Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Win7 ile cihaz şukela oldu, bilgisayar kullandığını hissetmek çok güzel bişey. Win8'de o hisse ulaşamamıştım, Kullanım sırasında sürekli kullanım keyfimi bölen saçma sapan arayüzler ve yeri tuhaf tuhaf şekillerde değiştirilmiş, saklanmış uygulamalardan bıkmıştım. Onu geçtim uygulamaların yanıt vermeme sorunları, mavi ekranlar, değişik görsel sorunlar derken iyice bıktırmıştı. Win7 kadar stabil ve kullanıcı dostu bir sistem çıkarmışken Microsoft bu kadar aceleci olup tribünlere oynayıp bu Win8 işine bence hiç bulaşmamalıydı. Ne demişler: "Aceleci sinek süte düşermiş."
  • Şu sitede ge70 fiyatı iyi gibi. Msi almayı düşünenler baksın.Ben lenovo y500 sli aldım. Almasaydım bunu düşünebilirdim.
    http://www.n11.com/msi-ge70-0nc-417xtr-i7-3630-8g-750g-173-led-fullhd-dos-gt650m-2vga-ddr5-P12290489
  • 5400 ile 7200 sizce performansımı ne kadar etkiler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Win7 ile cihaz şukela oldu, bilgisayar kullandığını hissetmek çok güzel bişey. Win8'de o hisse ulaşamamıştım, Kullanım sırasında sürekli kullanım keyfimi bölen saçma sapan arayüzler ve yeri tuhaf tuhaf şekillerde değiştirilmiş, saklanmış uygulamalardan bıkmıştım. Onu geçtim uygulamaların yanıt vermeme sorunları, mavi ekranlar, değişik görsel sorunlar derken iyice bıktırmıştı. Win7 kadar stabil ve kullanıcı dostu bir sistem çıkarmışken Microsoft bu kadar aceleci olup tribünlere oynayıp bu Win8 işine bence hiç bulaşmamalıydı. Ne demişler: "Aceleci sinek süte düşermiş."

dostum windows 8 de hiçbir problem yok tek hata dahi almadım

not : 3 aylık kullanımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix999 -- 6 Nisan 2013; 10:59:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

5400 ile 7200 sizce performansımı ne kadar etkiler ?

Teorik hızlarda çok fark var ama pratikte bence çokta fark etmez, yani etmiyor denedim ikisinide. 1 TB 5400'ü, 750 lik 7200'e tercih ederim.
  • quote:

Win7 ile cihaz şukela oldu, bilgisayar kullandığını hissetmek çok güzel bişey. Win8'de o hisse ulaşamamıştım, Kullanım sırasında sürekli kullanım keyfimi bölen saçma sapan arayüzler ve yeri tuhaf tuhaf şekillerde değiştirilmiş, saklanmış uygulamalardan bıkmıştım. Onu geçtim uygulamaların yanıt vermeme sorunları, mavi ekranlar, değişik görsel sorunlar derken iyice bıktırmıştı. Win7 kadar stabil ve kullanıcı dostu bir sistem çıkarmışken Microsoft bu kadar aceleci olup tribünlere oynayıp bu Win8 işine bence hiç bulaşmamalıydı. Ne demişler: "Aceleci sinek süte düşermiş."

kesinlikle haklısınız hocam. ben de windows 7 yüklemeyi düşünüyordum ama tüm diskleri silmeyi göze alamadım. hem arşivimi koyacak bir harici disk bulamadım, daha da önemlisi win8 recovery kısmını silmek istemedim. yoksa tüm win7 driver ve yardımcı programları indirmiştim, win7 dvd'si de hazır bekliyordu. bir köşede duruyorlar melül melül bakıyorlar bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerhatAld -- 6 Nisan 2013; 12:41:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vinorosso

quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

5400 ile 7200 sizce performansımı ne kadar etkiler ?

Teorik hızlarda çok fark var ama pratikte bence çokta fark etmez, yani etmiyor denedim ikisinide. 1 TB 5400'ü, 750 lik 7200'e tercih ederim.

Ben şahsen tercih etmem. Ev arkadaşım Dell Inspiron serisinden bir notebook kullanıyor, 5400 rpm disk var. şöyle söyleyeyim ki karşılaştırın, Windows'un açılış süresi 2-3 dakika (format sonrası). Tabi ki bütün 5400 rpm'lerde böyle olacak diye bir kaide yok ama ben 1 TB 5400'ü, 750 lik 7200'e tercih etmem.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerhatAld -- 6 Nisan 2013; 12:45:19 >
  • Beyler cihaz çok tozlanıyor nasıl tozdan koruyabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkof

Beyler cihaz çok tozlanıyor nasıl tozdan koruyabiliriz?

Valla ne kadar uğraşırsan uğraş parmak izi vs. kalıyor. Ben şu lcd temizleme spreylerinden aldım, kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The MasteR

quote:

Orijinalden alıntı: volkof

Beyler cihaz çok tozlanıyor nasıl tozdan koruyabiliriz?

Valla ne kadar uğraşırsan uğraş parmak izi vs. kalıyor. Ben şu lcd temizleme spreylerinden aldım, kullanıyorum.

işe yarıyormu dostumm?
  • Arkadaşlar ikinci el 2-3 aylık GE60 414XTR var satılık. detayları buradan inceleyebilirsiniz.http://forum.donanimhaber.com/m_73604565/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonceri

Şu sitede ge70 fiyatı iyi gibi. Msi almayı düşünenler baksın.Ben lenovo y500 sli aldım. Almasaydım bunu düşünebilirdim.
    http://www.n11.com/msi-ge70-0nc-417xtr-i7-3630-8g-750g-173-led-fullhd-dos-gt650m-2vga-ddr5-P12290489

413 son sanırsam bunun ekran kartıda GT serisinin
  • mrb arkadaşlar bende msi ge 70 kullanıcısıyım bu baslıgı açan kisiden allah razi olsun bir sorunum oldugunda burdan çözümünü buluyorum hemen :) Ben pci aldıgımda win8 kurulu olarak geldi win8dende memnunum bugun biostan baktım bios versiyon 2.15. 1227 bu sürümü yenisi varsa güncellemek istiyorum yardım ederseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goku` -- 6 Nisan 2013; 18:42:22 >
  • Msi ge60 0nd gtx 660m i7 işlemcili olan pcmden çektim. Normal midir??

Lütfen cevap verin.
    https://store.donanimhaber.com/59/dc/14/59dc14d1872596873def6a58283273ef.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KironLXXII -- 6 Nisan 2013; 19:03:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volan-X

Msi ge60 0nd gtx 660m i7 işlemcili olan pcmden çektim. Normal midir??

Lütfen cevap verin.
    https://store.donanimhaber.com/59/dc/14/59dc14d1872596873def6a58283273ef.png

normaldir, ssd ler çıktıkça eskiden 7-8 alan hdd lere utanmasalar 3-4 puan verecekler

onun dışında grafik dereceleri normal mi emin değilim

dahili ekran kartı kullanımdaysa gtx i görmüyor olabilir ama dahilinin de 7 puan alabileceğini pek düşünmüyorum :D

bence herşey normal

• biosumu update ettim beni ugrastıran tek sey komut ortamında iki nokta üst üste işaretinin : shift+ ş olması oldu baya bi aradım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goku`

biosumu update ettim beni ugrastıran tek sey komut ortamında iki nokta üst üste işaretinin : shift+ ş olması oldu baya bi aradım :D

Aynı sorunu ben de yaşamıştım o harflerin hangileri olduğunu bulayım derken göbeğim çatlamıştı. İlginç bi sorun
  • quote:

quote:

biosumu update ettim beni ugrastıran tek sey komut ortamında iki nokta üst üste işaretinin : shift+ ş olması oldu baya bi aradım :D

Aynı sorunu ben de yaşamıştım o harflerin hangileri olduğunu bulayım derken göbeğim çatlamıştı. İlginç bi sorun

Birazcık CS oynayan bilir

@volkof
    Dostum iyi temizliyor ama ne kadar uğraşsanda parmak izi oluyor. Mikrofiber bezle bir geçişte hepsi gidiyor

• quote:

quote:

Aslında bir sorun değil. Klavye ingilizce oluyor

• Sonunda benim cihazda servisten geldi. Fan ve hdd değiştirilmiş bir şekilde.
  • 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.