Şimdi Ara

MSI GX70 Kullanıcıları Kulübü (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.502
Cevap
13
Favori
75.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • usta bilgisayar alev alcak 105 dereceye kadar çıktı işlemci sıcaklığı altına buz falan koyayım diyorum bi kase içinde ama o da riskli biraz mecbur göndercem servise bi temizlenmesi, bakımlarının yapılması şart. Oyunlarda iyi aslında performansda stream açan varmı buralarda bilmiyorum o zaman ara ara kasma oluyor darboğaz oluyor heralde.
    Bi de sen windows 10 da bu SCM, klavyenin renklerini falan ayarlayan programları nasıl kullanıyorsun uyumluluk yok diyordu sitesinde.
  • SpeciaLife kullanıcısına yanıt
    vala geçende ben kompresörle fanlara içine vs hava bastım toz moz kalmadı macun da değişirsem tmmdır benimki tabi canım illaki ara ara donmalar olur Process Hacker 2 die bi pro var onunla oynadım oyunun exeli mesela %90 cpu kullanıyosa bi kaç ayar yapıp %80 ne indiryom buda darboğazı önlüyor bi nevze SCM ye gelince şuan tek renk beyaz kullanıyom SCM sitesinden win 8.1 64bit indir win 10 64bit varsa sağ tık özellikler uyumluluktan win7 yada win8.1 de illaki açılır bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpeciaLife

usta bilgisayar alev alcak 105 dereceye kadar çıktı işlemci sıcaklığı altına buz falan koyayım diyorum bi kase içinde ama o da riskli biraz mecbur göndercem servise bi temizlenmesi, bakımlarının yapılması şart. Oyunlarda iyi aslında performansda stream açan varmı buralarda bilmiyorum o zaman ara ara kasma oluyor darboğaz oluyor heralde.
    Bi de sen windows 10 da bu SCM, klavyenin renklerini falan ayarlayan programları nasıl kullanıyorsun uyumluluk yok diyordu sitesinde.

başkan senin leptopun bios versiyonu nedir

benimki dxdiag dan böyle gözüküyor yükseltsem faydası olurmu

E176KAMS.506
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariva01

quote:

usta bilgisayar alev alcak 105 dereceye kadar çıktı işlemci sıcaklığı altına buz falan koyayım diyorum bi kase içinde ama o da riskli biraz mecbur göndercem servise bi temizlenmesi, bakımlarının yapılması şart. Oyunlarda iyi aslında performansda stream açan varmı buralarda bilmiyorum o zaman ara ara kasma oluyor darboğaz oluyor heralde.

başkan senin leptopun bios versiyonu nedir

benimki dxdiag dan böyle gözüküyor yükseltsem faydası olurmu

E176KAMS.506

Videonu izledim aynı yoldan gitmemize rağmen bende farklı hatalar verdi. Ya da sende hata verdiği yerde bende hata vermedi. Her neyse bios sürümlerimiz aynı değil. Bios'u ve VBios'u güncellemeli miyim?

E176KAMS.L0H

• KursatTuncay K kullanıcısına yanıt
    inanki bilmiyorum bios nasıl güncellenir vs zaten amd nin sitesinde GX70 için 2 adet bios vardı sanırım
    driver yükleme konusu ise

1-öncelikle en son DDU kur onunla güvenli modda amdye ait ne varsa sil
    2-silip silmediğini anlamak için aygıt yöneticisinden ekran kartına git hem 8970m hemde 8650g içinde aşağıdakileri yap
    3- ekran kartına sürücü güncelleştir de sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara de
    4-bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin vere tıkla
    5-microsof temel görüntü bağdaştırıcısından başka sürücü olmayacaktır eğer halen başka driverler gözüküyorsa pc driverleri tam silememiş demektir tekrar DDU ile dene
    6-sonra videonun aynısını yap olması gerekir

ben böyle yapıyorum şuan 8970m için 17.7.2 sürüm var 8650g için ise 16.2.1 var
  • Merhaba arkadaşlar. bende konu ile ilgili bir kaç kelime yazayım. DDU ile driver temizledikten sonra amd sitesinden 8650g için driver ı sistemini göre bulun. ama Radeon Software Crimson Edition Beta 313 MB Crimson Edition 16.2.1 Beta olanını indirin. 8970 ile ilgili olan driver ı da kendi sisteminize göre indirin.

2 driver indikten sonra sırasıyla 8970 driver zip i çıkarın ama kurulum yapmayın. 8970m i manuel olarak aygıt yöneticisinden kurun. bu sırada 8650g de kurulacak ama muhtemelen hata verecek ve çalışmayacaktır. Telaş etmeyin. kurulan driver sürümünü kontrol edin. yukaruda ariva01 arkadaşın dediği gibi 17.7.2 sürümü olmuştur. sonra Crimson Edition 16.2.1 Beta olan dosyayı zipten çıkarıp normal yolla kurun. Yani amd yükleme sistemi ile normal yolla kurun.

işlem bittikten sonra pc yeniden başlatın. 8970m 17.7.2 - 8650g 16.2.1 olacaktır.

Ben bu şekilde yaptım. Sürücüler bende de 8970m 17.7.2 8650g 16.2.1

bu arada yeni driver kurduğunuzda muhtemelen çalışmama sebebi en 17.7.2 nolu diver setinde 8650g driver olmamasıdır. o sebeple bunlar oluyor.

Saygılarımla. Umarım faydası dokunur. Ben iki üç kere bu yolla çözdüm.

• stylememo S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 8970 in elle kurulumunu nasıl yapıcaz, amdnin sayfasından inen dosyalar zipli değil exe dosyası, yani sadece driverı seçemiyoruz?
  • exe dosyasını açarken zaten dosya olark açıyor. c dizini içerisinde dosyaları açıyor. dosyaları orada bulabilirsiniz. kurulumu yaparken dosyalar açıldıktan sonra kurulumu iptal edip dosyaları görebilirsiniz.

Daha sonra işlemi yukarıdaki gibi yapabilirsiniz.

Bu arada cihazın işlemcisi hariç bence mükemmel bir makina.. İşlemci bana göre yeterli ama performası düşük onuda kabul etmek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stylememo -- 10 Eylül 2017; 10:50:45 >
    işlemciye macun süren varmı :D

e gpu die bişi var dünyada eski leptopları az biraz canlandırıyor harici masaüstü gtx 1060 takan var batlefield 1 de ultrada 30 üstü oynuyolar
    Size pm atmıştım sanırım görmediniz işletim sisteminizi sormuştum. Siz ve ariva01 nickli arkadaş w10 kullandığınız için sanırsam sorun çıkarmıyor fakat w8.1 de aynı taktiği ve sıralamayı denediğimde bir dizi hatalarla karşılaştım. Şimdilik 15.11 in üstüne 16.2.1 kurulu w8.1 için en son 17.7.1 var o da uyumlu gözükmüyor ne yazık ki eğer w8.1 de son sürüm kullanan arkadaşlar var ise kullandıkları yöntemi yazabilir bu çoğu kullanıcıya yardımcı olur.
  • nefret ediyorum bu pcden artık, camdan atmak istiyorum yapacağınız pcnin diyip allah kahretmesin aldığım güne lanet olsun ya lanet olsun
  • Naruto Rendan kullanıcısına yanıt
    kardeş neyinden memnun değilsin normal pc olarak kullansan yeminle donanım hatası vermesin 10 sene bile gider bu pc ama oyun tarafında gitmez yeni FSR1 SOKET UYUMLU İŞLEMCİ ÜRETİLİRSE eminim 3-4 yıl daha gider AMA MALESEF ÜRETİLMEYECEK GİBİ GÖZÜKÜYOR bizim yapacağımız şey şu E-GPU denilen yeni yeni ülkemizde yaygınlaşan eski leptopları tekrar canlandıran bi sistem(leptopa harici dışarıdan çalışan ekran kartı takıyolar) youtubede mango z die bi eleman bizim pcye gtx1060 masa üstü ekran kartı takmış oyunları ultrada test etmiş batlefield 1 de 30 altına düşmemiş radeon rx 390 8g ekran kartınıda denediydi o da olmuştu iyi performanslar almıştı
  • beyler windows 10 1703 sürümüne yükselten var mı ? varsa sorunlar neler ?? oyun modu +5 FPS veriyomuş kullanan varmı ?
  • Bende 1703 sürüm kurulu

İlk başta ekran kartı driverlarinın hepsi gitti. Yeniden kurdum ve düzeldi. Oyun performansına bakmadı. CS 2.5 dışında pc de oyun yok. :)

Başka sorun ile karşılaşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stylememo -- 7 Ekim 2017; 22:39:20 >
    vala bende ilk başta baya yavaştı sonra normalleşti pc açılış hızı 7 sanie idi önceden şimdi neredeyse 60-80 sanie oyunlardada bazen +1 ile +5 arası fps farkı var bazen düşüyo bille

• Windows 8.1 de en son böyle bir güncelleme yaptım ama sanırım 8650 için bir güncelleme çıkmış yapan arkadaşlar var mı ?
  • quote:

Windows 8.1 de en son böyle bir güncelleme yaptım ama sanırım 8650 için bir güncelleme çıkmış yapan arkadaşlar var mı ?

dostum 15.301.1901.0 sürücüsü sürücü tarihinde gördüğün gibi 26.02.2016 tarihinde çıktı şimdi sen öyle deyince amdye baktım öyle bi güncelleme yok 8650g apu için yada ben göremedim , AMA WİNDOWS 10 FALL CREATORS güncellemesinden sonra amd yeni driverler çıkarmaya başladı oyunlarda en yeni ekran kartlarında (vega56 ,rx580) %10-15 FPS artışı var umarım bizim 8970M ve 8650g içinde 15.11 BETA driveri gibi iki ekran kartı için de uyumlu bişiler çıkar da 15.11 de olduğu gibi birden 5-10 fps artışları görsek

• Şöyle bir ekran mevcut
  • quote:

Şöyle bir ekran mevcut

o dediğin driver sadece 8970m için geçerli

• yalnız 17.10 son sürüm değilmi 16.60 güncellemesi saçma değil mi :D
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.