Şimdi Ara

MSI - GT60 GT70 KULLANICILARI [0ND-670TR/0NE-836TR/2OC-031TR/0NE-1078TR/2OD-206TR/2OD-205TR] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
13
Favori
31.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mistelk

Bilgisayarı açalı 3 gün oldu. Biraz kurcaladım video izlerken durduk yere çöktü. Ertesi gün yine internette dolaşırken çöktü msi afterburner falan kurmuştum herhalde dedim ondan. Bugün yine çöktü ama bu sefer hata kodu vermedi.

ilk olan hata minidump dosyasından aldım: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (50)
    ikinci olan hata: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (3b)

Bugün tekrar kapandı ama hata kodunu tam okuyamadan kapandı minidump dosyasında da kayıt yoktu. sadece bunu gördüm: DRIVER_X_X_X

Donanımsal sorunu varsa 7 gün dolmadan iade etmek istiyorum ama emin değilim.

Bütün Driver'ları kontrol ettiyseniz ve sorun ondan kaynaklanmıyorsa iade edin bence..
  • Şimdi temiz bir yükleme yapıp sabaha kadar kontrol edeceğim. Servise gönderin derlerse iş uzar bana acil bilgisayar lazım. O süreç nasıl işliyor?
  • quote:

Şimdi temiz bir yükleme yapıp sabaha kadar kontrol edeceğim. Servise gönderin derlerse iş uzar bana acil bilgisayar lazım. O süreç nasıl işliyor?

Yukarıda yazan bir arkadaşa göre 4 günde harddiskini değiştirip yollamışlar.. Tabi herkese bu kadar hızlı hizmet veriyorlar mı emin değilim..
  • Bilgisayarı açtım herşeyi yüklüydü cd falanda takmadım. Windows 8in bütün güncellemelerini aldım. Ekran kartını güncelledim okadar. Arızalı olduğunu ben nasıl tespit edebilirim? Bu çökmeler tesadüfte olabilir yüklediğim programlardan da olabilir bunu nasıl anlarım? En son çökmeden sonra 6 saat geçti bi sıkıntı yok ne zaman kapanacağı belli değil. Geri iade ettiğimde ürünü açıp bu çalışıyor deyip geri gönderirler mi?
  • quote:

Bilgisayarı açtım herşeyi yüklüydü cd falanda takmadım. Windows 8in bütün güncellemelerini aldım. Ekran kartını güncelledim okadar. Arızalı olduğunu ben nasıl tespit edebilirim? Bu çökmeler tesadüfte olabilir yüklediğim programlardan da olabilir bunu nasıl anlarım? En son çökmeden sonra 6 saat geçti bi sıkıntı yok ne zaman kapanacağı belli değil. Geri iade ettiğimde ürünü açıp bu çalışıyor deyip geri gönderirler mi?

Nereden aldığınız önemli. Sorunu detaylı yazarsanız ve onlar da bu hatayı alırlarsa değiştirirler diye düşünüyorum. Ben de aynı modeli kullanıyorum. Durduk yere mavi ekran hatası aldığınıza göre sorun var büyük ihtimalle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Transform

quote:

Bilgisayarı açtım herşeyi yüklüydü cd falanda takmadım. Windows 8in bütün güncellemelerini aldım. Ekran kartını güncelledim okadar. Arızalı olduğunu ben nasıl tespit edebilirim? Bu çökmeler tesadüfte olabilir yüklediğim programlardan da olabilir bunu nasıl anlarım? En son çökmeden sonra 6 saat geçti bi sıkıntı yok ne zaman kapanacağı belli değil. Geri iade ettiğimde ürünü açıp bu çalışıyor deyip geri gönderirler mi?

Nereden aldığınız önemli. Sorunu detaylı yazarsanız ve onlar da bu hatayı alırlarsa değiştirirler diye düşünüyorum. Ben de aynı modeli kullanıyorum. Durduk yere mavi ekran hatası aldığınıza göre sorun var büyük ihtimalle.

Pcdepodan aldım. Sorunu nasıl yazacağımı bilemiyorum. Format atıp atmamak arasında da kararsız kaldım. Driverlerın hepsi yüklü geldiği için cd den bişey kurmadım sizde durum nasıldı?
    Ne yapmamı önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: diablo12

http://www.istanbulbilisim.com.tr/msi-gt70-superr2-2od-453tr-dragon-series-notebook-fiyati,69430.html

Şunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum ve ya kullanan yok mu? Benzer fiyata daha iyisi var mıdır?

i7-4700mq işlemci
    GTX 780m
    16 GB Ram
    1 tb hdd + 256 sdd var
  • quote:

quote:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/msi-gt70-superr2-2od-453tr-dragon-series-notebook-fiyati,69430.html

Şunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum ve ya kullanan yok mu? Benzer fiyata daha iyisi var mıdır?

i7-4700mq işlemci
    GTX 780m
    16 GB Ram
    1 tb hdd + 256 sdd var

http://www.sanalmarketim.com/msi-gs70-2od060tr-steagtx765m-173-full-hd-win-8-hediyeli/p_50864/

Belki hoşunuza gider..

quote:

quote:

quote:

Pcdepodan aldım. Sorunu nasıl yazacağımı bilemiyorum. Format atıp atmamak arasında da kararsız kaldım. Driverlerın hepsi yüklü geldiği için cd den bişey kurmadım sizde durum nasıldı?
    Ne yapmamı önerirsiniz?

Bundan 4-5 sene önce laptop aldığımda direk mavi ekran vermişti. Götürdüğümüzde ramlerin yanlış takıldığını söylediler. Her şey olabilir yani. MSI yetkili servisi Servis Point. Bu da telefon numarası: Telefon +90 212 288 42 30
    Onlar daha iyi cevap verirler sorularınıza.

• Teşekkürler arayacağım.

memtest kullanarak ram testi yapmaya çalışıyorum ancak bir türlü boot işlemini flash bellekten yapamadım. Bilgisayar terimlerine yabancıyım biraz. Biostan birincil boot yerini flash bellek seçtim memtest dosyalarınıda uygun bir şekilde flasha attım bilgisayarı yeniden başlatıyorum direk açılıyor flashı görmüyor.

Bu konuyu ayrıntılı anlatan bir adres varmı?
  • mistelk M kullanıcısına yanıt
    Bende laptop ı Pcdepodan aldım ve 17.3 lük çanta yerine 15.6 inçlik ince çanta göndermişlerdi. Site ile irtibata geçtim ve müşteri memnuniyeti açısından çantayı değiştirebileceklerini söylediler. İstersen sen de telefon ile ara ve çantanın değiştirilmesini iste. Bu arada mousepad göndermedilerse bunu da kesinlikle istemeyi unutma çünkü bunlar normalde aksesuar paketinin içerisinde yer alıyor. Sıkıntının kaynağı ise normalde unboxing videolarında gördüğüm kadarı ile aksesuar hediyelerini ayrı MSI kolisi ile gönderiyorlar ama Mouse pad ve kulaklık kutusu bana MSI bilgisayar kolisinin etrafına poşet ile sarılmış şekilde geldi ve kutular ezik bir şekildeydi. Ayrı bir kutuda gönderseler hem eksik olmayacak hem de sağlam gelecek ürünler.
  • quote:

Teşekkürler arayacağım.

memtest kullanarak ram testi yapmaya çalışıyorum ancak bir türlü boot işlemini flash bellekten yapamadım. Bilgisayar terimlerine yabancıyım biraz. Biostan birincil boot yerini flash bellek seçtim memtest dosyalarınıda uygun bir şekilde flasha attım bilgisayarı yeniden başlatıyorum direk açılıyor flashı görmüyor.

http://www.msi.com/product/nb/GT70-2OD.html#download

BIOS

For Windows 8:

To know how to update BIOS under EFI BIOS utility, please click here.

Burada here'a tıklayın. Link de atıyım direk olarak:http://www.msi.com/files/pdf/Flash_BIOS_by_UEFI_BIOS_Setup_Utility_en.pdf

Eğer Bios güncellemesinde ve firmware güncellemesinde gözle görülür bir fark görürseniz bana da söylerseniz sevinirim. Eğer yanlış bir şey anlattıysam kusura bakmayın.

Bu arada Overclock'u detaylı anlatan bir link biliyorsanız paylaşabilir misiniz?

• tusu35 T kullanıcısına yanıt
    ya klavyenin üzerindeki havalı "G" tuşundan ya da, metro arayüzünü açtıktan sonra hiçbir yere tıklamadan "bluetooth" yazıp "bluetooth ayarları" menüsünden açabilirsin.
  • quote:

quote:

Teşekkürler arayacağım.

BIOS

For Windows 8:

Burada here'a tıklayın. Link de atıyım direk olarak:http://www.msi.com/files/pdf/Flash_BIOS_by_UEFI_BIOS_Setup_Utility_en.pdf

Eğer Bios güncellemesinde ve firmware güncellemesinde gözle görülür bir fark görürseniz bana da söylerseniz sevinirim. Eğer yanlış bir şey anlattıysam kusura bakmayın.

Bu arada Overclock'u detaylı anlatan bir link biliyorsanız paylaşabilir misiniz?

Hocam bios güncelleme işine girmeye gerek varmı şuan yüklü versiyonu kontrol ettim. E1763IMS.70C yeni çıkan ise .70J oraları karıştırmak istemiyorum inşallah tekrar mavi ekran sorunu yaşamamda içim rahatlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt55

Bende laptop ı Pcdepodan aldım ve 17.3 lük çanta yerine 15.6 inçlik ince çanta göndermişlerdi. Site ile irtibata geçtim ve müşteri memnuniyeti açısından çantayı değiştirebileceklerini söylediler. İstersen sen de telefon ile ara ve çantanın değiştirilmesini iste. Bu arada mousepad göndermedilerse bunu da kesinlikle istemeyi unutma çünkü bunlar normalde aksesuar paketinin içerisinde yer alıyor. Sıkıntının kaynağı ise normalde unboxing videolarında gördüğüm kadarı ile aksesuar hediyelerini ayrı MSI kolisi ile gönderiyorlar ama Mouse pad ve kulaklık kutusu bana MSI bilgisayar kolisinin etrafına poşet ile sarılmış şekilde geldi ve kutular ezik bir şekildeydi. Ayrı bir kutuda gönderseler hem eksik olmayacak hem de sağlam gelecek ürünler.

Çantayı değiştirmeyi kabul ettiler ancak yeni seride kutunun içerisinden çıkan nvidia geforce metro mousepad oluyormuş bunun için harici bir steelseries mousepad verilmiyorMUŞ bana öyle söylediler. Eğer ki sizde aynı modeli aldıysanız ve steelseries mousepad geldiyse yarın bi görüşme daha yapmam lazım pcdepo ile.

@Drizzt55

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler arayacağım.

BIOS

For Windows 8:

Hocam bios güncelleme işine girmeye gerek varmı şuan yüklü versiyonu kontrol ettim. E1763IMS.70C yeni çıkan ise .70J oraları karıştırmak istemiyorum inşallah tekrar mavi ekran sorunu yaşamamda içim rahatlar.

Ben yanlış anladım heralde.. memtest dediğiniz şeyi tam açıklar mısıniz? Ben de biosun iki sürümü arasında fark olup olmadığını öğrenmek için size sordum.

Üstteki taşlarda G tuşu çalışmıyor ve mouse'un kilit tuşu kafayı yedi. Bunları nasıl düzeltebilirim?

• memtest ramleri kontrol eden bir program parçası. Sistem açılmadan önce boot ediyor ve tek tek ram adres kontrolü yapıyor eğer bozuk adres varsa bunları gösteriyor.

G tuşu çalışmıyorsa SCM yi silin tekrar kurun.

Synaptics sürücüsünüde silin tekrar kurun.
  • mistelk M kullanıcısına yanıt
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRnOaLd -- 2 Ocak 2021; 2:17:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRnOaLd

Böyle bir durum söz konusu olamaz. Kutu içeriğinde steelseries pad yazdılarsa gönderme zorunlulukları var. Ürünü iade edebilir veya muadil mause pad ücretini talep edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Evet tekrar görüşüp ürünü istediğimi ısrarla belirtince sorun çözüldü steelseries mousepad bugün gönderecekler. Bekliyoruz bakalım inşallah kargo ücretiyle ilgilide sıkıntı yaşamayız.
  • quote:

memtest ramleri kontrol eden bir program parçası. Sistem açılmadan önce boot ediyor ve tek tek ram adres kontrolü yapıyor eğer bozuk adres varsa bunları gösteriyor.

G tuşu çalışmıyorsa SCM yi silin tekrar kurun.

Synaptics sürücüsünüde silin tekrar kurun.

İkisini de yaptım olmadı büyük ihtimalle driverlarda hata var. Windows 8 driverlarını yüklesem sorun olur mu sizce?
  • Deneyin. Olmazsa kaldırırsınız. En fazla yine çalışmamaya devam eder.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.