Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eyönetmen Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
18.617
Cevap
203
Favori
1.866.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 2.5.2024)
Giriş
    Aracınız kaç model?
  • evo_41 kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız yağ yarı sentetik bir dahaki değişime castrol snytrans serisi kullanın ve bun yağı iki sene içersinde değiştirn yada elf tranself serisi mobil shc serisi sentetik yağ kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Aracınız kaç model?

2004 chevrolet lacetti 1.4

Aracınız çok da eski bi araç değil, fazla pinpirikli olmaya gerek yok, zaten değişim yapmışınız, illa kafaya takarsanız 1 lt daha boşaltıp elinizdeki yağı da ekleyip devam edin hiç bişey olmaz.
    Ben aracın fazla kurcalanmaması taraftarıyım, eğer kritik bi parça değilse kesinlikle oynatmıyorum, bıktım işbilmez ustalardan, küçük bi rulman değişcek başka yerleri bozuyolar, hiçbir sorunu olmayan aracımın 4 gün önce triger setini değiştirttim şimdi ses geliyor, ettiğim masrafa mı yanayım aracımın düzeninin bozulmasına mı :( Ufak tefek şeyleri fazla da takmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Kullandığınız yağ yarı sentetik bir dahaki değişime castrol snytrans serisi kullanın ve bun yağı iki sene içersinde değiştirn yada elf tranself serisi mobil shc serisi sentetik yağ kullanın.

Benim kitapçıkta manuel şanzıman için 80w yag kullan diyor.Soğuk yerlerde ise 75 w kullan diyor.
    Yari sentetik konusuna gelince.
    Bir ornek verecek olursak Kitapcikta kahvehanede çay içse yeter aga diyor
    biz Pierre loti de çay ismarliyoruz.
    Sen de Kız kulesinde çay ismarla diyorsun
    yani bizim yarı sentetik 75 w 90 fazla bile gelir bizim takaya

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Aracınız çok da eski bi araç değil, fazla pinpirikli olmaya gerek yok, zaten değişim yapmışınız, illa kafaya takarsanız 1 lt daha boşaltıp elinizdeki yağı da ekleyip devam edin hiç bişey olmaz.
    Ben aracın fazla kurcalanmaması taraftarıyım, eğer kritik bi parça değilse kesinlikle oynatmıyorum, bıktım işbilmez ustalardan, küçük bi rulman değişcek başka yerleri bozuyolar, hiçbir sorunu olmayan aracımın 4 gün önce triger setini değiştirttim şimdi ses geliyor, ettiğim masrafa mı yanayım aracımın düzeninin bozulmasına mı :( Ufak tefek şeyleri fazla da takmayın.

Pimpirik konusunda kesinlikle haklısın. Bu yüzden 3 yıla yakındır bogaz kelebegi yüzünden devir saati yerinde durmuyor.
    Temizlettirelim derken başıma bela oldu.Yetkili serviste Adaptasyon yapıldı duzelmedi.yeni kelebek aldım ona rağmen aynı.
    Dediginize katılıyorum aslında gerekli ise tamam ama çokta elzem değilse vur beline kazmayı boşver gitsin.

Şimdi hangisi akılda daha çok kalır kız kulesindekimi diğerlerimi bide böyle düşün uzun ömür için dedim yoksa o da olur çok takılmayın dişli yağları motor yağları gibi değildir basınçla püskürtülmediğinden filan olmadığından sorun teşkil etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Şimdi hangisi akılda daha çok kalır kız kulesindekimi diğerlerimi bide böyle düşün uzun ömür için dedim yoksa o da olur çok takılmayın dişli yağları motor yağları gibi değildir basınçla püskürtülmediğinden filan olmadığından sorun teşkil etmez.

Katılıyorum isinip soğuyan ve ya zorlu şartlara maruz kalan bir yag değil. O yüzden fazla kurcalamasam iyi olacak.
    Bu da kitapciktan aldigim parça.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evo_41 -- 20 Mart 2015; 16:51:27 >

• Hocam merhabalar aracım cıtroen 16 e hdı mcp suan 52 bınde ılk bakımı ı 45 de yapıldı sımdı ben bunu 55 te mı yapayım yoksa orjınal servısın ıstedıgı 60 da damı yapayım ayrıca total harıcınde kullanacagım yag markası nedır bana tavsıyede bulunun lutfen vezır hocam.

Ayrıca motul un 5 30 yagı pahalı ama guzel mıdır kullanmakta fayda varmıdır ornegın 2012 olan aracımı en fazla 1 yad 2 sene kullanırım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraata

Hocam merhabalar aracım cıtroen 16 e hdı mcp suan 52 bınde ılk bakımı ı 45 de yapıldı sımdı ben bunu 55 te mı yapayım yoksa orjınal servısın ıstedıgı 60 da damı yapayım ayrıca total harıcınde kullanacagım yag markası nedır bana tavsıyede bulunun lutfen vezır hocam.

Ayrıca motul un 5 30 yagı pahalı ama guzel mıdır kullanmakta fayda varmıdır ornegın 2012 olan aracımı en fazla 1 yad 2 sene kullanırım...

Bir sene içinde 15000 kadar yağınızı kullanabilirsiniz .ancak bir sene içinde verilen kimler maksimum dır .daha önce de değiştirilebilir süresi dolmuş ise .

• Tesk ederım vezır hocam..motul yag hakkında kı dusuncenız nedır

• quote:

Orijinalden alıntı: boraata

Tesk ederım vezır hocam..motul yag hakkında kı dusuncenız nedır

Çok iyi yağlardır ama her zaman tam sentetikle tam sentrtik ,yarı sentetikler ile yarı sentetikler kıyası yapılırsa.

Genelde yapılan hata bir markanın yarı sentetiği ile diğer markanın tam sentetiğinin kıyası pek doğru bir sıralama olmayacaktır .araçlardaki sınıf gibi yağın da sınıfı var.

• boraata B kullanıcısına yanıt
    Yağınızı alırken dikkat edin low saps bir yağ alın. Egzoz emisyon normları içindir yoksa fap filitresi sıkıntı çıkarabilir.
  • motul un tam sentetıkı ıste behsettıgım zaten..
  • Hocam peugeot 207 1.4 HDI 118binde 2006 model araç için hangi yağı önerirsiniz?(Araç Adanada sıcak memlekette)
    Eski sahibinin verdiği yağ değişim kartına göre:117 binde yağ değişmiş bir sonraki değişim için 127 bin yazılmış marka olarak da moil yazıyor.
    Ve hocam önereceğiniz yağ 10bin mi yoksa 15bin de bir mi değişmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen.md

Hocam peugeot 207 1.4 HDI 118binde 2006 model araç için hangi yağı önerirsiniz?(Araç Adanada sıcak memlekette)
    Eski sahibinin verdiği yağ değişim kartına göre:117 binde yağ değişmiş bir sonraki değişim için 127 bin yazılmış marka olarak da moil yazıyor.
    Ve hocam önereceğiniz yağ 10bin mi yoksa 15bin de bir mi değişmeli?

10-12 bin arası değiştirin,

5w40 öneririm.

• vezir kullanıcısına yanıt
    2010 hyundai getz 1.4 lpg araca hangi yağı önerirsiniz? castrol alacağım. 10-40 mı 5-30 mu? ankarada binilecek.
  • 2006 model 1.5 dizel colt 500 km bile yol yapmadan mobil 10-60 yağdan 1 litre yakınca usta dynamic kot 100 denilen motor katkısıyla beraber yağ ekledi

• leonidas26 kullanıcısına yanıt
    Araç çok eski değil eğer yağ eksiltmiyorsa 5w30 veya 5w40 kullanınız .eksiltiyorsa 10w40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 29 Mart 2015; 15:14:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

2006 model 1.5 dizel colt 500 km bile yol yapmadan mobil 10-60 yağdan 1 litre yakınca usta dynamic kot 100 denilen motor katkısıyla beraber yağ ekledi

10w60 belirtilen Km de eksiltme yapıyorsa yağın değiştirilmesi yerine eksiltme nedeni üzerine yoğunlaşmak lazım .ciddi problem olmadan bukadar eksiltme olmaz .Ameliyat kaçınılmaz.

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.