Şimdi Ara

MOTORSİLK KULLANAN VARMI???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
21.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BU MOTORSİLK İSİMLİ KATKIDAN KULLANAN VARMI?KULLANDI İSENİZ FAYDASINI GÖRDÜNÜZMÜ? YOKSA BUDA DİĞERLERİ GİBİ PALAVRAMI?

• Ben 2 hafta önce motora koydum. Aracın devirlenmesi dahada rahatladı, gaza basınca sanki yapmaaaa diye bağırıyor gibiydi önceden, şimdi gayat normal ve rahat çalışıyor. Aracın torkunu, beygirini artırdığı yazılmış ben pek fazla hissetmedim, ama belki artmıştır. Yakıt tasarrufunu pek etkilemedi. Para biriktirip alınacak birşey değil bence ama böyle bir katkı almak istiyorsan bunu al derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lammez11e

Ben 2 hafta önce motora koydum. Aracın devirlenmesi dahada rahatladı, gaza basınca sanki yapmaaaa diye bağırıyor gibiydi önceden, şimdi gayat normal ve rahat çalışıyor. Aracın torkunu, beygirini artırdığı yazılmış ben pek fazla hissetmedim, ama belki artmıştır. Yakıt tasarrufunu pek etkilemedi. Para biriktirip alınacak birşey değil bence ama böyle bir katkı almak istiyorsan bunu al derim.
    quote:

Orjinalden alıntı: lammez11e

Ben 2 hafta önce motora koydum. Aracın devirlenmesi dahada rahatladı, gaza basınca sanki yapmaaaa diye bağırıyor gibiydi önceden, şimdi gayat normal ve rahat çalışıyor. Aracın torkunu, beygirini artırdığı yazılmış ben pek fazla hissetmedim, ama belki artmıştır. Yakıt tasarrufunu pek etkilemedi. Para biriktirip alınacak birşey değil bence ama böyle bir katkı almak istiyorsan bunu al derim.

ney acaba o

bide başka bi forumda birisi

gereksiz demişti

testmi etmiş ne

double up kullanın demişti

onu test etmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: lammez11e

ney acaba o

bide başka bi forumda birisi

gereksiz demişti

testmi etmiş ne

double up kullanın demişti

onu test etmiş

Alıntıları Göster
    ben 1.4 palio ma koydum bu katkıyı..aracım 102.000 km deydi..şimdi 113.000 km de ve ilk koyduğum gün farkı hissettim..özellikle aşınmış motorlarda( en az 50-60 bin yapmış) işe yarıyor..motorun içindekii aşınma çiziklerini doldurduğu için motoru ilk günkü haline yaklaştırıyormuş..ben işe yaradığını düşünüyorum,çünkü 2. viteste bayıldığı yeri şimdi çok rahat çıkıyor aynı şartlarda..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0A14CAF8E

ben 1.4 palio ma koydum bu katkıyı..aracım 102.000 km deydi..şimdi 113.000 km de ve ilk koyduğum gün farkı hissettim..özellikle aşınmış motorlarda( en az 50-60 bin yapmış) işe yarıyor..motorun içindekii aşınma çiziklerini doldurduğu için motoru ilk günkü haline yaklaştırıyormuş..ben işe yaradığını düşünüyorum,çünkü 2. viteste bayıldığı yeri şimdi çok rahat çıkıyor aynı şartlarda..

Alıntıları Göster
    bende 165000kmdeki renault9uma yağ değişiminde ekletmeyi düşünüyorum...uamrım işe yararayan bir üründür...

• quote:

Orijinalden alıntı: qntrl

bende 165000kmdeki renault9uma yağ değişiminde ekletmeyi düşünüyorum...uamrım işe yararayan bir üründür...

Alıntıları Göster
    Bu arada benim aracım 84 model bmw 260.000 de. Motorsilki çok araştırdım sonunda almaya karar verdim. Kullandım ve hiç pişman değilim araç rahat devirleniyor. Bmw ve benim için en önemlisi de bu zaten. Ama aracın gücü artar illaki alayım demeyin. Motorsilk için yağ katkısı değil metal katkısı deniyor. Double up yağ katkısı onlar kurumlaşıp zarar verebiliyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lammez11e

Bu arada benim aracım 84 model bmw 260.000 de. Motorsilki çok araştırdım sonunda almaya karar verdim. Kullandım ve hiç pişman değilim araç rahat devirleniyor. Bmw ve benim için en önemlisi de bu zaten. Ama aracın gücü artar illaki alayım demeyin. Motorsilk için yağ katkısı değil metal katkısı deniyor. Double up yağ katkısı onlar kurumlaşıp zarar verebiliyor diye biliyorum.

Alıntıları Göster
    ben de yeni aldım. bu cumartesi aracıma koymayı düşünüyorumş.
    ama ben aynı katkının şanzıman için olanınıdan da aldım.
    ikisini birden deneyeceğim.
    izlenimlerimi burada değerlendirmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

ben de yeni aldım. bu cumartesi aracıma koymayı düşünüyorumş.
    ama ben aynı katkının şanzıman için olanınıdan da aldım.
    ikisini birden deneyeceğim.
    izlenimlerimi burada değerlendirmeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    büyük marketlerde yağ reyonlarındaki görevliler , yen, nesil yağlar için hiç bir katkıya ihtiyacı yok diyor.
    zaten üzerinde de yazıyor. katkı kullanmanıza gerek yoktur diye.
    tabi motor silk hangi amaca hizmet ediyor iyi araştırıp kullanmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanisilak -- 17 Ocak 2007; 0:39:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okanisilak

büyük marketlerde yağ reyonlarındaki görevliler , yen, nesil yağlar için hiç bir katkıya ihtiyacı yok diyor.
    zaten üzerinde de yazıyor. katkı kullanmanıza gerek yoktur diye.
    tabi motor silk hangi amaca hizmet ediyor iyi araştırıp kullanmak lazım.

Alıntıları Göster
    arkadaşın dediği doğru bu yağ katkısı değil , metal yapıda birşey.. zaten aldığınızda görürsünüz süt renginde koyu kıvamlı... içinde bor madeni olduğu yazıyor.. aşınan yerlere motor içinde yapışarak tamir ediyor.. bende koydum yaklaşık 15-16 bin km önce yağ değişiminde , aracım uno1.4 70s ve lpg 'li .. aracım benzinle çalışmaya yakın performans veriyor.. motor gerçekten rahatladığını hissettim gaza dokunmamla aracım lpg deyken bile küçük olmasının avantajını ortaya koyuyor... motor sessizleşti Allah 'tan araçta devir saati var uno olmasına rağmen... ben tavsiye ederim.. sabahları soğukken bile tek marşta çalışıyor aracım , yokuşta mesela gazdan çekiyorum ayağımı sonra tekrar basınca aracım bayılmıyor yeniden devirleniyor...

80ytl vermiştim bu neredeyse 3 yağ değişimi parası ama değdi doğrusu... tavsiye ederim , ben hepsiburada dan almıştım... eğer yeni alanlar olursa sonuçları burada paylaşmalırını isterim doğrusu...

• quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

arkadaşın dediği doğru bu yağ katkısı değil , metal yapıda birşey.. zaten aldığınızda görürsünüz süt renginde koyu kıvamlı... içinde bor madeni olduğu yazıyor.. aşınan yerlere motor içinde yapışarak tamir ediyor.. bende koydum yaklaşık 15-16 bin km önce yağ değişiminde , aracım uno1.4 70s ve lpg 'li .. aracım benzinle çalışmaya yakın performans veriyor.. motor gerçekten rahatladığını hissettim gaza dokunmamla aracım lpg deyken bile küçük olmasının avantajını ortaya koyuyor... motor sessizleşti Allah 'tan araçta devir saati var uno olmasına rağmen... ben tavsiye ederim.. sabahları soğukken bile tek marşta çalışıyor aracım , yokuşta mesela gazdan çekiyorum ayağımı sonra tekrar basınca aracım bayılmıyor yeniden devirleniyor...

80ytl vermiştim bu neredeyse 3 yağ değişimi parası ama değdi doğrusu... tavsiye ederim , ben hepsiburada dan almıştım... eğer yeni alanlar olursa sonuçları burada paylaşmalırını isterim doğrusu...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar motor silkbornu 2004 1.4 opel astramda kullandım motor sesini kesti önceden 600 km gittigim arac şuan 700 rahat yapıyor ve motor gücü hissedilir oranda arttı herkese tavsiye ederim diger katkı yaglardan cok üstün bu paraya deger

• değil. ben kullandım.

araba yakıtı azaldı, çekişi arttı. ses azaldı.

quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

ARKADAŞLAR BU MOTORSİLK İSİMLİ KATKIDAN KULLANAN VARMI?KULLANDI İSENİZ FAYDASINI GÖRDÜNÜZMÜ? YOKSA BUDA DİĞERLERİ GİBİ PALAVRAMI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acu___men

değil. ben kullandım.

araba yakıtı azaldı, çekişi arttı. ses azaldı.

quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

ARKADAŞLAR BU MOTORSİLK İSİMLİ KATKIDAN KULLANAN VARMI?KULLANDI İSENİZ FAYDASINI GÖRDÜNÜZMÜ? YOKSA BUDA DİĞERLERİ GİBİ PALAVRAMI?
    ben 2000 model tdi passat 346000km de ien koydum ilk dikkatimi çeken iş yerine gidince aynı hat kısa mesafe hararet ısısı cıkıyordu ama koyunca ürünü hiç kıprama olmadı ilk bu(.2:)uzun yola cıktım resmen hızlanmada cekişte ........neyse ürün iyi nin ötesinde allll kullan anlarsın bide motor katkı yağı değildir bu ürün hatırlatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: slleey

ben 2000 model tdi passat 346000km de ien koydum ilk dikkatimi çeken iş yerine gidince aynı hat kısa mesafe hararet ısısı cıkıyordu ama koyunca ürünü hiç kıprama olmadı ilk bu(.2:)uzun yola cıktım resmen hızlanmada cekişte ........neyse ürün iyi nin ötesinde allll kullan anlarsın bide motor katkı yağı değildir bu ürün hatırlatırım

Alıntıları Göster
    Bu ürün internet dışında nerelerde satılıyor..(satılıyormu)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eurocv

Bu ürün internet dışında nerelerde satılıyor..(satılıyormu)..

Alıntıları Göster
    10 -20 bin kilometredeki yeni nesil dizel araca katıpta kullanan varmı ? Herhangi bir sorun yaratırmı ? tavsiye edermisiniz? Arkadaş 2005 corollada kullandı motor sesi konusunda çok memnun kaldı hatta yakıtında düştüğünden bahsetti
    Commonrail dizellerde kullanımı konusunda tecrübelerini aktaracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin_k12345

10 -20 bin kilometredeki yeni nesil dizel araca katıpta kullanan varmı ? Herhangi bir sorun yaratırmı ? tavsiye edermisiniz? Arkadaş 2005 corollada kullandı motor sesi konusunda çok memnun kaldı hatta yakıtında düştüğünden bahsetti
    Commonrail dizellerde kullanımı konusunda tecrübelerini aktaracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    ben bugün ankarada praktikere ve bir çok benzinliğe baktım ama bulamadım. nerede satılıyor bu internet dışında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cance

ben bugün ankarada praktikere ve bir çok benzinliğe baktım ama bulamadım. nerede satılıyor bu internet dışında?

Alıntıları Göster
    ben ankara oto pazarın karşısında olan gimpat daki erkaya bosch yetkili servisinde aldım 90 ytl ama bartında elinde kalmış bi sanayici 45 ytl verirdim diyordu pazarlık yapın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: slleey

ben ankara oto pazarın karşısında olan gimpat daki erkaya bosch yetkili servisinde aldım 90 ytl ama bartında elinde kalmış bi sanayici 45 ytl verirdim diyordu pazarlık yapın derim

Alıntıları Göster
    Bende BOR POWER kullanmıştım. Ancak bir değişiklik göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cance

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kornkrunded

Konya'da Adese'den aldım. Adese Ankarada da var sanırım. Bi bak istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin_k12345

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sahin_k12345

geçen yıl freelander td4 cipime koymuştum ..araba sanki rahatlamıştı ve yakıt tüketimide kesinlikle azalmıştı

bu arabanın yağını yeni değişmeseydim bunada koyardım

bu tür katkıları yağ değişimine yakın koyduruyorum genelde

hani değişimine 6-7 bin km kalmıştır o zaman bir tane koyuyorum ..

en azından uzun sürede haznede kalmamış oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altin-orfoz -- 4 Ekim 2007; 11:01:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: altin-orfoz

quote:

Orjinalden alıntı: sahin_k12345

geçen yıl freelander td4 cipime koymuştum ..araba sanki rahatlamıştı ve yakıt tüketimide kesinlikle azalmıştı

bu arabanın yağını yeni değişmeseydim bunada koyardım

bu tür katkıları yağ değişimine yakın koyduruyorum genelde

hani değişimine 6-7 bin km kalmıştır o zaman bir tane koyuyorum ..

en azından uzun sürede haznede kalmamış oluyor

Alıntıları Göster
    motorsilkin methini duyuyorum sürekli fiyatı ne kadar acaba.
    birde yağ değişimini beklemek gerekiyormu.
    mesela yağ değişimine 6000 km var şimdi koysam ne olur...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.