Şimdi Ara

Motorcu terörüne dur diyecek yok mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Her gün trafikte bu ve buna benzer 3-4 olaylarına denk geliyorum. Artık aralardan sürte sürte geçmelerine, kaldırımları yol gibi kullanmalarına, hız kurallarına uymamalarına ve her zaman haklı olmalarına diyecek sözüm kalmadı da bu nedir arkadaş? Yaya geçidinde kırmızı ışık yanarken, araçların arasından hız kesmeden geçmeye çalışmak ve bir yayanın canına kastetmek nedir? CİMER'e şikayet edecektim ama maalesef plaka hiç okunmuyor, ışıklardan dolayı parlamış.


  Tamam insanımız medeni değil, muasır medeniyetler seviyesine hiç bir zaman da çıkamayacağız kabul ediyorum ama hayvanın bile yeri gelir birbirine saygısı olur, bunlarda o da yok. Yurdum insanından her geçen gün biraz daha, biraz daha nefret ediyorum.  motorcu terörü (1)streamable
  motorcu terörü (1)
  https://streamable.com/6kn6u7 • Ben geçerken böyle denk gelse .Motora ufak bi dokunurum sonrasını onlar düşünür .

 • quote:

  Orijinalden alıntı: krkmz1666

  Ben geçerken böyle denk gelse .Motora ufak bi dokunurum sonrasını onlar düşünür .

  Dokundursan yine sen suçlusun, şu kımıl zararlılarını adam yerine koyarlar sonra.

 • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
  Aynen o size kasıtlı zarar verince sıkıntı yok araç birşey yaparsa kasten adam öldürme ile yargılanabiliyor insanlar

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Canbey96 kullanıcısına yanıt

  Motora binince insanın karıya kıza laf atası geliyor.


 • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 207m kullanıcısına yanıt
  Hem de süzme…

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • 207m kullanıcısına yanıt

  +1

 • ogzdrk O kullanıcısına yanıt
  +1

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Ya daha az önce yaşadım hala sinirim tepemde . Tek şerit akan trafik . Sağ tarafa dönmem gerekiyor sinyalimi güzel mesafede yaktım . 4 araba geride bir motor var . E gelmez herhalde artık dedim yavaşladım direksiyonu kırıcam bir baktım sağdan kaptırmış geliyor . Durdum geçsin diye üstüne kornaya bastı 10 saat çekti arabanın önünde yoktan kavga ettik gece gece asabım bozuldu . 4 araba geride arkadaş ya niye sağdan gazlayıp geliyorsun ? Sinyali görmüyor musun ? Bakmasam yana vurup takla açacak orasını burasını kıracak anlamıyorum ki ...

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Canbey96 kullanıcısına yanıt

  +31

 • dirisi para etmez ölüsüne güç yetmez derler ya, ekseriyeti aynen öyle maalesef. trafik kuralları sadece motorları koruyorsa geçerli, yoksa hepsi arabacıların motorcuları kıskanması sonucu uydurulmuş gereksiz şeyler.

 • willyyyyy W kullanıcısına yanıt

  Bisiklet kullanıyorum kafam rahat. Trafik kurallarına uymama gerek yok. İster ana yolun en sağından ya da en solundan giderim (ikisi de olur bisiklete). İster yaya yoluna girerim. İster .... yoluna girerim. Bisiklete bütün yollar serbest.


  CEZASI YOK.

 • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

  Yaya, yaya geçidindeyken, araçlara kırmızı yanıyorken, motorluya yaya öyle bir dokunur ki üstünde çıkıp tepinebilir bile. Adı üstünde "yaya geçidi". Yaya geçitlerinde yayaya çarparsanız suçlu siz olursunuz. Boşuna yere koca koca çizgiyi çekmiyorlar. O alan boş bırakılması kuraldır. O yüzden video yorumlamanız hatalı.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huan8 -- 20 Mart 2022; 16:38:40 >
 • Motorcular trafik kuralı dinlemiyorki yasaklansa trafik rahatlar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • AMC A kullanıcısına yanıt

  Trafikteki teröristlerin ne kullandığı önemli değildir. Motosiklet, minibüs, taksi, kamyoncu, bisikletlisi hiç fark etmez.

  Kural tanımayan taksiciler yasaklayalım, minibüsçüleri yasaklayalım, onu yasaklayalım bunu yasaklayalım. Yasaklamak çözüm değildir. Ne kullandığına bakılmaksızın bütün magandalar yaptıkları marifetmiş gibi her türlü kural ihlalini rahatça paylaşırsa, yediği cezaları ''bedel ödendi'' derlerse, bunların özentisi de ''hakkını vermiş'' diyerek gazladığı sürece bir halt olmaz. Bizde medeniyetsizlik had safhada. Sürücüsü de yayası da aynı bok.


  50000 km motosiklet kullandım. İstanbul'a gitmediğim yer kalmadı neredeyse, şehirler arası yollara gittim. Magandanın her türlüsünü gördüm.


  Atladığınız bir konu var. Motosiklet sürücüleri kuryelerden, paketçilerden ibaret değil. Özellikle de İstanbul'a araç trafiğinden kurtulmak için motosiklet kullanan yüzlerce insan var. Sabahları milletin ofise gitmesi 1 saatken aynı mesafeyi 15 dakikada gidiyorum. Yasaklandığı an bu kişiler arabaya dönecektir.


  Keza motokuryelik çok ciddi bir para, zaman, yakıt tasarrufu sağlıyor. Kuryenin zamanında yetiştirdiği bir evrak sayesinde firmalar belki de 50000-100000 lira daha az gider yapması demektir.


  Bu saatten sonra medeniyet getirmek yıllar alır. O yüzden hem denetim sıkı olacak, hem cezalar ağır olacak. Bu onun yeğeniymiş, yok filanca vekilin yakınıymış ayırt edilmeyecek. Cezalar Finlandiya usülü gelire göre kesilecek. Ama alt sınır bile caydırmalı.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Mythology kullanıcısına yanıt

  Zaten cezaların ağır olması gerekiyor yolda yürümeyi bile beceremiyoruz carpışıyorlar o derece ehliyet almak da cok zor olmalı dikkat testi vs önüne gelen motorlu araç kullanmaya çalışıyor.

 • aktif olarak motosiklet kullanıyorum. küfür edenlerin, hakaret edenlerin, toplumu isyana teşvik edenlerin hepsinin ekran görüntüsü alındı. mahkemede görüşürüz gençler.

 • motorlara ters yönden gitmek serbest zaten ya. ne zaman tek yön yola dönsem nerdeyse her seferinde karşıdan bir motor gelir. motorla yaya yolundan karşıdan karşıya geçerler, yaya yolundan u dönerler. allah muhafaza bunlar her türlü ihlali yaparken yanlışlıkla birine çarpıp yaralasan başına bela olurlar bir de.

 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.