Şimdi Ara

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU) (1000. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.405
Cevap
167
Favori
833.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wadjet

Ben GE72 kullanıyorum hocam ses ile ilgili değil de soğutma performansı ile ilgili sıkıntım var o yüzden değiştirmek istiyorum. Sıcaklıklar hayli yüksek.

Fan ses yapmıyor veya problemli değilse yenisini taksanız da sanırım sıcaklık yüksek olacaktır. Leptoplardaki ufacık fanlar oyun için yetmiyor her halükarda ısınıyorlar. Ben işlemci macununu da yeniletmeme rağmen oyunlarda sıcaklıklar hiç değişmedi. 80-90 dereceyi rahat görüyor. Çözümü var mıdır bilemiyorum.
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda 89 dereceyi görüyor o problem değil de boştayken falan ısınıyor bilgisayar. 60-70 dereceler çok da normal değil bence.
  • quote:

Oyunlarda 89 dereceyi görüyor o problem değil de boştayken falan ısınıyor bilgisayar. 60-70 dereceler çok da normal değil bence.

Evet boştaki sıcaklık için oldukça yüksek. Benim boşta 40-45 dereceyi pek geçmiyor. Eğer laptobu alalı 2.5 yıldan fazla olduysa termal macunun(kalitelisi ile) yenilenmesi etkileyebilir hemde fanı yenilersiniz zaten oldukça uygun . Tek sorun işlemci macununu yenilerken çok dikkatli olmak gerekiyor ben kendime güvenemediğimden bilgisayarcı da yeniletmiştim.
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Hocam yıllardır bilgisayarlar ile ilgiliyim zaten ve liseden beri de bu bölümü okuyorum. Macunu da yeniledim geçen gün ama bir değişme olmadı. Soldaki CPU'nun üzerindeki fan biraz daha az üflüyor gibi dışarı turbo açıkken. Ya da en son çare komple yeni soğutma sistemleri de var onlardan almak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

quote:

Orijinalden alıntı: andios

quote:

Laptop u aldıktan 2.5 yıl sonra fandan tıkırtılar gelmesi üzerine bir bilgisayarcıya götürüp değiştirttim. Yeni takılan fan sadece bir hafta ses yapmayıp sonrasında çok daha fazla ses yaptı. Tekrar götürdüm mırın kırın ede ede yenisini taktılar ama yeni takılan fanda sadece 3 gün düzgün çalıştı ve şimdi yine odun keser gibi(sürtme) sesi yapıyor. Sorun fanda olmasa ses neden ondan gelsin diye düşünüyorum o yüzden tekrar fanda almak istemiyorum. Acaba sorun başka bir şey mi? Benzer şeyi yaşayan var mı bu fan sürte sürte bir süre sonra tamamen dönmüyor.

Onuda mümkünse fan değişimi yapan teknik personel incelemeli.

yani 1 değitirdin 2 değiştirdin.. insan ne var bunda der bir bakar.

sizde sürtme sesi geldiğinde fan yuvası kısımlarına hafif baskılar uygulayarak kontrol edebilirsiniz. belki dış kasanın o kısımları fana yakınlaşmıştır. Söküp içeriden tersi yönünde esneterek sorunu çözebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Fanı yapan yer daha çok dolandırmak için kurulmuş bir yer gibi. Garantiye (1 ay ) 1 gün kaldı diye benimle tartışıp sanki ben bozmuşum gibi davrandılar . 2. Fanı leptobu havada takıp öylece test bile etmeden direk leptobu verdiler bir daha da garanti yok dediler. Bu tamamen farklı bir konu da yani Ankara da kimseni işi bilgisayarcıya düşmesin çünkü büyüğüde küçüğü de dolandırıcı.

Normalde kendim yapacaktım fanı alıp ancak işlemci macunu sürerken bakır boruyu eğerim bir şey olur garanti olsun diye teslim etmiştim. Şimdi fanı orjinali gibi kabloyu bakır borunun üzerinden dolaştırdım ve sürtme sesi gitti ama düşük devirde tıkırtı sesi devam ediyor. Aynı fandan sipariş verdim hemde yedek olması açısından.

İçerisinde sürten bir yer görünmüyor çünkü kapağı çıkarıpta çalıştırdığımda ses değişmiyor. Yeni fan gelince değiştirip tekrar deneyeceğim olmazsa artık tekrar araştıracağım çözümün ne olabileceğini.

Edit= 9 dolarlık fanı Fanı+3 vida takıp çıkarmak 100 tl olarak fatura etmelerini de yazayım ki Başkaları bu tuzağa düşmesin.

Bilgisayar teknik servis gibi görünen firmaların %99 'u bu kafada iş yapıyor zaten. Teknik yeterlilikleri %50 'yi geçemeyecek seviye personeli tıkıp iş bekleniyor. Olmayıncada müşteriye saldırmaya başlıyorlar. Allah servise kimseyi muhtaç etmesin.

• Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

merhaba arkadaşlar msi ge60 ms-16gc notebook un biosuna bir türlü giremedim boot yapamadım ne zaman boot yapmak istesem yada biosa girmek istesem çizgide kalıyor ve ilerlemiyor sanırım bios hasarlanmış ve ne yaparsam yapayım flashlama yapamıyorum kör flashlama yapayım dedim hiçbirşey olmuyor, sorunumu çözebilecek varmı?

not:bios pilini kopardım bataryayı söktüm adaptörü çıkarttım girmedi, dvdrom,hdd,ssd ve ramde sorun yok hepsini söküp denedim yine girmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 14 Temmuz 2017; 8:45:13 >

• quote:

quote:

Ben GE72 kullanıyorum hocam ses ile ilgili değil de soğutma performansı ile ilgili sıkıntım var o yüzden değiştirmek istiyorum. Sıcaklıklar hayli yüksek.

Fan ses yapmıyor veya problemli değilse yenisini taksanız da sanırım sıcaklık yüksek olacaktır. Leptoplardaki ufacık fanlar oyun için yetmiyor her halükarda ısınıyorlar. Ben işlemci macununu da yeniletmeme rağmen oyunlarda sıcaklıklar hiç değişmedi. 80-90 dereceyi rahat görüyor. Çözümü var mıdır bilemiyorum.

80 derece iyi bi değer o yüzden fazla kasmayın .... Ani dalgalanmalar olmuyorsa sıkıntı olmaz .... örneğin 80 den bi anda 90 fırlıyorsa bi şeyler ters gidiyodur ...

• quote:

quote:

Evet boştaki sıcaklık için oldukça yüksek. Benim boşta 40-45 dereceyi pek geçmiyor. Eğer laptobu alalı 2.5 yıldan fazla olduysa termal macunun(kalitelisi ile) yenilenmesi etkileyebilir hemde fanı yenilersiniz zaten oldukça uygun . Tek sorun işlemci macununu yenilerken çok dikkatli olmak gerekiyor ben kendime güvenemediğimden bilgisayarcı da yeniletmiştim.

Dert etmenize gerek yok , eliniz cayır cayır titremiyorsa sür gitsin macunu ... Macun kullanırkende işlemci yüzeyini eşit şekilde tamamen kaplayın .... Çok kalın tabaka olmasın yeter o zaman ters etki yapar ve sıcaklık yükselir ....

• quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

quote:

quote:

Dert etmenize gerek yok , eliniz cayır cayır titremiyorsa sür gitsin macunu ... Macun kullanırkende işlemci yüzeyini eşit şekilde tamamen kaplayın .... Çok kalın tabaka olmasın yeter o zaman ters etki yapar ve sıcaklık yükselir ....

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Seneye kendim alıp yapmayı deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam yıllardır bilgisayarlar ile ilgiliyim zaten ve liseden beri de bu bölümü okuyorum. Macunu da yeniledim geçen gün ama bir değişme olmadı. Soldaki CPU'nun üzerindeki fan biraz daha az üflüyor gibi dışarı turbo açıkken. Ya da en son çare komple yeni soğutma sistemleri de var onlardan almak..

Hocam sizinki hangi model kart? Belki sorunlarımızın kaynağı aynıdır.
  • quote:

Hocam sizinki hangi kart?

Keşke benim kart da 80 derecede çalışsa

Ekran kartımın modeli GTX 660M. Öncelikle şunu belirteyim. Format bugün attım sürücüler en güncel olanı içi tertemiz ve termal macunu da sürdüm hatta ve hatta laptopa soğuk hava uygulaması bile yaptım (Saç kurutma makinesiyle), bu sadece 2-3 derece etkiledi.

Görünürde hiçbir sorun yok. GPU-Z ve MSI Afterburner ile beraber test ettim. Laptop boşta iken 60-65 derece arası sıcaklıkta. Oyun ismi de vereyim. Far Cry Primal'a girip benchmark yaptığımda bu programlarda sıcaklık GPU kullanımı yüde 99 olur olmaz birkaç saniye içerisinde 93 dereceyi gösteriyor. Ve ne 1 derece yukarı ne de 1 derece aşağı iniyor.

1 haftadır denemedim şey kalmadı. Başta sorunun soğutmadan kaynaklandığını düşünmüştüm. Ama içini açıp fanı temizleyip termal macunu yenileyip denememe rağmen etkisi sıfırd

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: heyysanadiyom

quote:

quote:

Teşekkür ederim bilgilendirme için. Seneye kendim alıp yapmayı deneyeceğim.

Başıma gelen bi olayı daha paylaşayım

vidaları açarken ve sıkarken dikkat edin , ben çok sıkmıştım haddinden fazla , tabi o zamanlar heyecanlıyız farkında değiliz , zamanla vida aşındı ve öle kaldı , çıkarmak istiyorsun ama vida yalama olduğu için işe yaramıyor .... Zamanında gtx580m kartım vardı onda olmuştu , macun yenilemek istesem kala kalmıştım yani ..... Çözümü vardır ama gerek kalmadı artık

• atilim85 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende GTX960M olan Ge72 2QC var. GPU'da çok problem yok, benim sıkıntım CPU ile. Sıcaklık dalgalanması da oluyor. Her şey oluyor. 60'dan 1 saniyede 80'e de çıkıyor, Oyunlarda sabit 89 derece ama hiç 90 bile olmuyor.
  • quote:

Hocam bende GTX960M olan Ge72 2QC var. GPU'da çok problem yok, benim sıkıntım CPU ile. Sıcaklık dalgalanması da oluyor. Her şey oluyor. 60'dan 1 saniyede 80'e de çıkıyor, Oyunlarda sabit 89 derece ama hiç 90 bile olmuyor.

sizdede sıkıntı yok bence , dalgalanmadan bende bahsettim ama tam açıklamasını yapmadım , atıyorum oda sıcaklığında 1 saat oyun oynadınız sıcaklık 85-86-87 felan oldu , oyun sırasında durup dururken aniden 95-100 felan olmuyorsa dert değil eğer olsaydı CPU-GPU bozulmuş derdik. Oyuna başladınız ve doğal olarak cpu-gpu ya yük bindi , 60 lardan 85-86-87 lere çıkmasıda sorun değil

sizin cihazın tam detaylı incelemesi burda...https://www.notebookcheck.net/MSI-GE72-GTX-960M-Notebook-Review.143309.0.html

sıcaklık değeride burda yazılı(84-85 derecelerde) Normal yani değerleriniz..https://www.notebookcheck.net/fileadmin/Notebooks/MSI/GE72-2QD/MSI_GE72_2QDi716H11_Stress.jpg

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Cihaz boştayken 50 dereceden aniden 70 dereceye fırlaması normal mi peki?
  • quote:

Cihaz boştayken 50 dereceden aniden 70 dereceye fırlaması normal mi peki?

değil

ama arkaplanda bi şeyler çalışıyor ve işlemciye yüzde olarak fazla yük biniyorsa bilemicem
  • selam arkadaşlar. msi ge60 2qd bilgisayarım var.
    dengeli modda yük altında değilken bile (sadece chrome açık) cpu 70 derecelerde geziniyor ve turbo fanı aktif ediyor gürültülü çalışıyor doğal olarak. aynı sorunu yaşayan veya sebebini/çözümünü bilen varmıdır
  • yaz sıcaklarıyla birlikte yük altında hem gpu hem cpu 96 dereceye kadar çıkıyor buda oyunda takılmalara sebep oluyor hangi oyun olursa olsun oyunun sesi bile böyle takıla takıla çıkmaya başlıyor biraz önce en son geçen sene değiştirdiğim macunu yeniledim fan çıkışı baya bir toz olmuş onu temizledim bakalım sonuç ne olacak daha denemedim umarım bir işe yarar macun geçen sene değiştirdiğim de fark olmamıştı

şuan boşta cpu 55 gpu 45

oyunda da 70 den başlayıp en yüksek 81 i gördü yani şimdilik 15 derecelik bir düşüş var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shovel Knight -- 15 Temmuz 2017; 19:49:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

Msi 'Ge' Serisi Kullanıcıları Kulübü (ANA KONU)

merhaba arkadaşlar msi ge60 ms-16gc notebook un biosuna bir türlü giremedim boot yapamadım ne zaman boot yapmak istesem yada biosa girmek istesem çizgide kalıyor ve ilerlemiyor sanırım bios hasarlanmış ve ne yaparsam yapayım flashlama yapamıyorum kör flashlama yapayım dedim hiçbirşey olmuyor, sorunumu çözebilecek varmı?

not:bios pilini kopardım bataryayı söktüm adaptörü çıkarttım girmedi, dvdrom,hdd,ssd ve ramde sorun yok hepsini söküp denedim yine girmiyor.

bir bilen yokmu bu sorunu yaşayan falan?

• Arkadaşlar msi ge60 2oe den 4k 60hz görüntü aktarımı yapmam mümkün mü? 4k televizyonum var philips 43pus6501 hdmi 2.0 girişi var ama benim leptopta 1.4 giriş var ayrıyeten mini display port olayı falan varmı bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 998999100010011002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.