Şimdi Ara

Mpv Vs D sınıfı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle hepinize iyi günler arkadaşlar. Artık 4 kişilik bir aile olduğumuz için şu anda mevcut olan 2012 model aveo hb aracımız ihtiyaçlarımızı tam anlamıyla karşılayamıyor. Şehir içinde çok güzel araç aslında ama bebek arabası çocuk koltuğu derken araç içindeki yaşam alanı iyice daralıyor. Bu sebeplerden dolayı yeni araç ihtiyacımız ortaya çıktı. Araç kriterlerimizi yazarsam daha kolay yardımcı olabilirsiniz şöyleki :

- Öncelikle eşim yüksek araç diye tutturdu ( qq-tiguan-sportage) tarzı. Ama o sadece dış görünüşe bakıyor yakıttan vs. haberi yok.

- Ben ise ikinci el d sınıfı ya da mpv düşünüyorum. İşte sıkıntı burda başlıyor. Daha önce hiç kullanmadım bu tarz araçlar hangisine yönelmeliyim? D sınıfı mı mpv mi işte bütün mesele bu :)

- Bütçem 70000 - 75000 arası.

- Dizel pug 508 active -mondeo titanium- super b elegance baktım malum siteden bunların içinde gönlüm pug 508 e kaydı gibi.

- scenic -picasso- 5008 - c max gibi araçları inceledim. bunların içinde de picasso bir adım önde gibi sanki.

Bu saydığım araçların hepsi bizim ihtiyacımız olan geniş iç hacim, bagaj konfor gibi konularda bizi tatmin edecektir mutlaka.

Bir türlü karar veremiyorum arkadaşlar. Bu araçları kullanan yazarların yardımlarını bekliyorum.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hllnz -- 3 Mart 2016; 14:26:51 >

• Türk insanı , sedan araba fetişini yendiği gün daha güzel bir ülke olacağız :)

Geyik bir yana , 4 kişilik aile deniyor.Çocuk koltuğu deniyor.
    En basitinden arkada şaft tüneli olan sedan arabalar can sıkıcı olacaktır.Heleki o superb nin çin seddi gibi şaft tüneli dillere destan.
    Birde yukarıda Cmax önerilmiş ki , zaten gidip arabanın içine oturduğunuzda anlayacaksınız cmax çakma mpv dir.Ford focus hb nin olması gereken iç hacmini ancak Cmaxe(5 kapılıdan bahsediyorum) koyabilmişler.

Biz 3 kişilik bir aileyiz, ve Picasso aldım.
    Neden aldım :
    1. Arabanın iç hacimi çok geniş. Yeni EMP2 platformu ile mühendisler tekerleri şasenin en uç noktalarına yerleştirip muazzam bir iç alan yaratmışlar.Arka koltuklarda şaft tüneli yok.Hatta orta konsolda yok.Yani var ama çıkarılabiliyor.Yolda giderken bile, eşiniz arabayı durdurmadan arka koltuğa geçebilir.
    2.Ön yolcu koltuğu tamamen öne yatabiliyor.En gıcık çocuk bile önü tamamen açık ve tepede cam tavan varken kuzu gibi oluyor.Bunun garantisini veriyorum :)
    3.Bagaj kocaman , hele birde pandizotu sökerseniz bagaj alanı ciddi anlamda büyüyor.arka 2 koltuğu yatırıp bagaja bildiğin bisiklet konabiliyor , yada çocuğun akülü arabası.
    4. Arabada teknolojik tonla oyuncak var.
    5. Araba az yakıyor.Bendeki yeni şanzımanlı ( tork konvertorlu) araç bile 6 lt ortalama ile geziyor.Eski nesil ETG6 ile millet daha da az yakıyor.Her 2 şanzımanda sorunsuz.Dsgli araç alacaksanız 2. elde eksta ekstra dikkatli olmakta fayda var.
    6. Kalabalık aile çok bagaj demek. SuperB hariç tüm sedanlarda daracık yükleme ağzı ile cambazlık yapmak zorunda kalırsınız.MPV lerde hangar gibi bagaj kapağı ile tüm bagaja, nere deyse tüm mpv araçlarda olan alçak yükleme eşiğinin de desteğiyle çok rahat eşya koyup çıkarabilirsiniz.
    7. Araç yüksek ve ön cam büyüklüğü ve görüş açısı rakipsiz(Picasso) .Ben kendi aracımdan inip bir sedana yada ufak araca binince rahatsız hissediyorum kendimi.Ön cam ufak - daracık ve yere çok yakın durma durumu :)

Aracı hızlıca satmak gerekecekse , uzun yıllar kullanmayacaksanız MPV ye yönelmeyin.Ama bu 2 durum size sıkıntı çıkarmayacaksa MPV alın.Hiçbir sedan MPV nin rahatlığını veremez.
    Aracı alırken bencil olmayın.Arkada oturan, çocukla boğuşan anneyi de düşünün.Çoğu insan bunu hesaba katmıyor.Bir sürü çanta-kıyafet vsvs ile arkada çocukla boğuşan anneye de yaşam alanı sağlamayı düşünün derim.
  • Aile çocuk diyorsanız mpv alın. Bu hususta da grand picasso 1 adım öne çıkar. 5008 de olabilir. Ben de 4 kişilk bir aileyim iyi ki almışım diyorum.
  • 4kisilik bir aileyseniz mpv lere para kaptırmadan d segmenti arac alin.508mukemmel bir otomobil genislik ihtiyacinizi fazlaca karsilar ve kalite olarakta mpv lerden fazlasi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ülkemizde mpv pek tutulmuyor ama ben mpv tercih ederdim.(uzun yıllar bineceksem)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı konuda arada kalmıştım tercihimi Superb'den yana yaptım. pişman değilim yine alsam yine öyle yaparım. MPV genişliği aratmıyor hele hele o bagaj

Konu şurda:http://forum.donanimhaber.com/m_112782678/tm.htm
  • super b mpv tutulmuyor
  • Superb
  • Bence alın bi qq yakıt iyi görünüşü gayet güzel içi ve bagajıda yterli en önemlisi d sınıfı veya mpw aldıktan sonra eşiniz büyük ihtimal her suv gördünde keşki bundan alsaydık sana demiştim gibi şeyler söyliyecektir ben olsam suv alırdım.

• Eğer ikinci el kaygınız varsa SuperB alın, hem satımı kolaydır hem de rakiplerine kıyasla yaşam alanı bakımından çok öne çıkan bir araç. Ancak ben kısa vadede zaten satmam, acil satacak bir durum yaşamam derseniz MPV almak en mantıklısı, ki MPV'lerin yakıtları, konforları ve yaşam alanları üç aşağı beş yukarı aynıdır; tasarımdan Picasso kazanır.
  • Nissan qq dci işinizi görür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelik geniş bir iç mekan ve bagaj ise hiç bir d sınıfı mpv"lerin eline su dökemez..en azından kullandığım 5008'de durum bu..konfor derseniz d sınıfı konforu beklemeyin..araç yüksek olduğu için süspansiyonlar sert..ama yol tutuşu falan iyi..2.el olayı ise göreceli bir durum..d sınıfı kadar belkide daha fazla mpv lere meraklı belli bir kesim var..

• Gidin bayiye inceleyin. Sonra da galerileri dolasin inceleyin içinize sineni alın. MPV ler bir adım öndedir. Daha büyük daha geniş daha ferah dır. Ama prestij derseniz D sınıfı araç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_106584324/tm.htm
    FORD C MAX TAVSİYE EDERİM.Konuya bakabilirsiniz.
  • SsangYong Rodius diyeceğim ama ikinci elde uygun fiyatlı varmıdır bilemem yoksa geniş yerden yüksek bir mpv

• Mpv lere binmeyeli epey oldu ama D sedandan Mpv ye geçilecekse Mpv nin de büyük olması gerek bence, misal bir Mondeo yerine C-Max değil de S-Max veya 508 varken 3008 değil de 5008 gibi. Böyle olmazsa D sınıfından sonra -yanlış hatırlamıyorsam- tek fark Mpv modelin yüksek tavanlı bir model olması oluyor sadece.

Ben de benzer ikilemde kalmış C hb den Mpv ye değil D sedana geçmiştim; 4 kişilk yolculuklarımızdan çok tek başıma ara ara yüksek süratlere çıktığım seyahatlerim oluyor çünkü.
  • Türk insanı , sedan araba fetişini yendiği gün daha güzel bir ülke olacağız :)

Geyik bir yana , 4 kişilik aile deniyor.Çocuk koltuğu deniyor.
    En basitinden arkada şaft tüneli olan sedan arabalar can sıkıcı olacaktır.Heleki o superb nin çin seddi gibi şaft tüneli dillere destan.
    Birde yukarıda Cmax önerilmiş ki , zaten gidip arabanın içine oturduğunuzda anlayacaksınız cmax çakma mpv dir.Ford focus hb nin olması gereken iç hacmini ancak Cmaxe(5 kapılıdan bahsediyorum) koyabilmişler.

Biz 3 kişilik bir aileyiz, ve Picasso aldım.
    Neden aldım :
    1. Arabanın iç hacimi çok geniş. Yeni EMP2 platformu ile mühendisler tekerleri şasenin en uç noktalarına yerleştirip muazzam bir iç alan yaratmışlar.Arka koltuklarda şaft tüneli yok.Hatta orta konsolda yok.Yani var ama çıkarılabiliyor.Yolda giderken bile, eşiniz arabayı durdurmadan arka koltuğa geçebilir.
    2.Ön yolcu koltuğu tamamen öne yatabiliyor.En gıcık çocuk bile önü tamamen açık ve tepede cam tavan varken kuzu gibi oluyor.Bunun garantisini veriyorum :)
    3.Bagaj kocaman , hele birde pandizotu sökerseniz bagaj alanı ciddi anlamda büyüyor.arka 2 koltuğu yatırıp bagaja bildiğin bisiklet konabiliyor , yada çocuğun akülü arabası.
    4. Arabada teknolojik tonla oyuncak var.
    5. Araba az yakıyor.Bendeki yeni şanzımanlı ( tork konvertorlu) araç bile 6 lt ortalama ile geziyor.Eski nesil ETG6 ile millet daha da az yakıyor.Her 2 şanzımanda sorunsuz.Dsgli araç alacaksanız 2. elde eksta ekstra dikkatli olmakta fayda var.
    6. Kalabalık aile çok bagaj demek. SuperB hariç tüm sedanlarda daracık yükleme ağzı ile cambazlık yapmak zorunda kalırsınız.MPV lerde hangar gibi bagaj kapağı ile tüm bagaja, nere deyse tüm mpv araçlarda olan alçak yükleme eşiğinin de desteğiyle çok rahat eşya koyup çıkarabilirsiniz.
    7. Araç yüksek ve ön cam büyüklüğü ve görüş açısı rakipsiz(Picasso) .Ben kendi aracımdan inip bir sedana yada ufak araca binince rahatsız hissediyorum kendimi.Ön cam ufak - daracık ve yere çok yakın durma durumu :)

Aracı hızlıca satmak gerekecekse , uzun yıllar kullanmayacaksanız MPV ye yönelmeyin.Ama bu 2 durum size sıkıntı çıkarmayacaksa MPV alın.Hiçbir sedan MPV nin rahatlığını veremez.
    Aracı alırken bencil olmayın.Arkada oturan, çocukla boğuşan anneyi de düşünün.Çoğu insan bunu hesaba katmıyor.Bir sürü çanta-kıyafet vsvs ile arkada çocukla boğuşan anneye de yaşam alanı sağlamayı düşünün derim.

• Yüksek araç tercih edin. Sedana falan hiç
    bulaşmayın. Mademki çocuk var, çocuğu arabaya bindirip indirmek alçak arabalarda işkence resmen. Yerinizde olsam mpv alırdım. Hem bindirip indirmesi rahat, hem de tavanı yüksek olduğu için ferah bir yaşam alanı sunuyor. Sedan araçların ise alçak tavanı sayesinde ferahlık hissi yok. Scenic, Picasso ya da c max olabilir. Hatta 500L de düşünülebilir.

• Bence çocuklu olmak d sınıfını dezavantajlı hale getirmez.Biz 5 kişilik bir aileydik,babamın vosvosuna sığardık

• Iki cocuklu ve evde D sinifi sedani olan birisi olarak kesinlikle MPV derim. Hocam sedan iyi hos kullanmasi vs. zevkli ama cocukla buyuk arac araniyor bir sekilde. Cocuk arabasiydi vs. Ayrica cocugu cocuk koltuguna baglamak icin sedanda egiliyorsunuz MPV seya SUVde cok rahat oluyor.

Tatile falan giderken zaten cocuk arabasi bagajin yarisini kapliyor bagajda ancak bir bavula yer kaliyor. 508in bagaj genis olabilir bilemiyorum ama yine de MPV nin verdigi rahatligi vermez.
  • Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Forum ahalisi ekseriyetle mpv önermişler.

-Mpv ye yoğunlaştığım iki araç var biri picasso diğeri ise scenic.

-Aslında 5008 de dışarıdan heybetli ve çok güzel duruyor ama, o direksiyonu ve konsoluna bi türlü ısınamadım.

-Şanzuman olarak da zannedersem edc bir adım önde tabi yanılıyor da olabilirim. Picasso'nun direksiyonun yanındaki vitesini garipsedim biraz.

-İç mekanda scenic'in bej koltukları daha bir albenili iken picasso da ise çift renk koltuklar gözüme pek hoş görünmedi.

-Ön konsolda iki devasa ekrana sahip olan picasso scenic i resmen eziyor bu konuda. Ayrıca scenic'in radyo ve klima tuşları çok karışık gibi duruyor karşıdan, kullanımı belki kolaydır bilemiyorum.

-Yakıtta picasso bi tık daha az yakar gibi geliyor bana.

-Malzeme kaliteleri hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum.

İşte bu öngörülerim ışığında bir karar vereceğim arkadaşlar. Cevap yazan tüm arkadaşlara tekrardan teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.