Şimdi Ara

MSI PE60 7RD-435TR Ekran hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar birçok modeli inceledikten sonra bu bilgisayarı almaya karar vermiştim. Hem oyun hem de iş için kullanacağım ve performansı kadar tasarımı da çok önemli benim için. Tasarım olarak tam aradığım bilgisayar. Fakat ekranı ips ekran mıdır onun hakkında bir bilgi bulamadım. Henüz yeni bir model ve hiçbir yazı yada inceleme yok.

Bugün vatan bilgisayarda iki msi modelini yan yana inceledim. Biri gp62 6qe 675tr (tn panel sanırım) diğeri ge62 6qf 1054tr (ips panel). İki ekran arasında çok büyük fark vardı bana göre. Tn olanın renkleri soluk, mat ve net değilken, ips olan çok canlı ve net görüntü sunuyordu. Tn ekranlı laptop'u bedava verseler almam o derece hoşuma gitmedi. Bu kadar fark olması normal midir? Ve asıl merak ettiğim bu kadar pahalı ürünlere neden öyle bir ekran koyarlar? Oldukça şaşırdım açıkçası.

Bu olay kafamı karıştırdı arkadaşlar. 5000-6000 lira verip mat, soluk renkli bir ekran kullanmak istemem. Almayı düşündüğüm model de tn panel sanırım ve vazgeçeyim mi bilemiyorum. Fikir verir misiniz lütfen.

http://www.sadecenotebook.com/msi-pe60-7rd-435trgtx1050-pmu401792

• Ne yaptınız aldınız mı hocam ? Bende ips ekranlı arıyorum..
  • Yok hocam almadım henüz. Bu model çok hoşuma gitmişti ama sırf ips değil diye almıyorum. Kullanan 1-2 arkadaşa sordum forumdan dönüş yapmadılar görmediler sanırım. Beklemedeyim.
  • ips ekran istiyorsanız gs serisine bakın diğer modellerde ips olmuyor genelde
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    ips ekranlı 4 bin tl ye kadar model göremedim,sanırım 4.200 e ips ekranlı monster alıcaz artık bakalım.İş bilgisayarı yapıyorsun,ekranınla övünüyorsun ve ekranın ips değil,tam bir rezalet yani.
  • Kesinlikle katılıyorum. Şu modelde ips ekran olmaması çok enteresan gerçekten. Monster kullanmadım hiç ama kasa kalitesi iyi değil diyorlar. Biraz önyargılıyım o yüzden monster'a karşı.
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    ips ekranlı bulursanız banada haber verin hocam alayım :) bende araştırıyorum bakalım
  • Tabii ki haber ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.