Şimdi Ara

Mount & Blade II: Bannerlord (2022) [ANA KONU] (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.062
Cevap
89
Favori
261.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ahzdars

Form doldurdum hocam önceden kullandığım keyleri sormuşlardı onlar etkili olmuş olabilir 7 yıl önce warband satın almıştım, keyden başka farklı birşey yazmadım, bana formdan 2 hafta sonra yolladılar çok uzun sürmedi.

Alıntıları Göster
    Ben de önceki keyleri falan verdim bana neden yollanmadı yaa, ilk zamanlarda doldurmuştum formu key vermediler sonra 2*3 kere daha form yollamıştım tınlamadılar bile...
  • Oyun Türkçe çıkmazsa büyük rezalet çıkar. Türk firması bu, yani öyle bir ihtimal yok. Erken erişimde Türkçe olacaktır bence, dert etmeye gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Martta yaklaştı hâlâ ses seda yok. 31 martta çıkacakmış gibi hissediyorum.

• Benim korkum neden hala ön siparişe açılmadığı. Erteleme olmaz umarım.
  • Helal be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk oyunu deyipte erken erişimde ingilizce olacak olması sadece bizde olur gerçi şaşırmamak lazım adamlar blog yazılarını bile ingilizce yaziyor bir kaç gün sonra Türkçe ye çevrilip yayınlanıyor.

• Çıkış tarihi 31 mart. Steam sayfası güncellenmiş.

• ay sonuna tarih vermeleri çok manidar yine bir erteleme yer bu tarihe bakarsak
  • Şaka mı lan bu Büyük bir yıkım bekliyor bizi. Hem erken erişim, yani bazı özellikleri sonradan eklenecek, hem de ayın son günü çıkacak. Belli yani o kadar hazır değil ki oyun çıkmaya, ama artık çok çok çok geç de kaldılar çıkarmaları lazım. Oynanabilir olursa şükretsin bence alacak olanlar. Beklenti yok artık bende. Bu kadar yıl ne yaptılar anlaması güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 19 Şubat 2020; 23:52:2 >

• mart demişlerdi yine gidip en son günü seçmişler 31 mart diye hahaha kahkaha attım. planlı bir iş değil yani. zaten erken erişimi bile yetiştiremiyoruz bari zaman kazanalım diye yapılan bir hamle. resmen baskıya dayanamadılar oyunu çıkartıyorlar artık.

çok eksikleri olan bir oyun olarak çıkabilir şimdiden kendinizi hazırlayın.

ayrıca oyun 50 dolar/40 pound olacakmış. 50 dolar şuanda 305 tl yapıyor. bakalım bize özel fiyat biçecekler mi yoksa direkt geçirecekler mi?

eğer fiyatı geçirirlerse paşa paşa korsanı çekerim. hiç kusura bakmasınlar. özel fiyatlandırma hakediyor türk oyuncular.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Özel fiyat olur ama global pazarda 50 dolar çok. AAA oyunlar 60 dolardan çıkıyor. Bu oyun AAA değil ve erken erişimde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pizza Steve

Özel fiyat olur ama global pazarda 50 dolar çok. AAA oyunlar 60 dolardan çıkıyor. Bu oyun AAA değil ve erken erişimde.
    pcgamer sızıntısına göre fiyat bu şekilde. bakalım netleşir bir kaç güne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OkanDRDYK

İnternette dolanan bilgilere göre bu sene çıkmayacakmış.
    4 sene geçmiş
  • Çıkmayan oyun çıkıyor sonunda 😃

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk Lirası fiyatı açıklanmadı daha inşallah bizim ülkeye göre güzellik yaparlar, dolar kurundan hesaplarlarsa direkt 304 Türk lirası yapıyor güncel kurla. Benim tahminim 100 ila 150 Türk Lirası arasında olur gibi.

Şunu söyleyeyim, oyunu gidip orjinal alıcam bayağı da oynayacağım gibi ama vallaha batırdılar ya. Bi sitede yorumlara yazmıştım 8 senede bir tane oyun yapılamaz mı diye, birisi oyun motorlarını kendileri yazdığı için demişti. O an haklı olduğunu düşünmüştüm ama sonradan o kadar da haklı olmadığını anladım. Çünkü bu adamlar ilk oyunu da kendi motorlarıyla yaptılar, ilk motor bazı fizik motoru gibi özelliklerini dışarıdan alıyordu ama bu demektir ki ellerinde hali hazırda bir oyun motoru vardı, ikinci motorun kesinlikle sıfırdan yazıldığına inanmam. Önceki motorun çoğu özelliğinden ve kodlarından bazılarını olduğu gibi kullanmışlardır çoğunu da güncellemişlerdir, geriye 2. oyun motorunda olmayan modüllerin ve özelliklerin yapılması kalıyor. Kolay iş değil ama hadi diyelim ki 2015'e kadar oyun motorunu tamamlamaya, kullanılır hale getirmeye çalıştılar.

Oyunun ilk ekran görüntüleri 2013 yılında yayınlandı. Render olabilir diye düşündüm ama görüntüde hud falan var ayrıca render için kalitesi fazla düşüktü, görüntünün oyun motoru içinden alındığı çok belli. He ama oyun motoru hala hazır değildir tamamen kullanıma ama biraz iş çıkartacak seviyeye gelmiş.

Dediğim gibi varsayalım ki 2015 yılına kadar oyun motorunu Bug'lardan arındırmaya, yeni özellikler modüller yazmaya, cilamaya uğraştılar. 2012'de duyurulan ve elde zaten önceden bir oyun motoru olan bir firma için 3 sene gayet yeterli bir süre. Aslında geçmiş tarihli haberlere ve ekran görüntülerine bakılırsa 2014'te oyun ciddi bir ilerleme kaydetmeye başlamış, 2015'te de oyun içi ilk videolar gelmeye başladı.

Ekibin küçük olduğunu düşünen arkadaşlar da vardır mutlaka ama seneler öncesinde ekip 25 kişi idi, bannerlord projesi için işe daha fazla insan alma ihtimalleri yüksek hadi almadılar 25 kişi yeterli, yeri geldiğinde parasını ödeyip dışarıdan destek de alabiliyorsun, Cities Skylines gibi karmaşık yapıda sayılabilecek oyunu yapan ekip 9 kişi arkadaşlar siz düşünün.

Sonuç olarak bizleri fazla oyaladılar, 5-6 sene de bir oyunu yapamadılar kimse kusura bakmasın bir M&B hayranı olarak söylüyorum. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi artık baskılar sayesinde çıkartmaya çalışıyorlar yoksa oyun hala hazır değil. Neden bu kadar uzun sürdü anlaması güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marshall-Bruce -- 20 Şubat 2020; 11:59:45 >

• Oyunu Türkler yapıyor ve Türkçe sonradan eklenecekmiş...Ahh alırsın benden bu oyuna para..Kimse kusura bakmasın o kadar yıl bekleticeksin sonra Kendi özünü görmezden gelip global pazar için yalayacaksın.Şaka gibi resmen.Ulan Almanlar oyun yapıyor önce kendi dilini koyuyor oyuna kendi dilini.Türküz lan biz Türk alooo
  • Bari oyunu 3-4 sene evvel erken erişime çıkarsaydınız belki kazandığınız paralarla bir kaç eleman daha tutar daha hızlı bitirirdiniz. Sadece Warband'in eksiklerini tamamlayıp remake gibi piyasaya sunsaydınız yeterdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Prometheus-

Oyunu Türkler yapıyor ve Türkçe sonradan eklenecekmiş...Ahh alırsın benden bu oyuna para..Kimse kusura bakmasın o kadar yıl bekleticeksin sonra Kendi özünü görmezden gelip global pazar için yalayacaksın.Şaka gibi resmen.Ulan Almanlar oyun yapıyor önce kendi dilini koyuyor oyuna kendi dilini.Türküz lan biz Türk alooo
    önceliği global pazara vermelerini anlarım bunda bir sıkıntı yok, paylaşımlarını vesaire ingilizce yapmalarını anlarım bunda da bir sıkıntı yok ama oyuna ingilizce yanında türkçe eklememelerini asla anlamam.

ulan firmanızda ki 2 kişiyi görevlendirseniz bile yeterdi onlar türkçe'ye çevirirdi ve oyun erken erişim de dahi türkçe olurdu. veya gönüllü çeviri grupları var. onlardan biriyle iletişime geçseniz yeterdi. seve seve çevirirlerdi oyunu. bunların hiç birini yapmayıp oyunu sadece ingilizce çıkarmak ne demek ya?

ben de şuan sanırım almayacağım. böyle bir oyuna direkt türkçe olarak girişmek isterim çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

önceliği global pazara vermelerini anlarım bunda bir sıkıntı yok, paylaşımlarını vesaire ingilizce yapmalarını anlarım bunda da bir sıkıntı yok ama oyuna ingilizce yanında türkçe eklememelerini asla anlamam.

ulan firmanızda ki 2 kişiyi görevlendirseniz bile yeterdi onlar türkçe'ye çevirirdi ve oyun erken erişim de dahi türkçe olurdu. veya gönüllü çeviri grupları var. onlardan biriyle iletişime geçseniz yeterdi. seve seve çevirirlerdi oyunu. bunların hiç birini yapmayıp oyunu sadece ingilizce çıkarmak ne demek ya?

ben de şuan sanırım almayacağım. böyle bir oyuna direkt türkçe olarak girişmek isterim çünkü.

Alıntıları Göster
    Erken erişimde yok sadece, yoksa baya dil eklenecekmiş.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.