Şimdi Ara

MSI Optix MAG 274QRF-QD OYUNCU Monitörü İNCELEMESİ ( En İYİ Monitör ? ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
7.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler bu güzel inceleme ve indirim uyarısı için.

Bir süredir fiyat takibi yaptığım bir başka ürünün fiyatındaki sürpriz düşüşü görünce 2 gün önce aniden (şu anda yolda olan) başka bir monitör sipariş etmiştim.

Sanırım o düşüş olmasaydı muhtemelen bunu tercih ederdim ama bana kargo dahil 3.119 TL ya mal olunca onun da iyi bir tercih olabileceğini düşündüm.

Siz de görüşünüzü belirtirseniz sevinirim.

MSI Optix MAG 274QRF-QD OYUNCU Monitörü İNCELEMESİ ( En İYİ Monitör ? )

MSI Optix MAG 274QRF-QD OYUNCU Monitörü İNCELEMESİ ( En İYİ Monitör ? )

• çokrenkli kullanıcısına yanıt

Hocam şöyle bir göz gezdirdim, benim incelediğim monitör panel olarak daha iyi sanırım, birde kasa yapısı olarak daha üst modellere denk. Argb yada pivot vb. Özellikleri de var. Normalde ikisi aynı fiyat seviyesinde sanırım ama sizin aldiginiz fiyat çok guzel, bence tadını çıkarmak lazım hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

Haklısınız arka taraflarının plastik olduğunu okumuştum. Kasa olarak MSI dan geride.

Hoparlör de yokmuş.

Bunlar beni fazla ilgilendirmiyordu o nedenle seçimim zor olmadı.

Ama dediğim gibi liste fiyatına kalsaydı MSI indirimli fiyatıyla çok cazip.

Siz de iyi günlerde kullanın.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt

İnceleme için teşekkürler. Bir süredir Playstation ve dizüstünü birlikte bağlayabileceğim bir oyuncu monitörü arayışındayım. İncelemeyi okuduktan sonra tam bu monitörü beğenmiştim ancak sanırım hoparlörü yok. Zaten monitör pahalı olacağı için harici ses sistemine masraf etmek istemiyorum. Bu özelliklere denk bir de dahili hoparlörü olan bir model önerebilir misiniz?

• emre544 E kullanıcısına yanıt

Hocam bildiğim bir model yok ama hoparlör pahalı birseymi ki, monitörde hoparlör olsun dediğinize göre ses konusunda çok hassas değilsiniz. 150 liralık hoparlörler bence işinizi fazlasiyla görebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Hocam bildiğim bir model yok ama hoparlör pahalı birseymi ki, monitörde hoparlör olsun dediğinize göre ses konusunda çok hassas değilsiniz. 150 liralık hoparlörler bence işinizi fazlasiyla görebilir.

Daha işimi görür diye düşündüm. Aslında ses de önemli. Tv’de soundbar takılı mesela. Tv’ nin sesini beğenmedim diye almıştım. Hoparlörlü böyle model yoksa mecbur ayrı bir çözüm bulacam o halde. Teşekkür ederim.

• Samsung Odyssey G7  de değerlendirilir.

• İnceleme için çok teşekkür ederim. Baya büyük emek vermişsiniz tebrik ederim. Monitör konusunda tecrübelisiniz size bir soru sormak istiyorum pekala.

Ben 2k cı değilim 1080p ye bayılıyorum. Şu fotoğrafını koyduğunuz özelliklerin hepsini barındıran bi 1080p monitör biliyo musunuz ?

Curved tercihim olur ama curvedda ips neden yok anlamış değilim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

Curved olupta kaliteli olan bir ekran yok hocam, 1080P ısrarını anlayamadım yalniz :) 25 ten büyük monitör de 1080P tavsiye etmiyorum ben.

• Kavisli 27" 2K Qled teknolojili monitör denedikten sonra kavissiz monitörler gözüme çöp görünmeye başladı. Ciddi anlamda kavis olayı bence çok farkl ve çok gerekli bir özellik oyunlarda.

• Hocam bu panelde ışık sızması ne durumda?

• quote:

Curved olupta kaliteli olan bir ekran yok hocam, 1080P ısrarını anlayamadım yalniz :) 25 ten büyük monitör de 1080P tavsiye etmiyorum ben.

O kadar güçlü ekran kartı alıcak param yok çünkü 2k bana ara çözünürlük geliyor bide.

1080p bana her türlü yetiyor çok oyun oynayan biri değilimde. Bende msi mag241c var ama ghostingi var sevmiyorum.

24 inç maks 1080p için onu biliyorum. 24 üstünde 2k ya geçilmesi gerekiyor pixel yayvanlığı için

Teknolojiyi biraz takip edememiştm en son ips panellerde 75 hz ÜSTÜ olmuyordu senelerdir ama bakıyorumki ips panellere baya baya yüksek hz ler gelmiş NE KADAR SÜRE OLDU BİLMİYORUM İLK 120-144 HZ IPS MONİTÖRLERİ KİM GETİRDİ BİLMİYORUM. Bende bu sebepten ötürü acaba curvedlara ips panel geldimi diyede merak etmiyoreee değilimmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 23 Haziran 2021; 3:5:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

Hocam var tabi de bildiğim kadarıyla curved olupta kaliteli olan monitörler aşırı pahalı :) Birde sadece oyun için kullanılacaksa aslında 27 1080p curved olanlara bakılabilir. Yalnız IPS değil VA panellerde daha çok verim alırsınız oyun için.

• sadtneverdie kullanıcısına yanıt

Hocam belirgin birşey gozlemlemedim ama akşam karanlikta fotoğraf çekip atayım.

• Eline sağlık ustam, emek verip incelemişsin. Bende Samsung G7 Odyssey var, çok memnunum , premium bir monitör. Tek şikayetim Kavis mevzusu ve masada çok alan kaplıyor, harici aparat / aldım ama çare olmadı. Monitör masa derinliğinin yarısını kaplıyor. Bana Kavis olmayan, Gerçek donanımsal Gsync uyumu olan, 2k 144 hz moniör lazım ama masanın yarısını kaplayan ayağı / standı olmayacak , ergonomik olacak, Duvara tam yapışacak, masada boşluk kalacak yani. Senin incelediğin bu model beklentimi karşılamaz sanırım Gysnc modül yok ve Pivot ayak olduğu için bu da baya yer kaplar..

• quote:

Hocam belirgin birşey gozlemlemedim ama akşam karanlikta fotoğraf çekip atayım.

Eyvallah. Bir monitörde en taktığım konu siyahlar ve ışık sızması.

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Hakan abi ayip ediyorsun monitorleri degisiriz olur biter:)

• OPTİMİST kullanıcısına yanıt

Çok güzel monitör de çizim yaparken zor olur gibime geliyor deneyimleme fırsatım olmadı hocam ama günlük kullanımda eminim keyif vericidir üst seviye bir seri çünkü. Gsync ve freesync desteği var ama hocam donanımsalmi degilmi bilgi sahibi değilim var olduğunu biliyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: reoix

Hakan abi ayip ediyorsun monitorleri degisiriz olur biter:)

Ayıp ediyorsun, aradığım kriterleri karşılıyorsa hemen değişelim :)

@Muten Baba

Çizimle işim yok , int, oyun işinde kullanıyoruz. En iyisi kaşınmayıp elde tutmak :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.