Şimdi Ara

MSI MAG27CQ vs MSI MPG27CQ vs SAMSUNG LC27HG70QQMXUF (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
5
Favori
29.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Full hd değil mi o model 27 ve üstü olcaksa 2k dan aşağı almak mantıkkı gelmiyor . Göz keyfini kaçırıyor aradaki pikseler acıklığı fazla buda goruş zevkini kaçırıyor acıkcası .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CuneytBora kullanıcısına yanıt
    Beğenmezsem iade ederin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • c27hg70 vatan bilgisayarda stoklara bir adet girdi. takip ediyordum bende ve aldım. curved panelin kenarlarına doğru BLB bulutlanma şeklinde kendini belli ediyor. bugun bana yakın vatan şubesine gidip iade etmeye çalışıcam.
  • lemartes kullanıcısına yanıt
    Şube den aldıysanız iade etmek zor geri almayabilirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Şube den aldıysanız iade etmek zor geri almayabilirler
    yok internet sitesinden aldım, iadeleri direk şubelerine kabul ediyorlar eğer yakınınızda varsa. kutunun bandını açtım tabiki, ordan bir sorun yaşanmaz umarım.
  • Birde c27hg70 ile ilgili ilginc bir sorunda, cihaz hdmi kablo ile geliyor sadece. hdmi 2.0 destegi var.

su an icin gtx 970 kart ile deniyorum monitor u ve hdmi 2.0 secili oldugunda goruntu gelmiyor ekrana. menusunden hdmi 1.4 sectigimde goruntu geliyor tabi bu formatin limiti olan 60hz ile.

nereye baktiysam 970 in hdmi port u 2.0 destekler denmesine ragmen bu sorunu asamadim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Hocam
    Asus Mg248QR
    Asus VG2548QR
    Asus VG278QR

Ben bu modelleri düşünüyorum 1080p 144 hz TN panel İps panel Asus da pek yok.

2 tane alacağım, Asus için 2k 144hz bir monitörü 2.500 tlye kadar bulursanız haber verin bende alayım :)

Bu arada çift monitöralacağım ortalama 4 - 5 bin tl gözden çıkardım
    hiç gerek yok gercekten 2 monitore 5000 tl vermeye 3 monitoru anlarım ama 2 monitorde bir anlam ifade etmeyecektır. onun yerıne 3 tane 24 alın 75 hz dik olarak koyun daha çok keyif alırsınız . ben vatanda gordum asusun bır modelı rog gıbı yanda donebılıyor ınce kenar 3 tane yapıştırın ama onlardan tn panel . panel kalıtesı hakkında bılgım yok .
  • SAMSUNG LC27HG70QQMXUF modelini bursa vatandan aldım. ilk yaptığım testlerde olu piksel ısık sızması vs gormedım. siyahlar muhteşem. tabi asıl testı evde kendı bılgısdayarımda yapcam. 3200 e ancak alabıldım. izmirde 3100 teklıf geldı faakt monıtorler de sorun cıkmıştı. bursadakı subeyı aradım kocaeliye gıderken uğradım ve aldım şuan 1 tane bursada kapalı kutu var. izmirdekıler sorunlu 2 kutuyuda ben actım olu piksel var . diğer şubedekiler ise teşhır msi alayım ddedim amadalar aman abı uzak dur dıyorlar :) bakalım bıraz kullanayım yorumalrımı yapcam tekrardan .

SAMSUNG LC27HG70QQMXUF bu monitoru kullanan varsa hangı ayarlarda kullanıyorlar . yada hazır olan renk kalıbrasyonu varsa verebılir mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

Birde c27hg70 ile ilgili ilginc bir sorunda, cihaz hdmi kablo ile geliyor sadece. hdmi 2.0 destegi var.

su an icin gtx 970 kart ile deniyorum monitor u ve hdmi 2.0 secili oldugunda goruntu gelmiyor ekrana. menusunden hdmi 1.4 sectigimde goruntu geliyor tabi bu formatin limiti olan 60hz ile.

nereye baktiysam 970 in hdmi port u 2.0 destekler denmesine ragmen bu sorunu asamadim.
    zaten içinden dp kablosu cıkmması canımı sıktı benımde . hdmi 2,0 kablo ıle gelıyor bende 1080 ti ile kullancam alırken hdmı ıle denedık 1060 ta direk 144 gozuktu pcde .
    sizin kullandığınjınzrenk kalıbrasyonu var mı yada internette hazır bulduğunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CuneytBora

zaten içinden dp kablosu cıkmması canımı sıktı benımde . hdmi 2,0 kablo ıle gelıyor bende 1080 ti ile kullancam alırken hdmı ıle denedık 1060 ta direk 144 gozuktu pcde .
    sizin kullandığınjınzrenk kalıbrasyonu var mı yada internette hazır bulduğunuz ?

Alıntıları Göster
    Cihaz zaten fabrika kalibrasyonlu olarak geliyor. bunun infosu da menusun de yer alıyor. yinede benhttps://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70 deki degerler ile denedim ve memnun kaldim.

Black equalizer konusunda kararsiz kaldim. cok yuksek degerlere getirmek siyahlari cok etkileyici hale getiriyor. fakat;
    http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php

bu testteki ilk 2 kutu neredeyse gorunmez hale geliyor ve dogalliktan uzaklasiyor.

kablo konusunda evet ben 900 serisi bir kartla denedigim icin buyuk ihtimalle kartin hdmi 2.0 cikisi yok. 1.4 kullandim ordada bandwidth maksimum 60 hz destekliyor malesef 144hz deneyemedim. sonucta sol ust kosesinde ki beni rahatsiz eden clouding ve alt ordaya yakin dead piksel sebebiyle iade ettim.

tekrar konuya donersek. bu monitor u sansim olsa tekrar alirdim goruntu kalitesi gercekten guzeldi. ama malesef nerdeyse ulkemizde hic bulunmuyor ben sadece vatanda buldum. 32" versiyonu daha yaygin ama okadar buyuk ekran tercih etmiyorum.

sizi de kiskandim acikcasi okadar sube gezip iyisini bulmak isterdim.

• lemartes kullanıcısına yanıt
    Sırf monitor için izinimi erken bitirmek zorunda kaldım şuan yok gıbı vatanın guzel yanı al test et beğenirsen al zaten 1 tane bile olu piksel cıksa satmıyorlar . Monitoru daha kurmadım ama hoşuma gitti şimdiden . 1080ti ile güzel olacak .

• quote:

Orijinalden alıntı: CuneytBora

Sırf monitor için izinimi erken bitirmek zorunda kaldım şuan yok gıbı vatanın guzel yanı al test et beğenirsen al zaten 1 tane bile olu piksel cıksa satmıyorlar . Monitoru daha kurmadım ama hoşuma gitti şimdiden . 1080ti ile güzel olacak .
    migde bulandırmak istemem ama siz yinede kullanmaya basladıktan sonra bi sure daha olu yada sıkısmıs pıksel varmı yokmu kontrol edın.2 arkadasımada vatandan deneyerek aldık bu monıtorden.1 ay ıcersınde 2 monıtordede sıkısmıs pıksel olustu.bende amazondan aldım ama bende dp kablosu ıcersınde vardı demekkı ulkelere gore kutu ıcerıgı degısebılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wodka_

migde bulandırmak istemem ama siz yinede kullanmaya basladıktan sonra bi sure daha olu yada sıkısmıs pıksel varmı yokmu kontrol edın.2 arkadasımada vatandan deneyerek aldık bu monıtorden.1 ay ıcersınde 2 monıtordede sıkısmıs pıksel olustu.bende amazondan aldım ama bende dp kablosu ıcersınde vardı demekkı ulkelere gore kutu ıcerıgı degısebılıyor.

Alıntıları Göster
    amazon us ? shipping cok fazla tutmuyormu ordan ve monitor gibi sorunlu cikma ihtimali yuksek bir cihaz icin iyi cesaret dogrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

amazon us ? shipping cok fazla tutmuyormu ordan ve monitor gibi sorunlu cikma ihtimali yuksek bir cihaz icin iyi cesaret dogrusu.

Alıntıları Göster
    ben aldıgım donemde amazon ve newegg dısında satan yoktu. tr ye zaten cok sora geldı.kargo ucretıde cok cuzi bi rakamdı o donem ıcın .benım monıtorde hıc bı sorun olmadı vatandan alan arkadaslarımda bırınde 1 dıgerınde 2 sıkısmıs pıksel belırdı 1 ay ıcersınde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wodka_ -- 8 Şubat 2019; 22:28:30 >
  • Samsung lc27hg70 monitoru aldım fakat bir yerde sorun yaşıyorum . Oyundan kaynaklıda olabilir . Ac odesy oyun hdr destekli fakat oyun içinde aktif edemiyorum . Hdr ı acabılen var mı bu oyunda . Dp 1.2 ver kablo hdr desteği vermiyor hdmi 2.0 versiyon kablo destek veriyor dp de ise en az 1.4 ver istiyor . Bu arada nvdia ile freesyncyi aktif ettim yırtılma yok gayet güzel gışuma gitti. Bir gsync gibi çalışmıyor ama %90 onlüyor gercekten güzel olmuş hoş olmuş gresync nvdiayada gelmesi

• MSI MAG serisinde güncelleme yapmış, MSI MAG271CQR modeli 3000 TL civarı fiyatla piyasada:https://www.msi.com/Monitor/Optix-MAG271CQR/Overview

Dış görünüşü güzel olmuş, mat siyah. Monitörün arkasına yine gereksiz RGB koyulmuş. Teknik özelliklerinde ufak tefek iyileştirmeler var, parlaklık 250'den 300'e çıkmış, USB girişleri eklenmiş.
    2500 TL seviyesinde denk gelirsem almayı düşünüyorum, bakalım kronik sorunlar halledilmiş mi?
  • Hemen üstte bahsettiğim MSI MAG271CQR Hepsiburada'da KDV indirimiyle yaklaşık 2700 TL'ye satıldı, ben de bir tane satın aldım ve bu sabah ulaştı.
    Sağolsunlar, herhangi bir ambalaja ihtiyaç duymamışlar, yolda başına bir şey gelmiş olsa kabahati kargo firmasıyla kullanıcıya yükleyecekler herhalde. Neyse ki en ufak bir darbe bile almamıştı kutu.
    Artık tecrübe sahibi olduğum için aksesuarlarının hiç birine dokunmadan sadece paneli çıkarttım ve kendi kablolarımla test ettim. Daha Windows yüklenirken sağ alt çeyrekte bir adet kırmızı pikselle karşılştım, panelde de benim sayabildiğim 4 adet ölü piksel var, biraz daha inceleseydim muhtemelen daha fazlasını da bulurdum. Yani ölü/sabit piksel konusunda en azından bana gelen örnekte değişen bir şey yok.
    "Backlight bleeding" yok denecek kadar az, hakikaten çok iyi durumdaydı.
    Gelelim MSI monitörlerin baş belası "color banding" meselesine. Bendeki monitörde çok az da olsa vardı ve açıkçası TulparHAN'ın paylaştığı resimle test etmeyen birisi durumun farkına varmayabilir. Oyunlarda zaten belli olmuyor. Sadece bitrate değeri düşük videolarda göze çarpıyor. Internette başka monitörlerle ilgili paylaşılan resimlerdeki kadar kötü değildi. Bu konuda da MSI'ın geçmişini de göz önüne alacak olursak sonuç fena değil.
    Renk derinliği idare eder, ancak kaliteli bir TN panel seviyesinde, yani VA panellerin renk kalitesi yok. Kontrast zayıf, siyahlar çok parlak. Doğrudan siyah seviyesinin ayarlandığı bir seçenek var ama sadece bir basamak bile arttırınca da bu sefer siyaha yakın olan yerler simsiyah oluyor. Monitörün genel özelliği mi yoksa sadece bendeki örnek mi böyle bilemiyorum.
    Mükemmel yapılmış olan bir iş ise görüntüleme açısı. Tam sağdan ve soldan bakışta renklerde sıfıra yakın kayıp var.
    Şu ana kadar okuyan kişi sanki ölü piksel olmasa renkleri idare eder seviyede fena olmayan bir monitörmüş gibi algılayabilir. Ama oyun esnasında fareyi yavaş da olsa sabit bir hızla sağa sola oynatınca bir oyun monitöründe affedilemeyecek derecede kötü bir bulanıklık var. Her şey birbirine karışıyor, etrafta ne olduğu anlaşılmıyor. Kullanmakta olduğum monitörün bu konuda zayıf kaldığını düşünüyordum ama bu monitör bu konuda maalesef benim gördüklerimin en kötüsü.
    Netice itibariyle, olmamış. Değişim istemek yerine iade edeceğim maalesef.

• leventserdar kullanıcısına yanıt
    Nedir bı olu piksel bu kadar onceden bu lafar cıkmazdı hiç mi kontrol etmiyorlar fabrikada insan monitor almaya korkuyor gercekten.

• Va panelden uzak durun arkadaşlar, ips tercih edin zaten ortalama tepki süresi olarak ips va'dan daha iyi kağıt üzeri verilere bakmayın. Va teknolojisinde daha gelişmeler lazım yeni teknoloji sayılır üreticiler belki bundan 2 sene sonra ips kalitesi ve tn hızı verebilen bir va panel üretebilir diye düşünüyorum. Sistemimi toplarken şunu da iyi anladım, en zor tercih edilen parça monitörmüş!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

Va panelden uzak durun arkadaşlar, ips tercih edin zaten ortalama tepki süresi olarak ips va'dan daha iyi kağıt üzeri verilere bakmayın. Va teknolojisinde daha gelişmeler lazım yeni teknoloji sayılır üreticiler belki bundan 2 sene sonra ips kalitesi ve tn hızı verebilen bir va panel üretebilir diye düşünüyorum. Sistemimi toplarken şunu da iyi anladım, en zor tercih edilen parça monitörmüş!!!
    kişisel kötü bir tecrübe sonucumu bu yorum?

imzada VA panel varda
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.