Şimdi Ara

Msi Rtx 2080 Gaming X Trio ile 25fps alma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar konu başlığında belirttiğim üzere geçen gün aldığım ekran kartım bi anda bf5 de 17fps,shadow of tomb raider da 23fps almaya başladı,daha sonra pc ye format attım,bu seferde grafik sürücüsü yükledikten sonra denetim masasında dosyalar içinde yüklü olmadığını fark ettim 10 sn ara ile ekran kartı fanları tam yükte çalışıp pc kendine reset atıyor,sorunun ne olduğu konusunda yardımlarınızı rica ediyorum,işin içinden çıkamadım.

kasa:coolermaster cosmos c700p

anakart:msi x470 gaming carbon ac

işlemci:amd ryzen 5 2600x

bellek:corsair 2x8gb 3200mhz ddr4

ssd:samsung 970 evo 250gb m2 ssd

psu:silverstone strider 1000 watt 80 gold plus

ekran kartı:msi rtx 2080 gaming x trio

• Sanki sistemde bir uyumsuzluk var anakart biosu güncelmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Sanki sistemde bir uyumsuzluk var anakart biosu güncelmi?
    Anakartın biosunu güncelledim hocam önce anakartın arkasında cmos tuşundan komple biosu sıfırladım sonrada biosu güncelledim.Sistem sorunsuz çalışıyordu herşey bi anda oldu anlamadım.
  • Windowsun hızlı başlatma özelliğiyle ilgilide olabilir bunu bir deneyin.

Msi Rtx 2080 Gaming X Trio ile 25fps alma sorunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Windowsun hızlı başlatma özelliğiyle ilgilide olabilir bunu bir deneyin.

tamam hocam mesai bitiminde evde dediğinizi deneyim size dönüş yapacağım.
  • darkyamaha kullanıcısına yanıt
    BIOS'da Gaming Mod'u actiysaniz kesinlikle kapatin. Degisik voltajlar veriyor anakart, oyunlarda sapitiyor PC. MIS X470 Gaming Plus anakartta yasamistik benzer sorunu, cozum olabilir.
  • Başka bir bilgisayarda deneyin, aynı olay varsa gönderin gitsin.Şansına arızalı olabilir yada kronikde olabilir.Aşağıdaki linkte,aynı kart aynı sorun var.
    https://forum-en.msi.com/index.php?topic=310559.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

BIOS'da Gaming Mod'u actiysaniz kesinlikle kapatin. Degisik voltajlar veriyor anakart, oyunlarda sapitiyor PC. MIS X470 Gaming Plus anakartta yasamistik benzer sorunu, cozum olabilir.
    gaming mode u hiç kullanmıyorum zararlarını bildiğim için uzak duruyorum.ddu programı ile sürücü kalıntılarını silip tekrardan yüklemeye çalışacağım olmadı elimde eski kartım gtx 1070ti var onu takıp deneyeceğim baktım eski kart çalışıyor daha 1 haftası dolmayan rtx 2080 e değişim yolu gözüküyor demektir.
  • Merhaba günaydın arkadaşlar sorunun ne olduğunu sonunda buldum,coolermaster in ekran karti standindan takmistim ara baglanti yuzunden kart tam performansinda calismiyor sapitiyor surekli pc reset atiyor ekranda donmalar olusuyordu direkt olarak pci express slotuna taktigimizde cok stabil calistigini fark ettim suan anthem oyununda denedim ultra ayarlarda 2k ort 70-100 arasi fps aliyorum.ekran karti standtlarini cok guclu bir ekran kartiniz var ise kullanmanizi pek tavsiye etmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O aletleri kullanmamak lazım veriyolunu köy yoluna çeviriyorlar

• hocam ekran kartını nereden aldın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdead06

hocam ekran kartını nereden aldın ?
    hocam ekran kartını vatan bilgisayardan aldım.
  • darkyamaha kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Sizin vertical holder'da sorun var. Kartın kablosu büyük ihtimal arızalı. Bu ürünün aynısını ben kullanıyorum. Pek çok kart kullandım. Hiç böyle bir sıkıntım olmadı. GTX 1080, GTX 1070, RX580, R9380, R9390 VEGA64.

Bu kabloların kartın performansına etkisi yok. 3Dguru ve gamersnexus siteleri de olmak üzere pek çok kullanan insan var. Sıkıntı yaşayan yok. Sizde olması ilginç.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.