Şimdi Ara

Mount & Blade: Warband (2010) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Mount & Blade: Warband (2010) [ANA KONU]

Steam Linki:http://store.steampowered.com/app/48700/

Merhaba arkadaşlar,Öncelikle konu doğru yerdemi bilmiyorum.Ve sadece yetkililer mi Ana Konu açabiliyor onu da bilmiyorum.Umarım beğenirsiniz beğendiyseniz yorum atmayı unutmayın oyun 2010 da cıktı ama ben ana konu yok madem ben açayım dedim.1 Tane Ana Konu vardı ama çok küçük ve bilgi eksikleriyle dolu bir konuydu bende daha kapsamlı bir konu açayım dedim

İçeriği :

Oyun içerisindeki uluslar birbirleriyle savaşmaktadır. Savaşların sonunda krallıklar yıkılabilmektedir, bütün krallıklar yıkıldığında oyun bitmiş olur. En sona kalabilen ulus, savaşı kazanmıştır. Oyun senaryosunda bütün krallıklar, oyun evreni olan Kalradya'da eski Kalradya İmparatorluğu'nu yeniden canlandırabilmeyi amaçlamaktadır. Oyunda 6 devlet vardır: Rodok Krallığı, Vaegir Krallığı, Svadya Krallığı, Nord Krallığı, Kergit Hanlığı ve Sarranid Sultanlığı. Rodok Krallığı, Kalradya evreninin güney kısmını kaplamaktadır. Genelde dağlık bölgeleri vardır, yer yer ovalarla ve ormanlarla kaplıdır. Kalradya dışı ile olan bağlantıları Bezan Denizi tarafından kapatılmıştır. Vaegir Krallığı, Kalradya evreninin kuzey-doğu kısmını kapsamaktadır. Sürekli karlarla kaplı bu bölge, Kalradya'nın en soğuk bölgesidir. Kalradya dışıyla olan bağlantıları Büyük Tayga ve Alai Denizi'nin bir kısmıyla engellenmektedir. Svadya Krallığı, Kalradya evreninin batısında yer alır. Nehirlerle, ormanlarla kaplıdır ve bütün devletlere komşudur. Nord Krallığı, Kalradya evreninin kuzey-batı kısmını kapsar. Diğer krallıklarla arasına yer yer ormanlar veya dağlar girer, ayrıca her bölgesinin denize kıyısı vardır. Kalradya dışıyla olan bağlantılarını Alai Denizi engeller. Kergit Hanlığı, Kalradya evreninin doğusunu kapsar. Büyük bir bozkırda yaşarlar ve göçebedirler, Kalradya'nın dışıyla olan bağlantılarının bozkır uçurumları kesmektedir. Sarranid Sultanlığı, Kalradya evreninin güney-doğusunu kapsar. Çöllerle kaplı bir arazidedirler, yer yer tepeler bulundurmaktadır. Kalradya dışıyla olan bağlantıları arasında Sarrdak Çölü vardır.

Karakterler :

Oyunda Çoğunlukla karakter bulunmakta bunlardan biri de yaratılan adamdır. Geçmişi oyuncu istediği gibi seçebiliyor.Bir başka karakterler ise krallar, derebeyler, leydiler ve isyancılar... Kalradya'daki tüm krallar tahta hile ile çıkmıştır. İsyancılar tahtların varisi iken oyundaki tüm krallar hile ile tahta çıkmış isyancılar ise bazı derebeylerin şehirlerinde barınmaktadır.Krallar:Kral Yaroglek,Kral Ragnar,Kral Graveth,Sultan Hakim ve Sancar Han'dır. İsyancılar:Prens Valdym,İncili Arwa,Lethwin-Ufuk Aşan,Dustum Han ve Suno Leydisi İsolla'dır. Bu isyancılara sadece yaratılan karakter edebilmektedir. Ordu kurup namımızı artırırsak gruba katılırlar ve isyanın sonuna kadar yanınızda dururlar.

Ekonomi :

Ulusların başlıca geçim kaynakları vardır. Bunun için kervanlar sıklıkla ticaret yapmaktadırlardır. Savaş zamanında kervanların yağmalanması olayı olağandır. Rodok Krallığı, alet ve yün satımı gibi işlerde ileridir. Svadya Krallığı, tahıl ürünleri ve yün satımı gibi işlerle uğraşmaktadır. Nord Krallığı; deniz ürünleri satımında ilerlemiştir, ayrıca Wercheg Şehri'nde tuz çok ucuza satılır. Vaegir Krallığı, giysi ve yün satımı işlerinde ilerlemiştir. Kergit Hanlığı, baharat satımında ilerlemiştir. Sarranid Sultanlığı ise hurma gibi yiyecekler satmaktadır.

Kalradya evreninin baharat kaynağı Kergit Hanlığı'dır. Baharat dışındaki ürünlerin büyük çoğunluğu her yerde bulunabilmektedir. Fakat baharat, diğer krallıklarda en çok sıkıntı çekilen üründür. Bu sebeple birçok krallık, Kergit Hanlığı topraklarına sefer düzenleyebilir. Öte yandan denizcilik alanında gelişmek isteyen uluslar, Nord Krallığı topraklarına sefer düzenler. Tarımda gelişmiş olan Svadya Krallığı, ekonomik sıkıntı zamanında çok saldırı alır. Aletlerde sıkıntı çeken uluslar, Rodok Krallığı'na saldırı düzenler. Tarım sıkıntısında da Rodok Krallığı'na saldırı olabilir. Yün, gelişmiş zırh ve silahlar için Vaegir Krallığı saldırı alabilmektedir. Başka çeşit yiyeceklerde sıkıntı çeken uluslar, Sarranid Sultanlığı'na sefer düzenler. Tahıl sıkıntısında da Sarranid Sultanlığı saldırı alır. Ancak krallıkların aslında savaşmalarının ana nedeni Kalradya İmparatorluğu'nun varisi olduklarını iddia etmeleridir.

Kalradya evreni, feodal yapıdadır. Orta çağ zamanını işleyen oyun, derebeylerine sahiptir. Her krallığın birçok derebeyi ve bu derebeylerine ait yerel kuvvetleri bulunmaktadır. Genellikle devlet içindeki en büyük yerel kuvvet, kraliyet ordusudur. Derebeylerine ait kaleler, köyler bulunmaktadır. Krallık içinde büyük zaferler kazanan derebeylerine ait şehirler bulunmaktadır. Derebeyleri, belli zaman aralıklarıyla o devletin köylerini dolaşır ve asker toplar. Bu askerler, talim seviyesine bağlı olarak rütbe atlar. Zamanla mızrakçı, okçu, süvari vb. olabilir. Derebeyi, bu askerleri kendine ait kaleye veya şehire yerleştirebilir. O şehrin garnizonunu güçlendirebilir. Bundan başka kendi ordusuna katarak kale kuşatmalarında, meydan savaşlarında hazır bir asker haline gelebilir. Bütün köyler, kaleler, şehirler derebeyine vergi verir. Toplam para, asker maaşlarının ödenmesinde ve kale geliştirmelerine önemli rol oynar. Askerlerin morali için çeşitli yiyecekler alınabilir. Paralı asker kiralanabilir. Bunun dışında derebeyleri, para kazanmak için esirleri köle olarak satabilmektedir. Ganimetlerden gelen para ile toplam para daha fazla artar.

Warband ile gelen yeni özellikler :

-Mount&Blade'te askerler sadece 3 gruba ayrılmıştı; piyade, okçu ve süvari. Oysa Warband'ta bunlara ilâveten 6 ismi değiştirilebilir grup bulunuyor.

-Mount&Blade'te oyuncu "Bu konumda kal!" emrini vermek için F1'e bastığında askerler oyuncu neredeyse oraya gidiyordu. Warband'ta ise oyuncu F1'i basılı tutarsa sarı bir bayrak çıkar ve oyuncu bunu askerlerini başka bir konuma konuşlandırmak için kullanabilir. F1 bırakıldığında bayrak kaybolur ve askerler bayrağın son konumuna giderler.

-Mount&Blade'te leydilerden sadece görev veya yardım alınabiliryordu, ancak Warband'ta leydilere kur yapılarak onlarla evlenilebilir, evlenildikten sonra ise ziyafet veya ülkede itibar kazanmak için onunla konuşulabilir.

-Mount&Blade'te aileler ve ziyafetler yoktu, oysa Warband'ta bunlar var. Ziyafet, size nam ve diğer lordlarla ilişkinizi iyileştirme imkânı sağlar. Aileler ise ortaçağlardaki soylu ailelerini temsil eder. Bu ailelerdeki leydilerden biri ile evlenilip o aile ile ittifak mühürlenir. Ayrıca aynı aile üyeleri birbirleriyle tartışmazlar veya savaşta olan iki ayrı krallığa geçerlerse birbirlerine saldırmazlar.

-Mount&Blade'te savaş hareketleri daha az gerçekçiydi, üstelik grafiklerde çok güzel değildi; ancak Warband'ta daha gerçekçi savaş hareketleri ve daha iyi grafikler var.

-Mount&Blade'te 5 taraf vardı; Svadya Krallığı, Vaegir Krallığı, Kergit Hanlığı, Nord Krallığı ve Rodok Krallığı. Ancak Warband'ta bunlara Sarranid Sultanlığı denilen, Ortadoğu-Pers karışımı bir taraf eklenir. Zırhları Svadyan ve Vaegir zırhlarına göre daha az korur ancak Svadyan ve Vaegirlerden daha hızlıdırlar. Okçuları neredeyse Vaegir Okçuları kadar iyidir ve Memlûklüleri'de Svadya Şövalyeleri kadar iyidir.

-Mount&Blade'te derebeyler taraflarını neredeyse her zaman bulundukları taraf yenilince değiştiriyorlardı, oysa Warband'ta hükümdarlarından hoşlanmadıkları zaman da taraf değiştirebiliyorlar.

-Mount&Blade'te bir cirit veya fırlatma baltası yakın dövüş silahı olarak kullanılamıyor, tüm gönderli silahlar at üstünde otomatikman koltuklanıyor ve bir battal balta sadece savrulabiliyordu. Warband'ta ise X'e basılarak (değiştirilmemişse) bir cida veya fırlatma baltası yakın dövüş silahi olarak kullanılabiliyor. Artık kargılar hariç hiçbir gönderli silah at üstünde kotluklanmıyor, buna ilâve olarak kargı X'e basılarak koltuklanıyor. Ayrıca artık bir baltanın küt ucu kullanılarak onu gönderli silah olarak kullanmak mümkün, ki çift elli silah moduna geri döndürülmek istenirse X'e basılması yeterlidir.

-Mount&Blade'te çok oyunculu oyun modu yoktu, oysa Warband'ta onlarca gerçek oyuncu ile internet üzerinden oynanabiliyor.Mount&Blade'te oyuncu kendi krallığını kuramıyor; kale veya şehir ele geçirse de hiç kimse onun derebeyi olmuyor, isyancı olarak tanınıyordu. Warband'ta ise oyuncu kendi krallığını kurup diğer krallıklar gibi Kalradya Tahtı'nda hak payı tâlep edebiliyor. Ayrıca derebeyler artık oyunucunun krallığına geçebiliyor.

-Mount&Blade'te harita değişikti, çöl yoktu; Warband'ta ise yeni bir harita var ve çöl iklimi eklendi.

Oyunda birçok mod bulunuyor Birçoğu Türk yapımı modlar.Ben şuanda Osmanlı Balkanların Fethi modunu oynuyorum.

Yayımcı(lar) Paradox Interactive
    Yapımcı(lar) TaleWorlds
    Seri Mount&Blade
    Platform(lar) Microsoft Windows
    Çıkış tarih(ler)i NA 30 Mart 2010
    Tür(ler)i Rol yapma oyunu
    Biçim(ler) Çok oyunculu
    Ortam PC

İmzalar :

Mount&Blade Warban Ana Konu

Ve arkadaşlar Bilgirein tamamı bana ait değil bazı Web sitelerinden (Forum değil) araştırma yaptım bilgi topladım.

Oyundan Kareler :

Umarım beğenirsiniz beğendiyseniz yorum atmayı unutmayın oyun 2010 da cıktı ama ben ana konu yok madem ben açayım dedim 1 tane

Ek olarak Mount & Blade Warband hileleri:

Not:Hileleri etkinleştirmek için Mount and Blade Warbanda tıklayın ama oyna ya basmayın.Alttaki ayarlar menüsünden Oyuna gelin ve Hileleri etkinleştire tik atın

Karakter ekranında:

* ctrl + L : Karakterin düzeyini artırır(Ateş ve Kılıç'ta da geçerli).
    * ctrl + x : 1000 exp
    * ctrl + w : Silah yeteneklerini geliştirir

Haritada:

* ctrl + sol click : İstediğiniz yere sizi ışınlandırır
    * ctrl + t : Tüm haritayı gösterir

Savaş esnasında:

* ctrl + F4 : düşman öldürür
    * ctrl + F3 : sizi öldürür
    * ctrl + alt + F3 : müttefiklerinizi öldürür
    * ctrl + alt + F4 : tüm düşmanları öldürür (Dikkat edin eliniz ctrl'ye basmayı unutursanız Alt + F4 ile oyunuz kapanır)
    * ctrl + shift + F4 : düşmanın atını öldürür
    * ctrl + alt + shift + F4 : tüm düşmanların atını öldürür
    * ctrl + shift + F3 : atınızı öldürür
    * ctrl + alt + shift + F3 : müttefiklerinin atlarını öldürür
    * ctrl + F6 : kalede muhafızları öldürür
    * ctrl + h : sağlığı tamamlar
    * ctrl + shift + h : atınızın sağlığını tamamlar
    * ctrl + F5 : Karakteri PC yönetir (Not: Savaşı kazandıktan sonra karakterinizin sevinmesini sağlayabilirsiniz.)
    * ctrl + F9 : Zamanı yavaşlatır
    * ctrl + F11 : Oyunu durdurma

Diğer:

* Grup ekranında birliğe tıkladıktan sonra ctrl + x e basarak 1000 exp kazandırabilirsiniz

* Son olarak (Eğer en az 40 50 tane askeriniz varsa)
    Kale kuşatırken muharebe büyüklüğünü önce büyük yapın.
    Düşman birlikleri geldikten sonra
    Muharebe büyüklüğünü en aza indirin
    Ve onları hileyle veya hilesiz öldürün
    Bu sayede yeni düşman birlikleri sizin birliğiniz max muharebe büyüklüğünü kapsadığı için gelmeyecek
    ve muhabereyi kısa sürede kazanabileceksiniz!

Hile olmayanlar:

* Envanter ekranında ctrl'ye basılı tutarak eşyaları hızlıca karşı tarafa geçirebilirsiniz
    * ctrl + space : Haritada beklemeniz hızlanır, hareket halindeyseniz daha hızlı hareket edersiniz.
    * é tuşunu kullanarak kamerayı karakterin tamamını gösterecek hale getirebilirsiniz.
    * R tuşunu kullanarak birinci tekil kameraya geçersiniz.
    * ctrl + F12: Hızlı kayıt
    * ctrl + j : Atı şaha kaldırır

Cheatmenu(Hile Menüsü):

Hile açıkken shift-é bileşkesine basarak komut satırını açıp "cheatmenu" yazarsanız, hile mönüsünü etkinleştirmiş olursunuz; hile menüsünü kapamak için "nocheatmenu" yazmanız yeterli.Bunun sayesinde birilerinin güvenini veya nam onur.vs şeyler kazanabilirsiniz.İsterseniz hiç savaşa girmeden kale bile alabilirsiniz.

Cheat Engine 6.2 ile hile(forumda paylaşmak umarım yasak değildir):

Bunun için cheat engine 6.2 indirmeniz lazım.İşte resimli anlatım

Cheat Engine 6.2 Asker hilesi:
    Not resimler biraz büyük beceremedim tam küçültmeyi.
    1*

2*

3*

4*

5*

6*

[![simage](http://i.hizliresim.com/y215pM.png)](http://hizliresim.com/y215pM)

7*

8*

9*

10*

Cheat Engine 6.2 Para hilesi:

ÇOK YAKINDA GELECEK
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bir savaşta atıyorum kral yaroglek'i yendik ve esir aldık o zaman bütün vaegir imparatorluğu yıkılır mı???
    Bütün bir imparatorluk,başındaki kralı esir alınarak yenildiği zaman,esir aldığımız kralın bütün derebeyleri bizim tarafınıza geçer mi???

Ben krallarla çok savaşa girdim yendiğim zamanlarda(4-5 kere yenmisimdir)hepsinde de kral kacti diyor.Yoksa krallar hic esir alinamiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didierdrogba_12 -- 14 Ağustos 2014; 23:50:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • didierdrogba_12 kullanıcısına yanıt
    Krallar esir alınıyor lakin bağlı olduğu krallık yıkılmıyor. Krallığın yıkılması için hiçbir toprağı olmayıp derebeylerinin yaklaşık %90'ının ordusunun mağlup edilip kaçak olarak takılması lazım. Toprakları olmayınca derebeyler eğer mağlup olup esir olmaktan kaçmışlarsa ilkine göre bir süre sonra daha az bir asker sayısıyla tekrar ordu kuruyor ama çok bir etkili ordu olmuyor. Kısa süre sonra hiçbir toprağı olmayan krallık tamamen yıkılıyor. Derebeylerinin bir çoğu taraf değiştiriyor falan. Derebeylerini kendi tarafına çekebilmen için Karizma'nın ve nam, onur gibi bir takım faktörlerin yüksek olması lazım. Derebeyi arasındaki ilişkinde yüksekse kendi davana katılması için ikna edebiliyorsun.
  • Sıratabanlı harita da multplayer olmalıydı ben bunu bilir bunu söylerim..Bu oyunu efsana yapacak yegane şey budur..
  • Gereksiz o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: didierdrogba_12

Bir savaşta atıyorum kral yaroglek'i yendik ve esir aldık o zaman bütün vaegir imparatorluğu yıkılır mı???
    Bütün bir imparatorluk,başındaki kralı esir alınarak yenildiği zaman,esir aldığımız kralın bütün derebeyleri bizim tarafınıza geçer mi???

Ben krallarla çok savaşa girdim yendiğim zamanlarda(4-5 kere yenmisimdir)hepsinde de kral kacti diyor.Yoksa krallar hic esir alinamiyor mu?

Bir krallığı yıkman için,o krallığın büyün kalelerini ve bütün Lordlarını ve kralını esir alman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper83us

Sıratabanlı harita da multplayer olmalıydı ben bunu bilir bunu söylerim..Bu oyunu efsana yapacak yegane şey budur..

Artık o özelliği Bannerlord da bekleyeceğiz mecburen.
  • Konuya Ek olarak Hileler geldi.
  • Ana konu burada ama konunun yeri farklı yerde olması lazım galiba bilgiler için teşekkürler. Geç fark ettiğim bir oyun oldu.
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    Ana konu yokmuş bu konuyu ana konu yaptım ayrıca RPG kategorisine taşındı. Başlık düzenlendi, steam linki eklendi.

Madem yazdık bir de haber verelim; oyun konsollara geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Ana konu yokmuş bu konuyu ana konu yaptım ayrıca RPG kategorisine taşındı. Başlık düzenlendi, steam linki eklendi.

Madem yazdık bir de haber verelim; oyun konsollara geliyor.

Elinize sağlık teşekkürle;
    Trailerı izleyince tekrar oynayasım geldi. Çıkardığımız en iyi Türk yapımı oyun.
    Konsolcular hadi iyisiniz.

• Arkadaşlar steam üzerinden Medieval ve Ottoman modlarını indirmek istiyorum da ana oyunun dosyalarını değiştirip üzerine mi yazıyor yoksa girişte ben kendim seçebiliyor muyum oynamak istediğim senaryoyu?
  • HD texture desteği geldi heralde ikinci oyun çıkmadan biz kez daha oynasınlar istediler.
  • bu efsanenin ana konusu 1 sayfa mı ben mi yanlış yerdeyim.
  • Soylu bir lorda verdiğim şehri ondan nasıl geri alabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paseyX

bu efsanenin ana konusu 1 sayfa mı ben mi yanlış yerdeyim.
    https://forum.donanimhaber.com/mount-blade-warband-at-ve-kilic--38357169

asıl ana konu bu. admin kafasına göre bu konuyu ana konu olarak editlemiş. ne alaka ise.
    bu konu da sanırım rehberdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.