Şimdi Ara

Motorola Moto Z | Z Force | Z Play | Moto Mods - Ana Konu (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.320
Cevap
42
Favori
190.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki kez yedek parça bekleniyor yazmışlar. Acaba ne değiştirildi?
  • arkadaşlar merhaba eminim daha önce konuşulmuştur ama 2 gündür bakınıyorum konuya ve denk gelemedim şarj durumunun nasıl gittiğine dair bir bilgiye keşke ilk sayfaya eklenseydi şu anda 2400mah bataryalı 5 inç ekranlı zenfone 2 laser kullanıyorum 1.5 gün rahat götürüyor beni hatta evdeyken 2 günü geçtiği de oldu bu telefon nasıl idare eder bende z ve z play arasında kaldım tek sıkıntım pil ömrü birde hızlı şarj ve bol miktarda şarj edilmesi gereken bir telefon olunca pilin ömrü nasıl diye merak ediyor insan bataryada güçten düşme gibi bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Equexks E kullanıcısına yanıt
    telefonu alırken benim de en büyük korkum batarya konusundaydı.bi de batarya mod takarım olmazsa diye düşünüyordum. ancak korktuğum kadar olmadı. standard kullanımımda (bluıetotth wi-fi mobil veri devamlı açık, işim gereği whatsap çok kullanıyorum boş bulduğum zamanda biraz oyun oynarım, sosyal medya gezerim) bir günü rahat çıkıyor.ilk zamanlar temkinli kullanıyordum eve eve vardığımda %40 sarj gördüğüm oldu :D ama tabi oyun çok oynarsam iş bitişine çıkarmaz,zaten iş yerinde çok oyun oynayamıyorum. ortalama ekran açık sürem 3buçuk 4 saat falandır.

ben şöyle yapıyorum,özellikle iş çıkışı eve değil dışarı gideceksem,bi qc 3.0 özellikli araç çakmaklık sarj cihazım var.gideceğim yere gidinceye kadar bayağı sarj oluyor. 15-20dk bile baya baya sarj oluyor.

yani sarjdan korkmuyorum. 2600mah pil olmasına rağmen amoled ekran olsun yazılımsal verimlilik olsun moto gösterim vs olsun bunlar sayesinde batarya kullanımı diğer telefonlardan pek bi farkı kalkmıyor. malesef günümüzde her akıllı telefon günde en az bir kere sarj ediliyor.

uzun lafın kısası ; bataryasından korkup alınmayacak bir telefon değil.

• saMetallica kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun dediğimiz gibi her telefon şarj ediliyor bir kere bende öğrenciyim işte herkesin bildiği gibi whatsapp facebook la geçiyor kullanımımız benzer yani teşekkür ederim
    Edit:hocam bu arada sesinide sorayım ben sdn nin incelemesinde sesi düşük duymuyorum falan demişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equexks -- 22 Aralık 2017; 21:11:39 >
  • Arkadaşlar kargo geldi ben telefon beklerken ürün değişim formu göndermişler. Vodafone a gittim onlarda ilk kez böyle birşeyle karşılaşmış ne yapaklarını bilmiyorlar.İthalatçı firmaya mail attılar. LG'de de daha önce böyle oldu vodafone dan almıştım LG direk kendisi parayı gönderdi. Burada da Lenovo'nun vodafone a bırakmadan işi parayı göndermesi gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savior Fenix -- 23 Aralık 2017; 12:47:50 >
  • Savior Fenix kullanıcısına yanıt
    Cihazı vodafone bayiisinden aldı iseniz daha önce böyle birşeyle karşılaşmadık demeleri son derece saçma olmuş. Bir çok markada süreç böyle işliyor. Siz formu oraya bırakıyorsunuz. Onlar da lenovo ile irtibata geçiyor. Sonra Lenovo onayı verince de Vodafone bayiisi ödemeyi sizin onlara verdiğiniz hesaba yatırıyor.

Yani siz parayı en başta Vodafone bayiisine ödediğiniz için parayı da yine size onlar ödüyor ama önce Lenovo'dan onay almayı bekliyorlar. Sizin elinizde olan evrak aslında resmi nitelik taşıyor ve Vodafone'un süreci uzatmadan anında ödeme yapması gerekiyor fakat yine de onay almayı bekliyorlar. Bu onay 5-10 iş günü içinde geliyor.

Aynı durum bende de oldu, bana da değişim formu vermişlerdi. Ben formu servisten gidip aldım ve cihazın alındığı vodafone bayiisine gönderdim.
  • Türkiyedeki z lerde problem mi var acaba?

Ben avrupadan aldım çift hatlı, bende sizlerdeki problem hiç yok. Bi kaç kere kapandığı oldu, şarjı varken açılmadı, ama cihaz kendini korumaya alıyomuş, soğunca açılıyor. Bunlar muhtemelen yazılımsal sorunlar, bazı programlar CPUyu gereksiz yük ile full kullanım yaptırınca CPU çok ısınınca telefon kendini kapatıyor motolarda böyle, bu yazılım hatalarıda yeni güncellemelerle gideriliyordur.
  • Bana iade çıkarsa hepsiburada ile nasıl çözücem işimi onu merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7.1.1 güncellemesinden sonra şarj çok çabuk tükenmeye başladı. bir an önce oreo gelse artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinmaster

Cihazı vodafone bayiisinden aldı iseniz daha önce böyle birşeyle karşılaşmadık demeleri son derece saçma olmuş. Bir çok markada süreç böyle işliyor. Siz formu oraya bırakıyorsunuz. Onlar da lenovo ile irtibata geçiyor. Sonra Lenovo onayı verince de Vodafone bayiisi ödemeyi sizin onlara verdiğiniz hesaba yatırıyor.

Yani siz parayı en başta Vodafone bayiisine ödediğiniz için parayı da yine size onlar ödüyor ama önce Lenovo'dan onay almayı bekliyorlar. Sizin elinizde olan evrak aslında resmi nitelik taşıyor ve Vodafone'un süreci uzatmadan anında ödeme yapması gerekiyor fakat yine de onay almayı bekliyorlar. Bu onay 5-10 iş günü içinde geliyor.

Aynı durum bende de oldu, bana da değişim formu vermişlerdi. Ben formu servisten gidip aldım ve cihazın alındığı vodafone bayiisine gönderdim.

Teşekkürler. İnşallah fazla uzamaz iş

• quote:

Orijinalden alıntı: fusion35

Bana iade çıkarsa hepsiburada ile nasıl çözücem işimi onu merak ediyorum.

En kolayi hepsiburada da cozulur.

Belgeyi gonderiyorsun. 3-4gunde iade islemi gerceklesiyor.

Yanliz cihazi hepsiburadadan aldiysaniz. Yani hepsiburada uzerinde satis yapan diger saticilardaki durumu bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: dünyalı

quote:

Orijinalden alıntı: fusion35

Bana iade çıkarsa hepsiburada ile nasıl çözücem işimi onu merak ediyorum.

En kolayi hepsiburada da cozulur.

Belgeyi gonderiyorsun. 3-4gunde iade islemi gerceklesiyor.

Yanliz cihazi hepsiburadadan aldiysaniz. Yani hepsiburada uzerinde satis yapan diger saticilardaki durumu bilemem.

Cevap için teşekkür ederim, hepsiburada üzerinden beşken elektronik diye bir satıcıdan faturalı.

Böyle olması neyi değiştirir bilemedim.

Beşken şahıs firması sonuçta ne yacağım kapısına dayanıp paramı verin mi dicem.

Hepsiburadanın illaki bir ilişkisi olması gerekir diye düşünüyorum.

Kime danışsak nasıl yapsak...

• fusion35 kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu dert etmeyin. İade değişim belgesi elinize geldiği anda hepsiburada ile iletişime geçin. Onlar sizden belgeyi talep edecekler. Siz de verdikleri adrese kargo edeceksiniz ve iade süreci başlayacak. Yani sıkıntılı bir durum yok.
  • Brezilya ve Amerika için Android 8 OTA üzerinden dağıtılmaya başlamış. Yakında bize de gelir.

https://www.androidsage.com/2017/12/22/motorola-android-8-0-oreo-update-moto-z-z2-force/
  • Ya arkadaşlar rootsuz miracasti kullanma şansımız yokmu?

Telefon rootlu olsa build.prob dosyası değiştirilerek yapılabiliyormus.

Ama root atmadan halletmenin bi yolu bilen varmı.

• muuzoo kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla Z soak test olarak Brezilya'da başladı. Bize gelmesi biraz sürebilir.
  • arkadaşlar telefon vatan bilgisayarda moto z 1999 tl + jbl hoparlör mod yanında hediye.

gerçi zaten internete parapuanla vs 1600 civarına kadar düştü ama yine de yazayım dedim değerlendirmek isteyenler olabilir.

2-3 ay önce yapsaydın şu indirimi be vatan. hala moto mod alamadık yav.
  • vatanda mod var da niye satmıyor ki. bu telefon mod sayesinde tutsaydı bile mod alamayacaktık. cihazı getirdiler modları büyük teknoloji mağazaları satmadı
  • saMetallica kullanıcısına yanıt
    Su projektör modu muhtesem bi şey bence ama acayip pahalı

• droguzask D kullanıcısına yanıt
    temiz 2.el fln denk getirmek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.