Şimdi Ara

Piaggio Medley 150 kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
18.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Piaggio Medley 150

   Piaggio Medley 150 kullanıcıları


   Piaggio Medley 150 kullanıcıları

  Piaggio’nun orta sınıf yeni skuterini tam yerinde, İtalya Porto Ercole’de sürdük.  Euro4 egzoz emisyonlarının yürürlüğe girmesi ile birlikte pek çok firmada yeni modellerin ön plana çıktığını görüyoruz. Bunlardan bir tanesi de Piaggio’nun yeni Medley modeli. 150cc’lik yepyeni modern bir motor bloğuna sahip Medley, Piaggio ürün gamındaki boşluğu doldurmak üzere tasarlanmış. 2.690 euro fiyat etiketine sahip Liberty ile 8.650 euroluk Beverly 350 arasında kendisine yer bulan Medley, Türkiye’de 3.590 euroluk fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Daha önce benzer fiyat etiketi ile satılmakta olan Aprilia Scarabeo 200’ün Euro4’e uyumlu olmaması sebebiyle sessiz sedasız ortadan kalkması ile birlikte, yerini Medley dolduracak gibi görünüyor.


   Piaggio Medley 150 kullanıcıları


  Tipine baktığımızda, Medley büyük ön tekerleği sayesinde rakipleri diyebileceğimiz Yamaha N-Max ve Honda PCX’e göre daha yapılı duruyor. Görünen o ki, Piaggio bu modeli tasarlarken Beverly’nin cüsseli ve beğenilen ana çizgilerini kullanarak daha hafif bir motor ortaya çıkartmaya çalışmış. Giysilerin genelinin çizgisi Beverly’den alınmış gibi duruyorsa da, motorun ön yüzü, yan kapaklar, ve ön çamurluk üzerinde epeyce çalışılmış. Far Beverly’yi andırıyor, öndeki gri renkli “kravat” ise Piaggio’nun alameti farikası... Sinyallerde kullanılan led sistemi arka stoplarda da mevcut. Yeni motor bloğunun su soğutmalı bloğunun 15 beygirlik gücü, hafifliği ile birleştiğinde kağıt üzerinde oldukça iddialı görünüyor. Beverly’de olduğu gibi Medley’de de benzin deposu motorun ortasında, hemen ayakların arasında konuşlandırılmış. Bunu yaparken Bev’de 12,5 litre olan depoyu 7 litreye düşürerek tünelin yüksekliğini azaltmışlar, bu sayede motora çok kolay inilip biniliyor. Sele altında benzin deposu ile ilgili sorun olmayınca, arka tekerleği de 14 yapıp acayip bir yer kazanmışlar.

   Piaggio Medley 150 kullanıcıları

   Piaggio Medley 150 kullanıcıları


  Buraya kapalı 2 adet kask rahatlıkla sığıyor. Çok beğendik. Benzin deposunun da iyice aşağılarda olması sayesinde motor dolu depoyla bile son derece dengeli hissediliyor. Beverly’de olduğu gibi ayak pozisyonu, özellikle koca ayaklı sürücüler için genelde son derece kısıtlı. Ayakları biraz dışarı içeri yapıp pozisyonu değiştirseniz bile, tam saklamak için tek bir pozisyon var. Ayak bölgesinin hemen önünde yer alan torpidoya OGS, cep telefonu, gözlük veya cüzdan gibi şeyler koyabilirsiniz. Bu bölmede cep telefonunu şarj etmek için bir USB çıkışı da var. Medley’in çeşitli donanımları ve iki motor versiyonu var; 125’lik ve 150’lik. ABS standart. Türkiye’ye 150’lik S versiyonunun geleceğini düşünüyoruz. Motorda ön cam orta ve uzun boy olmak üzere aksesuar olarak satın alınabiliyor. Piaggio Multimedya Sistemi (PMS) dedikleri akıllı telefon arayüzünü hem Android, hem de Iphone’a indirebiliyorsunuz. Motora aksesuar olarak Bluetooth sistemi alırsanız, işletim sistemi telefonunuzdaki PMS ile iletişime geçip motorla ilgili her türlü bilgiyi size gösteriyor.


   Piaggio Medley 150 kullanıcıları

  https://store.donanimhaber.com/4b/0c/c8/4b0cc820953d5dba9c60990871978332.jpg  Sürüş izlenimleri
  Üzerine atlayınca Medley›in Beverly›den daha küçük olduğu fark edilse de, genel hissiyat bakımından Medley›in ölçülerini çok beğendik. Aralara girmek için ideal, ayna yüksekliği oldukça yukarıda (böylece araba aynalarını kurtarıp geçebilir), ama sürücüyü iyi koruyacak kadar geniş ve iki kişi için yeterince yer mevcut. Medley Beverly’ye göre 24 kilogram daha hafif. Yine Beverly’ye olan benzerliğine bakacak olursak, gösterge gerçekten de oldukça seçkin duruyor ve büyük abiye çok benziyor. Bu durumu beğenmekle birlikte, PMS’de pek çok bilgiyi görebileceğiniz için göstergenin dijital kısmındaki bilgiler kısıtlı tutulmuş. Buradan 2 tripmetre, bir toplam kilometre, dış ısı göstergesi ve akü şarj voltajı takip edilebiliyor. Telefon ile PMS’ye bağlanınca motorun yatış açısından tutun nerede ne kadar yakıt tükettiğine dair bütün bilgilere kavuşmuş oluyorsunuz. Telefonu aynaya takmak için SHAD’a güzel bir su geçirmez çanta da yaptırmışlar. Telefonun pili bitmesin diyorsanız kablo ile torpidodaki usb çıkışından elektrik de alabiliyorsunuz. Gidon kumandaları süper zengin ve çok kolay erişilebiliyor.

   Piaggio Medley 150 kullanıcıları

   Piaggio Medley 150 kullanıcıları


  Solda klasik sinyal, korna, uzun kısa düğmesinden başka, bir de sele altı açma elektrik düğmesi var. Sağda ise göstergedeki bilgilerin geçişini kontrol eden “mode” düğmesi ile marş butonu var. Piaggio’da bir ilk olan I-get motorun özelliği olan start-stop tuşu da sağ gidonda bulunuyor. Motorun start stop sistemini beğendik. Oldukça efektif biçimde çalışan bu sistem kısa bir süre durulduğunda motoru stop ediyor, bunu da göstergede gösteriyor. Trafik ilerleyince gaza dokunmanızla birlikte motor yeniden çalışır hale geliyor. Bu özelliği kullanmak istemez iseniz düğmesini kapatabiliyorsunuz. Elektronik aksamlardan bir diğeri olan Bosch’un iki kanallı ABS’sinin çalışma biçimini ve motorun fren dozajını çok beğendim. Test araçlarında Maxxis’in lastikleri vardı, kullandığımız Toskana yolları da çok pırıl pırıl değildi ama fren kollarındaki güç hissiyatı mükemmeldi. Aşırı zorladığım halde asfalt yüzeylerde ön frende ABS’yi devreye sokamadık, arka ise ancak kaydırmak için asıldığımda devreye girdiğini hissettirdi. Bu arada, arka frenin de disk olduğunu ve mükemmel bir hissiyatı olduğunu belirtmeden geçmeyeyim.
  Lastikler kuruda fena değilse de, ıslakta ne olur, bekleyip Türkiye testinde görmek gerekiyor. Motorun marşına bastığınızda çalıştırma sesini takiben çıkan egzoz sesini beğendik. Çalışıp çalışmadığı belli olmayan japon motorları kadar sessiz değil, oldukça çekici bir sesi var. Ses “gürültü” biçiminde değil, ahenkli bir gazlama biçiminde geliyor kulağa. Piaggio motor bloğunu tamamen oturup yeni baştan tasarlamış. CVT şanzıman sistemini de oldukça çalışmışlar. Ne kadar ısıtmaya çalıştıysam da, genelde problem olan şehir içi ısınma ve titreme problemi, 150 kilometreli test boyunca başıma gelmedi. Bu açıdan motoru oldukça gelişmiş buldum. Su soğutmalı I-get motoru, hava soğutmalı 3 sübaplı Liberty I-get’ten farklı ve 4 sübaplı. Marş sisteminin yeni elektrik motoru sayesinde start stop özelliği oldukça sarsıntısız ve problemsiz çalışıyor. Start stop özelliğine çok hızlı biçimde alışılıyor.Motor performansına gelecek olursak, 150cc’lik su soğutmalı motorun ürettiği 15 beygirin ilk hızlanmaları oldukça etkileyici. Bu performans, oldukça sessiz ve derinden geliyor, bunun yanı sıra skuterin etkileyici yürüyen aksamı da gazlarken yol tutuşa katkıda bulunuyor.   Piaggio Medley 150 kullanıcıları

  80 km/s hıza kadar güç kesintisiz olarak gelmeye devam ediyor. Ancak bu hızdan sonra güç düşmeye başlıyor. Euro4 egzoz kısıtlamalarının getirdiği yüksek devirlerin fazla tercih edilmediği ateşleme haritaları, üst devirlerdeki güç üretimini biraz kısıtlıyor. 80- 100 arasında biraz nazlı devam eden hızlanma, 105-110›a kadar geliyor, yol hafif eğimli olursa 120km/s ile de rahatça gidiyor. İlk 600 kilometredeki test motorlarının rodaj sonrasında biraz daha performanslı gidebileceğini düşünüyoruz. Piaggio verilerine göre motor 100 kilometrede 2,1 litre benzin tüketiyormuş. Ancak gazlamalı tüketimde bunun 3 litreye kadar yükseldiğini düşünüyoruz. Günün sonunda gösterge 120 kilometreye yakın yol yaptığımızı gösteriyordu. Bu esnada motorun benzin ibresi yarı yarıya düşmüştü, bu da 7 litre ile 230-240 kilometre arasında yol alabileceğinizi gösteriyor.Şasi bakımından da Medley gerçekten de Beverly ile Liberty arasında yer alıyor. Beverly’ye göre çok daha kolay kumanda edilebilmekle birlikte, Liberty’ye göre son derece konforlu bir yapıya sahip. Genel kanımız, Medley'in adeta üst sınıf skuterin konforunu, uygun fiyata sunan kapasiteye sahip olduğu yönünde.
  Sonuç
  Piaggio, Vietnam’daki fabrikasında üretimine başladığı Medley ile Yamaha’nın Endonezyalı Nmax’ine ve Honda’nın Taylandlı PCX’ine rakip olmaya aday görünüyor. Üretim maliyetlerini düşürmek üzere bu bölgelere taşınan üretimlerin kalitesi Honda ve Nmax’te hiç fena değil, Piaggio’da gerçekten de İtalya’da üretilmiş seçkin bir skuter seviyesinde. Sosyal medyada siz okurların beğenisine sunduğumuzda her ne kadar fiyat konusunda eleştiriler gelmiş olsa da, Piaggio Türkiye’nin motoru İtalya’dan 200 euro daha pahalıya sattığı düşünüldüğünde, fiyat konusunda söylenecek pek bir şey kalmıyor. Gelecek sayılarda Nmax ve PCX ile teknik açılardan karşılaştırmayı düşündüğümüz bu sınıfta, bir ilk bakış olarak Medley’in bu iki rakibinden 2.000tl kadar daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Aradaki fark ile, daha hacimli, pratiklik bakımından orta hacmi daha konforlu, iki tam kask alabilen sele altına sahip ve daha büyük bir sınıf hissiyatı veren bir skutere sahip olmak mümkün.


  Piaggio Medley 150
  Teknik Kart
  Motor: PİAGGİO İ-GET TEK SİLİNDİRLİ MOTOR, 4 ZAMANLI, “START&STOP” (ÇALIŞTIR&DURDUR) SİSTEMİ
  Silindir Hacmi: 155 CC
  Max Güç: 11 KW 7.750 DEVİRDE
  Max Tork: 14,4 NM 6.500 DEVİRDE
  Besleme: ELEKTRONİK ENJEKSİYON
  Soğutma: SIVI
  Debriyaj: OTOMATİK KURU SANTRİFÜJ
  Vites: TORK SUNUCULU OTOMATİK CVT
  Arka Fren: 88 MM UZUNLUĞUNDA, HİDROLİK TELESKOPİK ÇATAL
  Ön Fren: 76 MM UZUNLUĞUNDA, 5 ADET YAY ÖN YÜKLEME AYARI OLAN ÇİFT ETKİLİ HİDROLİK AMORTİSÖR
  Ön Lastik: 100/80-16
  Arka Lastik: 110/80-14
  Uzunluk : 2.020 MM
  Genişlik(En Geniş Yer): 705 MM
  AKS Aralığı: 1.396 MM
  Sele Yüksekliği: 787 MM
  Yakıt Deposu: 7 LİTRE
  Egzost Çıkışı: EURO 4 NORMLARINDA
  Distribütör: FERCO MOTOR
  www.piaggioturkiye.com
  Fiyat: 3.590 EURO

  Alıntı:http://www.motosiklet.com/HaberDetay/piaggio-medley-3046

  kitapçığı:https://drive.google.com/file/d/0B3NKj9CxQ93eSW15anJtTjRKc1E/view

  kullanıcı incelemesi (Türkçe):https://www.youtube.com/watch?v=cOSmszBv4W0&index=11&list=PLqrLZ216rdHQp1FnljPsTG1F12fSF5UO8

   Piaggio Medley 150 kullanıcıları  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 11 Ağustos 2016; 16:46:34 > • Yamaha Nmax ve Honda PCV varken satarmı bilmem

  Test edip denemek lazım

  Fiyatı uygun olacakki vatandaş alacak arkadaş
  Motor dediğin pahalı olmamalı
 • Verdigin site çinçe
 • Arkadaşlar güncel verilere baktigimiz zaman bu cihaz nmaxten daha ucuz ve pcxten biraZ daha pahalı benim bile alma niyetim var ama gel gelelim servis olayı nedir ne değildir orasına bir şey demek mümkün degildit
 • racert R kullanıcısına yanıt
  Bende piaggio xevo var servis konusunda hiç sıkıntı çekmedim. Büyükşehirde iseniz dert olmaz. Servis fiyatları da abartıldığı gibi değil SYM ile aynı parayı veriyorum bakımlarına.
 • Bildiğim kadarıyla İtalyanlar bakım aralığı az ama maliyetli (600-1000tl gibi) tabi 10.000km de bu çok değil nerdeyse yılda 1 kez demek..
 • ibo83 kullanıcısına yanıt
  periyodik bakımlar 6000km de bir. Ağır bakımı 18000'de yaklaşık 750-800TL tutar. Diğer bakımlar 200-250TL
 • Çok hoşuma gidiyor bu motor bence nmax'ten daha rahat ve konforlu kısaca daha iyi
 • Abi öyle ama 750 800 lira çok yüksek bir rakam değil mi arkadaşlar nmax mı pcx mı yoksa bu motor mu ne dersiniz
 • quote:

  Orijinalden alıntı: racert

  Abi öyle ama 750 800 lira çok yüksek bir rakam değil mi arkadaşlar nmax mı pcx mı yoksa bu motor mu ne dersiniz

  Kullanıcılarına göre bu motor konfor bakımından nmax ve pcxten nerdeyse 2 kat daha rahat.

  Bagajına 2 tam kask + ıvır zıvır katabiliyorsun.

  Daha birçok şey vardır eminim ki ama kullanmadıgım için net olarak söyleyebileceğim şeyler bu ikisidir.Benim ilerde almayı çok istediğim bi motor.Paramı falan her şeyim denkleştiğinde bunu alacam.

  bu arada arkadaşımın nmax'ini kullandım birkaç defa güzel motor ama pek rahat gelmedi bana
 • racert R kullanıcısına yanıt
  Yamaha ve hondanın da bakımkarının daha ucuz olduğunu sanmıyorum. Pcx fiyat avantajı var, nmax yerine medley tercih ederim. Yani şu son zamlardan sonra nmax elenir. Sele konforu rezalet, USB yok, start stop yok, gidon plastik.
 • Arkadaşlar bu motoru yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Sıfır olarak aldım 3800 km yol yaptım. İki sefer Bakırköy-Marmara Ereğlisi arasında gidip geldim, kalan km. leri şehiriçinde yaptım. Aldığımda önünde tam boy rüzgar camı vardı büyük rahatlığını gördüm. Daha önce piaggio x10 kullanan biri olarak ilk binişte biraz küçük gibi geldi fakat bir kaç gün sonra trafikteki pratikliğini,fren performansının daha iyi olduğunu görünce çok çabuk alıştım. Eğer şehiriçi kullanım için düşünüyorsanız mükemmel bir motor diyebilirim. Max. 115 i gördüm. Daha hızlı gitmesini beklemeyin gücü bu kadar :) Kalkışlarda çok seri bu güne kadar herhangi bir 250 lik motorun beni geçtiğine şahit olmadım. Yalnız 80 den sonra hızlanma normale dönüyor belirteyim. 3-4 sefer panik fren yapmak zorunda kaldım herhangi bir kayma yada yatma görmedim. Titreşim yok gibi. Sele altı 250 liklerle yarışır. Eğer sormak istedikleriniz olursa gönül rahatlığıyla cvp veririm. Saygılar.

   Piaggio Medley 150 kullanıcıları
 • Piaggio Medley sahibi arkadaşları Facebook grubumuza bekleriz:https://www.facebook.com/groups/piaggiomedleyturkiye/
 • Nmax 155 mi medley mi karar veremedim sizce ?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: tugberk16

  Nmax 155 mi medley mi karar veremedim sizce ?
  piaggio son kur artışlarından fazlaca etkilendi. nmax155'ten +2500TL daha pahalı hemde 2017 model, konfor için değer diyorsanız medley.
 • 16,150 nmax 2018
  16,550 medley 2017 hocam
 • tugberk16 kullanıcısına yanıt
  Bazı bayiler eski fiyattan satıyor. web sitesinde 18,500TLhttp://www.piaggio.com.tr/modeller/medley-150cc/  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 6 Haziran 2018; 13:45:25 >
 • 16000 e aldım bursa ceketçilerden şuan için memnunum motor 2000 km geçti
 • Medley 150 mi yoksa pcx ve nmax beraber mi diye sorsalar, yine de medleyi seçerim, Medley fiyat olarak diğerlerine göre bedava... 7 gömlek üstün bir makine.
 • Daha önce pcx motorum vardı, orta konsolun yüksekliğinden nefret ediyordum sattım gitti ve araştırmalar yaptım karşıma medley S çıktı, gittim sıfır 2017 kırmızı renk satın aldım, iyiki almışım diyorum üzerine her bindiğimde, motor çok atak çok hızlı ivleme yakalıyor, abs li ön arka disk frenleri efsane, valla bir çevre yolunda sağa dönüş sapağını son anda farkettim 2 metre kala iki frene asılarak durup sağa kendimi atabildiysem ben bu hareketi hiç bir motorda yapamayacağımı çok iyi biliyorum, frenleri gerçekten çok güvenli çaktınmı anında makine duruyor, yakıt sarfiyatı çok uygun, mesela ışıklarda durup ani kalkışlar yapmazsanız makine 2.5 litre yakıyor ama sürekli gaz açıp atraksiyonlu kullanırsanız 3 litre yakıyor, motor ayrıca çok dengeli, elleri boşa aldığımda makine sağa sola 1 mm bile dalma yapmıyor, kısaca size şöyle söyleyeyim, biliyorsunuz piaggia vespa aynı fabrika çatısı ve scoteri icad eden adamlar bunlar, italyan kalitesi italyan estetiği ve yakışıklıda kerata, tek dezavantajı yetkili servisi heryerde bulamıyorsun, ben ilk 1000 km rodaj bakımını yapmak için 300 km yola gittim geldim, ama diğer bakımlara servise gitmem nedeni ise 250 lira para aldılar 5000 km’de gidince bu rakam 300-350 olur, ebay.it sitesinden medleye ait çok fazla yağ filtresi , hava filtresi , ıvır zıvır ucuza bulmak mümkün herşeyi var italyan sitelerinde ve bu şekilde piyasadan temin edip güvendiğiniz bir motorcu ustasına bu yağ değişimleri ve filtre değişimlerini yaptırmak kalıyor, atarım 50 liraya işi bitiririm, sokarım garantisine, onca arge çalışmasından sonra arıza yaparsada yakarım meydanda motoru  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatli45 -- 23 Eylül 2018; 15:43:39 >
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.