Şimdi Ara

Mount & Blade II: Bannerlord (2022) [ANA KONU] (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.062
Cevap
89
Favori
260.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arslan0058

Arkadaslar bol bol save alin kesinlikle. Vlandiya kralliginda derebeyiyken rakip ulkelere rahat dalmak icin ordu topladim ve isim bitince orduyu dagittim fakat takildi kaldi ic ice gecti adamlar. Ana haritada hareket vs edemiyorum neyseki bir onceki savem 15 dk oncesine aitti geri donebildim.

Bunun haricinde oyunda evlendim ama evliluk toreni bile olmadi warbandda vardi kaldirdilarmi acaba
    Şu an için en mantıklısı hocam. 3 dosyam var, 1 de otomatik kayıt ediyor. Gidişata göre eski kayıta geri dönebiliyorum.
    Bana göre en büyük sıkıntı bir krallığın hızlı büyümesi. 40. saatten sonra bende de bu denge kaybolmaya başladı.
    Warband'ta böyle değildi. 1 sene oynasan denge de giderdi oyun. Adam 500 kişilik ordu ile kaleleri ala ala gidiyor. İşin garibi bildirim de gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frost05

sadece belirli bir kişinin oyunu sürekli övüp durduğunu ve bu sebepten ya aşırı övücü biri ya da taleworlds çalışanı olduğunu düşündüğümü yazmıştım bir arkadaşın "sen onların avukatı mısın" diye yazdığı bir yoruma cevap olarak.

Alıntıları Göster
    1 kişi mi? Erken erişim olduğu için olumsuz yorumlar elbet olacak. Ama bir gir bak bakalım tw resmi forumuna.
    222,349 oyuncu ile zirve yaptı. Evli ve bir çocuğum olmasına rağmen 44 saat oynamışım şimdiden. Bekar olsam sen düşün.
    Kaldı ki adamlar tamam istediğimizi aldık deyip kenara çekilmediler. Her gün yeni güncelleme geliyor, her gün bir şeyleri düzeltmeye çalışıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yengec1907

Arkadaslar elimde msi ge70 2qd apache leptop mevcut

Nvdia geforce gtx 950m gddr5 2gb
    8GB ddr3 1600mhz
    Intel i5 islemci
    17 inc 1080p

Fazla pc oyuncusu degilim pcden oynucagim dotadan sonra 2. Oyun olucak o yuzden hangi ayarlarda oynamam saglikli olur benim icin yardimci olabilirmisiniz cok bilgisizim. Savas boyutunu 500 de mi biraksam 1000 e cikarmam mantiklimi ?
    Selam. Savaş boyutu 500 de kalsın. 1080 değil de 1600x900 çözünürlükte low medium arası ayarlarda güzel oynarsın. Bir de ses ayarlarını düşür oyunun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslan0058

Arkadaslar bol bol save alin kesinlikle. Vlandiya kralliginda derebeyiyken rakip ulkelere rahat dalmak icin ordu topladim ve isim bitince orduyu dagittim fakat takildi kaldi ic ice gecti adamlar. Ana haritada hareket vs edemiyorum neyseki bir onceki savem 15 dk oncesine aitti geri donebildim.

Bunun haricinde oyunda evlendim ama evliluk toreni bile olmadi warbandda vardi kaldirdilarmi acaba
    aldığın kalelere Vali olarak kimi atıyorsun; yoldaş dışında atanacak kimse yok mu ?

kendi başına 6 yoldaşı olan hiç bir krallığa bağlı değilim.

bir sürü yoldaş denedim hepsi savaşçı Warbanddaki gibi mühendis yönetici gibi yoldaşlar yok heralde.

Tören olmadı mı heralde eklerler ilerde. Kesinlikle olması gerekiyor Warbandda bile vardı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayser

coop çok hoş olur bu oyuna

bu arada kerghitlerden yana hanıma yürüyorum taktik verin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yoldaş dışında Vali atayacağım kimse yok mu oyunda ?

Krallık nasıl kurcam ya 3 kalem var ama bir şey olmuyor.

Warbanddan değişik olmuş orası heralde.
  • O kadar sene bekle PC kaldırmadı.

• arslan0058 kullanıcısına yanıt
    25 saat oynadım şimdilik save sorunum yok ama 5-6 farklı saveim var. Her 20 dkda bir 1ini güncel tutacak şekilde kaydediyorum

• arkadaşlar 2 sorum var.
    atölyeden hangi iş iyi para getiriyor?
    2. sorum ise krallıklar sana kale verince maddi destek de geliyor galiba dogrumudur?
  • Oyunda yaya olarak diger askerlerimden cok daha yavas koşuyorum ne yapmam lazim ? Atletizm 38

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 kalem var halen krallık kuramadım ama bulacağım.

Bir de şehir de dükkan açma işini bilmiyordum bir de ona bakayım.

Çözdüm: Neretsez'in Budalılığı görevini bitirmeden krallık oluşturamıyormuşuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00A01D70E

Oyunda yaya olarak diger askerlerimden cok daha yavas koşuyorum ne yapmam lazim ? Atletizm 38
    atletizm 5 yıldız başladım şuan 58 oldu ata binmedim.
    48 saattir oynuyorum işimiz zor.

Yoldaşların 80-100 arası değişiyor ondan.
  • Beyler napçam taktik verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

arkadaşlar 2 sorum var.
    atölyeden hangi iş iyi para getiriyor?
    2. sorum ise krallıklar sana kale verince maddi destek de geliyor galiba dogrumudur?
    Bira şarap yün dokuma atölyeleri açtım. Bugları kaldırdıkları için ortalama bir gelir var hocam. Pek artı eksi yok. Bazı şehirlerde bira gidiyor misal. Detaya giriyor biraz iş.

Kale ya da şehrin olduğu vakit vergilerden iyi gelir geliyor hocam.

Şöyle bir örnek vereyim.

• Bir krallığın bütün haritayı kısa bir sürede alması düzeltildi mi? Biz bir yerle uğraşırken bir krallık hepsini süpürmüş oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc1903

Bira şarap yün dokuma atölyeleri açtım. Bugları kaldırdıkları için ortalama bir gelir var hocam. Pek artı eksi yok. Bazı şehirlerde bira gidiyor misal. Detaya giriyor biraz iş.

Kale ya da şehrin olduğu vakit vergilerden iyi gelir geliyor hocam.

Şöyle bir örnek vereyim.

Alıntıları Göster
    hocam bulundugum krallık bana kucuk bir kale verdi.2 tane köyü var. ve para geldigini fark ettim. kale icinden bişeyleri geliştirdim . bu yararıma mı olur? kışla vb şeyler gibi. birde kalelerim oldukca gelirim artıcak galiba. dibimde düşman oldugumuz cok buyuk bir kale var. ancak istila etmekden korkuyorum.zira kale savunması cok kolay almak cok zor.

• Arkadaşlar merhaba,bilgisayarım asus fx504
    i5 8300H
    8gb ram
    4gb gtx1050 ekran kartı ile bugün oyunu bir deneyeyim dedim.
    Köy içinde ya da meydan savaşında çok ciddi fps düşüşleri ve donmalarla karşılaştım.Ses kalitesini de,grafik ayarlarını da düşürdüm ancak değişme bir şey olmadı.Sizce şuan normal midir bu donanıma göre bu tür problemler yoksa yapabileceğim herhangi bir ayar en azından oynanabilir seviyeye getirebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Javier Pena

Arkadaşlar merhaba,bilgisayarım asus fx504
    i5 8300H
    8gb ram
    4gb gtx1050 ekran kartı ile bugün oyunu bir deneyeyim dedim.
    Köy içinde ya da meydan savaşında çok ciddi fps düşüşleri ve donmalarla karşılaştım.Ses kalitesini de,grafik ayarlarını da düşürdüm ancak değişme bir şey olmadı.Sizce şuan normal midir bu donanıma göre bu tür problemler yoksa yapabileceğim herhangi bir ayar en azından oynanabilir seviyeye getirebilir mi ?
    oyunda optimizasyon yok. 8700k i7 işlemci ve 1080 ti ve 32 gb ddr 4 ram le buyuk savaşlarda crash yiyorum.9900 i7 si olupda 2080 ti si olan adamda da kasma oluyor. optimizasyonu beklemekden baska caren yok. ama o pc ile bu oyunu oynaman yinede zor.oyun pc canavarı.öldürüyor resmen pc leri.
  • şehrimi kuşattılar ve esir düştüm, zindana attılar fakat 2 gün bekledikten sonra zindanda oyun donuyor ve hata veriyor devam edemiyorum buna bazen 3 4 gün oluyor başka kalenin zindanına atıyorlar orda da az bekleyince oyun donuyor yok mu bir çaresi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

oyunda optimizasyon yok. 8700k i7 işlemci ve 1080 ti ve 32 gb ddr 4 ram le buyuk savaşlarda crash yiyorum.9900 i7 si olupda 2080 ti si olan adamda da kasma oluyor. optimizasyonu beklemekden baska caren yok. ama o pc ile bu oyunu oynaman yinede zor.oyun pc canavarı.öldürüyor resmen pc leri.

Alıntıları Göster
    Hocam gerçekten çok ilginç.. Acaba geliştiriciler oyunu 2-3 sene önceki sistemlerde mi geliştirdiler? Bende 6700k OC'lu işlemci ve Gtx980ti var. Bazen fps dropları oluyor ama onun dışında savaşlarda genelde 60+ fps. İlk gün bir kez crash yemiştim şuan 30 küsür saat oyun sürem var hiç crash vs. yemedim. Acaba diyorum çok zengin firma olmadıkları için 2-3 sene öncesinin en yüksek donanımlı oyununa göre mi geliştirdiler oyunu. Eğer öyleyse patchlerle düzelir bence. Benim bilgisayarda akıyorsa oyun sizinkinde hayli hayli akmalı gerçekten çok ilginç.

Düzenleme: Hocam şimdi gördüm ram 8gbmış sizin. Benim 16gb. Oyun rame çok yükleniyor diyorlar eski oyunların mantıgında (eski motor olduğu için) muhtemelen sizin sıkıntı ram kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 4 Nisan 2020; 15:52:17 >

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.