Şimdi Ara

MSI 790FX-GD70 video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
22.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyatı kaç paraki bunun acep ???
    BEnim gibi overclockdan pek anlamayan kullanıcılar için çok güzel bi board (:
  • quote:

Orjinalden alıntı: aktuz

Bilgisayarımda kullanayım ve birdaha biosa girmeyim,kasayı açmayım diyen arkadaşlar kesinlikle bu ilginç soğutucuları olan boardları almayın. mümkünse soğutucuları çok küçük olan boardları alın. az ısınan uzun ömürlü, üzerlerine ultra stabil yazısı yazılmaya gerek görülmemiş gerçek stabil boardlar.

herkesin stock fanla max 55C de kullandığı işlemci MSI platinumla 73 C görüyorsa

ve sahibini yazın ne yapacağı konusunda derin derin düşündürüyorsa uçuyor deseler yine de almayın derim.

Hatta üzerinde soğutucu, işlemci soketi, ram slotu olanlarıda almayın. anakart almayın kendiniz yapın.

bu performans ürün, OC yapıcaksın ve normal olarak bileşenler ısınacak. bunları soğutmak içinde etkili soğutucu parçalar kullanılması lazım. üzerinde küçük soğutucu bulunan kartlar ucuz bilgisayarlar için kullanılır, basit işlemler yapacak performansa ihtiyacı olmayan bilgisayarlar için. performanslı ürünlerde oluşan ısıyı kolayca uzaklaştırabilecek soğutucular gerekiyor. Su soğutma da bu çözümlerden biri mesela.

• quote:

Orjinalden alıntı: Gamorrah

quote:

Orjinalden alıntı: Lacano

@Gamorrah

Dostum Bahsettiğin kart 790XT-UD4 ise bence bir daha düşün zira anakart bölümünde bu anakartın bellek problemlerinden yakınan bir hayli arkadaş var istersen bir göz at... illa AM3 diyorsanda eyer TR ye gelirse Bu GD70 in kardeş olan 790 GX li 790GX-GD65 modelini incelemelisin...

@sertacaygun

Sademi... dostum bana son derece JanJanlı geldi...

aradım aradım bulamadım yav teknofiyatta falan

Dostum Kalın yeir bir daha okursan iyi olur

• quote:

Orjinalden alıntı: bezgin

quote:

Orjinalden alıntı: aktuz

Bilgisayarımda kullanayım ve birdaha biosa girmeyim,kasayı açmayım diyen arkadaşlar kesinlikle bu ilginç soğutucuları olan boardları almayın. mümkünse soğutucuları çok küçük olan boardları alın. az ısınan uzun ömürlü, üzerlerine ultra stabil yazısı yazılmaya gerek görülmemiş gerçek stabil boardlar.

herkesin stock fanla max 55C de kullandığı işlemci MSI platinumla 73 C görüyorsa

ve sahibini yazın ne yapacağı konusunda derin derin düşündürüyorsa uçuyor deseler yine de almayın derim.

Hatta üzerinde soğutucu, işlemci soketi, ram slotu olanlarıda almayın. anakart almayın kendiniz yapın.

bu performans ürün, OC yapıcaksın ve normal olarak bileşenler ısınacak. bunları soğutmak içinde etkili soğutucu parçalar kullanılması lazım. üzerinde küçük soğutucu bulunan kartlar ucuz bilgisayarlar için kullanılır, basit işlemler yapacak performansa ihtiyacı olmayan bilgisayarlar için. performanslı ürünlerde oluşan ısıyı kolayca uzaklaştırabilecek soğutucular gerekiyor. Su soğutma da bu çözümlerden biri mesela.

• gerçekten iyi anakart...
  • Cok mukemmel bir anakart cikarmis msi. Overclock hayranlari icin birebir diyebilirim, ozellikle 4x PCI x16 girisi var. Lakin birsey dikkatimi cekti auto overclock ozelligi pek saglikli durmuyor cogu kisi bu islemi manuel olarak yapmayı tercih edicektir. Dipnot olarak da green power ozelligi ne kadar gereklidir orasi tartisilir. Ekonomik Guc Tuketimi arayan kullanicilar bu karttan daha ucuz altarnatifler bulabilir.
  • bezgin , üzerinde küçük soğutu olan bileşenler oldukça performanslı bir üründe olabilir. soğutucuların büyük olması bileşenin kalitesini değil orijinalden hız aşırtılmış olduğunu gösterir. bu nedenle stabil olmayabileceğinden fabrikadan ultra stabil ibaresi yazılmaya gerek duyulur.

örneğin stock fanla iyi OC. olan bir işlemci en iyi OC. seçeneğidir.

gelişinden iyi bir fanla gelseydi ve bu fanla ancak stabil olmaktadır yazsaydı, pek bir OC potansiyelinden söz edilemezdi.

muhahaha diyorum bende sana
  • İlahi fıkra gibi yazmışsınız. @aktuz sende kızma arkadaş latife yapmış. Bir latifede benden olsun. Gigabyt - AMI - Asus bu işi bilmiyor. Soğutucusuz board yapacak adamları CIO yapmıyorlarki. Batar bunlar yakında.

Şaka bir yana UD5P ramseçme konusunda yarumlara göre epey can sıkıyor. Birazdaha araştırayım IMS daha bir alınır gibi bözüküyor. (UD5P ve GD70 artı ve eksi kıyası yapabileceklerde varsa yorumlarlarlarsa sevinirim) Birde 4 PCI Express 100 kullanıcıdan 2-3 ü takat. Ama PCI 100 Kullanıcıdan 90'ı kullanıyor. Birazdaha çok olsaydı şu PCI lar dört dörtlük olurmuş. Birde şu dümeleri kasa üstüne taşıma meselesi. Evde çoluk çocuk varsa kötü bir tecrübe olur. Ama onuda şifreleyip kilitler felan istenildiğinde aktif yapılırsa kanaatimce kısa zamanda görebileceğimiz teknolojiler olacaktır.
  • Test Setup
    http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2009/05/25/gigabyte-ga-ma790fxt-ud5p-review/4

Motherboards:

* Gigabyte GA-MA790FX-UD5P (AMD 790FX/SB750 - F5c BIOS)
    * MSI 790FX-GD70 (AMD 790FX/SB750 - .131 beta BIOS)
    * Asus M4A79-T Deluxe (AMD 790FX/SB750 - 0902 BIOS)

Common Components:

* AMD Phenom II X3 720 Black Edition
    * 4GB G.Skill DDR3 Pi-Series F3-12800Cl7D-4GBPI
    * Single Card Testing: Zotac GeForce GTX 280
    * ATI CrossFire Testing: Two ATI Radeon HD 4890 1GB
    * PC Power and Cooling Silencer 750W PSU
    * Seagate 7200.10 250GB SATA hard drive
    * Intel X25-M 80GB SSD
    * Windows Vista Home Premium 64-bit SP1
    * Nvidia Forceware 182.08 WHQL
    * ATI Catalyst 9.4 WHQL

Crysis (Single GPU)
    1680x1050 0AA 0AF, All High Settings Frames Per Second - higher is better

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P 36.7
    Asus M4A79-T Deluxe 36.7
    MSI 790FX-GD70 36.2

Crysis (CrossFireX)

Asus M4A79-T Deluxe 35.9
    MSI 790FX-GD70 33.0
    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P 32.5

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Far Cry 2 (Single GPU)

Asus M4A79-T Deluxe average 34.4 minimum 30.0
    MSI 790FX-GD70 average 34.2 minimum 29.9
    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P average 33.9 minimum 29.9

Far Cry 2 (CrossFireX)

Asus M4A79-T Deluxe average 34.6 minimum 29.3
    MSI 790FX-GD70 average 30.8 minimum 25.2
    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P average 30.4 minimum 25.8

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Power Consumption (Idle)
    Power at wall socket. BIOS Defaults, all onboard hardware enabled. Prime95 Load Watts (lower is better)

MSI 790FX-GD70 95
    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P 109
    Asus M4A79-T Deluxe 110
    GA-MA790FXT-UD5P(EasySaver) 114

Power Consumption (Load)
    Power at wall socket. BIOS Defaults, all onboard hardware enabled. Prime95 Load Watts (lower is better)

MSI 790FX-GD70 161
    GA-MA790FXT-UD5P(EasySaver) 164
    Asus M4A79-T Deluxe 166
    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P 167

• arkadaşlar bu kartı PII x4 955 BE ile beraber almaya kadar verdim... ne zaman piyasaya çıkıcağını bilen var mı? okul kapansın... haziran sonu gibi almayı planlıyorum umarım o zamana kadar çıkar...
  • inceleme için teşekkürler

MAx FSB ve OC drive harika özellikler. ciddi şekilde düşünülmesi gereken bir kart bence
  • ya beyler haziran daız bu kart nezaman gelir tr ye bulsam smd p2 c4 955 BE le alcm da gormedım daa hıc bıyerde buarada mesut abi sn kartı getirsn paraı versek olmaz mı işlemcii alırız video için teşekkürler :D
  • bende bu anakartı baya araştırdım ve almaya karar verdim sonunda.

geçenlerde Vatan bilgisayarda dolanıyordum bi sorayım dedım bilgileri varmı diye. ve müjdeli haberi aldım bu hafta sonuna doğru raflarda yerını alacağını belirttiler.

haftasonu gidip tekrar bakacağım ve hemen alacağım. OC driver ile oynamam şart :D
  • Kart şu anda Nova'da şatışta gözüküyor.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4757
  • Mesut bey size bir sorum olacak.Test sisteminizde Sunbeam core contact işlemci soğutucusunu kullanmışsınız soğutucuyu anakarta takarken herhangi bir problem yaşadınızmı ve soğutucu uyumlumudur.
  • kartı geçen hafta sonu Vatan Bostancı mağazasında gördüm. birde canlı canlı göreyim dedim biraz inceledim.

özelliklerinden bahsettiler şimdi ilk fırsatta gidip alacağım çok begendim OC drive ı test etmek istiyorum çünkü

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=37385

birde biraz daha uygun fiyatlı G65 modeli var

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=37408

ama tercühüm GD70 modelinden olacak

• İnceleme için tesekkurler.
  • Mesut Çeviğe burdan sevgiler saygılar güzel anlatıyor sunuyor valla
  • ee arkadaşlar alan var mı anakartı??
  • biz aldik 10 numara kart her konuda. AMD phenom II x4 955 uzerinde 43-44 derece civari calisiyor stok fan ile. overclock testine tabi tutmadik zaten islemciler belli ne kadar cikabilirsiniz ki max overclockta.. sirf goruntusu icin bile o parayi verebilirsin.. al odana koy bak kasaya takma hic daha iyi.. kasaya takmaya kiyamadim ya..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.