Şimdi Ara

Motor yağı ne kullanıyorsunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Servis dışında sanayide veya özel serviste bakımlarını yaptıranlar yağ değişimlerinde hangi yağı kullanıyorlar paylaşırlarsa en mantıklı tercihi bulabiliriz, ben daha dün mobil 1 in 10-40 tam sentetik 15.000 lik yağını koydurdum ustaya hem Honda için ideal hemde bu yağı 10.000 de değiştirirsen yağda motorda yorulmaz dedi, bizde ustaya güvendik.Sizin tercihleriniz nedir?

4lt fiyat:70 tl değişimle beraberdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R@LPH -- 1 Nisan 2012; 13:17:56 >

• benim bildiğim piyasada 10w40 tam sentetik yağ yok.yarı sentetik yağ olmasın o?tam sentetikiler 5 li rakamlarla başlıyor.
  • eneos 10 -40 japon yagıdır tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

benim bildiğim piyasada 10w40 tam sentetik yağ yok.yarı sentetik yağ olmasın o?tam sentetikiler 5 li rakamlarla başlıyor.

Mobil 1 Extended Life 10W-60

Gelişmiş Tam Sentetik Motor Yağı

Eski araçların özel gereksinimlerine göre tasarlandı. Mobil 1 Extended Life 10W-60, aracınızın daha uzun ömürlü olabilmesi için yüksek kilometredeki motorlara daha uzun süre koruma sağlamak üzere tasarlandı.

Yağ sızıntılarını önlemek için ek conta onarıcılar içerir

Motoru daha temiz tutmak ve aşınmayı azaltmak için çamur oluşumunu azaltır

Eski motorları daha iyi korumak ve yağ tüketimini azaltmak için daha yüksek viskoziteye ve daha fazla fosfora sahiptir.

tamamen bir yağ satış sitesinin kendi beyanından benim yağda bu idi...

• Mobil 1 0-40 Tam Sentetik
  • castrol tam sentetik edge 0w-30 oldukça düşük vizkozitede ama motor daha sessiz çalışıp daha çabuk ısınıyor ve üst devirlede 6000-7000 arası motor daha rahat çalışıyor..tek olumsuz yanı 4 lt si 150 tl civarı + 1lt extra daha almamız gerekiyor çünkü motor karterimiz 4,6 lt yağ alıyor yani sadece yağ değişimi 200 tl civarına maloluyor...
  • Mobil 1 Fuel Economy 0W-30 kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerm

castrol tam sentetik edge 0w-30 oldukça düşük vizkozitede ama motor daha sessiz çalışıp daha çabuk ısınıyor ve üst devirlede 6000-7000 arası motor daha rahat çalışıyor..tek olumsuz yanı 4 lt si 150 tl civarı + 1lt extra daha almamız gerekiyor çünkü motor karterimiz 4,6 lt yağ alıyor yani sadece yağ değişimi 200 tl civarına maloluyor...

iyi para wallaha sırf yağ için insanı düşündürüyor!
  • castrol magnect 10-40 sentetik
  • 0w40 Mobil 1 kullanıyorum.
  • CASTROL MAGNATEC 10/40

SERVİSLERDE BUNU KULLANIYOR BİLDİĞİM KADARIYLA..
  • Accord 2004 2.4 motor..
    Ankara'dayım.. Kışlar sert, yazlarda kısa ve 30-35 derece..
    Araç 160.000 Km'de..
    Motoru yorgun değil diri..
    Araç LPG li

Bu şartları gözönüne aldığınızda ne önerirsiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.