Şimdi Ara

Motosiklet Kilit Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
7
Favori
39.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metink64

Hırsıza kilit dayanmazmış derler. Motor çalınmalarının çok olduğu ülkemizde tüm motorcuların ortak sıkıntısı bu konu. Önemli olan caydırıcılık. Çalınma olayları genelde motorun bir araca yüklenmesi, kilidin kırılarak binerek götürme şeklinde ve çok kısa sürede olmakta. Hırsızlar kendilerini uğraştıracak, açması-sökülmesi-çözülmesi uzun sürecek motorlarla uğraşmıyorlar. Bu nedenle benim tavsiyem; motora mutlaka alarm taktırmalı, kalın zincir ile ön teker ve arka tekerden 2 ayrı şekilde emniyetli bir yere bağlanması, zincirin yerde olmamasıdır. Zincir yerde olursa makasla kesmek çok kolay oluyor, ancak zincir havada ise veya yer ile teması yoksa makasla kesmek için en az iki kişi ve 3-5 dakikalık uğraş lazım. iki zincir olduğunu düşünürsek bu süre 6-7 dakikayı buluyor. Zincir ile uğraşılırken alarm çalacağı için zaten hırsızlar çekip gidecek uğraşmayacaklardır.
    İki zincir+2 aska kilit+alarm+spiral motor kilidi+disk kilidi kombinasyonu ayrıca karanlık olmayan bir yer tercih edilmeli diye düşünüyorum. Motora binmek için bu zincirlerin kilitlerin ve brandanın sökülmesi 10 dakika sürüyor, akşam park ederken de 10 dakika zaman alıyor ama buna katlanmak gerek.

biraz da motorun ve parçasının ederi ile orantılı hırsızlık olayları. Honda yamaha nın populer pahalı motorlarından kullanıyorsanız zaten kapalı garaj bulmanız şart, bu kadar sayıda güvenlik önlemi alıp sokağa bırakamazsınız. Bir de bu saydıklarınızı söküp takmak da çok pratik değil çok zamanınızı alır 10 dk harcadıktan sonra niye ben motora biniyorum dersiniz. Arabaya binip gitmek 1dk bile bulmaz iken. Ayrıca bu ekipmanları koyacak yer de lazım. topcase içini zincirle mi dolduracaksınız . Bu saydıklarınızı her gün yapıyor musunuz? Hadi aldınız diyelim 2.gün yarısını takmayacağınızı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 1 Şubat 2014; 13:10:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

quote:

Hırsıza kilit dayanmazmış derler. Motor çalınmalarının çok olduğu ülkemizde tüm motorcuların ortak sıkıntısı bu konu. Önemli olan caydırıcılık. Çalınma olayları genelde motorun bir araca yüklenmesi, kilidin kırılarak binerek götürme şeklinde ve çok kısa sürede olmakta. Hırsızlar kendilerini uğraştıracak, açması-sökülmesi-çözülmesi uzun sürecek motorlarla uğraşmıyorlar. Bu nedenle benim tavsiyem; motora mutlaka alarm taktırmalı, kalın zincir ile ön teker ve arka tekerden 2 ayrı şekilde emniyetli bir yere bağlanması, zincirin yerde olmamasıdır. Zincir yerde olursa makasla kesmek çok kolay oluyor, ancak zincir havada ise veya yer ile teması yoksa makasla kesmek için en az iki kişi ve 3-5 dakikalık uğraş lazım. iki zincir olduğunu düşünürsek bu süre 6-7 dakikayı buluyor. Zincir ile uğraşılırken alarm çalacağı için zaten hırsızlar çekip gidecek uğraşmayacaklardır.
    İki zincir+2 aska kilit+alarm+spiral motor kilidi+disk kilidi kombinasyonu ayrıca karanlık olmayan bir yer tercih edilmeli diye düşünüyorum. Motora binmek için bu zincirlerin kilitlerin ve brandanın sökülmesi 10 dakika sürüyor, akşam park ederken de 10 dakika zaman alıyor ama buna katlanmak gerek.

biraz da motorun ve parçasının ederi ile orantılı hırsızlık olayları. Honda yamaha nın populer pahalı motorlarından kullanıyorsanız zaten kapalı garaj bulmanız şart, bu kadar sayıda güvenlik önlemi alıp sokağa bırakamazsınız. Bir de bu saydıklarınızı söküp takmak da çok pratik değil çok zamanınızı alır 10 dk harcadıktan sonra niye ben motora biniyorum dersiniz. Arabaya binip gitmek 1dk bile bulmaz iken. Ayrıca bu ekipmanları koyacak yer de lazım. topcase içini zincirle mi dolduracaksınız . Bu saydıklarınızı her gün yapıyor musunuz? Hadi aldınız diyelim 2.gün yarısını takmayacağınızı düşünüyorum.

hocam ben sana katılmıyorum yamaha honda aldık diye de pinpiriklik yapıp otoparklara tonla para vermeye gerek yok adam akıllı kilidini tak, brandanı ört, düzgün bir yere koy tamamdır. sonra Allah a emanet edeceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birolbey -- 1 Şubat 2014; 14:12:57 >

• 8-10 tane kilit takın 5 tanesi alarmlı olsun. Birini sustursa biri öter adam bu ne lan der çekip gider onunla mı uğraşacaklar. Bir tane de şundan attın mı koltuğun altına tamamdır:

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/motorsiklet-alarmi-montaj-gerektirmeyen-alarm-75170114
  • Fazla para verme kilitlere

Yıllardır motorlarım sokakta durur.

1. alarm şark

2.

en az 10 mm zincir grade 80-100.

Yatay milli kilit(yuma veya kale marka )

hortum

Zinciri hortumdan geçir motoru şaseden kilitle zincir en azından 30 cm havada dursun.

Bu şekilde zincir kesilemez hırsız geldiği zaman zinciri kesmek için demir makasının bir ucunu yere koyar zinciri araya koyar üstten 2 kişi yüklenir.

havada duran zincire dokunamaz ben tershaneden aldım zinciri grade 120 16 mm 8.000 kg çalışma ağırlığı gemi kaldıran benim motoru korur herhalde
  • Her kesin kendi malı kendisine göre değerlidir. popüler motor diye bir şey yoktur kanımca. Yanı hırsızlar cup, scooter, cbf, 600 rr vb.ayırt etmiyorlar. motosiklet sitelerindeki çalıntı haberlerine bakarsanız daha iyi anlarsınız. Adam harçlığından, yediğinden içtiğinden kısıp kendince çok önemli markası yerli yabancı ithal fark etmez motorunu alıyor ve o motor onun için çok değerli. Çalınmaması için tedbir alması da gayet doğal. Motora her gün binmiyorum, keyif amaçlı arada biniyorum. Ben motorumu kullanacağım zaman 10 dakika kilitleri çözmek, örtüyü çıkartmak vb. için zaman harcıyorum, işim bittiğinde otoparka koyarken de yine 10 dakikamı ayırıyorum. Hatta dönüşte eksoz sıcak olduğu için bu süre daha da uzayabiliyor. Apartmanın arkasında garaj var, oraya koyuyorum. İki aracım daha var, hatta araçlarımdan bir tanesini de motora neredeyse sıfır olacak şekilde yanaştırıyorum ki motorun etrafına kimse girmesin diye. Kamera sistemi de var. Geçenlerde meraklı iki ergen garaja girip motorun örtüsünü kaldırıp bakmak istemişler, alarm çalınca komşular çıkmış bana haber verdiler, aşağıya indim kimse yok. acaba çalmak için yokluyorlarmıydı yoksa merak edip bakmak mı istemişlerdi diye. Tabi güvenlik tedbirlerini de arttırdık, garaj girişindeki kapıya ilave bir asma kilit daha astık. biz tedbirimizi alalım, takdiri Allah'a bırakalım. Motorun tabiki maddi değeri var, ama benim için manevi değeri daha önemli. İnsan kıyamıyor sonuçta. Motorumu çalacaklarına arabalardan bir tanesini çalsalar hiç üzülmem şahsen.

• Zincir kilitler ve içinden çelik halat geçen kilitler demir kesme makaslarıyla çok kolay kırılabiliyor onlara kesinlikle güvenme. Alacaksan U kilit al.
    şu kilidi satıyorum yurtdışından getirmiştim 14 mm et kalınlığı var. Demir kesme makaslarıyla kesilememesi için sertleştirilmiş. X4P Quattro locking denen bir sistemi var. kilitlediğin zaman iç mekanizmada 4 kısım birbirini tutuyor ve çok yüksek çekme direncine karşı koyabiliyor. Yani zorlanarak açılamaz.
    Bu kilitler elektrikli keser tarzı cihazlar hariç kırılamıyor,hatta yurtdışında firma 2000 dolara kadar garanti veriyor. Tabiki bu ülkemizde geçerli değil.
    http://www.onguardlock.com/store/pitbull-dt-8005
    ben yaklaşık 3-4 ay kullandım. düşünürsen 100 tl'ye satıyorum.
    görseli:
     Motosiklet Kilit Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spongio -- 1 Şubat 2014; 20:46:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

Fazla para verme kilitlere

1. alarm şark

2.

hortum

Zinciri hortumdan geçir motoru şaseden kilitle zincir en azından 30 cm havada dursun.

Bu şekilde zincir kesilemez hırsız geldiği zaman zinciri kesmek için demir makasının bir ucunu yere koyar zinciri araya koyar üstten 2 kişi yüklenir.

havada duran zincire dokunamaz ben tershaneden aldım zinciri grade 120 16 mm 8.000 kg çalışma ağırlığı gemi kaldıran benim motoru korur herhalde

hocam bu grade 80 - 8 mm zinciri nerden bulabiliriz İzmirde oturuyorum var mı fikrin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: birolbey

quote:

1. alarm şark

2.

hortum

hocam bu grade 80 - 8 mm zinciri nerden bulabiliriz İzmirde oturuyorum var mı fikrin ?

Lİman ve tershaneleri dolaşman lazım limanda konteyner taşınıyor bu zincirlerle.

• quote:

quote:

quote:

1. alarm şark

2.

hortum

Lİman ve tershaneleri dolaşman lazım limanda konteyner taşınıyor bu zincirlerle.

karşıyakada tersane var da bu zincirler orda satılıyor mu yoksa adamlardan rica mı edicez

• zinciri bağlayacak bir yer yoksa ne yaparız? biraz çimento alıp bir demir boru mu yapsak otoparklardaki gibi.
  • Disk kilidine güvenmeyin arkadaşlar levyeyle 1 dakikada üzüyorlar o kilidi. Motor kelepçesi, U kilitler ideal. Bir de mümkünse zinciri yerden değilde yukarıdan bağlayın. İnşaat makasıyla yerden güç alıyorlar keserken.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1. alarm şark

2.

hortum

karşıyakada tersane var da bu zincirler orda satılıyor mu yoksa adamlardan rica mı edicez

Ben tanıdık yolu ile aldım sende alırsın ha vermezlerse adres verirler marin malzemeleri satan dükkanlar oluyor onlar satar ama pazarlık yap zinciri alırken seni yat sahibi falan sanmasından kol gibi fiyat çıkartırlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1. alarm şark

2.

hortum

Ben tanıdık yolu ile aldım sende alırsın ha vermezlerse adres verirler marin malzemeleri satan dükkanlar oluyor onlar satar ama pazarlık yap zinciri alırken seni yat sahibi falan sanmasından kol gibi fiyat çıkartırlar.

tamamdır eyv. pazarlığı yaparız ya sıkıntı yok o konuda sağol yine de :D bi gideyim yarın sorayım ya olmadı dediğin gibi bir yere yönlendirirler. ne zincirmiş arkadaş nalburlarda bile yok

• spongio kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ürün hala duruyor mu acaba?
    yeni aldıgım motorum için düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytacko

Merhaba,
    Ürün hala duruyor mu acaba?
    yeni aldıgım motorum için düşünüyorum.

duruyor.
  • quote:

Zincirin yerde olmaması gerektiren bilginiz çok ince.Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşın da dediği gibi belki bunlar için 10-15 dk uğraşırsınız ama en azından kafanızı yastığa rahat koyarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birolbey -- 4 Nisan 2014; 15:20:27 >
  • 2mt grade 80i 70tl ye aldim nette cok ovduler umarim iyi cikar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.