Şimdi Ara

MSI GL72 6QF-641XTR Nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
8
Favori
13.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu notebook çok ucuz. Msı olmasına rağmen güvenemedim. Kullanan arkadaşlar varsa izlenimleri nasıl acaba? Soğutması yeterli mi, kronik sorunları var mı?
    http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos/p_64051/

• Tek farkı oysa hiç problem değil. Ayrı klavye alcam zaten. Sizinde dediğiniz gibi fiyatlar yüksek ama gl serisi uygun biraz. Fazla kullanan da yok. Güvenemedim bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicia

Tek farkı oysa hiç problem değil. Ayrı klavye alcam zaten. Sizinde dediğiniz gibi fiyatlar yüksek ama gl serisi uygun biraz. Fazla kullanan da yok. Güvenemedim bir türlü.
    Konuyu takip ediyorum.Ben de alacağım sanırım.
    Fiyat gayet uygun Monster almaktansa bunu almak daha mantıklı bence.Bilgi sahibi arkadaşlar yorum yaparsa güzel olur.En geç pazartesi almam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan99747 -- 10 Haziran 2016; 11:06:02 >
  • gokhan99747 kullanıcısına yanıt
    Bencede çok uygun ama kullanan arkadaşlar bilgilendirseler çok iyi olur. Tek fan soğutmaya yeterli mi en çok onu merak ediyorum. Birde gl serilerinde kendi kendine kapanma sorunları varmış. Güncelleme ile hallediliyormuş.
  • cicia kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam kullanan arkadaşların yorumları benim için çok önemli.
    Soğutma meselesiyle alakalı technopatta GL72 serisi bir pc incelemesi yapılmış ve soğutma sorunuyla alakalı herhangi bir şeyden bahsedilmemiş.Ama ben yine de Zalman'ın soğutucusunu alıp kullanmayı düşünüyordum.
  • gokhan99747 kullanıcısına yanıt
    Technopatda gl62 testide var. 2 pc birebir aynı zaten kasa olarak. Gl62 de gayet soğuk çalışıyor ama orda testlerde en fazla 2-3 dakikalık fps testleri yapıyorlar. Uzun kullanımda çok daha farklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cicia

Technopatda gl62 testide var. 2 pc birebir aynı zaten kasa olarak. Gl62 de gayet soğuk çalışıyor ama orda testlerde en fazla 2-3 dakikalık fps testleri yapıyorlar. Uzun kullanımda çok daha farklı olur.
    Ben bunu sanalmarketim'e sormuştum

GL serilerinde Tek fan kullanılıyor fakat sadece Gl72-6QF modelinde çift fan cooler booster 3 kullanılıyor.

Benimde kafam şu iki laptop arasında gidip geliyor. Karar veremedim.

http://www.sanalmarketim.com/dell-gaming-7559-b70f161c-core-i76700hq-16gb-128gb-ssd-1tb-gtx960m-4gb-156-fhd-ips-freedos-sirt-cantasi-hediye/p_63805/

http://www.sanalmarketim.com/msi-gl72-6qf641xtr-core-i76700hq-8gb-128gb-ssd1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-freedos/p_64051/

• Sailyn S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam yanlışın var. Gl serilerinin hepsi tek fan. Bu pc çift fansa hemen şimdi alırım.
    Hocam inceleyin diğer bütün dl serilerinde cooler booster var sadece bu gl72-6qf modelinde cooler booster 3.

Sanalmarketim'in bana olan cevabı;

Gönderen : Sanalmarketim.com ( 03.06.2016 - 09:27:19 )

Merhabalar,
    MSI GL serisinde GL62 ve GL72 modelleri mevcut olup, bunlar kendi içinde yine iki veya üç modele ayrılmaktadır.
    GL62 6QC, GL62 6QD, GL72 6QC ve GL72 6QD serisinde tek fanlı Cooler Boost soğutma sistemi mevcuttur.

Çift fanlı Cooler Boost 3 soğutma sistemi sadece GL72 6QF modelinde mevcuttur ve 6QC ve 6QD serisinden bu yönde ayrılmaktadır. Bilgilerinize.

http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste=1&ref=&ara_dept=T%C3%BCm+Departmanlar&keywords=MSI+GL&sxpg=1

Dediğiniz gibi sadece 6qf serilerinde cooler boost 3 var. Ama çift fanla ilgili bir bilgi yok. Kesin olarak bilen biri yok mu acaba?
    Şu linki inceleyin isterseniz. Cooler boost 3 çift fanlı oluyor zaten.

http://www.notebookcheck.net/MSI-GL72-6QF-Xotic-PC-Edition-Notebook-Review.161014.0.html
    Evet ordaki cihaz çift fanlı ama sanalmarketimden ürünün resimlerine dikkatli bakarsanız sağ arkadaki fan çıkış yerinin kapalı olduğunu görürsünüz. Gl62 lerde de böyle kapalıydı. O yüzden inanasım gelmedi hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cicia -- 10 Haziran 2016; 12:27:11 >
    Yanlış anlamayın ama siz bu laptopu alınca benim elime hiç bir şey geçmiycek sadece çift fanlı olduğunu kanıtlamaya çalışıyorum. Eğer sanalmarketimde ürün açıklamasında en alt kısma gelirseniz resimlerin ürünle aynı olmayabileceğini farklılık gösterebilceğini gerekirse iletişim ile destek almanız gerektiğini söylüyor.

Sadece sana değil diğer arkadaşlara da fikir olsun diye atıyorum bu linki.

https://www.youtube.com/watch?v=i-TGISaBYr4

Aynı notebook. İncelerseniz arkasında çift fan çıkışı var arka sağda ve solda.
    Dostum sana inanmama gibi bir durum yok. Kusura bakma yanlış anlaşıldıysam. Aksine ilgin alakan için teşekkürler. Ama firmalar bazen isteyerek veya istemeyerek yanlış bilgi verebiliyorlar. İlerde mağdur olmamak için bu kadar araştırıyorum.
    Kesinlikle haklısınız. Dediğim gibi bende 2 laptop arasında kaldım ve bugün veya yarın siparişi vereceğim fakat hala kafamda soru işaretleri var. Araştırdıkça kafam karışıyor. Normalde dell alıcaktım fakat bu modelin 16gblisi olduğunu bilmiyordum ve çok kafam karıştı şuan. Benimde daha iyi bilen arkadaşlardan yardım almaya ihtiyacım var.
  • Beyler kolay gelsin. Gaming laptop almayı dusunuyodum bi kac zamandir. Face de bu linki gordum bi inceleyeyim dedim. Pek anlamiyorum 16 ram 4 ekran karti gorunce fiyat da uygun olunca hosuma gitti benim :) Bikac sey kafama takıldı . Ekran kartı 4 gb fakat 960m 970 olmaması problem mi sizce . Ustun performanslı bi makine istiyorum. Bir de fan konusu. Yukarda bi arkadas bahsetmis . Daha once laptop almadigim icin onemini bilmiyorum fan sayısının. Onemli mi baya ? Bir de ısınma sorunu genel olarak hepsinde mi var.. Biraz uzun oldu galiba simdiden tesekkurler...
  • Bi arkadas baska bi konuda ge72 6qf gs40 gs72 gibi modelleri onermis . Bu modeller nasıl sizce arkadaslar ? Fiyat sınırım 6000 TL . Yuksek performanslı bi laptop bakıyorum msi veya monster dusunuorm onerilerinize acigim . Kusura bakmayin biraz konu disi oldu ama...
    Bugün Türkçe klavye olanları da gelicekmiş. Alacaksan da onları bekle derim.
  • The Last Quincy T kullanıcısına yanıt
    6000 lira bütcen varsa gl serilerine bakma. Giriş seviyesi ürünler çünkü. Diğer serilere göz atmanı öneririm. Birde monsterın üst seviye notebookları iyi diyorlar. Onlara da göz atabilirsiniz.
  • Hocam o fiyatlara cıkabiliyorsanız ''allianware'' bakmanızı öneririm.

@cicia

Ooo o zaman çok iyi. Fakat hala kararımı veremedim bi güvenemiyorum nedense, gönlüm dell'den yana
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.