Şimdi Ara

MSI G41M-P26 Acil Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu anakartı aldım eskisi bozulmuştu. Bendeki ramler 1333 mhz fakat bunun özelliklerinde şöyle yazıyor : - İki DIMM DDR3 800/1066/1333 * (OC) DRAM destekler.

Bilgisayarı açınca görüntü gelmiyor sizce ram den kaynaklanıyor olabilir mi ?

• Ramler iki adet ise önce 1 numaralı rami 1 . ram slotunda görüntü almayı dene.
    Görüntü gelmedi ise aynı şekilde 1 numaralı rami 2.ram slotunda görüntü almayı dene.
    Görüntü yine gelmedi ise 2 numaralı rami 1. ram slotunda görüntü almayı dene.
    Görüntü gelmedi ise aynı şekilde 2 numaralı rami 2.ram slotunda görüntü almayı dene.
    İki ram de görüntü vermiyorsa ve çalıştıklarından eminsen işlemciyi kontrol edebilme şansın varsa onuda kontrol et.
    Tüm bu denemelerden sonra yine görüntü alamadıysan problem anakart'dadır.
  • cevap için teşerkurler dediklerinizi yaptım aama yine goruntu alamadım.pc calısanca anakarttan bip sesi gelir bildigim kadarıyla ama hiç bir ses gelmiyor buarada.işlemcide sorun var ise nasıl anlasılır ramlarda ise nasıl anlasılır.deneme yanılma yoluyla herhalde baska ram ve işlemciyle denemem gerekli herhalde nassı deniceksem kara kara dusunuyorum suanda.
  • Ses gelmemesi anakart ın üstünde dahili olarak speaker parçasının olmamasıdır.Bu parça kasa aldığınız zaman kasadan çıkar.
    Evet deneme yanılma ile bulmanız gerekiyor.Başka işlemci ve ram bulabilirseniz deneyin yada sizin parçalarınızı başka uyumlu bir anakartta deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.