Şimdi Ara

msi 560 gtx-ti twin frozr ii oc kaç watt çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 ) selam arkadaşlar ekran kartı konusunda pek tecrübeli değilim.geçenlerde başlıktaki modelden bir ekran kartı aldım.bu ekran kartının internette gezereken veya download yaparken kaç watt oyun oynarken kaç watt çektiği konusunda bilgisi olan varmı.yardımcı olursanız sevinirim.alacağım cevaba göre ekran kartıyla mutlu bir gelecek veya ayrılma kararı alacağım.

2 ) anakartım onboard yani ekran kartı olmadanda pc kullanabilirim.diyelimki oyun oynamazken monitörün vga çıkışını ekran kartı yerine onboard olan anakartımın çıkışına taksam pci ex16 slotuna takılı ama vga bağlantısı olmayan bir ekran kartı elektirk çekermi ?

http://tr.msi.com/product/vga/N560GTX-Ti-Twin-Frozr-II-OC.html#?div=Specification

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisimiyav -- 10 Şubat 2013; 1:15:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leroyy

http://www.anandtech.com/bench/Product/547

hocam verdiğiin linkte zannedersem ekran kartlarının performansları var.bu ekran kartının yaklaşık 150 watt çektiği konusunda yarım yamalak bilgiye sahibim ama ben kesin öğrenip emin olmak istiyorum boşta ve oyun oynarken kaç watt çektiğini
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisimiyav

quote:

Orijinalden alıntı: Leroyy

http://www.anandtech.com/bench/Product/547

hocam verdiğiin linkte zannedersem ekran kartlarının performansları var.bu ekran kartının yaklaşık 150 watt çektiği konusunda yarım yamalak bilgiye sahibim ama ben kesin öğrenip emin olmak istiyorum boşta ve oyun oynarken kaç watt çektiğini

Evet ortalama o civarda, ortalama bir sistemde 350 watt gibi toplam bir güç tüketimi olacaktır.

• hocam ben hala öğrenmek istedğimi tam olarak öğrenemedim.sizin tespitiniz oyun oynarken yaklaşık 150 watt çektiği şeklinde galiba.bu konu hakkında başka arkadaşlarında düşüncelerini alırsam oyun esnasında kaç wat çektiği konusunda ortalama bir değer çıkar.birde öğrenmek istediğim boşta sadece net ve download yaparken kaç wat çektiğidir.bu konuda tecrübe sahibi bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisimiyav -- 10 Şubat 2013; 1:12:01 >
  • quote:

selam arkadaşlar ekran kartı konusunda pek tecrübeli değilim.geçenlerde başlıktaki modelden bir ekran kartı aldım.bu ekran kartının internette gezereken veya download yaparken kaç watt oyun oynarken kaç watt çektiği konusunda bilgisi olan varmı.yardımcı olursanız sevinirim.alacağım cevaba göre ekran kartıyla mutlu bir gelecek veya ayrılma kararı alacağım.

http://tr.msi.com/product/vga/N560GTX-Ti-Twin-Frozr-II-OC.html#?div=Specification

Hocam bu kart maximum 170w çekiyor.bence bir ekran kartı biraz fazla güç harcıyor.diğer kartlarda maximum 135-140w diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dblackx

quote:

selam arkadaşlar ekran kartı konusunda pek tecrübeli değilim.geçenlerde başlıktaki modelden bir ekran kartı aldım.bu ekran kartının internette gezereken veya download yaparken kaç watt oyun oynarken kaç watt çektiği konusunda bilgisi olan varmı.yardımcı olursanız sevinirim.alacağım cevaba göre ekran kartıyla mutlu bir gelecek veya ayrılma kararı alacağım.

Hocam bu kart maximum 170w çekiyor.bence bir ekran kartı biraz fazla güç harcıyor.diğer kartlarda maximum 135-140w diye biliyorum.

peki hocam boşta iken kaç watt çektiği konusunda bilginiz varmı ? birde ilana bir soru daha ekledim bu konuda bilginiz varmı ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dblackx

quote:

peki hocam boşta iken kaç watt çektiği konusunda bilginiz varmı ? birde ilana bir soru daha ekledim bu konuda bilginiz varmı ?

Vga'da takılı olan ekran kartı çalışmıyorken elektrik çekmez diye biliyorum ama emin değilim.bu ekran kartı boşta en fazla 85w çeker gibime geliyor ama ondanda emin değilim.varsayım yapıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben mantık yürütüyorum çekmesi lazım çünki vga sadece monitöre görüntü aktarımını sağlayan bir aracı.yani monitör olmasada açılınca elektrik çekmesi lazım.şu anda download yapıyorum.pc kapatırsam indirdiğim gider.1 saat sonra vga yı çıkarayım ondan sonra pc açayım.bakalım ekran kartı çalışıyormu ve fan sesi varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisimiyav -- 10 Şubat 2013; 1:28:26 >
  • ekran kartımdan vga nın bir ucunu çıkardıp anakart vga çıkışına taktım.ekran kartı takılı olduğu için zannedersem sistem görüntüyü onboard olarak monitöre vermedi.vga kablosu takılı değilken de ekran kartım çalışıyordu.yanlız çok sessizdi.alttan ışıkla baktım pervaneleri dönüyordu.böylelikle oyun oynamazken vga kablosunu onboarda takarsam hem görüntü alamayacağımı hemde ekran kartımın çalıştığını öğrenmiş oldum.forumdan donanım hakkında biraz bilgi sahibi arkadaşım konuyu görünce beni cepten aradı ve bana oyun esnasında maksimum 150 watt boşta iken 50 wata kadar çektiğini söyledi.bu boşta iken benim için yeterli ve kabul edilebilir bir enerji miktarıdır.böylelikle ekran kartıma hasret türküsü ağıt ve bozlak okuma yerine hoşgeldin gönlüme şarkısını okumak kaldı.konuya bildiği kadarı ile yardımcı olan forumdaşlara çok teşekkür ederim.herkese iyi forumlar dilerim

• Konu Şaka Gibi olmuş... Gülmeyim dedim ama

• quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Konu Şaka Gibi olmuş... Gülmeyim dedim ama

evde 11 aylık bebeğim var.üşütmemek için 7/24 ısıtıcı çalışıyor.368 tl elektirk gelince bide üstüne tüp bitince hırsımı ekran kartından alayım dedim. dedim ama onunda üstüne gitmeyince ceryan çekmediği anlaşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisimiyav -- 10 Şubat 2013; 21:00:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.