Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (1002. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.404
Cevap
167
Favori
833.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10001001100210031004
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: andios

quote:

Orijinalden alıntı: brksnr

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda MSI GE73VR RAIDER-045 adlı modeli sipariş ettim. Bu model yakındaki düşünceleriniz nelerdir? açıkçası sogutma sisteminin gelistirilmis olmasi, iddiali hoparlörleri ve yüksek donanım özellikleri beni cezbeden seyler oldu.

İyi forumlar.

Hayırlı olsun nereden aldınız?

Hocam amerikaya gidiyorum 1 haftalığına amazondan siparis ettim

Harika bir bilgisayar ben çok beğendim. TR de herhangi bir yerde bulamayınca o yüzden sordum :)

Oralarda 1800-2000 dolar arası. Bu pc türkiyede 15bin TL derler sanırım.

5 yıla yakın bir msi kullanıcısı olarak gelecekteki seçeneklerim arasına girdi sizin tercihiniz.

tekrar hayırlısı olsun.

Tam olarak 2074$ tuttu, normalde 1899$ di fakar sales tax diye bir sey gelmis ve gittigim eyalette %9.5 o yuzden extra bir 175$ odemem gerekti, ayrıca ürünü aldığım firma yaninda 330$lik bundle veriyor(Steelseries Siberia 200, MSI Mouse, Mousepad, MSI Canta vs.vs.). Satıcı firma urunun 17 agustosta gelecegini söylüyor, eger gelirse ve acma şansım olursa ilk izlenimlerimi buraya yazarim :)

İyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda MSI GE73VR RAIDER-045 adlı modeli sipariş ettim. Bu model yakındaki düşünceleriniz nelerdir? açıkçası sogutma sisteminin gelistirilmis olmasi, iddiali hoparlörleri ve yüksek donanım özellikleri beni cezbeden seyler oldu.

İyi forumlar.

Harika bir bilgisayar ben çok beğendim. TR de herhangi bir yerde bulamayınca o yüzden sordum :)

5 yıla yakın bir msi kullanıcısı olarak gelecekteki seçeneklerim arasına girdi sizin tercihiniz.

tekrar hayırlısı olsun.

Tam olarak 2074$ tuttu, normalde 1899$ di fakar sales tax diye bir sey gelmis ve gittigim eyalette %9.5 o yuzden extra bir 175$ odemem gerekti, ayrıca ürünü aldığım firma yaninda 330$lik bundle veriyor(Steelseries Siberia 200, MSI Mouse, Mousepad, MSI Canta vs.vs.). Satıcı firma urunun 17 agustosta gelecegini söylüyor, eger gelirse ve acma şansım olursa ilk izlenimlerimi buraya yazarim :)

İyi forumlar.

Aynı özellikteki monster bile 8500-9000TL arası. sizin 7300TL gibi geliyor. msi çok daha iyi bir tercih.

İncelemenizi bekliyorum :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi forumlar.

tekrar hayırlısı olsun.

İyi forumlar.

Aynı özellikteki monster bile 8500-9000TL arası. sizin 7300TL gibi geliyor. msi çok daha iyi bir tercih.

İncelemenizi bekliyorum :)

Ürün gelsin direk inceledikten sonra buraya yazacağım :)

• MSI GL62M 7REX OYUNCU BİLGİSAYARI

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

Özellikler: Intel i7 7700hq İşlemci / Gtx 1050 Ti / 8gb DDR4 Ram / Windows 10 İşletim sistemi / 1TB Hdd /

Bir Yıl Uluslararası Garanti

Msi GL62M Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı [ 899.99 ] dolara alabilirsiniz.

10 Adetle Sınırlıdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sayın arkadaşlar ben de 01.08.2017 tarihinde MSI 'ın GE72 7RD Apache modelinden aldım. Arada bir üst kasanın sol alt (Klavyenin altı) tarafından kulağını HDD nin olduğu bu bölgeye çok yaklaştırdığında ve çok dikkatle dinlendiğinde duyulabilen, çok hafif seviyede, sesler gelmektedir.

Bilgisayardan gelen sesler tık tık - tik tik (tıkırtı) benzeri sesler. HDD kafa vurma veya okuma sesi değil. Bu sesler bilgisayar ilk açıldığında 30-40 sn sürüyor sonra kayboluyor ve daha sonra da bazen 3 dk.da bazen de 8-10 dk.da bir tekrar başlıyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum ? Bunun bir çözümü var mıdır ? 18 günlük bilgisayarı servise göndermeye de kıyamıyorum. Malum servise gidişi gelişinde bilgisayarın sıfırlığı-yeniliği felan kalmayacak.. Bilgisayarı aldıktan sonra da fiyatı epey arttı iade etmekte istemiyorum. Forumdaki sayın arkadaşlar sizce ne yapmalıyım ?? Ona göre durum değerlendirmesi yapacağım. Şimdiden teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ober -- 18 Ağustos 2017; 2:58:7 >

• ober kullanıcısına yanıt
    Ben hdd sesi olduğunu düşünüyorum. Değil demişsiniz ama benzeri sesleri asus m51sn250dv bilgisayarımda duyardım. Kullanıcıların genelinde mevcuttu ve hdd okuma kafası yanaşırken çıkıyordu.
  • Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 sene önce aldığım MSI GE62 2QF nin fan tarafından geldğini sandığım cızırtı sorunu için garantiye verdim ve 2 fanda garantiden değişmesine rağmen cızırtı sesi devam etti. Tekrar garantiye verdim bu sefer gtx 9 serisinin bobinlerinden bu sesin geldiğini belirttiler ve bios fw güncellemesi yapıcaklarını söylediler fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Bende kolları sıvayıp sesin tam olarak nereden geldiğini öğrenmek için kapağı söküp kendim çözmek istiyorum. Çözüm öneriniz var mıdır ? Bu sesle karşılaşanız oldu mu ?

https://www.youtube.com/watch?v=bO5zieCiUss

• Tardios kullanıcısına yanıt
    GE73VR Modelinin 256ssdli versiyonunu aldim 2-3 gün beklerseniz ilk izlenimlerimi paylasacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brksnr -- 22 Ağustos 2017; 8:52:45 >
  • quote:

GE73VR Modelinin 256ssdli versiyonunu aldim 2-3 gün beklerseniz ilk izlenimlerimi paylasacagim.

Tabi ki sabırsızlıkla bekliyorum.

• quote:

Bekliyoruz
  • MSI GE72 7RD-042XTR Apache Core i7-7700HQ 8GB 128GB +1TB GTX1050 4GB 17.3' Full HD FreeDos

Almayı düşünüyorum fakat aklımda 1 2 soru var.

1. Tn ekran olmasi beni film izlerken oyun oynarken üzer mi?

2. 17.3" olması rahatsızlık verir mi? Ağırlığı ve boyutu

3. 8gb ram yeterli mi?

4. Isinma sorunu yaşar mıyım?

5. Fan sesi rahatsız edici mi?

Cevap veren kullanıcılara şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonozan

MSI GE72 7RD-042XTR Apache Core i7-7700HQ 8GB 128GB +1TB GTX1050 4GB 17.3' Full HD FreeDos

3. 8gb ram yeterli mi?

2- Uzun süre taşıma durumunda yorabilir. Çok taşımanız gerekiyorsa, gereklilik olmaması durumunda, daha küçük ekran olabilir.

3- Yapacağınız işe bağlı. bende tek program açıkken 20-22 gb arası ram gidiyor. AYnı anda işin içine ansys yada render girerse bu değer 40gb ları aşıyor.

4- buda yine yapılan işe bağlı. Bende msi ge60 var. GTA5 oynarken ısınıyor ama normal seviyede.

5- Oyunlarda turbo fanı kullanıyorum oda ses yapıyor. Bir önceki asus M51SN250DV laptopa göre daha sesli ama çok daha performanslı. Ben şöyle düşünüyorum; performans = yüksek ısı = yüksek soğutma ihtiyacı ile fan rpm artışı = SES :)

1- Emin olmadığım için ekran sorunuzu sona bıraktım ama 120hz ips seviyesinde bir ekran üzmez diye düşünüyorum.

• ober kullanıcısına yanıt
    HDD APM kapatman lazım arkadaşım. Crystal disk info diye program var. gelişmiş seçeneklerden APM kapatmalısın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonozan

MSI GE72 7RD-042XTR Apache Core i7-7700HQ 8GB 128GB +1TB GTX1050 4GB 17.3' Full HD FreeDos

3. 8gb ram yeterli mi?

2- Uzun süre taşıma durumunda yorabilir. Çok taşımanız gerekiyorsa, gereklilik olmaması durumunda, daha küçük ekran olabilir.

3- Yapacağınız işe bağlı. bende tek program açıkken 20-22 gb arası ram gidiyor. AYnı anda işin içine ansys yada render girerse bu değer 40gb ları aşıyor.

4- buda yine yapılan işe bağlı. Bende msi ge60 var. GTA5 oynarken ısınıyor ama normal seviyede.

5- Oyunlarda turbo fanı kullanıyorum oda ses yapıyor. Bir önceki asus M51SN250DV laptopa göre daha sesli ama çok daha performanslı. Ben şöyle düşünüyorum; performans = yüksek ısı = yüksek soğutma ihtiyacı ile fan rpm artışı = SES :)

1- Emin olmadığım için ekran sorunuzu sona bıraktım ama 120hz ips seviyesinde bir ekran üzmez diye düşünüyorum.

Dostum 120 hz tn panel var uzerinde ips değil maalesef oyuzden sordum tn panel uzer mi diye

• bordo_turk B kullanıcısına yanıt
    Sn. Arkadaşım cevabın ve ilgin için teşekkürler. Crystal Disk İnfo Programı ile dediklerini aynen yaptım. Ama çare olmadı. Bu ses yine aynen devam ediyor. Başka ne yapılabilir ? Bilemiyorum. Saygılarımla..
  • Cool laboratory liquid pro almıştım. Bugün msi ge60 pc'mi açtım söktüm ve eski termal macunları sildim temizledim. Ardından geldi liquid pro'yu uygulamaya. Ürünü açınca bilgilendirme kağıdını bir okuyayım dedim ve aşağıda resimde göreceğiniz uyarıyı gördüm.

Tam vazgeçtim derken uygulamak istedim. Giriştim işe...

Sonuç : Hüsran.. pc 'yi açmayı denedim. Malesef açılmadı. Farklı yollar denedim ama tam ilk power lambası yandığı gibi kapatıyor kendini.. Durumu anlayıp tekrar açtım pc'yi. Sıvı metal olan liquid pro nvidia set üzerinde bir miktar taşmış durumda idi.

Mecbur tekrar temizledim komple ki bu liquid pro uygulaması aşırı zordu. En az 30dk uğraştım düzgün uygulamak için.. silmesi bir o kadar sürdü.. 2 yıl önce aldığım elimde kalan termal macunu uygulayarak çok şükürki açtım pc'yi.

Velhasılkelam liquid pro'yu uygulayacak kimse varsa duyrulur..

• http://www.hepsiburada.com/msi-ge72vr-7rf-apache-pro-404xtr-intel-core-i7-7700hq-32gb-1tb-256gb-ssd-gtx1060-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV0000032KTJ?magaza=Hepsiburada KDV indirimi olursa 6400 civarına düşüyor hafif olması 17 inc olması ve 1060 olması cezbediyor. Fakat ekran kartının 3 gb olması kafama takılan seri iyi ama ekran kartı belleği 3 gb olması sorun yaratıyor mu yaratır mı 1060 3gb msi kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

• quote:

Bekliyoruz
  • quote:

Takipteyim..

• 
Sayfa: önceki 10001001100210031004
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.