Şimdi Ara

MSİ 990 FXA GD-80 anakart 2133 mhz ram destekler mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar evet sistemim imzamdaki gibidir.. gd-80 anakartım var 2133mhz cl9 ram almak istiyorum ancak ram desteğinin yanında 2133(oc) yazıyor bu nedemektir ve nasıl çalışır yani biostan ramin hızını kendimizmi 2133 e çekeceğiz anlayamadım kullanan yada bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ona göre ram alıcam..çünkü buldozer 1866 mhz ve üstü stabilmiş 1600 lerimi o yüzden satıyorum...yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi collector2 -- 11 Mayıs 2013; 8:06:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: collector2

arkadaşlar evet sistemim imzamdaki gibidir.. gd-80 anakartım var 2133mhz cl9 ram almak istiyorum ancak ram desteğinin yanında 2133(oc) yazıyor bu nedemektir ve nasıl çalışır yani biostan ramin hızını kendimizmi 2133 e çekeceğiz anlayamadım kullanan yada bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ona göre ram alıcam..çünkü buldozer 1866 mhz ve üstü stabilmiş 1600 lerimi o yüzden satıyorum...yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

boşu boşuna paranızı harcamayın 1600 2133 arasındaki 5 fps anca hatta 5 fps bile olmayabilir oyuncu adamın ramin 1600 mhz cl9dur

• aynen 1600mhz yeter
  • evet bende o mantıkla 1600 cl8 ram almıştım ancak am fx buldozer serisinin 1866mhz ile daha uyumlu olduğunu yazmış bende müşteri çıktı ramimi sattım almışkende 2133 alayım dedim 1866da olur ama ikiside cl9 olunca 2133 işime geldi ancak anakart kaldırırmı fps yada para muhabbetinde değilim anakartım desteklermi tek merakım o
  • 2133(oc) yazıyor bu nedemektir ve nasıl çalışır yani biostan ramin hızını kendimizmi 2133 e çekeceğiz
    zaten soruna cevabı kendın vermıssın bıostan manuel ayar yaparsan calısır
  • voltaj vermek gerekirmi peki
  • ramın 2133 mhz de calısması ıcın gereklı voltajı bıostan ayarlıcaksınız ramın teknık verılerınde veya ustundekı etıkette yazar
  • teşekkürler umarım çalışır.sonra boşa ram alıpta elimizde patlamaz inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

2133(oc) yazıyor bu nedemektir ve nasıl çalışır yani biostan ramin hızını kendimizmi 2133 e çekeceğiz

overclock ile o hıza çıkar demek işlemci frekansını arttırarak diye biliyorum.
    yine de voltaj gerekecek tabi ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

2133(oc) yazıyor bu nedemektir ve nasıl çalışır yani biostan ramin hızını kendimizmi 2133 e çekeceğiz

overclock ile o hıza çıkar demek işlemci frekansını arttırarak diye biliyorum.
    yine de voltaj gerekecek tabi ki.

zaten ramın tekbasına 2133 calısmasının bır anlamı yok ısterse 4333 olsun ıslemcı default hızında ıse fark az olur
  • herkes esti gürledi 1866mhz ram 1600 çalışıyor en ufak timing yada mhz oynamasında makine res atıyor açmıyor...konu hakkında bilgisi olan bu anakarttan olupta 1866 veya daha üstü çalıştıran varmı
  • quote:

herkes esti gürledi 1866mhz ram 1600 çalışıyor en ufak timing yada mhz oynamasında makine res atıyor açmıyor...konu hakkında bilgisi olan bu anakarttan olupta 1866 veya daha üstü çalıştıran varmı

valla dostum biliyosun ki aynı anakartı kullanıyoruz senle bende 1866 mhz ram almak istiyorum ama bende senin gibi çekimserim ya elimde patlarsa die düşünüyorum malum 4 kanal bellek olunca sorun çıkarması normal olacaktı
  • hacı patladı zaten kesinlikle çalışmıyor ne timing nede hız ayarı yapınca.makine kesinlikle açmıyor kitliyor hatta oc butona basıncada aynını yapıyor kitleme..sendede varmı denedinmi oc hiç..
  • quote:

hacı patladı zaten kesinlikle çalışmıyor ne timing nede hız ayarı yapınca.makine kesinlikle açmıyor kitliyor hatta oc butona basıncada aynını yapıyor kitleme..sendede varmı denedinmi oc hiç..

o.c tuşu aynen bendede aynı sorunu yapyor biostan o.c genie yi enabled yaptığımda tuşa bastığımda fan lar çalışıyor ama pc açılmıyor elindeki ramleri bir an önce iade etmeye baq
    gördüğüm kadarıyla sende 1866mhz ram var nasıl sorunsuz çalışıyor dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRk_BeeR -- 7 Mart 2013; 17:32:04 >
  • dostum 1866 varda 1600 de çalışıyor satıp croshair alcam sende aynını yapmaya bak ama croshairin garantili yada sıfır olsun oc sıkıntılı iş 3 kere yolladım ben garantiye asusuda :D
  • quote:

dostum 1866 varda 1600 de çalışıyor satıp croshair alcam sende aynını yapmaya bak ama croshairin garantili yada sıfır olsun oc sıkıntılı iş 3 kere yolladım ben garantiye asusuda :D

sende 1866 mhz ram o.c ile 1866 yaptığında sıkıntımı çıkarıyor ? bende alıcamda malum 4 gb ram oyunlarda sıkıntı yaratıyor bende ayrıca o.c demişken o.c geniede ve manula işlemciyi 4.50 ghz yaptığımda pc kitleniyor açılmıyor bendede malum 700w power kullanıyorum belki güç yetersizliğindende olabilir belki
  • yok alakası yok asusta 5.0 bile gördüm ben evet mevcut ramim 1866 ancak anakart 1600 görüyor ve anakarttan onu 1866 çekince kitleniyor saçma bi anakart yaaa
  • quote:

yok alakası yok asusta 5.0 bile gördüm ben evet mevcut ramim 1866 ancak anakart 1600 görüyor ve anakarttan onu 1866 çekince kitleniyor saçma bi anakart yaaa

bu anakart ı almadan önce okadarda araştırma yaptım almanyada bu anakart amd tabanlı olarak 1. seçilmiş daha 4.50 ghz bile o.c yapamazken ne yapayım böle anakart ı 4.20 bile 1 hafta içerisinde 5. yada 6. güünde kitlenme yapıyor açmıyor pc yi
    keşke 200 tl daha veripte asus crosshair formula alsaydım neyse olan olmuş artık ram e gelince bende 1600 mhz ram alayım o zaman
  • hacı ben alalı 1 hafta oldu satıcam 300 280 ne verirlerse gidip sabretooth yada croshair alıcam kitlemeyi geçtim o.c. ile 2133 demiş adam 1600ü gıdım geç kitliyo açmıyo ne oc si evo 99x alsaydık bundan çok daha iyi oc yapardık ha
  • işlemci frekansını arttırarak denedinmi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.