Şimdi Ara

Motosiklet kategorileri ve tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle bu konunun bir çok kişiye yardımı olması için genel hatlardan başlayalım.

Hayatınızda hiç motor kullanmamışsınız ve motora başlamak istiyorsunuz,bugüne kadar okuduklarım kadarıyla bir kural koyacak olursakta,sınırımız 250cc.
    Şimdi ki soru ise ne almalıyım?O mu bu mu?Bencede motorun dikkat çekmesi,göz alması çok önemli bir şey,ama fonksiyonda en az bunun kadar önemli.
    Dediğim gibi bu başlığın genele hitap etmesi için;
    Motor kategorilerinin neye göre,kime göre,avantajı,dezavantajı şeklinde sıralamanızı istiyorum.

Mesela
    Scooter şehir içi içindir
    naked şunun içindir
    SS sürat içindir vs vs gibi bilgilerinizi bekliyorum.(bütün kategorilerde ve detaylı olarak)

Ben kararsız kaldım çünkü;
    SSler çekici motorlar,Cruiserlar karizmatik,Scooterlar şirin,nakedlar street vari.(özetle)

Bu yüzden benim hayatıma ayak uyduracak bir motor almam gerekirse,

Ben motor istememin asıl sebebi, haftasonları trafikten kaçmak ve park sorunun olmaması.
    Hız tutkusu olan biriside değilim,keyfimin kahyasıyım yani,ama gözüme en hoş gelen motor,Supersport almam doğru olur mu?Çünkü sol şeride geçip köklemeyeceğim.
    Motor tecrübem olmadığı için;vitesli motor kullanmalımıyım kullanmamalımıyım ondada bir kararsızlık mevcut,çünkü scooterlarla rahat edebilirim.
    Gördüğünüz gibi derdim boyumdan büyük,bu yüzden kullanıcının hangi motor kategorisini seçmesini tavsiye edersiniz,veya bana tavsiye ederseniz 10 000 tl lik bütçe ayırdım motora,bana neler tavsiye edersiniz?(20 yaşındayım,180 boyum var)

Son olarak;
    Neden scooter?
    Neden naked?
    Neden supersport?
    Neden cruiser?
    Neden enduro?

Şimdiden teşekkürler.

• Yeni başlayacağınız için bence scooter. Çünkü motosiklete değil trafiğe yoğunlaşmanız en kısa sürede tecrübenizi artırmanızı sağlayacaktır. Bütçeniz oldukça iyi. Bu bütçeyle öncelikle ders almanızı öneririm. Bu arada ehliyet kurslarına yazılıp ehliyetinizi almanız menfaatinize olacaktır. Sonra koruyucu ekipmanlarınızı tamamlayıp ardından alacağınız güzel bir HONDA PCX size çok yakışır diye düşünüyorum.

http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=scooter-pcx&page=genel-bakis

• Ehliyetimi lisesonda almıştım zaten,o yüzden kafam rahat.Yolladığınız motoru bende çok beğendim,yanlız 250cclik bir naked,cruiser veya supersport ile başlamam,risklimi?Zaten motoru alır almaz trafiğe çıkmam,1 hafta motoru tanımak için,boş yerlerde kullanırım?Yoksa kendimi mi kandırıyorum :)
  • Birde uzmanından dinleyelim.

• Karar verilmesinde çok etkili olan bir video,teşekkürler
  • scooter - şehir içi için vitesle uğraşmak istemeyene iyi gelir
    naked - süpersport kadar hızlı olmasa da yine hızlı ama oturuş pozisyonu daha rahat olsun diyene güzeldir
    süpersport - hız içindir ama illa hız yapmak gerekmez üzerinde
    cruiser - gezinti amaçlıdır yüksek vites düşük devir o motor sesi müzik gibi gelir ama gidonu biraz ağırdır genelinin şehir içinde pek pratik değildir
    enduro - ülkemiz yollarına en uygunu kocaman tekerler kocaman amortisörler çukur tümsek vs pek hissettirmez ama boy sorunu yaşatabilir ayrıca düşük cc modelleri ülkemize pek gelmez (gelse de pahalıya satıyorlar, ah düzgün fiyattan satacak honda varadero 125 i negzel olurdu )

• bende dünden beri araştırdım,neler olabilir diye;KTM 150 DUKE ü beğendim,düşük CClerde onun tarzında bir rakibinide bulamadım.(araştırdığım kadarıyla)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.