Şimdi Ara

Motor yağı seçiminde yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sa arkadaşlar malum motor yağ degisimi için gittiğimiz de ustada hangi yağ var ise en iyisi bu deyip kakalıyor.

Ustaya inanmak istiyorum ama her gittigimde farkli farkli motor yagi markaları var hangisi elinde var ise o en iyisi 😤

Neyse. Aracim fiat siena 1.2. 8V 2001 model.

Bu araç icin hangi marka Motor yağı ve kaç numara olmalı. Birde kaç litre dökmek gerekir motora.

Birde bu benzine ve motor yağına ek olarak eklenen katkilar varmış bu katkıların faydası varmı var ise hangi model katkıyı almalı nekadar dökmem gerekir.

Tesekurler yardiminiz icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mon02 -- 7 Temmuz 2016; 23:10:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Katkıya gerek yok. Castrol veya mobil iyi markalardır. 10-40w kullanilabilir

• Bunca yıllık yağ tecrübelerime göre mobil en iyisi hb .com da ucuz ve faturalı güvenli hep ordan alır değiştiririm castrol da kullandım 10/40 numarada daha çabuk bozuluyor.

• Birde düzeltme yapayım sienada 1.2 8 valf 74 hp motor var yanılmıyorsam yada 16 valf bana denk gelmedi 16 valf 80 hp motor albea ve palio go modellerinde var sanıyorum farketmez hepsi mpi ancak 16 v daha iyi.

• 10\40 motor yağı alacam. Peki kac litre alman lazım.

• castrol magnatec 10/40 iyidir,ekstra katkıya gerek yok,yağın içinde tüm katkılar mevcut ..
  • lubco 10 40 al ucuzdur biraz daha erken km de değiştiriver olsun bitsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.