Şimdi Ara

Motorola Atrix Bire Bir Değişim (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
8
Favori
17.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ekmeklerine yağ sürmüşsün. onların da istedikleri bu tepki. apar topar geri gönderirler cihazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: socialworker

Teleservisin para iadesi veya değişim yapma yetkisi yok. Yapamıyorsa raporunu yazar o raporla satın aldığın yere başvurursun ve gerekli işlem yapılır. Servisin hatası rapor vermiyor ve süreci uzatma yoluna gidiyor.

Hocam şimdi anladığım kadarıyla siz satın aldığımız firmayı şikayet etmemizi istiyorsunuz ama şöyle bir durum var ben mesela e-reyondan almıştım adamları aradım bana diyorlar ki bize gönderseydiniz bişeyler yapılırdı belki ama direk teleservice é gönderdiğiniz için yapabileceğimiz bir şey yok kaldı ki adamlar haklı nerden bilsinler benim servise gönderdiğim telefonun bana geri yolanmadığını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starkan -- 23 Ekim 2014; 11:36:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de thh başvurdum. ''9 aya kadar sonuçlanır, yüksek ihtimalle paranı geri alırsın'' dedi oradaki görevli. Bu arada ben dilekçemde teleservisi şikayet ettim. Görevli memur öyle yapmamı söyledi. Bekleyip görecez.
  • fanatixxx kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.

• musa20 M kullanıcısına yanıt
    Daha herhangi bir sonuç alamadım maalesef.

• Arkadaşlar sizden bişey rica edebilir miyim ben atrix imi garantiye gönderdim geri gelmedi hakem heyetine gittim garanti belgesini istiyorlar acaba kimin garanti belgesi duruyorsa fotoğrafını bana gönderebilir mi?

• starkan kullanıcısına yanıt
    Garanti belgesi yok elimde ama kanun gereği fatura garanti belgesi yerine geçer diye biliyorum, zaten benden istemedi hakem heyeti garanti belgesini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monsera

Garanti belgesi yok elimde ama kanun gereği fatura garanti belgesi yerine geçer diye biliyorum, zaten benden istemedi hakem heyeti garanti belgesini.

Bizim burda ki hakem heyeti hiç bir şeyden anlamıyorlar adama 100 defa söyledim gerekmiyor kalın kafalı anlamıyor

• merhaba arkadaşlar hepsiburadan aldığım ATRİX telefonum da sıkıntılar vardı fakat en son kendi kendine format atınca hiç bir işlem yapmadan direk hepsiburada ya gönderdim.müşteri hizmetleri ile görüştüm bize gönderin dedikleri için. gelelim işin güzel tarafına yaklaşık 20 günden fazla bir zaman olmuştuki baktım telefonu iade almışlar ve bu günde telefonun parasını iade ettiler. sonunda çok şükür telefonun dan ve sorunlarından kurtuldum.
    ayrıca hepsiburada da müşteri memmuniyeti için gereken adımları attı ve olması gerekeni yaptı. telefonun garantisinin bitmesinede 3 ay kalmıştı bu arada.
    bu olayı çok şükür sıkıntısız atlattım.
    bu tip sıkıntıları olan arkadaşlar teleservisle falan uğraşmayın hepsiburadadan alınan telefonları direk hepsiburadaya gönderin sorun çözülsün.
    kolay gelsin.
  • Arkadaşlar ben de para iadesi almak için 3 ay bekledim. Tüketici Hakem Heyetinin verdiği para iadesi kararıyla hepsiburada.com 'a ulaştım. Sorun kısa sürede çözüldü, Teleservice'le muhattap olmadan cihazı HBye gönderirseniz daha hızlı sonuç alırsınız.
  • Arkadaşlar bende HB'de 1,5 yıl önce aldığım ATRİXimi servise yollayacağım yardımcı olurmusunuz.

Telefonun dokunmatik bozuldu ve parmak izi okuyucusu çalışmıyor.

Garanti belgem ve kulaklık kayıp. Fatura duruyor.

HB'ye az önce servis başvurusu talebi gönderdim yarına onaylanır sanırım bende Direkt hb ye göndercem.

Merak ettiğim ise;
    Gönderirken kutuya neleri koyayım.
    herhangi bir servis sorununda tüketici mahkemesine durumu belgelendirmek için ne yapmalıyım.
    Kulaklık ve garanti belgesi olmaması para iadesinde yada motoG verilmesinde sorun olurmu.
  • hiç birşey göndermene gerek yok sadece telefonu ve sorunu veya arıza durumunu yadığın bir notla gönder kutuya falan gerek yok ben sadece telefonu gönderdim diğer aparatlarınıda istemediler para iadesi yaptılar.
    sadece telefonu gönderin yeterli oluyor.
  • Teleservice mesaj atmış, "cihazım hazırmış" :)
    Yarın gidip bakalım ne yapmışlar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: monsera

Teleservice mesaj atmış, "cihazım hazırmış" :)
    Yarın gidip bakalım ne yapmışlar acaba?

Bana da yılbaşında mesaj atmışlardı bir kaç gün sonra da telefon geldi ama bu sefer dokunmatiği hiç çalışmıyordu bende thh şikayet ettim. telefonda bende İnşaAllah para iadesini de verirler. Martta bi gel dediler. bakalım ne olacak.

• 8 ay aradan sonra teleservice den bir kargo geldi. Dedim herhalde thh ye şikayet etmem işe yaradı. Yeni tel. gönderdiler heralde dedim. Ya da en azından tamir edip gönderdiler. Servis kağıdında parça değişimi yazılım güncelleme vs. vs. aslı astarı olmayan şeyler yazmışlar. Güya tamir etmişler. Teeleon gönderdiğim gibi geri gelmiş. Ana ekran olsun parmak izi kaydım olsun hepsi olduğu gibi duruyor. teleservis denen şeref yoksunu firmaya da bu yakışırdı zaten. Ben onları Allaha havale ediyorum artık. Türkiye'de tüketici hakkı gerçekten olsaydı meydan böyle şerefsizlere kalmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatixxx

8 ay aradan sonra teleservice den bir kargo geldi. Dedim herhalde thh ye şikayet etmem işe yaradı. Yeni tel. gönderdiler heralde dedim. Ya da en azından tamir edip gönderdiler. Servis kağıdında parça değişimi yazılım güncelleme vs. vs. aslı astarı olmayan şeyler yazmışlar. Güya tamir etmişler. Teeleon gönderdiğim gibi geri gelmiş. Ana ekran olsun parmak izi kaydım olsun hepsi olduğu gibi duruyor. teleservis denen şeref yoksunu firmaya da bu yakışırdı zaten. Ben onları Allaha havale ediyorum artık. Türkiye'de tüketici hakkı gerçekten olsaydı meydan böyle şerefsizlere kalmazdı.

aynen, benimkini de teleservis 8 ay sonra sözde tamir edip bir takım test, parça değişimi yazılım güncelleme vs. vs yazılı kağıtlar koyup göndermişler, telefonun ekranını parmakla bastırınca içine göçüyor,telefon açılmıyor vs. Tük.hak.hey. kararı da bu sıralarda çıkmıştı (ağustosta başvuru yapmıştım)görevliye karar çıktı fakat servis de tamir edip cihazı göndermiş ne yapayım dedim görevli; hiç farketmez önemli olan senin elindeki ıslak imzalı karar,ve onu kimseye verme kopyasını verebilirsin dedi.telefonu kargodan teslim aldım.(sayın fanatixxx sizde telefonu alın teleservise tekrar geri göndermeyin zira tük.hak.heyeti kararı çıkınca para iadesi için telefonu sizden isteyecekler eğer tel. serviste olursa birde firma telefon için servis soruşturması yapacak can sıkıcı işler,teleonu gönderirken o test parca değş. vs. kağıtlarını koymaya gerek yok ben sadece telefonu ve şarj cihazını alelade bir kutuya koydum gönderdim.)
    hepsiburada ya "bize sorun" dan mail atarak elimde tük.hak.hey. ücret iadesi kararı var yazdım,1-2 gün sonra aradılar size bir kod vereceğiz telefonu yurtiçi kargo ile ücretsiz bize gönderin aynı zamanda verdikleri bir e mail adresine de tük.hak.hey. kararının bir kopyasını gönderdim,1 hafta içinde parayı tek seferde hesabıma iade ettiler.parayı telefonu satın adığınız karta/hesaba iade ediyorlar şayet hesap kapalı ise sizden hesap no.su istiyorlar.

Bu konuda girişimde bulunacak arkadaşlara tavsiyem telefonu direkt hepsiburada ile(yada telefonu nereden aldıysanız) iade kontağı kurarak sorunu çözmeye çalışmanız telefonu servise göndermeyin. gönderdikten sonra 20 iş günü içinde çözüm olmazsa tük.hak.heyetine ücret iadesi için telefonu ALDIĞINIZ YERİ şikayet edin.

ben çok araştırdığım halde telefonu ilk önce teleservise gönderdim (tabii teleservis o zamanlar motorola türkiye baskısıyla atrix yerine moto G veriyordu,sonra işler karıştı hiçbir şekilde çözüm üretmediler,motorola Türkiyenin de tavsiyesiyle tük.hak.heyetine ücret iade talebi yaptım ama 8 ay sür dü,bu uzun yol.

tüm prosedür bu umarım birilerine faydası olur zira ben çok uğraştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swing -- 26 Şubat 2015; 13:33:48 >

• Bende dün Atrix telefonumu Teleservice'e gönderdim. Bugün "Değişim Cihazı Bekleniyor" mesajı geldi.
    Eski mesajları okuduğumda Moto G veriyolarmış. Şimdi hala öyle mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _oSo_

Bende dün Atrix telefonumu Teleservice'e gönderdim. Bugün "Değişim Cihazı Bekleniyor" mesajı geldi.

keşke servise göndermeseydin,direk aldığın yer ile temasa geçseydin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swing

quote:

Orijinalden alıntı: _oSo_

Bende dün Atrix telefonumu Teleservice'e gönderdim. Bugün "Değişim Cihazı Bekleniyor" mesajı geldi.

keşke servise göndermeseydin,direk aldığın yer ile temasa geçseydin.

Ya hiç bir sorunum yoktu. Batarya değişsinler diye göndermiştim. Bundan dolayı telefonu komple değişecekleri aklıma gelmemişti açıkçası. Yoksa yani bende pişman oldum açıkçası :)
  • Beyler bildiğin kazıkladılar beni
    Atrix telefonumu değişim yaptılar fakat gene Atrix yollamışlar
    Motorola ve Bright star ile görüşmüştüm üretilmediğini söylemişlerdi.
    Bu adamlar nereden buldu da bana gene Atrix yolladılar anlamadım
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.