Şimdi Ara

MSI MPG x570 Gaming Edge WiFi Incelemesi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
8.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: No Way Out

Bu mesaj silindi.
    Ya iki dakka dur test yapacaz.torture da blend i seçiyoruz değilmi yukarısında iki tane daha seçenek var.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    başlattım cpu sıcaklığı arttığında kaparım stock soğutucu var.
  • hwogk H kullanıcısına yanıt
    MSI MPG x570 Gaming Edge WiFi Incelemesi
    cpu 94 kaldı beklerim daha mosu 80 e kadar bekliyem bakam çıkcak mı
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hayır sana bir şey dedik sanki allahan gevuruna keko dedik diye bu kadar da küsülmez ki.Bu arada yaşım var ya.Yaşım var diye devlet memuru gibi mi olalım yani neyse.

Bu arada yukarıda ki arkadaşın testide bence 10 dk dan sonra 71 e vurmuş kapamış diye kafa yapıyon ama o orada o derece de çakılırdı benim ki gibi acele etmiş artar sanmış bende öyle sandım 10 dk dan sonra 2 derece arttı.Bir de bunun belki teknik bir hesaplaması vardır fizikdir orandır sonuçta bende 145 çektiğine göre atıyorum 250watt çekseydi o değer ne olurdu gibi.Sonuçları atıyorum bak tam fotonun yanında.MSI MPG x570 Gaming Edge WiFi Incelemesi
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    1.2v sabitlediğin demişsin ama sabitleme yok herşey autoda ki zaten max a baksan 1.494 ü görürsün . Bu başlığı okuyacak olan arkadaşlara bende sesleneyim kart sorunsuz bir saate yakın arkadaşın istediği test olan prime95 ile sonuç mos vrm değeri 70 derecedir ryzen 3800x de.Ya da bu arkadaş gibi hiç birinin testini kendi yapmadığı çöp öneri sayfasına yönelebilirisiniz.
    Ne yapıyoruz şimdi atıyor muyuz bu anakartı? Anlamadım ben arkadaşın bu gereksiz kötü PR' ını. Ben kartı kredi kartının kampanyası ile indirimli aldım. Üzerine bir de soğutucuyu ve steam kodunu birisine sattım, kart bana 850TL' ye maloldu. Ağlamalı mıyız ne yapmalıyız, anlamıyorum bu gereksiz inatları.

3700x ile std şartlarda zorlamadan kullanacağım bir kartı yakmak için kasmak nedir, neyin kafasıdır anlamak mümkün değil...
  • 3600(ML240L sıvı soğutma takılı)-Egde Wifi Prime Testi

Baştan söylemeliyim ki bu testlerden vs. Hiç anlamam.Akşama daAida64 testi paylaşacağım.Aida64 1.38 voltaj(normali bu) 4.0 da test ediyor. Prime nedense 1.20 voltaj ve 3.80 de çalıştırıyor sistemi. Gelelim teste. Başlangıç,15 dakika,30 dakika,45 dakika ve 1 saat olarak ss ler aldım.

Başlangıç.

15 Dakika

30 Dakika

45 Dakika

60 Dakika

Testler gördüğünüz gibi. 54 ü geçmedi MOS kısmı. Akşam Aida64 testi de yapacağım 1 saat onları da eklerim.

Anakarta gelirsek 1500 TL civarına kampanyasız bence alınmaz. Daha iyileri vardır. Fakat kampanya ile bana 850-900 TL civarına geldi. B450M fiyatı veya 100-200 farkla X570 almış oldum. Şuan pek sıkıntı göremedim. Bu sorun yaşamayacağım anlamına gelmez tabi. Ben memnunum şuanlık. İyidir kötüdür yorumlar normal fakat eleştirildiği kadar aman aman kötü bir anakart değil bence. Yüzeysel-normal kullanıcılara bence yeterli.Tabi kampanya denk gelirse alınmalı. Yoksa kampanya 1500 bandında daha iyi x570 var sanırım. En kötü B450M Tomahawk alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Ne yapıyoruz şimdi atıyor muyuz bu anakartı? Anlamadım ben arkadaşın bu gereksiz kötü PR' ını. Ben kartı kredi kartının kampanyası ile indirimli aldım. Üzerine bir de soğutucuyu ve steam kodunu birisine sattım, kart bana 850TL' ye maloldu. Ağlamalı mıyız ne yapmalıyız, anlamıyorum bu gereksiz inatları.

3700x ile std şartlarda zorlamadan kullanacağım bir kartı yakmak için kasmak nedir, neyin kafasıdır anlamak mümkün değil...
    Ya şimdi onun inadı ezbere bildiği ya da youtuber abilerinden duyduğu saçma veya yalan test sonuçlarının yıkılması oldu.He fan boydur başka markanın pazarlama trolüdür ona mesaim yok anlamak için o kadarını bilemem.
    Asıl konuya gelirsek işte size dün yaptığım test sonuçları aida64 de 54 derece ona tırt test dedi, prime95 small fft yap dedi yaptık 1 saat 70 de çakıldı.İlk mesajım da testi kısa tuttum demem cpu stok soğutucu olması ve cpu tempin logaritmik olarak artacağını farz etmemdi.Ki ayarlar autoda olduğu için cpu temp 95 de sabitledi.Bu da Hardware Unboxed videosundaki PBO+AUTO OC Ayarıdır, o testte 3900x de 98 derece bulmuş mos değerini.Video da zaten kartın değil işlemcinin yanacağından korktuğu için testi sonlandırmış.
    Sizin işlemciye gelirsek 65 watt tdp i yine güç tüketimi açısından pusula olarak alırsak bırakın standardı istediğiniz kadar kartı zorlayabilirsiniz hadi manual oc yaptınız ekstrem, yanacak olan ilk şey kart dan ziyade işlemci olur tahminim.
    He ben video da ki test düzeneğinde heatsink i çıkarıp mosun üzerine digital termometre koyup airflowsuz ortamda çalıştırıyorum dersiniz bizde güler başarılar dileriz.
    Bu arada Alprux arkadaşımız dün yanlış olarak belirtmiş ben özelden sormuştum testi nasıl yaptığını, yanlış anlamazsa özelden attığı mesajını paylaşıyorum doğru bilgiler vermek kafa karışıklığını gidermek açısından.

Alprux
    ''Valla ben 1.250v de 4.2 de yapmıştım testi ama bugün bende birdaha denicem adanada yaşıyorum testi yaptığımda oda sıcaklığıda baya yüksekti onları falan söylemedim.ayrıntılı test yapıcam bende''
    Alprux
    ''Ben zaten ters yazmışım ya cpu71 mos 60 olacaktı''
  • Tech_master T kullanıcısına yanıt
    Tabloya baktığımızda Gigabyte x570 auros elite'in 1.240v de 218 watt çektiğini ve kartında 1 x 8-pin ATX 12V güç konektörü kullandığını Msi Edge e geldiğimizde ise 1.336v de 258watt çektiğini kartında 1 x 8-pin ATX 12V 'a ek olarak 1x 4-pin ATX 12V güç konektörü kullandığını gözden kaçırmamak gerek.Asus Tuf Gaming e geldiğinizde sensor olmadığı belirtilmiş ve digital termometre ile aldığı sonuç yazılmış ve videonun başında sensor ile alınan sıcaklığın iç sıcaklığı verdiğinden kendi termometre ile ölçtüğünden birazcık daha fazla olabileceği belirtilip listede üçüncü sırada yer alan asrock x570 steel legend da tam tersi bir sonuç alarak kendi muhakemesini çürütmüş.

Yani neresinden bakarsan elinde kalan bir test olmuş.Tabi insan oğlunun aklından ziyade imajinasyonlar ve güven üzerinden muhakeme edip karar verme mekanizmasını işlettiğinden kimse bunları fark etmemiş.Karta sahip olanlar bile elinin altında kart varken test etmek yerine bu video üzerinden yorum yapması insanların muhakemesi ve pazarlamanın gücü ve yöntemleri hakkında çok ilginç sonuçlar çıkarıyor hakikaten.
  • Hocam yeni pc toplarken bu karti alayim diyorum. Bu zamana kadarki durumu ozetleyebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hagi10best

Hocam yeni pc toplarken bu karti alayim diyorum. Bu zamana kadarki durumu ozetleyebilir misiniz?
    Sadece anakart olarak 1500 tl verilmez edgeye. Kampanya bittiği için bence şuan alınmaz. Kampanya olsaydı alınabilirdi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.