Şimdi Ara

Motorola Milestone Serisi , Motorola Droid3 (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.544
Cevap
5
Favori
78.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cristiono

Arkadaşlar sahibindende bir tane milestone buldum fakat 3 tane tel arasında kaldım hangisini alayım bana milestone daha iyi gözüküyor ama diğerleride fena deil....

1-http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-sifirdan-farksiz-54932043/detay/

Sony ericsson x1

2-http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-temiz-xperia-x1-50515083/detay/

Sony ericsson vivaz pro

3-http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-vivaz-pro-temiz-piyasanin-en-uygunu-56184257/detay/

Genelde müzik mesaj çıoğunlukla net ve video izlerim....

Yardım edin....

Üçünün de işletim sisteminin farklı olması karşılaştırma yapmayı zorlaştırıyor. Özellikle tercih ettiğiniz bir işletim yoksa tabiki.
    İşletim sistemi farklılıklarından dolayı RAM,ROM, işlemci tipi ve hızı gibi donanım özellklerini kıyaslamak zor. Düşük donanıma sahip olanı işletim sisteminden ötürü daha performanslı olabilir. Tahminim üçü arasında en az kaynak tüketen Symbian, en çok da mobile 6.

Ekran çözünürlüğü açısından milestone ve x1 biribirine yakın. Vivazınki daha düşük olmasına rahmen kötü bir çözünürlük diyemeyiz. Ekran teknolojileri ve kaliteleri hakkında ise bir fikrim yok.

Dokunmatik özelliği açısından, milestone kapasitif, diğer ikisi rezistif. Parmakla kullanım açısından kapasitif ekranlar daha iyi. Rezistif olanların ise hem parmakla hem de kalemle kullanma avantajı var. Kalem kullanmanın el yazısı ile not alma, ekran üzerinde daha hassas hedef tuturma :) gibi artıları var.

Almayı düşündüğünüz üç ürün de klavyeli tip olduğuna göre yazı yazmak için çok kullanacaksınız telefonu. Telefoncularda görüp deneme şansınız varsa klavyelerini kullanım kolaylığı açısından test etmenizi öneririm.

X1' in fiyatı çok avantajlı. O artık sizin bütçenize kalmış.

Sadece işletim sistemine göre karar vermek gerekseydi, milestone'u tercih edin derdim. Ben kullanıyorum ve memnunum. Ancak önceki mesajımda belirtiğim sıkıntılar var milestone'da. 2.1 versiyonu sizin için yeterli gelir ya da arkadaşların bahsettiği şekilde hızlı bir 2.2 veya 2.3 yüklerseniz sıkıntı yaşamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Arkadaslar bu telefon icin motoblur arayuzunu kullanmanin bir yolu var mi bu telefonda olmamasi buyuk haksizlik

bizim cihazlarda yok.
  • arkadaslar benim telin acma kapa tusu bozulmustu teleservise göndermiştim yapamnadılar 20 iş gununde bende motorola ile iletişime geçtim faturamı ve servis belgesini istediler yolladım ücret iaddesi yada cihaz değişimi isteniyor diye bi üst mercilerine ilettiler fatura bedeli 1049 tl gene milestone önerirlerse ben ücret iadesi isticem ama atrix 4g vermelerini isticem cihaz önerisi getirirlerse ancak atrix 4g yollarsanız kabul ederim dicem zaten kabul etmeselerde 1049 tl ye hayli hayli bulurum atrix 4g :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: samurayx

arkadaslar benim telin acma kapa tusu bozulmustu teleservise göndermiştim yapamnadılar 20 iş gununde bende motorola ile iletişime geçtim faturamı ve servis belgesini istediler yolladım ücret iaddesi yada cihaz değişimi isteniyor diye bi üst mercilerine ilettiler fatura bedeli 1049 tl gene milestone önerirlerse ben ücret iadesi isticem ama atrix 4g vermelerini isticem cihaz önerisi getirirlerse ancak atrix 4g yollarsanız kabul ederim dicem zaten kabul etmeselerde 1049 tl ye hayli hayli bulurum atrix 4g :)

bi tuşu yapamıyorlarsa ne işe yarıyorlar hiç yapmasınlar o işi atrixi unut sen atrix resmi olarak gelmedi ki adamlar versinler nasıl verecekler ancak şuan mevcut telefonlardan öneride bulunabilirler mesela defy ben olsam alırdım çok seviyorum o telefonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavernac1 -- 24 Ağustos 2011; 14:13:38 >

• quote:

quote:

arkadaslar benim telin acma kapa tusu bozulmustu teleservise göndermiştim yapamnadılar 20 iş gununde bende motorola ile iletişime geçtim faturamı ve servis belgesini istediler yolladım ücret iaddesi yada cihaz değişimi isteniyor diye bi üst mercilerine ilettiler fatura bedeli 1049 tl gene milestone önerirlerse ben ücret iadesi isticem ama atrix 4g vermelerini isticem cihaz önerisi getirirlerse ancak atrix 4g yollarsanız kabul ederim dicem zaten kabul etmeselerde 1049 tl ye hayli hayli bulurum atrix 4g :)

bi tuşu yapamıyorlarsa ne işe yarıyorlar hiç yapmasınlar o işi atrixi unut sen atrix resmi olarak gelmedi ki adamlar versinler nasıl verecekler ancak şuan mevcut telefonlardan öneride bulunabilirler mesela defy ben olsam alırdım çok seviyorum o telefonu

bende biliyorum tr de olmadıgını ama adamlar tr de yok diye getirtmez diye bi kaide yok ben isticem vermezlersede paramı alıp öyle alcam atrix 4g yi

• quote:

quote:

quote:

bende biliyorum tr de olmadıgını ama adamlar tr de yok diye getirtmez diye bi kaide yok ben isticem vermezlersede paramı alıp öyle alcam atrix 4g yi

Aynı ürünün sıfırını veriyorlarsa kabul etmeyip ücret iadesi hakkı var mı tüketicinin? Bilmediğim için soruyorum. Benim tahminim, olabilecek en iyi durum yeni bir milestone.

• Ücret iadesi,yeni ürün verme ve tamir oranında bir ücret veriyor diye biliyorum ben. Yani bunlar tüketicinin hakları.
  • tüketici istiyor bunu ben ücret iadesi istiyorum dedikten sonra adamlar mecbur senin paranı vermeye yasada tercih tüketicide bu konuda

TÜKETİCİ HAKLARI İLE İLGİLİ ÇOK ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER

Sanayi Mallarının Satış Sonrası Hizmetleri Hakkında Yönetmelikte değişiklikler yapılarak 24 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanmıştır.
    Bu Yönetmelikte Tüketici olarak ve aynı zamanda hizmet sunanlar açısından dikkat edilmesi gerken önemli değişiklikler yapıldı.
    Tüketiciye arızayı; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup vb. bir yolla yapması mümkündür denmekte ancak uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye ait olduğu belirtilmiştir.
    İmalatçı veya ithalatçılara ait yedek parçalarını firma merkezinde veya belirleyecekleri en az bir servis istasyonunda tam olarak bulundurmak zorunluluğu getirilmiş aynı zamanda İmalatçı-üretici ve/veya ithalatçılara, tüketicilerin talebi üzerine yedek parça satışından kaçınamayacakları hükmü de getirilmiştir.
    Garanti Belgesi Uyulama Yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre de malın tamir süresi, azami tamir süresini geçemez. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar.
    Tüketici Hakları Hakem Heyetine ulaşan dosyalara göre bazı aletlerin Garanti süresi ve azami tamir süreleri süreleri şöyle;
    - Tansiyon Aleti 2 yıl(Garanti süresi) 20 iş günü (Tamir süresi)
    - Masaj Aleti 2 yıl 20 işgünü
    - Klimalar 2 yıl 20 işgünü
    - Cep Telefonu 2 yıl 20 işgünü
    - Bilgisayar 2 yıl 20 işgünü
    gibi.
    Bu liste çok uzun bir liste.

Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Yine burada da , uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye ait olduğu belirtilmiştir.
    Önemli bir düzenleme ise; malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorunluluğunun getirilmesidir.
    Açıklayıcı olması için burada işgünüde izah etmeye çalışacağım. İş Günü; Ulusal, resmî ve dini bayram günleri ile yılbaşı, 1 Mayıs ve pazar günleri dışındaki çalışma günleridir.
    Ayrıca malın tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması ( aynı arızanın 2 den fazla olması kalktı) durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilmektedir.Özetle 30 işgünü olan süre 20 işgününe düşürülmüş. 10 işgünü içerisinde tamir edilememesi durumunda da benzer özellikte cihaz verme ykümlüğü getirmekle birlite. İspat yükümlüğü de Tüketiye verilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samurayx -- 26 Ağustos 2011; 14:08:21 >

• arkadaşlar telefon wifi ile internete bağlıyken sistem güncellemelerini denetle dediğimde sunucuya bağlanılamadı hatası alıyorum. ne yapabilirim fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

arkadaşlar telefon wifi ile internete bağlıyken sistem güncellemelerini denetle dediğimde sunucuya bağlanılamadı hatası alıyorum. ne yapabilirim fikri olan var mı?

Ben de aynı hatayı 3g üzerinden denediğimde alıyorum. Wifi ile denemedim. Acmtncy, siz 3g üzerinden denediniz mi? Gerçi sorun bağlantı yöntemi ile değil, sunucu ayarları ile ilgili gibi. Ayarlar nedir nasıl yapılır bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I001

quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

arkadaşlar telefon wifi ile internete bağlıyken sistem güncellemelerini denetle dediğimde sunucuya bağlanılamadı hatası alıyorum. ne yapabilirim fikri olan var mı?

Ben de aynı hatayı 3g üzerinden denediğimde alıyorum. Wifi ile denemedim. Acmtncy, siz 3g üzerinden denediniz mi? Gerçi sorun bağlantı yöntemi ile değil, sunucu ayarları ile ilgili gibi. Ayarlar nedir nasıl yapılır bulamadım.

ben de sadece wifi üzerinden denedim. ama haklısınız telefon internete çıkabiliyorsa bağlantı yöntemi ile ilgili değildir büyük ihtimalle. bu yöntemi kullanarak güncelleştirme yapanlar yardımcı olursa sevinirim.

• Arkadaşlar merhaba. Bu telefonu almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

Kronik bir sorunu varmıdır?
    Alırken nelere bakmam lazım? (2.el alacağım)
    Kullanımı ve bataryası nasıldır?
    Şuan en son android sürümü kaç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: By Asphyxia

Arkadaşlar merhaba. Bu telefonu almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

merhaba arkadaşım. cihazın benim bildiğim kronik bir sorunu yok. kullanımı resmi rom ile fazla program yüklersen biraz kasabiliyor. ama root edip oc yapabilirsin. bataryası az sayılabilecek bir kullanımla rahat 2 gün gidiyor. günde 5-6 saat müzik dinleme, yarım saat civarı wifi ile internet, 3g kapalı. batarya konusunda problem yaşayacağını sanmam. motorola tarafından yayımlanmış en son android sürümü ise 2.2.1. alırken nelere bakman gerekeceği hakkında pek fikrim yok o yüzden arkadaşlar cevaplasa daha iyi olur. yardımcı olduysam sevindim

• quote:

Orijinalden alıntı: By Asphyxia

Arkadaşlar merhaba. Bu telefonu almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

Android 2.2.1 (son resmi sürüm) yükledikten sonra karşılaştığım performans sorunlarından tam olarak kurtulamadım. Skid_row'un önerdiği romları da hala deneyemedim.
    Bahsettiğim performans sorunları, telefonun kullanıcıya verdiği tepki süresi ile ilgili sorunlar; programlar arası geçişlerdeki yavaşlık,bir programı kapatığımda ana ekranın geç gelmesi gibi. Yavaşlık telefonu kapatıp açtığımda söz konusu değil. Kullanıma bağlı olarak bir süre sonra ortaya çıkıyor. Büyük bir olasılılıkla resmi 2.2 sürümünde bellek yönetiminde hatalar var. Milestone1' de zaten RAM az, işletim sistemi verimli bir şekilde belleği boşaltamıyorsa bir süre sonra yavaşlığa yol açıyor olabilir. 1GHz oc yaptığımda da yavaşlığın devam etmesi RAMle ilgili sorun olduğunun göstergesi.Çözüm olarak sabahları kapat-aç yapıyorum, gün boyunca çoğunlukla yavaşlama hissetmiyorum. Bir ara yavaşlık yüzünden başka bir android telefon almayı düşünmüştüm. Giriş seviyesi telefonlara baktım. Yanyana getirip ekran kalitelerini karşılaştırınca vazgeçtim. Arada belirgin fark var. Üstelik klavyeli olması da alışkanlık yaptı. Takas yapabileceğim bir milestone2 bulabilirsem alacağım.

Batarya konusunda söyleyebileceğim en somut şey, "arka plan veri" seçeneğinin açık ya da kapalı olması arasında çok fark olduğu. Kapalıyken acmtncy'nin dediği gibi rahat 2 gün gidiyor.

• Costum Rom attığın gibi o yavaşlıktan kurtulacaksın bendeki milestone 61 saattir açık bi yavaşlama kasma mevcut değil.
  • 31.08 de çıkan CyanogenMod modu yükledim.kullanılabilir hafıza eskiden 90-100mb ken şimdi 60ı geçmiyo. bunu yükseltmem için yapmam gereken her hangi birşey var mı? siz neler yapıyosunuz mesela? aklınıza gelebilcek herşey kapalı nerdeyse gps_3g_arkaplan veri_wifi_bluetooth vs.
  • Merhaba arkadaşlar ben bu telefona bayıldım ama yazdığınız yorumları okudukça telefondan soğudum

şu an teknoloji mağazasında satışta bu telefon ve 799 tl gibi bir fiyatı var fakat sorun çıkarmı alırsak ne olur ne yapmak lazm ????

samsung S8530 wave2 almak istiyorum onu mu alayım yardımcı olrsanz sevinirim :D
  • Bence androidli yeni bir telefon al. Dahili hazıfa çok fazla uygulama kurmaya yetmiyor. Her program veya tamamı karta taşınamıyor. Kamera çekimi 5800dan kötü. Ama ekran çok güzel. Net ve kaliteli. Dokunmatik hassasiyeti de güzel. En güzelide android. Buna resmi yeni sürüm çıkmayacak. En az bu çözünürlükte yeni modelleri beklemeni tavsiye ederim.
  • Milestone aldım 2.2 froyo yüklü şarj 1 gün bile gitmiyor 2 tane batarya var birini sıfır aldım oda aynı şimdi en stabil çalışan hangi uygulamaları kurmalıyım. android konusunda acemiyim nasıl kurulacağını anlatırsanız çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Bence androidli yeni bir telefon al. Dahili hazıfa çok fazla uygulama kurmaya yetmiyor. Her program veya tamamı karta taşınamıyor. Kamera çekimi 5800dan kötü. Ama ekran çok güzel. Net ve kaliteli. Dokunmatik hassasiyeti de güzel. En güzelide android. Buna resmi yeni sürüm çıkmayacak. En az bu çözünürlükte yeni modelleri beklemeni tavsiye ederim.

Kamera 5800'dan kötümü ?!
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.