Şimdi Ara

## MSI'dan Yeni Bir Anakart: K9AG Neo2-Digital ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
6.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

herşey iii güzel de KK ya bağlı grafik işlemci çalışırken + KK üzerine atanmış görevlerini yaparken o küçücük,pasif,dirayetsiz,çelimsiz,yetersiz görünümlü soutucunun altında "yandımmmmmmmmm" die baırmaz mı???

Aldıktan sonra KK için özel soğutuculardan biri olan Noctua veya Blue Ice Pro ''benide al, beni de al'' demez mi?

bu mesajlari alinti yaptim ama cevabim gayet genis anlam tasiyor...
    Kuzey koprusu diye bahsedilen chipset, sadece ekran kartina ayrilmis ramlerin denetimini saglamak icin.. zaten AMD islemcilerinin kuzey koprusu islemcinin icinde. normalde ekran karti olmasa boyle bir chipsete'de ihtiyac yok zaten...

diger taraftan alttaki sogutucu da yapini ihtiyac duydugu sata2 protu denetleyicisidir. aksi taktirde raid yapamazsiniz..

Intel'de alacaginiz kartta boyle bir sogutucu bulursaniz, "overclock" yapmayi unutun... overclock yapilabilen anakartlarda 103dolardan assagi degil..

bu karta overclock yapabilirsiniz.. fiyati 70 ile 100 dolar arasinda... saygilar sevgiler...

• quote:

Orjinalden alıntı: baro55

amd anakartlara nedense intelinki gibi süs vermiyorlar..Amd'nin değerini bittiğini gösteriyor. malesef..

Demek ki O kadar ısınmıo... İntel koy babam koy yakında bütün herşey bakır plakalardan oluşacak bak adamlar borususta işi hallediolar... O ısı borulu anakartların fiyatları zaten Allah'a emanet
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

herşey iii güzel de KK ya bağlı grafik işlemci çalışırken + KK üzerine atanmış görevlerini yaparken o küçücük,pasif,dirayetsiz,çelimsiz,yetersiz görünümlü soutucunun altında "yandımmmmmmmmm" die baırmaz mı???

demekki bağırmıyorki böyle bi soğutucu koymuşlar.
    valla helal olsun. soğutma konusuda biliyorsunuz performans açısından çok önemli.
  • msı yi hiçbir zaman sevmediğim halde bu anakartı tuttum gerçekten paylaşım için sağol
  • quote:

Orjinalden alıntı: sight

Kutunun üstündeki uçak, Star Wars taki X-Wing e benziyor..

ewt fakat önündeki çıkıntı ince ve uzun olmuş biraz

kart güzel görünüyor
  • Peki bu HDMI dan TV çıkışı olmaz mı? Bu tür adaptörler olduğunu duymuştum ama emin değilim..

Eğer böyle bir adaptör varsa o zaman bu kart alınasıgiller sınıfına girer heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyberk -- 26 Temmuz 2007; 17:09:18 >
  • MSInin neo 2 serisi anakartları her zaman kaliteli ve bol aksesuarlı olmuştur...umarrım bu anakartın performansı güzeldir....
  • SAPPHIRE PURE ELEMENT HDMI SOKET 940 (AM2) AMD ANAKART (PE-AM2RS690MH)

AMD Soket 940(AM2) soket ve Windows Vista için ideal çözüm yine Sapphire’den.

HDMI görüntü çıkışı !
    En hızlı tümleşik ekran kartı !
    8 Kanal HD Ses Kartı !
    Anakart üzerinde çift görüntü çıkışı – HDMI + VGA !
    Çift çıkışlı bir ekran kartı + Pure Element HDMI = 4 Monitöre Görüntü Çıkışı !
    Vista Premium Onaylı !

Dünyadaki En Hızlı Tümleşik Ekran Kartı ve HDMI

Entegre ATI Radeon X1250 grafik teknolojisi, HDCP1.1 özelliğini desteklemektedir ve Vista Premium onaylıdır. Mükemmel video kalitesi ve performansı için, oldukça rağbet gören ATI Avivo teknolojisini desteklemektedir. HDMI 1.2 çıkışına ek olarak, 1080p desteğine sahip standart bir VGA konnektörü tümleşik haldedir. Ayrı bir TV-çıkışı da bulunmaktadır. Sonradan takılacak bir PCI-Express grafik kartı eşliğinde, sistem dört monitöre kadar SURROUNDVIEW özelliğini desteklemektedir.

Xpress1250, AMD X2 işlemci ile birlikte 3Dmark 2005 testinde 1000 puan üzerinde performans gösterebilen tek tümleşik ekran kartıdır.

AMD™ SB600 Güney Köprüsü

AMD SB600, gelişmiş teknolojisi ve süper perofrmansı ile AMD platformundaki en başarılı güney köprüsüdür. 10 USB 2.0 ile maksimum çevre birimi desteği sunar. En hızlı Windows Vista deneyimi için tam data erişimine göre dizayn edilmiştir. Yeni disk kontrolcüsü teknolojisi ile hızlı dosya erişiminin yanında dosya güvenliği için şifreleme desteği sunar. Gelişmiş güç denetimi özellikleri içeren SB 600, düşük enerji tüketimi ile verimli bir platform oluşturur.

İşlemci Overclock – 7 Vites Vcore

Overclock için gelişmiş bios sayesinde İşlemci Çekirdek Voltajı(Vcore) 7 kademede yükseltilebilir.

BIOS Geri Yükleme: Bios Yedekleme ve Kurtarma Özelliği

Sapphire Pure Element HDMI yedek Bios dosyası içerir. Beklenmedik bir sorun nedeniyle BIOS dosyanız zarar gördüğünde tek yapmanız gereken sisteminizin güç düğmesine basmaktır. Yedek Bios (.bin) dosyası birkaç dakika içerisinde otomatik olarak yüklenecek ve sisteminiz sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Debug Port: Profesyonel Donanım Hata Tespit Sistemi

Anakart üzerinde yer alan özel “Debug Port” sayesinde donanımsal bir hata oluştuğunda saatlerce hata tespit için uğraşmanıza gerek kalmaz. LED ekranda görünen kodun karşılığını anakartınızın kitapçığından tespit edip problemi anında çözersiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Chipset : AMD 690G + SB600
    Soket : 940 – AM2
    Cpu Desteği : AMD Athlon 64/64FX/64X2, 2GHT/s FSB
    Bellek Desteği : 8 GB DDR2 800MHz Dual Channel – 4 DDR2 Bellek Slotu

Ekran Kartı : ATI Radeon X1250
    X700 çekirdeğine sahip güçlü 3D işlemci
    1 adet analog D-Sub ve 1 adet HDMI göntü çıkışı
    Donanımsal MPEG2 DVD Hızlandırma
    Kompozit ve S-Video TV çıkışı, PAL-NTSC Desteği
    Entegre 24-bit 400MHz RAMDAC
    Entegre HDMI/HDCP HDTV Desteği – 1280x720
    AVIVO ile 10bit Görüntü Çıkışı – 1 Milyar Renk Desteği

Slot : 1x PCI-E x16 / 1x PCI-E x1 / 2x PCI
    Ses : Realtek ALC880 8-Kanal Azalia HD
    Eternet : Realtek 100/1000 Gigabit LAN (RT8111B)

Depolama ve Giriş/Çıkış
    SATA-II : 4 x SATA-II 3000 ( NCQ Destekli )
    IDE : 1 x ATA 133/100/66 ( 2 IDE destekler )
    FDD : 1 x Disket Sürücü girişi
    Görüntü : 1 x D-Sub 15pin + 1 x HDMI
    PS/2 : 1 x Klavye - 1x Mouse
    USB : 4 adet anakart üzerinde + 2 kablo ile 4 ek çıkış
    Ön Panel Ses : 1 x Ses Giriş/Çıkış Paneli
    Paralel : 1 x Paralel Port
    Seri : 1 x Seri Port
    Eternet : 1 x RJ45 100/1000 Eternet Portu

RAID (Donanım) : SATA-II RAID 0/1/10
    Form Faktör : mATX

alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joyberk -- 27 Temmuz 2007; 16:12:27 >

• anakartı alıp kullanan var mı ? oc kapasitesi nasıl ? ısınma sorunu var mı ?
  • MSI K9AG Neo2-Digital ,BİOSTAR t690 İLE kıyaslarsak artısımı var eksiğimi var arkadaşlar kullanan ve oc özelliği nasıl bilen varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozkurtomer24

MSI K9AG Neo2-Digital ,BİOSTAR t690 İLE kıyaslarsak artısımı var eksiğimi var arkadaşlar kullanan ve oc özelliği nasıl bilen varmı

Arkadaşım,
    Biostar TA690G anakartını 1 ay önce aldım ve tek kelimeyle -M-Ü-K-E-M-M-E-L- bir anakart olduğunu söyleyebilirim.
    Anandtech forumunda uATX anakartlar arasında en iyisi olarak yorumlanıyor.Benim izlenimlerimi de aktarcak olursam :
    1.Dizayn -10 da 10
    2.Stabilite (V6-V8-V12 overclock kendinden hazır ayarlı) 10 da 10
    3. 1-VGA,1 DVI, 1 HDMI, 1 SVHS çıkışı olarak eksiksiz
    4.ALC888 -95db tam HD Audio çıkışı ve sesi kayıpsız aktaran kapasitor dizilimi
    5.Isı problemi denilen hiç bir şey yok
    6.On Board X1250 ile Serios Sam 2 yi 1024/768 de medium ayarlarda problemsiz oynanıyor
    7.Mükemmel Bios upgrade fonksiyonu (kendi bios içinde programı var.Disketi takıyorsun ve upgrade ediyorsun-benim ufaklık bile update ediyor ;-)))
    8.....daha aklıma gelmeyen bir sürü şey....kendi sitesini bakarsanız daha iyi olur

Sonuç olarak diyebilirim ki 78 dolara (Hepsiburada.com) böyle bi anakartın olması büyük bir nimet.
    Benim istediğim oyun oynamak değildi.HDMI üzerinden HD Videoları izleyebilmem yeterliydi, lakin beklentilerimin üzerinde bir performans sergiledi.Star Wars 3 (HDTV versiyonu -1280*720 çözünürlük) filmini izlerken inanılmaz bir zevk aldığmı paylaşmak istedim! İşlemci üzerinde %20 bile iş düşürmüyor! Yani benim gibi X2 3800+ (35 W) almanız yetiyor da artıyor bile.
    Daha çok şeyler yazabilirim ama fazla konuyu uzatmak istemiyorum.
    Şu anda Biostar TA690G anakartını TEK GEÇERİM

• Hepsi güzel de bir de TV-out olsaymış tam olacakmış :(

Bu arada nette yaptığım araştırmada bu anakartın ramlere sadece 1.8V verdiğini öğrendim. Extreme ram kullanacak olanlar bunu dikkate alsın...
  • herşey iyi de neden katı kapasatör kullanılmamış ayrıca şu anakartda güç girişi anyada +12 v girişi konyada sinir oluyorum.bide kuzey köprüsü soğutucu ufak görünüyor umarım yeterli olur.
    EdiT=yazım hatası
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzuncu

anakartı alıp kullanan var mı ? oc kapasitesi nasıl ? ısınma sorunu var mı ?

Birkaç gün oldu alalı. x2 4400+ ı 2540 ta kullanıyorum ama daha yüksek değerleri denemedim o yüzden. memory voltajı değiştirilmiyor falan yazıyor internette ama değiştirilebiliyor.
    birkaç gün içinde bakıp oc performansına yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spenx01 -- 25 Ağustos 2007; 17:23:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

amd anakartlara nedense intelinki gibi süs vermiyorlar..Amd'nin değerini bittiğini gösteriyor. malesef..

Yanlış bi mantık amd neden bitsin adamlar ısınmayan ısı sorunu olamayan chip yapmıslar yazın ortasında soba gibi calısan intel chiplerine tercih ederim bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 25 Ağustos 2007; 15:43:41 >
  • Arkadaşlar Kartı Aldım Kullanıyorum aldıgım gün x2 4000 işlemci + aerocooll cpu fan ile biraz zorladım 4 adet Cpu burn programı açtım yaklaşık 3 saat boyunca max sıcaklık 35 derece

Overclock yapmaya fırsat bulamadım ancak default voltaj ile 2100 mhz den 2500 çıkardım ve 2 gündür makineyi kapatmadım hiç bir sorun çıkarmadı

MSI'ın daha önce başka kartlarınıda kullandım iyide çıktı kötüde Ama bu anakart Bence alınabilir Saygılar
  • İNTEL ANAKARTLAR NEDENSE ÇOK SÜSLÜ OLUYOR(%70)AMA ARTIK AMD'LER SÜSLÜ OLMUYOR(939'dan sonra)..BU BENİ ÇOK ÜZÜYOR..
  • Arkadaşlar kart çok iyi. Ben x2 4400+ 2300 iken 2540 ta kullanıyorum. hayvan gibi yüklendim cpu ya ama ısısı 33 C yi geçmedi. o da fanı hızlandırınca 27ye düştü. normal kullanırken (film + internet falan) 23C de çalışıyor (daha doğrusu odanın sıcaklığı ne ise onda). daha fazla OC yapacaktım ama cpu voltajını bugune kadar (hayatımda) hiç değiştirmedim. tırsıyorum.
  • alınabilir bence güzel görünüyor..
  • Bence bu kadar özellik bu fiyata(85$+Kdv) gayet normal. Hem bu kartların Am2+ desteği de var E daha nolsun.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.