Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (818. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bende msi ge60 0nd 412xtr model kullanıcısıyım laptobuma meyvesuyu döküldü klavyenin üstüne bir bardak kadar anında müdahale ettim silip saç kurutma ile elimden geldiğince temizlemeye çalıştım fakat şu anda tuşlar yapış yapış ve bazıları çalışmıyor servis 150 dolar gibi fiyat çekti yenilemek için klavyeyi acaba harici olarak dışardan bulup satınalıp kendim değiştirtebileceğim bi site bilen varmı internette araştırdım biraz fakat bulamadım tam modele uygun olanını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mseyitsahin

Arkadaşlar merhaba bende msi ge60 0nd 412xtr model kullanıcısıyım laptobuma meyvesuyu döküldü klavyenin üstüne bir bardak kadar anında müdahale ettim silip saç kurutma ile elimden geldiğince temizlemeye çalıştım fakat şu anda tuşlar yapış yapış ve bazıları çalışmıyor servis 150 dolar gibi fiyat çekti yenilemek için klavyeyi acaba harici olarak dışardan bulup satınalıp kendim değiştirtebileceğim bi site bilen varmı internette araştırdım biraz fakat bulamadım tam modele uygun olanını.

http://www.ebay.com/itm/NEW-MSI-GE60-GE70-GP60-GP70-SteelSeries-keyboard-UI-WIN-8-/161283968501?pt=PCA_Mice_Trackballs&hash=item258d460df5

bide klavye calısıyorsa oksitlenme yapmayan bi madde ile yıkayıp sonra pirincin içinde kurutup kullanabilirsiniz.

• metinTasci M kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam klavyede tuşlar şu anda çok zor basıyor ve sadece esc tuşu çalışmıyor şu anda sanırım değiştirmek gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnaci99

quote:

Orijinalden alıntı: HaMulo

Artı olarak şu tuşları nasıl kullanıcam arkadaşar hiç bir işlevleri yok :/

biri uçak modu. Windows 8 le gelen bir wifi konumu. oldukça işe yarıyor. otomatik olarak wifi açılmasını engelliyor ve yayını kapatıyor. cep tlefonlarındaki gibi. Böylece uçuş sırasında bilgisayarınızı açabiliyorsunuz.
    Diğeride hızlı program seçimi için diye biliyorum. en çok kullandığınız programı tanımlayın. Ama çalışması için scm yada s bar kurulu olması lazım. diğer tuşları yazmışlar zaten dvd media açma kapama ve uyku modu.

Önemli ** firmware update ( EC ) bu tuşların kullanımı ile ilgilidir. acele edip yanlış firmware yüklemeyin tuşlar çalışmaz hale geliyor. Uçuş modu tuş olarak geldiğine göre bu makinede win 7 kurulumu yapmazsanız iy olur. Yapılırsa biosa bağlı işlemlere ulaşmanız zor olabilir. Bilgisayarınız bios ile win 8 e bağımlıdır ileri doğru gelişir ama eski sürüm windows büyük bir ihtimalle sıkıntı yaratır..
    Hayırlı olsun.

hocam bende cr61-0m modelini aldım freedos ve windows 7 64 bir kurdum..

bende de uçak tuşu var f10 üzerinde yalnız çalışmıyor bu tuş..
    ayrıca fn+f8 e bluteeoth atanmış fn+ f9 a da wifi fakat bu tuşlara bastığımda sadece kapalı işareti çıkıyor ama işlemiyor kablosuz ağlar hala gözüküyor civarda
    aynı şekilde yukurdaki wifi yardımcı tuşuda bastığında ağları kapatmıyor..

msı sıçıp sıvazlamış anlaşılan ya s-bar uyumsuz yada tek tip kasa kullandığı için tuş ve program uyumsuzluğu oluyor.
    işin ilginci yine aynı kasaya sahip amd işlemcili msi da windows 7 64 bit yüklüyken uçak tuşu çalışıyor..
    s-barı kaldırıp farklı scm programları yükledim ama onlarda çözemedi çıldırmamak elde değil sırf bu yüzden iade edecem yoksa makineyi

• Şu anki bilgisayarım ve ge 70 2pe Apache pro yu yan yana koyup bi inceleme videosu çekecektim ama kısmet değilmiş aşırı ısınmadan dolayı ürün değişimi talep ettim.mal servicepoint te bakalım bana nasıl bir tavır olacak yardımcı mı olacaklar yoksa uğraştıracaklar mı göreceğiz.ne olur ne olmaz diye MSI in garanti bölümüne de arızayı yazdım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

Bende GE60 serisi var, geçen sene mayısda almıştım, 1.5 ay sonra HDD bozuldu, servise götürdüm yeni HDD taktılar sanırım 3-4 hafta bekledim. O gündeb bugüne bir sorun yaşamadım taki düne kadar.

işelmci soğutucusumu yoksa ekran kartı soğutucusumu nedir bilemiyceğim ama anormal ses yapmaya başladı, yani resmen elektrikli süpürge sesi gibi. servise göndersem 1 ay beklemem lazım sanırım tamda tatile çıkacağım lazımda ne yapmak lazım?

ben artık sıkıldım yenisiyle değiştirme talebinde bulunabilirmiyim?

tek fan var, kronik sorunlu.

yensiyle değiştirmek için yada para iadesi için aynı sorundan dolayı 4kere servise gitmesi lazım.

Bugun servis point mecidiyekoy'e gittim. Not geciyim
    Epey karisik bir yerde. Bu gece bodruma gidicegim icin Epey acelem vardi. Sagolsunlar sorun cikarmadilar tersine yardimci oldular. 5 dakkada sogutucu fani degistirdiler arti temizlik bakimini yapip bans teslim ettiler. Kisaca, cozumden yana olmalarindan dolayi msi musteri kazandi.toshiba be acer biraz ornek alin.

Aynı tavrı ben de bekliyorum bakalım aynı servicepoint mi?

• delete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_18 -- 12 Ağustos 2020; 17:41:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_18

hocam benim makina ge60 0nd ekran kartı 850mhz de kalıyor win 8.1 kurulu anlattığınız bios güncellemesini yapmam sorunu giderir mi yapmam gerekiyor mu verilen pdf çalışmıyor ve biraz tereddütte kaldım açıkcası çözüm kesin midir bi sıkıntı yaratır mı

cozum kesin ama windows 8.1 kullanıyorum diye windows 8 biosu yuklemeyin cihaz brick olur

win7 biosuna sahipsiniz.
  • quote:

quote:

hocam benim makina ge60 0nd ekran kartı 850mhz de kalıyor win 8.1 kurulu anlattığınız bios güncellemesini yapmam sorunu giderir mi yapmam gerekiyor mu verilen pdf çalışmıyor ve biraz tereddütte kaldım açıkcası çözüm kesin midir bi sıkıntı yaratır mı

cozum kesin ama windows 8.1 kullanıyorum diye windows 8 biosu yuklemeyin cihaz brick olur

win7 biosuna sahipsiniz.

Alıntıları Göster
    delete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_18 -- 12 Ağustos 2020; 17:41:16 >

• quote:

quote:

quote:

win7 biosuna sahipsiniz.

bikaç yerde bios win 8.1 ve win8 biosda sıkıntı olmadığı söyleniyordu brick olacağı kesin midir yoksa bulaşmaya mı gerek yoktur ? çünkü msi nin modellerinde bakıyorum win 8 ile 8.1 deki hep aynı boyutta aynı dosyalar

msi kesinlikle yüklemeyin uyarısı veriyo onun için denemedim deneyin olursa banada soylersiniz :)

ekleme:bence gerek yok,gpu boost sorununu halledin,serial biosta gomulu olmasada olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 18 Haziran 2014; 2:03:08 >

• eskiden yapmazdı ama şimdi turbo tuşuna basınca user define key 1 diye bir ekran geliyor. scm'den mi kaynaklı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahbârî

eskiden yapmazdı ama şimdi turbo tuşuna basınca user define key 1 diye bir ekran geliyor. scm'den mi kaynaklı acaba?

Scm den kaynaklı bende de geliyordu sildim scm yi düzeldi gerçi şuan tekrar yükledim ama aynı şeyi yapmıyor
  • Arkadaşlar aranıza yakın dönemde GE70 modelini alarak katıldım. Ürünü kayıt ettirmek istiyorum ama laptopun alt kısmında kayıt için gerekli olan barkodu bulamadım yardımcı olur musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enuqie

Arkadaşlar aranıza yakın dönemde GE70 modelini alarak katıldım. Ürünü kayıt ettirmek istiyorum ama laptopun alt kısmında kayıt için gerekli olan barkodu bulamadım yardımcı olur musunuz?

Bataryanin takildigi kismin altinda olmasi gerek.
  • delete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_18 -- 12 Ağustos 2020; 17:57:46 >
  • Arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum.parama göre iki ürüne yoğunlaştı m ge 60 293xtr ve 294xtr bunlarda GTX 765 m ekran kartı var daha yüksek para veremiyorum. Birde 15.mi yoksa 17. Mi tercih etmeliyim. Apache modellerinde GTX 850m mi yoksa 765m mi iyidir şimdiden cevaplarını z için tesekkurler

• quote:

MSİ GE60 0ND modelinde firmware güncelleyecekler
    Wifi problemi olanlar
    8.1 e güncelleyecek olan arkadaşlar sıkıntı olursa pm ile ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım bi kaç gündür sorunları halletim çünkü herkes faydalansın uğraşmayın

Burada da paylaşabilirsin...

• Arkadaşlar merhaba, Ge70 2oe bilgisayarıma win 8.1 embedded industry pro kurdum. tüm driverları yüklüyorum hiçbir sorun yok. chipset_intel_Lynx Point_9.4.0.1023_0x30c0e0a8_818700 olanı yükleyince yeniden başlattıktan sonra mavi ekran hatası alıyorum ve Windows başlatılamıyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ah Sahm

quote:

MSİ GE60 0ND modelinde firmware güncelleyecekler
    Wifi problemi olanlar
    8.1 e güncelleyecek olan arkadaşlar sıkıntı olursa pm ile ulaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım bi kaç gündür sorunları halletim çünkü herkes faydalansın uğraşmayın

Burada da paylaşabilirsin...

Alıntıları Göster
    delete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_18 -- 12 Ağustos 2020; 17:43:55 >
  • Arkadaşlar ge60 2oe 765gtx ekran kartlı olanmi yoksa ge60 2pc apache 850gtx ekran kartlı olanlar arasında kaldım. Yalnız parasal olarak 765gtx daha çok işime geliyor. Makineyi 6 7 sene kullanmak istiyorum bu konuda bana doyurucu bilgi verebilecek arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 816817818819820
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.