Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.903
Cevap
1
Favori
136.418
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> MSI MegaBook M635 AMD Turion64 2.0GHz 1024MB 100GB DVD+-RW
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      8 Mesaj
      04 Şubat 2008 15:09:11
      quote:

Orjinalden alıntı: makkoca

@mzrkbl
      m635 hangi notebook ya da nasıl bir notebook sorularının cevabını öğretti. Ben bu açıdan müteşekkirim kendisine.
      Servis olarak İstanbul'da Bimtes ile çalıştım, sağolsunlar hallettiler pnlarda sorunsuzca.

Bu aralar aleti tekrar servise götüreceğim. Bu defaki sorun DPCs'in (Deferred Procedure Calls) sürekli %20-30 seviyesinde işlemci kullanması.
      Daha çok windows sürücülerinin kullandığı DPC'nin CPU tüketmesindeki en büyük etken ise sürücü uyumsuzluğu ya da donanım arızasıymış. Özellikle de GPU. Uzuun süredir herhangi birşey yüklemediğim makinemin bu hale gelmesinde tek sebep donanım gibi duruyor. Zaten belliydi olacağı çünkü aylardır makineyi açar açmaz fan çalışmaya başlıyordu. Yakından elektrik süpürgesi gibi geliyor tabi:) Sabrettim ama artık garantinin de sonlarına geldik, garanti bitmeden bir ziyaret etmek lazım Bimtes'i.

şu DPC , GPU bunlar nedir? benimde bilgisayarım açılır açılmaz fanı devreye sokuyor ve fan 24 saat emireri gibi çalışıyor. hiç sustuğunu duymadım bugüne kadar. biraz detaylı bilgi verir misin? nedir? nasıl düzeltilir? driver felan dedin ama ben cicidos v3 kullanıyorum yani tam uyumlu driverlar zaten yüklü.. hiçbişey anlamadım :) gerçi sorun olsa da maviye götüresim hiç yok ama kısmet. en azından sorunu öğrenelim
      |
      |

• Onbaşı
      29 Mesaj
      26 Şubat 2008 18:36:13
      arkadaşlar m635 e vista kuran varmı? cicidos v3 ü nereden temin ederim
      |
      |
      07 Temmuz 2008 14:51:23
      quote:

Orjinalden alıntı: mzrkbl

quote:

Orjinalden alıntı: makkoca

@mzrkbl
      m635 hangi notebook ya da nasıl bir notebook sorularının cevabını öğretti. Ben bu açıdan müteşekkirim kendisine.
      Servis olarak İstanbul'da Bimtes ile çalıştım, sağolsunlar hallettiler pnlarda sorunsuzca.

Bu aralar aleti tekrar servise götüreceğim. Bu defaki sorun DPCs'in (Deferred Procedure Calls) sürekli %20-30 seviyesinde işlemci kullanması.
      Daha çok windows sürücülerinin kullandığı DPC'nin CPU tüketmesindeki en büyük etken ise sürücü uyumsuzluğu ya da donanım arızasıymış. Özellikle de GPU. Uzuun süredir herhangi birşey yüklemediğim makinemin bu hale gelmesinde tek sebep donanım gibi duruyor. Zaten belliydi olacağı çünkü aylardır makineyi açar açmaz fan çalışmaya başlıyordu. Yakından elektrik süpürgesi gibi geliyor tabi:) Sabrettim ama artık garantinin de sonlarına geldik, garanti bitmeden bir ziyaret etmek lazım Bimtes'i.

şu DPC , GPU bunlar nedir? benimde bilgisayarım açılır açılmaz fanı devreye sokuyor ve fan 24 saat emireri gibi çalışıyor. hiç sustuğunu duymadım bugüne kadar. biraz detaylı bilgi verir misin? nedir? nasıl düzeltilir? driver felan dedin ama ben cicidos v3 kullanıyorum yani tam uyumlu driverlar zaten yüklü.. hiçbişey anlamadım :) gerçi sorun olsa da maviye götüresim hiç yok ama kısmet. en azından sorunu öğrenelim

Biraz geç oldu ama hem senin hemde diğer arkadaşlar için faydalı olur sanırım. Isınma problemini şu şekilde aştım, daha soğrusu o kadar git gelden sonra Bimtes'teki arkadaşlar işlemci hızını düşük değere getiren bir uygulama yüklemişler sağolsunlar. Epeydir 800Mhz'de kullanıyorum bilgisayarı gece gündüz açık kalsa bile fan sesi duymuyorum artık. Ne zaman ki 2000Mhz yapıyorum anında fan o korkunç sesiyle devreye giriyor. 800Mhz'de kullanmak sorun genelde yaratmıyor ama işlemci gerektiren işler yaparken açmak gerekiyor.

Bu arada MSI hiç bir ürününü satış sonrası bu kadar boynu bükük bırakmamış teknik servistekilerin dediğine göre. O kadar üretim kusurlu bir modelmiş ki aslında biz zaten biliyoruz:).. Özellikle ısınma sorununa çözüm getiremiyorlar...

En son problemimi şu sıralar HDD ile yaşamaktayım. Bad sector'lerin sayısı epey artmış. Windows sistem dosyaları bozuk çıkıyor bazen. Windows normal yollardan kapatılamıyor. Kapanırken asılı kalıyor. Kapanıp bir daha açılmayabilir her an. Mavi'den 250GB ide hdd siparişi verdim. Sanırım stoklarında olmayan ürünü aldım ama ses yok şimdilik..

Buradan DELL club'a giden yola sapacağım bir süre sonra. Ama bunu pestilini çıkartana kadar kullanmaya da niyetliyim.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      14 Temmuz 2008 01:51:57
      iarkadaşlar 1800 e de ben almıştım ,satmayı düşünüyorum

dvd writerını yeni değiştirdim

ilgileenler olursa pm den ulaşabilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caparso2002 -- 14 Temmuz 2008; 1:52:01 >
      |
      |
      02 Ağustos 2008 20:49:44
      hala kullanan varmı yw 2 sene önce ne heyecanla almıştım şimdi pili bozuldu garantide bitti öylece yatıyor kenarda
      |
      |
      04 Ağustos 2008 13:59:05
      evet halen kullanıyorum hocam, benimki neredeyse 2.5 yaşına bastı. DVD-RW si değişti, yerine Label-Flash lı NEC marka SLOT DVD-RW taktım, DDR 400 MHZ ram taktım 2 X 1 GB, 100 GB 7200 RPM seagate disk taktım, bu arada pil ömrü %50 seviyelerine geriledi, canavar gibi çalışıyor, ekran kartınada OC çekiyorum biraz 375 er MHZ e çıkartıyorum GPU ve RAM hızını, tabiri caizse sinekten yağ çıkardım, bana 500 ytl gibi bi masraf çıkardı totalde. hala işimi görüyor...
      |
      |
    • Teğmen
      220 Mesaj
      17 Ağustos 2008 21:12:16
      benim megabook bir darbe yedi ve sanırım kasayı değiştirmem gerekiyor, bunu ucuz yollu halletmenin bir yolu var mı? power tuşu uçtu gitti, klavye dağınık. önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalbrain -- 17 Ağustos 2008; 21:10:36 >
      |
      |
      08 Eylül 2008 19:03:43
      m 635 den cok temiz batarya ve sarj aleti satıyorum gercekten temiz ihtiyacı olan arkadas varsa satıyorum haberınız ola fiyat konusundada ne ıstıyosanız onu verırsınız
      |
      |
      09 Eylül 2008 19:55:10
      ihtiyacı olan bırıne verdım
      |
      |
      12 Kasım 2008 20:47:52
      quote:

Orjinalden alıntı: mzrkbl

Zamanında 1700 ytl para saymıştım hatta o zamanlar YTL bile yoktu :) İlk aldığım gün eve getirdim dvd arıza verdi.. o gün nefret ettim makinadan. neyse sonradan ısındık birbirimize. Ancak bu lanet dvd sürücü devamlı arıza verip durdu. bazen hiç dvd sürücü yokmuş gibi BIOS hata verdi kimi zaman dvd yazmadı kimi zaman cd yakıp durdu. Philips markasından nefret ettim bunun yüzünden. Onun dışında herhangi bir problem yaşatmadı sağolsun. bu gün yeni dvd rom almak istiyorum MAVİ BİLGİSAYAR yok diyor. sağlık olsun. mavi bilgisayardan da nefret ettim. şimdilerde artık yeni çıkan oyunları da kaldırmamaya başladı.. sonu geldi benimkinin yavaş yavaş.. sonunda şuna karar verdim ki, zamanında 3-5 kuruşun hesabını yapıp ucuz malı aldım. bu güne kadar artı ve eksilerini düşündüğümde keşke almasaydım diyor muyum?? EVET! Yeni makina alacaklara akıl vermek değil de, sadece tavsiye,

- Pahalıdır, vardır hikmeti, ucuzdur, vardır illeti demişler..
      - MSI Markası, vasatın altında. ve bu m635 i hangi ayı tasarladıysa helal olsun. o sıcacık fanı tam oraya yerleştirmiş, bu tasarımı utanmadan firmaya vermiş, firma da bunu kabul etmiş, bizim gibiler de bu malı gidip para verip almış :)
      - Bilinen markalar alın arkadaşlar, 3 kuruş fazla olsun ama sağlam olsun. daha sonra 2 de 1 de arıza vermesin. şu forumun 33 sayfasını araştırın, ilk sayfa hariç (tanıtım sayfası olduğu için) diğer tüm sayfalarda bi yerinden arıza verdiğini göreceksiniz.
      - Kul yapısıdır, bozulabilir. bu sefer de size verilen hizmet önemli. forum sayfalarını biraz daha karıştırın. mavi nin neler ettiğini, kullanıcıların neler çektiğini görün. değer miydi peki?? değmezdi.
      - Bir arkadaşım benden 2 hafta sonra teknosa dan bir hp aldı. eve geldi ölü pixel varmış. aynen değiştirdiler. ama bizim mavi ne yaptı zamanında? bir miktara kadar ölü pixel normaldir deyip geri çevirdi milleti.
      - bunlar tamamen şahsi grüşüm. belki de şanssızlık bende veya bizlerde. hiç sorun yaşamayanlar var mıdır? kesin vardır. ama büyük çoğunluk sorunlu makina aldı. bi düşünün, nerdeyse 2 milyar veriyorsunuz bir alete ve şansınıza ne çıkarsa :) dvd rom hatası, wireless arızası, bluetooth çekmemesi, ölü pixeller vs vs..
      -mavi bilgisayar hakkında baya doluyum ama yeni binaları kuruldu uzun zaman oldu belki daha profesyonel olmuşlardır diye gittim ALL IN ONE printer-scanner-fax aleti aldım. eve getirdim kartuşlardan biri boş. alet çıktı almıyor. aynı gün götürdüm teknik servis bana demesin mi "sen baskı yapmışsın, kartuş bitmiş" :) sonra kavga dövüş ikna ettim herifleri aynı ürünü deiştirelim dediler bu sefer çirkeflik ettim parayı geri aldım. hemen ilerdeki vatan bilgisayardan başka makina aldım (biraz daha paalıydı ama olsun :) )
      - diyeceğim şudur, büyük düşünün, büyük markaları tercih edin, 3-5 kuruşun hesabını yapacaksanız gidin 2. el alın daha iyi. en azından bozulduğu zaman bu kadar koymaz.

Arkadasin yazdiklarina kelimesi kelimesine katiliyorum MSI M635im vardi kendisi beni hasta etti sorunlariyla karsilasinca ve MSI teknik servisni goruncede hastaligim kroniklesti...Ben boyle kendisi rezil, binasi rezil(Harbiyedeki o ara sokaktaki yer..) calisanlari ayri rezil bir yer gormedim..
      Bu MSI marka lap toba para vermek enayiliktir bu marka lap tobun cikardigi sorunlarla ve o ariza teknik servis calisanlariyla en yetkili kisiden en teknisyenine kadar ugrasmak, laf anlatmak bosunadir hezeyanliktir.. Bu lap toba sahip kisilere Allahtan sabir ve daha fazla sabir vermesini diliyorum.Son olarak gidip Sony Vaio aldimda rahata kavustum 1.5 senedir hic bi sorunum olmadi Allaha sukur, nazar degmesin..Sony kullaninca MSI neymis ne degilmis gayet iyi anliyorsunuz..
      |
      |

• Teğmen
      198 Mesaj
      03 Ocak 2009 00:40:12
      ben halen kulanıyorum ve sapa sağlam birkaç sürücü hariç bir donanımda bir değişiklik yok.
      |
      |
      03 Ocak 2009 22:38:25
      başka kimsede yokmu?
      |
      |
      09 Ocak 2009 23:12:31
      ekranın sallanması dışında problemi yok. kullanmaya devam...
      |
      |
      12 Ocak 2009 00:39:33
      sadece ikimizmi kulanıyoruz MSI bizi ödülendirmeli
      |
      |
      18 Şubat 2009 11:36:32
      bende kullanıyorum hatta bugün tam 3 sene oldu...
      |
      |
      26 Nisan 2009 00:34:35
      selamlar,

uzun süredir kimse yazmamış,

nihayet msi wireless ve usb 2.0 bozuldu, aygıt yöneticisinde aşağıdaki sorunlar görünüyor, msi dirver cd si işe yaramıyor. yardımcı olabilecek var mı?

|
      |
      04 Mayıs 2009 01:12:04
      arkadaşlar hardisk bozuk
      wireless driver ını en son yükleyemedim,
      şarjı taş çatlasa 1 saat gidiyor
      monitorun görüntüsüne zarar vermemesine rağmen sol alt köşede, kasanın parçasında ufak bir çatlak var
      cd-rom bozuk değil ama boşken arada kendiliğinden çıkıyor..
      3 seneyi aşkın kullanılmış
      cillop gibi bir msi 635 megabook kaç para eder ? aşağı yukarı :) satmayı düşünüyorum da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meyster -- 7 Mayıs 2009; 22:44:07 >
      |
      |
      06 Mayıs 2009 00:23:47
      100-150 edermiş.... Bana m675 için teklif edilen rakam bu....Elaman tabi işin ticaretinde onada hak vermek var...
      quote:

Orjinalden alıntı: meyster

arkadaşlar hardisk bozuk (bilgisayarcı arkadaş öle söylüyor;ne demekse artık)...
      wireless driver ını en son yükleyemedim,
      şarjı taş çatlasa 1 saat gidiyor
      monitorun görüntüsüne zarar vermemesine rağmen sol alt köşede, kasanın parçasında ufak bir çatlak var
      cd-rom bozuk değil ama boşken arada kendiliğinden çıkıyor..
      3 seneyi aşkın kullanılmış
      cillop gibi bir msi 635 megabook kaç para eder ? aşağı yukarı :) satmayı düşünüyorum da...
      |
      |
    • Teğmen
      175 Mesaj
      11 Haziran 2010 10:06:34
      Selamlar.. bir arkadaşımdan msi m635 aldım ve birkaç sorum olucak hem de forumu hortlatmış olucam belki de :)

x700 ekran kartını daha yüksek bir modelle değiştirebiliyormuyuz (x1300 x1400 vb..) yani board'dan çıkabiliyor mu?
      |
      |

Ipod 3G (32GB) IOS4.0.1
    • Teğmen
      220 Mesaj
      27 Kasım 2010 17:08:37
      benim de bir canlandırma girişimim olacak bu başlığı,
      elinde bu modeli ıskartaya çıkarmış olan varsa cüzi bir ücret karşılığında alabilirim.
      elimde ölüm döşeğinde bir tanesi var ikisini birleştirmeyi düşünüyorum.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Ankara Web Tasarım
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,361
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.