Şimdi Ara

MSI GL72 6QF-641XTR Nasıldır? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
8
Favori
13.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, laptopu almamış ancak almayı düşünen arkadaşlar için yazıyorum ;
    -IPS ekranına yakın bir panel var yanınızda oturan bir kişi birazcık aşağı indirsene bende göreyim demiyor..
    -İmkanı olan 500-600 fazla verip windows'un orjinal bir sürümünü kurulu alırsa çok iyi olur. (Performansını yüksek açıda etkiler)
    - gta 5'de 95 FPS gördüğümü hatırlıyorum ayarlar ULTRA VE HIGH karışıktaydı.
    -Tamamen oyun laptopudur. İçiniz rahat olabilir ancak her kurulumunu ve driverlarını düzgün ve eksiksiz yapmanız gerekmekte..
    -Witcher 3 - BF hardline - GTA 5 Gibi yeni nesil oyunları oynadım ..
    Hakkında soru sormak isterseniz bilgim yettiğince cevaplayabilirim..
    0 | |
  • Beyler hiç bu bilgisayar ile uğraşmayın. Buyrun size kapı açayım: DELL İNSPİRON 7559
    Bir araştırın bakalım. Bende var, canavarın canavarı bilgisayar o derece. Buyrun Forum ana konumuz: Dell 7559
  • Şöyle bir ekleme yapayım:

Eğer özellikle 17.3 ekran istemiyorsanız bu bilgisayardan daha uygun fiyatlı olanlar var onları seçin, örn. Dell 7559 gibi.
    Ama isteğiniz 17.3 ekran ise bu özellikte bundan daha aşağıda bir fiyat söz konusu değil, MSI olması da ekstrası.
    TN Panellerin IPS´e göre görüntü yenileme hızı konusunda kabaca 1ms vs 10ms gibi bir avantajı da var, o nedenle action ve yüksek fpste oyun oynayanlar için bu panel bir artı bile olabilir. Bir de batarya konusunda, tamam çok kötü olabilir ama hem 17.3 oyun bilgisayarını alıp da hem de istediğim yerde özgürce bilgisayar kullanayım demek pek örtüşmüyor gibi (Evet keşke PE serileri gibi 2-3 saat dayanabilseydi, bu arada PElerde de panel aynı ama artı olarak True Color teknolojisi var).

Bunları göz önünde bulundurarak alırsanız kesinlikle pişman olmazsınız.

***Bataryayı kasayı açıp çıkarabilirsiniz tabi ki (ben yapmadım, sonuçta bataryanın ömrü zaten kısa daha da düşse ne olur ki)

Kendinize iyi bakın

• Arkadaşlar 4300 TL bütçem var. MSI PE70 6QE-233tr - MSI GL72 6QF-641XTR arasında kaldım Sizce Hangisi? MSI resmi siteye göre aralarındaki farklar

MSI PE70 6QE-233tr 2GB ekran kartı - MSI GL72 6QF-641XTR 4gb ekran kartı

MSI PE70 6QE-233tr 16GB RAM - MSI GL72 6QF-641XTR 8GB Ram

MSI PE70 6QE-233tr IPS Ekran - MSI GL72 6QF-641XTR Led ekran

MSI PE70 6QE-233tr 2GB klavye aydınlatmalı - MSI GL72 6QF-641XTR klavye aydınlatma yok

MSI PE70 6QE-233tr Windows 10 home - MSI GL72 6QF-641XTR Freedos

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Tecrübelerinize güvenerek alacağım. Sizce hangisini almalı? Siz olsanız hangisini alırdınız? Neden?
  • notdefterinet kullanıcısına yanıt
    Dostum yazdığın pe70 233tr modeli 4500 tl MSI GL72 6QF-641XTR 16 gblık model 4100 tl. Yazdığın özelliklerde gl72 nin tek eksik yönü ışıklı klavyedir. Onun haricinde pe modelleri gl serisine göre kasa kalitesi olarak daha iyidir. Sadece bu 2 artı özellik için 400 tl verilirmi o senın bileceğin iş. Gl 72 nin grafik belleğinin 4gb olduğunu da unutmamak gerek. Ekrana gelirsek ıps ekran değil ama sağdan soldan üstten bakıldığında görüntü kaybı çok az. Ben film çok izlediğim için ıps olmaması daha iyi benim için. Çünkü ıps ekranların siyah performansı gerçekten kötü. Bunları düşün ona göre kararını ver. Aklına takılan başka konu varsa sorabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam aklima bir sey takildi bugun 17 inch laptoplara bakmak icin vatana gittim orda msi gp72 gordumhttp://www.vatanbilgisayar.com/msi-gp72-leopard-pro-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-hdd-17-3-gtx960m-2gb-w10.html

aslina almak istedigim model butcem 4000.tl olduguicin gl72 almayi dusnuyorum.http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos/p_64051/

gp 72 ile gl 72nin farki nedir ?

• kalama kullanıcısına yanıt
    Özellik olarak gl 72 ssd ve grafik belleği olarak daha üstün ama fiyatı daha pahalı. Gp serileri hakkında da pek bir bilgim yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: cicia

Dostum yazdığın pe70 233tr modeli 4500 tl MSI GL72 6QF-641XTR 16 gblık model 4100 tl. Yazdığın özelliklerde gl72 nin tek eksik yönü ışıklı klavyedir. Onun haricinde pe modelleri gl serisine göre kasa kalitesi olarak daha iyidir. Sadece bu 2 artı özellik için 400 tl verilirmi o senın bileceğin iş. Gl 72 nin grafik belleğinin 4gb olduğunu da unutmamak gerek. Ekrana gelirsek ıps ekran değil ama sağdan soldan üstten bakıldığında görüntü kaybı çok az. Ben film çok izlediğim için ıps olmaması daha iyi benim için. Çünkü ıps ekranların siyah performansı gerçekten kötü. Bunları düşün ona göre kararını ver. Aklına takılan başka konu varsa sorabilirsin.

Hocam bende MSI PE70 6QE-233XTR ve MSI GL72 6QF-641XTR 16 GB modeli arasında kaldım.
    Metal kasa - Plastik kasa
    Klavye aydınlatması - yok
    2 GB 960M - 4 GB 960M
    Win10 - freedos

bu 4 fark yüzünden karar veremiyorum. En çokta ekran kartları arasında kaldım. Fiyat farkı önemli değil. Hangisini almalıyım sizce sebebiyle yazar mısınız ?

• @cicia Eğer kararımı PE70 den yana verirsem birde PE70 ile MSI GE72 6QD(Apache Pro)-267XTR arasında kalacağım. Buna da 2. bir yorum isterim duruma göre :)
  • Arkadaşlar birde ikilemde kaldım. 17 inc ekran taşıması çok zor mu herkes çok kaba aşırı büyük taşınmıyor falan diyorlar. 15 inc mi tercih etmeliyim?
    Üniversitede okuyorum bende bu modeli almayı planlıyorum acaba ağır mı çok hangi çantayı kullanıyorsunuz.

• Beyler birde bir ufak tanıtım videosu çekseniz internette yok ağırlığı nasıldır boyutu felan diye

• konu öldü mü neden yazmıyorsunuz arkadaşlar bizde almayı düşünüyoruz alanların yorumlarını bekliyoruz.
    Plastik kasa olması metal kasaya göre çok mu kötü ? Isınma yapıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RocKSceN

konu öldü mü neden yazmıyorsunuz arkadaşlar bizde almayı düşünüyoruz alanların yorumlarını bekliyoruz.

Konu ölmedi.

Kullanan arkadaşlar genel olarak makineden memnun.

Makinanin bazı bölgeleri tabiki ısınıyor. Cooler Booster 3 teknolojisi var üzerinde açtığında 70 dereceden yukarıya göremezsin GPU ve CPU ama yakınında durabilir misin onu bilemem sesten kulaklık takman lazim.
    Bu makinenin tek avantaji 17.3 olması. Burda TN panel var IPS panelin yanında biraz sönük kalıyor demiyeyim baya sönük kalıyor. MSI alacaksan IPS panel olmasına dikkat et çünkü TN paneller pek kullanışlı değil açıkcası veya 144HZ gsync bir monitor al.

Neyi merak ediyorsan direk olarak sor ona göre cevap alirsin.

• Tn panel çok mu kötü ve takılma gecikme süreleri Nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Doctor3

quote:

konu öldü mü neden yazmıyorsunuz arkadaşlar bizde almayı düşünüyoruz alanların yorumlarını bekliyoruz.

Konu ölmedi.

Makinanin bazı bölgeleri tabiki ısınıyor. Cooler Booster 3 teknolojisi var üzerinde açtığında 70 dereceden yukarıya göremezsin GPU ve CPU ama yakınında durabilir misin onu bilemem sesten kulaklık takman lazim.
    Bu makinenin tek avantaji 17.3 olması. Burda TN panel var IPS panelin yanında biraz sönük kalıyor demiyeyim baya sönük kalıyor. MSI alacaksan IPS panel olmasına dikkat et çünkü TN paneller pek kullanışlı değil açıkcası veya 144HZ gsync bir monitor al.

Hocam şunları merak ediyorum.
    MSI PE70 6QE-233TR ile bu model arasında kaldım. PE70 de 2 GB ekran kartı var bunda 4 GB. PE70 metal kasa bu plastik. PE70 IPS panel (sanıyorum) bu TN panel. PE 70 Win10 la alınıyor bu freedos. PE70 4600 TL bu 4000 TL İlk önce PE70 i baya araştırdım özellikle tasarımı çok hoşuma gitmişti sonra bunu gördüm biraz kafam karıştı. Kararsız kaldım açıkçası. Plastik kasa olması en çok kafamı karıştıran nokta. Kasa tercihini PE70 den yana kullansam GL72 nin ekran kartı daha üstün. Anlatabildim umarım derdimi

• Yalnız yanlış biliyorsam affola ama pe gaming serisi olarak geçmiyor yani biraz soğutma problemi olabilir diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihan3393

Tn panel çok mu kötü ve takılma gecikme süreleri Nasıl

Birisine cevap vereceksen yada ona hitaben soru soruyorsan alıntı veya cevapla seçeneği kullanarak yap.

TN panel ile IPS panel arasında çok fazla gözle görünüyor bir fark yok ama gözle görünür fark görüntü kalitesinde. IPS çok daha iyi..

https://www.youtube.com/watch?v=XPHkXqWqNW0 - Input lag

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ziggyloss -- 1 Ekim 2016; 14:03:57 >
  • quote:

quote:

quote:

Konu ölmedi.

MSI PE70 6QE-233TR ile bu model arasında kaldım. PE70 de 2 GB ekran kartı var bunda 4 GB. PE70 metal kasa bu plastik. PE70 IPS panel (sanıyorum) bu TN panel. PE 70 Win10 la alınıyor bu freedos. PE70 4600 TL bu 4000 TL İlk önce PE70 i baya araştırdım özellikle tasarımı çok hoşuma gitmişti sonra bunu gördüm biraz kafam karıştı. Kararsız kaldım açıkçası. Plastik kasa olması en çok kafamı karıştıran nokta. Kasa tercihini PE70 den yana kullansam GL72 nin ekran kartı daha üstün. Anlatabildim umarım derdimi

Tamam.

Oyun mu oynayacaksın, çizim mi yapacaksın ?

• RocKSceN R kullanıcısına yanıt
    Dostum kasanın tek kötü yanı parmak izi bırakması onun haricinde idare eder. Çok da beklentileri yüksek tutma. Isınma olarak turbo fan açtınmı 70 dereceyi bile görmezsin. Isınmayı da sadece wasd tuşlarının orda hissediyorsun. 2 si arasında bence pek bi fark yok. Zevkine uyanı al gitsin. 2 gb grafik bellek de işini görür oyunlarda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Konu ölmedi.

Tamam.

Oyun mu oynayacaksın, çizim mi yapacaksın ?

Genel kullanım için alacağım. Oyunda oynuyorum, grafikte çalışıyorum. Yani günümün tamamı bunlarla geçmiyor bunlar her zaman yaptığım şeyler değil. Bir arkadaşım GE72 almış pc çok ısınıyor film izlerken, oyun oynarken. Turbo fanı açınca tamam soğuyor ama sanki uçak sesi gibi sesten durulmuyor yanında. Ben bu kadar ısınacağını sanmazdım bugün elimde test edince çok fazla ısındığını gördüm özellikle klavyenin sol tarafında dediğiniz gibi wasd tuşlarını olduğu bölgede. ( @cicia ) Ben bu kadar para vermişken uzun süre götürecek bir pc almak istiyorum. Eğer GE72 bu kadar ısınıyorsa plastik kasa GL72 ye pek güvenemiyorum açıkçası... PE70 inde ekran kartı (2GB) beni engelliyor. Birde GL72 de IPS panel yokmuş yorumlarda TN panelin çok kötü olduğu yönünde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocKSceN -- 1 Ekim 2016; 23:19:34 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.