Şimdi Ara

MSI CX61 2OD-231XTR inceleme ve kullananlar (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
12
Favori
39.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim cihazımın bataryası tamamen öldü. Yeni batarya almak için internete baktığımda sadece retro marka bu cihaza uyumlu bataryayı bulabiliyorum.http://www.dataservis.net/urun/863138-vf-2872/msi-cx61-2od-231xtr-batarya-pil-retro-beyaz-6c-dataserviste-863138-vf-2872.html Birde n11' de şu var; http://urun.n11.com/batarya-pil/msi-cx61-2od-231xtr-batarya-pil-yuksek-kapasiteli-guclendirilmis-P176086081 Bu pili alıp kullanmamın sakıncası var mıdır? Eğer varsa orjinal batarya markasını nasıl öğrenebilirim ve temin edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zynftt -- 19 Temmuz 2017; 0:58:13 >

• Ben kadıköyden aldım, samsung teknik servisinin oldugu binanin en alt katindaki dukkandan. Hem adaptor hem de pil aldim, pil 60-70 lira biseydi adaptor de 20 sanirim, 6 ay falan oldu.

Pilde sorun yok ama adaptor dun cortladi calismiyor, gidip degistirmelerini isteyecegim, sonucu yazarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican456 -- 18 Ağustos 2017; 12:4:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican456

Ben kadıköyden aldım, samsung teknik servisinin oldugu binanin en alt katinda ki dukkandan. Hem adaptor hem de pil aldim, pil 60-70 lira biseydi adaptor de 20 sanirim, 6 ay falan oldu.

Pilde sorun yok ama adaptor dun cortladi calismiyor, gidip degistirmelerini isteyecegim, sonucu yazarim.

Anladığım kadarıyla, batarya orjinal olmazsa da çok ciddi bir zararı olmaz anladığım kadarıyla makineye, öyle değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zynftt -- 19 Temmuz 2017; 13:20:48 >
  • zynftt Z kullanıcısına yanıt
    2 sene boyunca pilsiz fişe takılı kullandıktan sonra benim makinam çat diye kapanmaya başlamıştı, detaylarını konularda bulabilirsin.
    macun yenilemeden fan ve heatsink değişimine kadar her şeyi denedim ve en sonunda dur lan belki adaptördendir diyerek gittim adaptör aldım. adaptör almışken pil de alayım dedim ve adaptör cortlasa da pili kullanıyorum.
    orijinal pil almak için servise sordum, hem ellerinde yok hem de gelmesi uzun ayrıca kol gibi de fiyatı vardı. resmen alma kardeşim demek için düzen kurmuş herifler, ben de gittim çakma aldım ve memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican456 -- 19 Temmuz 2017; 13:37:26 >
  • quote:

2 sene boyunca pilsiz fişe takılı kullandıktan sonra benim makinam çat diye kapanmıyordu, detaylarını konularda bulabilirsin.
    macun yenilemeden fan ve heatsink değişimine kadar her şeyi denedim ve en sonunda dur lan belki adaptördendir diyerek gittim adaptör aldım. adaptör almışken pil de alayım dedim ve adaptör cortlasa da pili kullanıyorum.
    orijinal pil almak için servise sordum, hem ellerinde yok hem de gelmesi uzun ayrıca kol gibi de fiyatı vardı. resmen alma kardeşim dememek için düzen kurmuş herifler, ben de gittim çakma aldım ve memnunum.

Anladım, çok teşekkür ediyorum. ben de muhtemelen n11 linkinde verdiğim bataryayı alacağım mecburen.İnşallah bir aksilik çıkmaz.
    ben aldım memnunum ama senin aldığın makinaya zarar verir bişey olur sonra sövme bana.
    istanbuldaysan dediğim yere git al adamlar ithalatçı garanti belgesi vs veriyorlar. ha denemedim garanti çalışıyor mu diye ama var yani :D bir de denenmiş ürün, markasına baktım nyp. bilgisayarı kapatıp model numrasına da bkıp yazıcam
  • quote:

ben aldım memnunum ama senin aldığın makinaya zarar verir bişey olur sonra sövme bana.
    istanbuldaysan dediğim yere git al adamlar ithalatçı garanti belgesi vs veriyorlar. ha denemedim garanti çalışıyor mu diye ama var yani :D bir de denenmiş ürün, markasına baktım nyp. bilgisayarı kapatıp model numrasına da bkıp yazıcam

kontrol ettim foto aşağıda;
    etiketlerin birinde NP-BTYS14LH diğerinde MS BTY-S14-T-3S2P yazıyor.
  • quote:

quote:

kontrol ettim foto aşağıda;
    etiketlerin birinde NP-BTYS14LH diğerinde MS BTY-S14-T-3S2P yazıyor.

hocam sahiden çok sağolasın. benzer durumu yaşamış bir arkadaşım da orjinal almayacaksan random harflere basılmış gibi bir muadil batarya markası vardı diyordu. sanırım senin bahsettiğin nyp' den bahsediyormuş. istanbul' da yaşamıyorum ama internet aracılığıyla bulup getirtirim iyi kötü. bu arada ben de teknik servisi aradım 180 dolar fiyat verdiler orjinal batarya için, internette ise orjinal batarya 210 lira. yani bir sorun olursa sana değil servispoint' e söverim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zynftt -- 20 Temmuz 2017; 23:50:41 >

• Pilsiz kesinlikle kullanilmamali..pil bozulur diye cikaranlar var,makineyi riske atmis oluyorlar

Bataryayı konuda yazdığınız yerden aldınız mı? benim bataryada bitti galiba fişten çeker çekmez bilgisayar kapanıyor.Fişe takmadan kullanamıyorum.Bazen pil ışığı yanıp sönüyor %98 takılı dolmuyor gösteriyor.Eğer aldıysanız memnun kaldınız mı? tavsiye edermisiniz? Ayrıca konuda batarya değiştirip memnun kalan varsa yazabilirse sevinirim.
  • kumdanşato kullanıcısına yanıt
    Ben değiştirdim, kadıköy'de "Sıfır Hata" diye bir dükkandan NYP marka pil ve adaptör aldım ve hala kullanıyorum. Geçenlerde problem çıkınca gittim çözdüler, sorun bataryada değil adaptördeymiş, değiştirdiler sorunsuz kullanıyorum.
    Bence alacaksan erteleme, bilmiyorum bozulur akar kokar atarlar mı veya satarlar biter mi ama ihtiyacın olduğunda ellerinde kalmaz da bulamazsan cihazla başbaşa kalırsın sıkıntı olur.
    Yazdığının üstünden aylar geçmiş, aldıysan da nerden aldın onu yaz, bari başkalarına lazım olursa alternatif olsun.
  • Burasi baya sessiz kalmis. Hala kullaniyorum yasli kurdu. Bu laptopun Ingiltere modelinde 1080p panel kullanilmis. link 1 Uyumlu bir panel bulabilir miyim Turkiye`de ve deger mi sizce?
  • Ben de yeni makina almış olsam da bunu kullanmaya devam ediyorum

Panel belki bulunur da değip değmeme konusunu fiyata göre değerlendirmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8948E37AE

Pilsiz kesinlikle kullanilmamali..pil bozulur diye cikaranlar var,makineyi riske atmis oluyorlar
    hocam keşke bozulmadan önce görseydim bu yorumu, bu cihazi 2013 de aldım 2016'da pilsiz kullanırken elektrik gidip geldi çok hızlı cihazın anakartı yandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Quid -- 2 Kasım 2018; 10:37:55 >
  • alican456 A kullanıcısına yanıt
    Laptopun omrunu tahmin edebilsem arastirip degerlendircem. Yillardir kulaniyorum. Alirim paneli sonra baska bir sebeple bozulur falan ondan cekiniyorum. Yoksa performansindan memnunum.

• Johnny Quid kullanıcısına yanıt
    klavye ve fan duruyor mu?
  • quote:

klavye ve fan duruyor mu?
    yok hocam verdim bilgisayarı parça olarak
  • bende batarya alıcam bana yardımcı olur musunuz şuanda bataryasız kullanıyorum tavsiyelerinize göre internetten batarya alıcam
  • SSD takmak istesek eski hdd iptal mi olmak zorunda?

• köle kullanıcısına yanıt
    zorunlu değil, cd rom iptal edilip şöyle bir kızak takarak yeni bir giriş elde edebilirsin
    https://store.donanimhaber.com/a9/97/35/a9973572a6c9c459e924b9a7baed3c34.jpg

şurada konusu var;
    https://forum.donanimhaber.com/laptop-a-ikinci-bir-hdd-ssd-takin-cd-dvd-rw-yerine--60839467
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.