Şimdi Ara

Motosikletten sonra ogrenciye araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Universite ogrencisiyim. 2 yildir aktif motosiklet kullanmaktayim. Egitimler full ekipmanlar kisaayri yaza ayri kiyafetler vs vs. Artik biraz yoruldum. Bagaj olmamasi vs artik kisa girmemiz gezmeye gittigimizde artcimla ellerimiz de kask mont vs gezmek istemememizden oturu aileminde destegiyle bir araba alsammi diye dusunuyorum motorumu satip ustune bir miktar ekleyip.

Simdi ben honda cbr250r 2013 model bir motosiklete sahibim.
    Degeri ortalama 10bin lira. Ailemde 10bin lira kredi cekip destek olsa
    20 bin liraya ogrenci adami idare edebilecek.
    Yakiti ve rutin bakimlari pahali olmayacak en azindan motosiklete yakin olacak ne alternatifler olabilir. Sahibindene baktim fakat otomobillerden hic anlamadigim icin birsey diyemiyorum anlamiyorum pek.

Simdi benim motosikletim 16 kurus yakiyor kilometrede ortalama. Rutin bakimlari 300 kmde bir zincir yaglamak. 3000 kmde birde hava yag filtreleri. Yagi degisiyor. Bunlarda 150 tl felan tutuyor 3000kmde bir. 300kmde zincir yaglamak 30liralik zincir yagi iste 5 6 krre kullaniliyor. Birsey degil o.

Bu degerlere yakin bir araba mumkunmudur acaba 20bin liraya kadar.

Cok.sukur motosiklet hic bir ariza cikarmiuor. Bu fiyata alacagim araba sanki bana ayda bir sanayi yolu gosterirmis gibi geliyor. Bilincsizim otomobil konusunda dedigim.gibi bilgim yok. Motosiklet sorun bana sayfaalrca yazi yazarim ama otomobil.konusunda teknik bilgim yok malesef. Bu sebepe sizlerden fikir istiyorum.

Ozet: 10bine mtoorumi satip 10bin kredi cekerek az yakan bakimlari uygun surekli sorun cikartmayacak ogrenciye hafif yakisikli bir araba tabsiyesi istiyorum ve bu karar sizce mantiklimi bunuda ogrenmek istiyorum.

Motosikleti tabikide birakamayacagim. Mezun olunca tekrardan alinir heralde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ogrencisin. Ailenin birikmis parasi yok. Onlari kredi borcuna sokup araba aldiracan. Ne bilem iyimis yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frood

Ogrencisin. Ailenin birikmis parasi yok. Onlari kredi borcuna sokup araba aldiracan. Ne bilem iyimis yani.

Anliyorum forumda cok acikli hikayeler donuyor fakat acinacak bir durumumuz yok. Bunu karsilayabiliyoruz ki boyle birseye ailem onay verebiliyor. Bende bu foruma soruyorum.
    Baska bir probleminiz varsa onuda seve seve yanitlayayim.

• aslanlevis kullanıcısına yanıt
    1.25 motor 2001 fiesta.

• quote:

Orijinalden alıntı: frood

1.25 motor 2001 fiesta.

Tesekkurler. Aveolar nasildir

pazardan çekilen marka araca pek yanaşmayın, son nesilleri güzel de eski nesilleri hakkında pek iç açıcı yorumlar duymadım. bu bütçeye alacağınız araç illaki masraf çıkaracaktır, parçasını kolay bulabileceğiniz, ucuza alabileceğiniz alternatiflere bakın derim.
  • Araba motosiklet gibi masrafsız değildir. Milyonlarca parçası vardır en azından 1 i arıza yapsa 100 tl den kapı açılır. Masrafsız parçası bol araçlar bakmanı öneririm. Toyota corolla , clio hb , palio multijet iş görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Araba motosiklet gibi masrafsız değildir. Milyonlarca parçası vardır en azından 1 i arıza yapsa 100 tl den kapı açılır. Masrafsız parçası bol araçlar bakmanı öneririm. Toyota corolla , clio hb , palio multijet iş görür.

C3 1.4 hdiler icin ne soyleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanlevis

Merhaba sevgili forum uyeleri.
    Universite ogrencisiyim. 2 yildir aktif motosiklet kullanmaktayim. Egitimler full ekipmanlar kisaayri yaza ayri kiyafetler vs vs. Artik biraz yoruldum. Bagaj olmamasi vs artik kisa girmemiz gezmeye gittigimizde artcimla ellerimiz de kask mont vs gezmek istemememizden oturu aileminde destegiyle bir araba alsammi diye dusunuyorum motorumu satip ustune bir miktar ekleyip.

Simdi ben honda cbr250r 2013 model bir motosiklete sahibim.
    Degeri ortalama 10bin lira. Ailemde 10bin lira kredi cekip destek olsa
    20 bin liraya ogrenci adami idare edebilecek.
    Yakiti ve rutin bakimlari pahali olmayacak en azindan motosiklete yakin olacak ne alternatifler olabilir. Sahibindene baktim fakat otomobillerden hic anlamadigim icin birsey diyemiyorum anlamiyorum pek.

Simdi benim motosikletim 16 kurus yakiyor kilometrede ortalama. Rutin bakimlari 300 kmde bir zincir yaglamak. 3000 kmde birde hava yag filtreleri. Yagi degisiyor. Bunlarda 150 tl felan tutuyor 3000kmde bir. 300kmde zincir yaglamak 30liralik zincir yagi iste 5 6 krre kullaniliyor. Birsey degil o.

Bu degerlere yakin bir araba mumkunmudur acaba 20bin liraya kadar.

Cok.sukur motosiklet hic bir ariza cikarmiuor. Bu fiyata alacagim araba sanki bana ayda bir sanayi yolu gosterirmis gibi geliyor. Bilincsizim otomobil konusunda dedigim.gibi bilgim yok. Motosiklet sorun bana sayfaalrca yazi yazarim ama otomobil.konusunda teknik bilgim yok malesef. Bu sebepe sizlerden fikir istiyorum.

Ozet: 10bine mtoorumi satip 10bin kredi cekerek az yakan bakimlari uygun surekli sorun cikartmayacak ogrenciye hafif yakisikli bir araba tabsiyesi istiyorum ve bu karar sizce mantiklimi bunuda ogrenmek istiyorum.

Motosikleti tabikide birakamayacagim. Mezun olunca tekrardan alinir heralde :)

Bendede r25 var yazın biniyorum ama araba gibi olmuyor tabiki araç olarak olarak i30 var motorun zevkini vermiyor fakat bagaj sıcak klima falan araba her konuda avantajını gösteriyor. Büyük bir kaza yaptım fakat artık binmiyorum motora satmadım da öyle duruyor evin kömürlüğünde.

Sana araba olarak palio yada clio öneririm citroen c3 peugeot 206 tam öğrenci dostu arabalar bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanimdisi -- 21 Ekim 2016; 17:59:36 >

• Efsane kasa corolla O fiyata alacağın en sorunsuz arabadır.
    Ama o fiyatlara alacağın arabadan motosiklet kadar uygun parça ve bakım masrafı bekleme.
  • McLarenlere bakmamanı öneririm. İkinci eli oldukça zayıf.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

McLarenlere bakmamanı öneririm. İkinci eli oldukça zayıf.

Cocuklari pistten alalim

• alfa romeo 147'lere bak

Bende Aveo onerecektim eğer temiz Aveo bulursan üzmez seni,aslinda çoğu temiz kullanılmış araç sahibini üzmez.
    Ama facelift kasa hb Aveo temizini bu fiyata bulman biraz zor.
    Ben daha çok ilk kasa Aveo-kalos ortak olan kasayı tavsiye ederim.
    Bunun haricinde fiesta,corsa da bakılabilir ama Aveo da iyi bir tercih olabilir.

• 35000 TL ye verebilirim Lavato LPG li Bi xenon lu

Motosikletten sonra ogrenciye araba
  • 206 derim. Ama sakın palio clio alma.

• Doğan SLX 1.6 i.e Hidrolik Direksiyon+Klima

• Guzel fikir.

• Yahu adam canı burnunda geziyor motorda. Tövbe estağfurullah kaza yapsa daha mı iyi? gayet mantıklı karar hocam. Yalnız 25bin bandına çıkarsan hyundai getz öneririm 20bine genelde hor kullanılmış var. Arada temiz bakılmışları da çıkıyor tabi şansımıza. Aramakta fayda var yine de 20-25.000₺ aralığına bakmakta. Yedek parçası üzmez taksilerle aynı 1.4 lpgli motoru kullanır

Ciddiye almamışsınızdır umarım ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.