Şimdi Ara

MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI KULLANANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

En azından Burada Sorunlar , Artılar , eksiler yazılmaya cogalmadan bile
    sorunsuz kullananlar dahil +1 yazarsa yorumlara sevinirim

Benim Msi ile yıldırım 10 aydır hiç barısmadı
    ben sorunsuz geçemiyorum günlerimi

Aylardır garantilerde :D ahhhhh çıldırmamak elde değil

Arkadaslar özellikle dragon center uygulama sonrası
    pc kafayı yiyormu sizde de ?

şuan bende anlık ekranda takılmalar
    maus hızında yavaşlama
    rgb ler windows acıldıktan 10-15 sn sonrası acılması gibi sorunlar gözükmekte
    dragon center uygulaması tıkladıgım da da 30-40 sn sonra acılıyor

game mod on olarak da aynı sorunları alıyorum
    game mod off da da aynı sorunları alıyorum

bios da sadece xmp açık
    oda kapalı olursa zaten ramleri 2133 mhz görüyor mecbur acıyorum

ramleri test ediyorum sorun yok
    anakartı yolluyorum garantiye sorun yok
    işlemciyi yolluyorum sorun yok :D

ürünler geliyor kurulum yapıyorum puf

yaani merak ediyorum özellikle

3600x ile x570 msi pro yu kullananlar denk gelirse yazsın lütfen bu 2 liyi
    + gskill 3200 cl16 32 gb ile de kullanan varsa bu 3 lüyü sorunsuz mu calısıyor diye aşırı merak ediyorum :D

• Ryzen 3600 ve bu anakartı kullanıyorum. öncelikle bios güncellemeleriyle ram uyumluluğu arttı. imzamdaki ramler standart 3200 oc ile 3800mhz cl 16 sorunsuz çalışabiliyor.
    Daha önce ;
    Kingston HyperxPredator 3000cl 15 16GB HX430C15PB3K2/16 sorunsuz kullandım.
    GSKILL SniperX 16GB 3000C16D-16GSXWB bu ram çok kötüydü 2933mhz üstü b450 anakartta da x570de de düzgün çalışmadı.

Dragon center sorununa söyle bir çözüm öneririm, ben bu şekilde kullanıyorum; rgb ayarımı yapıyorum ve sistemden siliyorum uygulamayı, uygulama çok güncelleme alıyor ama herşeye karıştığı için düzelmiyor.

Game mod kesinlikle önermem kullanmanızı, çok fazla voltaj veriyor sabit 1.4 gibi.

Sizdeki ramler 2x16 mı 4x8 mi? , kit olarak mı alındı.
  • ixib kullanıcısına yanıt
    selamlar 16*2 cl16 3200 mhz
    2 li kit olarak aldım

ve sistem kurulum yaptıktan sonra
    takılmalar ve ısı ile karsılasınca
    birde şu konuyu açmıştım
    https://forum.donanimhaber.com/amd-ryzen-5-3600x-isi-ortalamasi-ne-olmali--143605504-2#143612840

burada bazı kişilerin tavsiyeleri ile testler yapıp paylastım ve
    bakarsınız sizde göreceksiniz dragon center yuklu iken ve sonradan silip format attıktan sonra aldıgım paunlama arasında aşikar fark vardı
    bu fark sadece bende mi oluyor veya dragon center yukleyen kişiler bunda düşüklük yasamamak için onu oc amnaçlımı kullanıyor bilmiyorum
    ama ben suan sildim yani dün yaptım işlemi dün ve bugun suan stabil gözüküyor

halen test ediyorum

prime95 den korkuyorum 1 kere baslattım ayar seklini bilmiyorum cunku direk pc kapanmıstı :D hatta m2 nin suyu cıkmıstı :d ustundeki jelatin su verdi :D
    oradan biri son bi kez de bu teesti yap diyor
    30dk 1 saat arası yap eger sıcaklık 90 ı görürse sogutucu kaynaklı sorunun diyor

bunu yapacam şimdi

sıcaklık sorunum cıksa bile
    dragon center ile benim yıldızım barısmadı ben ne zaman yuklesem dünkü örneklerden biri mesela o attıgım linkde de paylastım
    format attım dragon center yukledim güncellemeler yapıldı vs
    test programları kuruldu
    test yaptım düşük rakamlar bunları paylastım görenler zaten yazdı bunlar düşük bir sorun var dedi bende yeni format attım ramler 3200 de calısıyor game mod on hiç bir sey eksik değil dedim sonra araştırmaya basladık kullanıcı yorumları yazarken bana
    bende bi yandan pc de bana gerekli programları yukluyorum mesela steelseries engineer mi ne öyle bir program var kulaklık ve mausum için onu indirdim yüklerken takılmalar basladı yukledi
    bunu yukledikten soran kullaklıga 7+1 ayarı yapmak için program içinden + bir yeri tıklıyoruz güncelleme gibi birsey yapıor onu yaparken pc gitti :D
    ya o ana denk geldi yada bir cakısma gibi birsey oldu

bunu nerden cıkartıyorum dragon center de all kısmıs var butun pc baglı rgb leri kontrol etme aynı efecti ver gibi o ayardan ben aynı modeli seçmiştim atıyorum kafadan eger oradan dragon center ulasmıs ise kulaklık maus ayarına simdi steelseries de araya girip bunlar benim malım benim rgb ayarım olacak diyorsa :D orada mı cakısma oldu ne ise biz tam çözemedik dondu pc
    kapat dedim kapanmadı ben elle kapattım
    açtım maus da takılmalar oluyor dedim steelseris sileyim
    3 kez denedim reset atarak silemedim silerken hata verdi
    c de dosya içini temizledim ( bu tarz hataların aynısını silememe vb c de dosya içi temizleme vs bunları dragon center de cok yasadım daha önceki zamanlarda :)
    neyse o sekilde sildim ama donmalar kasmalar devam ediyor
    klasörü saga sola tasırken bile kasılıyor ekran

neyse dragon center i de sileyim dedim onu da bi sekilde sildim gene düzelmedi :D
    pc de yüklediğim herseyi sildim :D
    yine düzelmedi :D
    yani nasıl birsey oluyorsa gözümüzden kaçan pc ye resmen diz çöktürüyor
    bu bahsettiğim olaylar format sonrası olan seyler yani

fotmat usb den atıyorum windowsu u kendi sitesinden indirip kullanıyorum
    evimde diger 2 pc var aynı usb ile onlarda da kullanıyorum onlarda sorun yok
    ama gel görki böyle buyuk hatalar ve çözüm yok
    tam pc yi oturtuyorsun bazen herseyi yukle duzenini yap sonra böyle seylerle ile karsılas
    çözüm yok format at 2 gun sonra yine aynı :D

evet böyle işte :)
    en son dün rgb ler nasıl olduysa açık kaldı normalde dragon center silince rgb lker sönerdi onun için mecbur yuklerdim
    ondan dolayı yuklemedim bu app yi simdilik sorun yok yinede testler yapıyorum bakalım zaman neyi gösterecek :D adım adım paylasyırum burda benim gibi yetersiz bilgiye sahip olup bu sekilde sistem düzen ve bu aksaklıklar benzeri yasayanlar olursa ararken yararlansın diye

• Genelde bu tarz anakart yazılımları hep kanser, ben de sizin gibi deneyerek çözdüm.
  • ya varya ne diyeceğimi artık bilmiyorum kanser yani ne diyim
    bir haftaya yakındır pc yi açmadım
    az önce açtım ve kapalı pc de ne oluyorsa artık yine yedi kafayı abi
    nerde sıkıntı var delirtecek insanı
    anakart ve kasa + sıvı sogutucu rgb leri yanmıyor

en son kapattıgımda yanıyordu

öneri üzerine mystich light indirdim
    dragon app sinde sorun yasayanlar bunu kullanıyoruz diye yazmıstı baska konuda
    indirdim ama açarken bu platform da uygun değil yazıyor anakart modeli desteklemiyor sanırım anlamadım
    şimdi mecbur dragon center kurmam gerekiyor kasa bildiğin karanlık oldu delirtecek beni
    ben şimdi dragon center kuracam ve yine baslıcak ve yine bitmeyen sorunlarla dolacak etrafım bu ne arkadas nasıl bir salakca sorundur neden bu sorunu ben aşamıyorum yani durduk yere ne olur abi anlamıyorum gerçekten anlamıyorum
    msi i butun detayları yazarak gönderiyorum anaklartı 3 kez gönderdim ama sorun yok diye geri gönderiyorlar
    kullanıyoruz bir süre ve o süre sonrasında bu tarz sorunlarla karsılasıyoruz yani ne olacak bu işin sonu

• Intele geçmeden önce aynı anakartı kullanıyordum 3900x ile. Dragon Center'i yüklediğimde anlık takılmalar bende de oluyordu silince düzelmişti. Kısacası Dragon Center dan uzak durun. Onun dışında beğendiğim memmun kaldığım bir anakartti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 7 Haziran 2020; 6:57:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cümleleri biz servis e anlatamıyoruz malesef !
    RGB ayarı İçin zorunlu bu app
    Fakat yüklediği zaman ne default da nede içindeki modlarda bu app yüklenmeden önceki hız ve stabilite yok
    RGB yanmıyor mecbur yüklüyoruz RGB yi açmanın bi yolu yok bios sıfırlıyoruz RGB yanıyor aradan geçiyor belli bir süre RGB ler yanmıyor
    Yazıyoruz böyle uzun uzun derdimizi gidiyor servis e bakıyorlar birsey yok geri yolluyorlar arkadaş benim yaptığım gibi işlemler yapsanıza kullansanıza kartı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yeni biosta acaba ne değişti bilen varmı sitesinde var

AMI BIOS

Version

7B93v1D

Release Date

2021-07-07

File Size

17.51 MB

Description

- Update to AMD ComboAM4PIV2 1.2.0.3b

• djx kullanıcısına yanıt

Ryzen 5000G APU ve Ryzen 5000 B2 güncellenmiş versiyonuna destek gelmiş, USB sorunları çözülmüş, stabilite arttırılmış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.