Şimdi Ara

MSI GL72 6QF-641XTR Nasıldır? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
8
Favori
13.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ürün bugün elime ulaştı değerlendirmelerimi ön izleme olarak yapayım.

Bilgisayara kurduğum sistem : Windows 10 Pro
    Bilgisayarda denediğim oyunlar : H1Z1, CS:GO, NBA 2K16, World Of Warcraft

Öncelikle ürün çok güzel bir şekilde paketlenmiş ve muhafaza edilmiş. Faturası garanti belgesi her şeyi ile birlikte geldi. Siteden yana bir sıkıntı göremedim.
    Klavyesi, ekranı gayet güzel. Işık sızması vs yok. Oyunlarda iken ısıyı touchpadde hissedebiliyorsunuz sadece. Ben harici klavye kullanıyorum.
    Cooler booster açık iken cpu yüksek değerleri göstermiyor. Çabuk soğutuyor, biraz ses yapıyor ama kulaklık ile sorun olmuyor.

-NBA 2K16-

En son ayarlarda oynadım oyunu, 110FPS'i gördüğümü söyleyebilirim. Oyundan çıktığımda cpu değerleri 50-55 derece civarındaydı, 1 saat kadar oynadım. Cooler booster açıktı.

-H1Z1-

Low'da aldığım fps 100-130 arası, cpu değerleri yine 55-60 civarlarında cooler booster ile, gayet akıcı.
    Mediumda aldığğım fps değeri 55-60 arası.
    Ultra'da ise 35-40 fps civarı aldım ama ultra ve medium arasında ahım şahım bir fark yok.

-CS:GO-

Hepsi mediumda 250 fps'i gördüm full çözünürlükte.
    Hepsi en son ayarlarda ise 130 fps ortalama ile oyun oynanıyor.

-WoW-

Bu oyunu daha tam test edemedim, güncelleyeceğim yazıyı.

• vythrax V kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız için çok sağ olun kardeşim. Ben şimdi birde Lenovo y700 gördüm. Aklın hep karıştı :D

Ama ekran vs sorun olmaması çok iyi. Kimse ışık süzmesi vs uğraşmak istemezdi.

Ben detaylı şekilde ince eleyip sık dokumalıyım sanırım :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uAhmetcanX

Yorumlarınız için çok sağ olun kardeşim. Ben şimdi birde Lenovo y700 gördüm. Aklın hep karıştı :D

Lenovo'nun ekran paneli sıkıntılı diye duymuştum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Namikal

quote:

Orijinalden alıntı: uAhmetcanX

Lenovo'nun ekran paneli sıkıntılı diye duymuştum hocam.

Bakacam artık. MSI 2 adım önde her zaman zaten hocam

Hocam hangi siteden aldınız

• bu bilgisayarı aldıktan sora herkez 300-500 verip win 10 mu alıyo orayı sordum ama hala tam anlamış değilim kendimiz para vermeden kurma şansımız varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgadinç

bu bilgisayarı aldıktan sora herkez 300-500 verip win 10 mu alıyo orayı sordum ama hala tam anlamış değilim kendimiz para vermeden kurma şansımız varmı ?

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116924663&fromzero=yes

Çok uygun fiyatlara Retail şekilde Windows satmaktayim.Cok memnun kalacaksınız.300 tl vermek gereksiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • uAhmetcanX kullanıcısına yanıt
    Dostum ısı değerleri olarak için çok rahat olsun. Ryse son of rome gibi sitemi sonuna kadar zorlayan bir oyunda en son ayarlarda 2 saat oynadım. Turbo fan kapalıyken 80 dereceyi açıkken 70 dereceyi geçmiyor sıcaklık. Csgo lol gibi online oyunlarda 50 dereceyi geçmiyor. Ben çoğunlukla turbo fan açmıyorum kulaklık kullanmadığımdan dolayı. Bu tip pc bileşenleri için 80 derece gayet normal.

• Merhaba arkadaşlar. bilgisayar konusunda kararsız kalan arkadaşlar varsa marka model yazıp bana pm atsınlar. inceleyip en uygun fiyatını sizinle paylaşabilirim.
  • Namikal kullanıcısına yanıt
    Kardeşim o kadar kasma :))) hem laptop hem masaüstü olan bir cihazı almayı dene:) bendeki öyle. "msi gs30 shadow gtx980" modeli. ekran kartını değiştirdin mi her nesilde kullanırsın :D
    Almak isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım B-)))
    Nasıl gidiyor inceleme hocam?

• Arkadaşlar bende bu kasanın yeni modelini alıcam

Msı ge72 6qd 267xtr modeli metal kasa görünümü daha güzel renkli ışıklı klavyesi var ve soğutucusu daha iyi diyorlar

Özellikleri bu eski kasayla aynı sizin incelediğiniz işte
    3800

Yeni kasası 4200

Yeni kasa almaya deger mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Coastr

Arkadaşlar bende bu kasanın yeni modelini alıcam

Msı ge72 6qd 267xtr modeli metal kasa görünümü daha güzel renkli ışıklı klavyesi var ve soğutucusu daha iyi diyorlar

Özellikleri bu eski kasayla aynı sizin incelediğiniz işte
    3800

Yeni kasası 4200

Yeni kasa almaya deger mi?

evet değer

• quote:

Orijinalden alıntı: Doctor3

Nasıl gidiyor inceleme hocam?

Hocam şu an için bilgisayarda herhangi bir sıkıntı yok. Ne olur ne olmaz diye bir soğutucu aldım.
    Şu soğutucu.

Sistem boşta iken çekirdek sıcaklığı 36'yı geçmiyor. Soğutucu ile birlikte.
    Güçlü oyunlarda iken cooler booster açıyorum sadece.

Max Payne 3, GTA V oyunlarını da indirme şansım oldu. Bu oyunlarda da yüksek grafikte stabil performans alıyorum. Neredeyse bir hafta oldu bilgisayarı alalı. Daha hiçbir sorun, sıkıntı görmeidm.

Tek sıkıntısı arkadaşların da yazmış olduğu gibi kolay parmak izi kalıyor, gerçekten öyle. Onun dışında donanım olarak hiçbir sıkıntısı yok. Gayet güzel istediğim oyunu oynuyorum. Sorun çektiğim bir oyun göremedim.
    Alacak arkadaş var ise bu fiyata daha iyisini bulamayacağını düşünüyorum.

FPS durumları nedir.

Cooler Booster 3 kapalıyken overload durumlarınde kaç dereceyi görüyorsun.

Benim laptopda arıza çıkması sebebiyle gönderdim kullanamadığım için soruyorum.
  • http://www.sanalmarketim.com/hp-x8m25ea-pavilion-17ab003nt-core-i56300hq-12gb-128gb-m2-ssd-1tb-gtx960m-4gb-173-full-hd-ips-freedos-canta-hediye/p_64207/

Arkadaşlar bunu mu almayım Auatocad'de kullanılacak ancak daha çok oyun diyebilirim. i7 6700 olması çok fark eder mi ? Şöyle bir şey var ya GTX950M 2GB i7 6700HQ olacak yada i5 6300HQ GTX960M 4GB olacak.Baktım GTX950M 2GB ve GTX960M 4GB arasına 1920x1080'de bayaa bir fps farkı var ne düşünüyorsunuz ben bunu almayı düşünüyorum.

• Fps değerleri notebookcheck'te gtx960m yazarsan ordakilerin hemen hemen aynı. Sıcaklığa gelirsek cb3 kapalıyken online oyunlarda ( cs go, lol vs) 70 dereceyi görmüyor. Ryse son of rome, total war attila tarzı pc yi sonuna kadar zorlayan oyunlarda 81 i gördüm en son. Ama cb3 açıkken daha 65 leri görmedim hiç. En yüksek 63 mü neydi yanlış hatırlamıyorsam. Şunu da belirteyim pc yi Denizlide kullanıyorum. Burası yanıyor. Ona göre değerlendirebilirsiniz :)

• Daha çok oyunsa tabiki 960m tercih etmelisin. Arada fps farkı baya var. Ama niye bu konuda sordun onu anlayamadım :)

• http://www.bilisimport.com/urun/msi-pe70-6qe-234xtr-notebook-ci7-6700hq-16gb-1tb-2gb-gtx960m-17-3-dos?ref=akakce&v=1.62.6
    ben bunu düşünüyordum ama burada bahsedilen sanalmarketim'deki laptop aynı özellikleri daha uygun fiyata sağlıyor ek olarak ssd'ye sahip oluyorum 128 gb. sanırım burada bahsedileni sipariş edicem ben de.

edit: sanalmarketim'deki 960m 4gb vram ile geliyormuş bir de ssd , üstüne bir de daha ucuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reverdy -- 24 Temmuz 2016; 11:26:53 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.