beraber gidelim hafta sonu. Firma Kadıköy'de. Sistemdeki sorun PSU ve HDD imiş. Ancak; ben işlemci,anakart ve ekran kartımı iade edip, i7'li sistem kurdum. Aynı testi i7 li makinada yaptık ve 25-30 fps fark etti gerçekten.

Burdan şu çıkıyor ve tartışması artık yapılamaz ben gözümle gördüm yapan yapsın beni bağlamaz tabiki. İntel i7 6700K, fx 8350 den kesinlikle üstün. Ancak ; fx8350 için ileriye dönük artık alınmaz lafına kesinlikle katılmakla beraber , bu işlemci hala 2000 liralık karta 700 watt psu ile 100 fps leri yakalatacak kadarda güçlüymüş. Darboğaz lafı basa basa söylüyorum KÜLLİYEN YALAN .

Ben yine de birkaç yıl sonrasını düşünüp , bir sefer masraf edeyim kafam rahat olsun mantığından dolayı işlemci( FX8350 ),anakart ve ekran kartımı( MSİ RX 480 Gaming 8gb ) iade ettim.
    Siparişi tamamlanan, yarın ödemesini yapıp satın almaya gideceğim sistem;

E.Kartı: MSI Gtx 1070 gaming x 8GB
    İşlemci: intel İ7 6700K+deep cool gammax 140 mm fan
    Anakart: gigabyte z170-hd3p 3466mhz(o.c.)
    Harddisk: samsung 250gb 750 evo + WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3 7200 rpm 64mb cache
    Ramlar: Corsair 2x8 16 GB 2800mhz vengeance ddr4
    PSU: Cooler Master G750M 80 plus 750 watt (744watt gerçek güç)modüler.
    Kasa: Zalman R1 ( Yarın fikrim değişebilir )
    Monitör: LS24F350 4MS 72Hz freesync ( Önceden almıştım ) Zaten G-sync'e o paraları vermezdim.

Fx8350 li sisteme zaten toplam 3000 civarı ödeyecektim. 3000 liraya eski bir işlemciye göre sistem kurmaktansa; sizlerinde gözümü açması ile birlikte 5.900 TL ye bu sistemi kurdum. :)
    Allah herkese daha iyilerini almayı nasip etsin,kim neyi gerçekten istiyorsa Allah nasip etsin inşallah.

Bu sistem ile de 2-3 sene ayar kısmadan ( çok ekstrem ayarlar dışında ) ultra da 1080 de en kötü 60 fps alamazsın diyen olursa herhalde kasayı yarın akşam 5.kattan aşağıya atarım :) Gücüm daha fazlasına yetmiyor ki bütçemi çok çok aştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anl90 -- 14 Ekim 2016; 15:23:07 >

• quote:

Arkadaşlar selam.

İşlemcim (fx 8350) dün akşam kurum olarak bilgisayar parçaları satın aldığımız firmanın teknik ekibi tarafından test edildi. Darboğaz yapıyor denen işlemci; Msi gtx 1070 gaming x 8GB ekran kartı, 16 gb kingston hyperx ram, samsung 240gb ssd, gigabyte 990xa anakart ve 700 watt thermaltake psu ile test edildi. SONUÇ: Gta 5 2k da ultrada alınan fps değeri: 110 arkadaşlar. İşlemci darboğaz yapmıyor. İstanbul'da yaşayıp inanmayan varsa buyursun beraber gidelim hafta sonu. Firma Kadıköy'de. Sistemdeki sorun PSU ve HDD imiş. Ancak; ben işlemci,anakart ve ekran kartımı iade edip, i7'li sistem kurdum. Aynı testi i7 li makinada yaptık ve 25-30 fps fark etti gerçekten.

Burdan şu çıkıyor ve tartışması artık yapılamaz ben gözümle gördüm yapan yapsın beni bağlamaz tabiki. İntel i7 6700K, fx 8350 den kesinlikle üstün. Ancak ; fx8350 için ileriye dönük artık alınmaz lafına kesinlikle katılmakla beraber , bu işlemci hala 2000 liralık karta 700 watt psu ile 100 fps leri yakalatacak kadarda güçlüymüş. Darboğaz lafı basa basa söylüyorum KÜLLİYEN YALAN .

Ben yine de birkaç yıl sonrasını düşünüp , bir sefer masraf edeyim kafam rahat olsun mantığından dolayı işlemci( FX8350 ),anakart ve ekran kartımı( MSİ RX 480 Gaming 8gb ) iade ettim.

Harddisk: samsung 250gb 750 evo + WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3 7200 rpm 64mb cache
    Monitör: LS24F350 4MS 72Hz freesync ( Önceden almıştım ) Zaten G-sync'e o paraları vermezdim.

Fx8350 li sisteme zaten toplam 3000 civarı ödeyecektim. 3000 liraya eski bir işlemciye göre sistem kurmaktansa; sizlerinde gözümü açması ile birlikte 5.900 TL ye bu sistemi kurdum. :)
    Allah herkese daha iyilerini almayı nasip etsin,kim neyi gerçekten istiyorsa Allah nasip etsin inşallah.

Bu sistem ile de 2-3 sene ayar kısmadan ( çok ekstrem ayarlar dışında ) ultra da 1080 de en kötü 60 fps alamazsın diyen olursa herhalde kasayı yarın akşam 5.kattan aşağıya atarım :) Gücüm daha fazlasına yetmiyor ki bütçemi çok çok aştım.

Sistem cok canavar olmus

Gtx 1070 1080p yi birak suan 4k bile rahat oynatiyor.cok kaliteli basini agritmayacak bir sistem olmus.iyi gunlerde kullaniniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Faithful Blood Day

quote:

Arkadaşlar selam.

Sistem cok canavar olmus

Gtx 1070 1080p yi birak suan 4k bile rahat oynatiyor.cok kaliteli basini agritmayacak bir sistem olmus.iyi gunlerde kullaniniz

Abi msi gtx 1070 gaming x ve i76700k yi bugun yine izledim testler GTA5 hersey açık advance kismindaki ayarlarda on olmak uzere 2k da 120 130 fps de oynuyorlar . Inanilir gibi değil .

Çok teşekkür ederim

Allah herkese daha iyilerini nasip etsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ramlerin birisini cikartip deneme imkaniniz var mi hocam gta5 i?

• Sisteminiz hayırlı olsun, gerçekten çok güzel olmuş ama burada atlanılan bir konu var ve kesinlikle gözünüzü açacağını umut ediyorum. Bu sistem full HD için çok ama çok fazla.

Elinizdeki tüm imkanları zorlayarak g sync özellikli en az 2k çözünürlüklü bir monitör almanız, bilgisayardan alacağınız keyfi katlarca arttıracaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: babayigit

Sisteminiz hayırlı olsun, gerçekten çok güzel olmuş ama burada atlanılan bir konu var ve kesinlikle gözünüzü açacağını umut ediyorum. Bu sistem full HD için çok ama çok fazla.

Elinizdeki tüm imkanları zorlayarak g sync özellikli en az 2k çözünürlüklü bir monitör almanız, bilgisayardan alacağınız keyfi katlarca arttıracaktır.

Selamlar ,

Teşekkür ederim hocam .

Çoğu zaman Samsung 55HU8500 model 4k tv de oynuyorum. Bilen bilir ne kadar sağlam bir tv olduğunu. Onda oynarken ya da samsung full hd monitörümde oynarken bariz fark yaratacak birşey ile karşılaşmadım.
    Tek fark ; tv de fps kilidi koymuyorum oyun yine akıp gidiyor. Ama monitörde 80 fps lerde özellikle GTA da hızlı araç kullanırken ağaçlar da özellikle titreşimler oluşuyor bu da rahatsız edici. Bunu da vsync on yaparak
    engelliyorum. Hiç bir sorun yaşamıyorum bu şekilde.

Bütçem olduğunda kesinlikle dediğiniz gibi bir monitör alacağım ama :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.