Şimdi Ara

MSI B450 TOMAHAWK MAX USB PORTLARI PROBLEMI YARDIM TALEBI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
2.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba.İndirim döneminde msi b450 tomahawk ,ryzen 5 3600, rx5700xt nitrolu sistem dizdim.Lakin sanırım msi b450 tomahawk max ımda bir porblem var.Kasamın önündeki 2 adet usb portlarına,anakarttaki usb2.0 portlarına ,gene anakarttaki usb3.1 gen2 portlarına örneğin taşınabilir hdd takıyorum .Hiçbir şekilde görmüyor.Sadece 2 adet usb3.1 gen1 portlarına ne taktıysam çalıştı.BİOS um güncel .Güncel driverlar yüklü .2 gündür bu problemi bir türlü çözemedim.Problemim sizce ne olabilir.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• Güncel driver dan kastınız chipset driver ları mı?
  • Evet hocam. Msi sitesinden indirmiştim chipset driver ini. ACABA AMD nin sitesinde b450 chipset i mi indirip kursam diyorum sizce bir sıkıntı olur mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasinn_D

Evet hocam. Msi sitesinden indirmiştim chipset driver ini. ACABA AMD nin sitesinde b450 chipset i mi indirip kursam diyorum sizce bir sıkıntı olur mu
    Sorun olmaz. AMD sitesinden de indirip kurabilirsiniz. Ayrıca kasanız marka modeli neydi.
    https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dpoyraz -- 3 Aralık 2019; 15:27:6 >
  • benimde ön 3.0 usb lerde sorun var.msi b450 gaming plus anakartım yeni aldım
  • dpoyraz D kullanıcısına yanıt
    Kasam Corsair Spec Delta hocam

• MetalWave kullanıcısına yanıt
    Arka USB 3.1 ler ve USB 2.0lar çalışıyor mu hocam

• quote:

Kasam Corsair Spec Delta hocam
    Hocam şimdi benim kasam MB511 kasanın öndeki USB yuvalarının kablosunu anakart üzerinde bulunan JUSB3 yazan yere takarak kullanıyorum. Sizinde kasanın ön tarafındaki USB kablosunu anakart üzerinde bulunan JUSB3 girine takip deneyin.

JUSB3 girişi : USB 3.2 Gen1 Connector
    JUSB1-2 girişleri : USB 2.0 Connectors

Birde anakart kitapçığı var oradan da bakar bilirsiniz. Sayfa 34.
    https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C02v1.3.pdf

Poyraz hocam aynı dediğiniz gibi KASANIN önündeki USB 3.0 ları jusb portuna taktım. Kurulumu zaten tane tane kitapçığı göre yaptım. İlginç olan arkadaki USB 3.2 gen 1 ler çalıştığı halde USB 3.2 gen 2 ve USB 2.0 lar örneğin hdd veya yazıcı USB si bağlıyorum bu USB algılanmadı diye ünlemli işaret çıkıyor. Yani sanki chipset hatası gibi geliyor bana.

• USB ler chipset ten kontrolu oluyormuş sanki problemim chipset ile ilgili gibi duruyor MSI B450 TOMAHAWK MAX USB PORTLARI PROBLEMI YARDIM TALEBI

• quote:

Poyraz hocam aynı dediğiniz gibi KASANIN önündeki USB 3.0 ları jusb portuna taktım. Kurulumu zaten tane tane kitapçığı göre yaptım. İlginç olan arkadaki USB 3.2 gen 1 ler çalıştığı halde USB 3.2 gen 2 ve USB 2.0 lar örneğin hdd veya yazıcı USB si bağlıyorum bu USB algılanmadı diye ünlemli işaret çıkıyor. Yani sanki chipset hatası gibi geliyor bana.
    Hocam aygıt yöneticisinde ünlem işareti var ise o zaman sürücüleri kurulamamış. Dediğim amd sitesinde de diriver indirip denediniz mi?
    Şuan işteyim akşam deneyip buraya yazıcam poyraz hocam teşekkür ederim

• quote:

Şuan işteyim akşam deneyip buraya yazıcam poyraz hocam teşekkür ederim
    Rica ederim akşam yine sonucu yazarsanız etiketleyerek yardımcı olmaya çalışırım.
    Teşekkür ederim ilginiz için

• quote:

Teşekkür ederim ilginiz için
    Rica ederim.
    Poyraz hocam dün akşam. AMD sayfasından chipset indirip yükledim, biosu bir kere ilk bios sürümüne yükleyip denedim gene olmadı. Yazıcı kablosunu takıyorum bu cihaz çalışmıyor olabilir uyarısı geliyor. Hardisk imi takınca bilgisayarımda cd rom olarak görüyor çift tıklayınca bilgisayarım menüsü yanıt vermiyor deyip kabloyu çıkartana kadar öyle kalıyor.

• Örneğin hard diski takınca disk izlenicisi diye disklerin gözüktüğü yer varya orasıda donuyor. Bir türlü anlamadım sorunu. Ana USB 3.2 gen 1 portşsrı çalışıyor

• quote:

Poyraz hocam dün akşam. AMD sayfasından chipset indirip yükledim, biosu bir kere ilk bios sürümüne yükleyip denedim gene olmadı. Yazıcı kablosunu takıyorum bu cihaz çalışmıyor olabilir uyarısı geliyor. Hardisk imi takınca bilgisayarımda cd rom olarak görüyor çift tıklayınca bilgisayarım menüsü yanıt vermiyor deyip kabloyu çıkartana kadar öyle kalıyor.
    Hocam acaba bu JUSB1-2-3 kısımlarına mı kasada ki USB kablosunu yanlış takıyorsunuz. Örnek JUSB3 USB 3.2 gen1 diyor siz oraya USB 3.2 gen2 mi takıp deniyorsunuz.

JUSB3 girişine USB 3.2 Gen 1 olanı bağlayın.

JUSB1-2 girişlerine ise USB 2.0 diğerlerini bağlayıp deneyin birde hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dpoyraz -- 4 Aralık 2019; 15:24:58 >
  • Poyraz hocam sabah tekrar Manuel baktım bir şey fark ettim. Manuele tekrar baktım. Benim çalışmayan USB portlaeımın hepsi chipset üzerinden haberleşiyor. Ama çalışan USB3. 2 gen 1 portları direk cpu ile haberleşiyor. Chipsetimin arızalı olduğundan şüpheleniyorum. Bütün driver ları güncel kurdum. Yarın ürünü garantiye göndermek durumunda kaldım. Servisle görüştüm dediğim arıza olursa kart değişimi olabilicğdüni söyledi artık bakıcaz. Desteğin için teşekkür ediyorum Poyraz hocam.

• sorun cozuldumu acaba aynı sıkıntı bende de var b450 tomahawk max kasa onundekı usb ler montajdan once calısıyodu sımdı yenı anakartı taktım calısmıyolar ne yaptıysam olmadı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.