Şimdi Ara

motor blok tamiri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
13.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben diyorumki boşuna ustalara soyulma..Yarım blok ve kapak , ve sökme ve takma ve kaynak masrafın bitmeyecek..İstedikleri paranın yarısına çıkma motor alırsın..İstanbul İkitelli Atatürk sanayi Sitesine gel..Yüzlerce RENAULT pert arabalardan çıkma motor seni bekliyor..Ustanı getir, seç beğen al...Yok ben tamir için uğraşırım dersen kaynak, kapak, conta, masrafa devam....Adım hıdır....Elimden gelen budur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergülen

quote:

Orijinalden alıntı: insideman

Blok tamiri sağlıklı olmaz.

Hiç önerilmeyen bir yöntemdir.

aynen öyleymiş arkadaşım

Daha önce Doğan aracımda yaptırdım bu işlemi aynı yerden yine çatladı.
    Arkadaşım R19 da yaptırdı aynı yerden çatladı.

@taşkafa doğru söylüyor bencede o şekilde yapmalısınız.
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaldonmez -- 27 Aralık 2015; 14:32:38 >
  • sergülen kullanıcısına yanıt
    iyide kardeş arabanın fıyatı ne kadarkı sen bu arabaya o kadar masraf yapıyosun merak ettım ?
  • serdaldonmez kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=Pq0wfU4ZaKk
    bak deliklerin etrafı genelde böyle doldurulur yada jiletle yarılıp kaynakla doldurulur üstüne mıhlanır ama sen çatlaklar var diyorsun fazlacaysa işi değiştirir. Kılcal çoklu olunca çatlakların derinliği de önemli özellikle o noktada bunu tespit edebiliyor mı. Nerdesin bilemeyiz başkası girişmiyorsa adanada ki bir tek kişi diyorsa o işe şüpheylede bakmak lazım. Hem kaç sene garanti verecek :) İyi çözüm sağlanmazsa o blockta thermal olarak o bölge sıkıntılı ileride artış gösterebilir. Küçük blocklarda açık geniş alanlarda darlığı olmayan deliksiz alanlarda iyi ustalar risksiz iş yapmak ister. Burlarda da böyle şeylerden anlayan adam bulamazsın biz de o kadar anlamıyoruz :)

• --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaldonmez -- 27 Aralık 2015; 14:31:53 >
    Görmeden tabi o halde yarıp kaynakla çözülür derim. Suya karışım oranı da düşük miktar-uzun vade de gerçekleşiyorsa da göze alınabilir ama tekrar etmeyeceğinin garantisini alabiliyor olmak lazım :) büyük şehirlere doğru yol alsan daha doğru edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guyverland

Görmeden tabi o halde yarıp kaynakla çözülür derim. Suya karışım oranı da düşük miktar-uzun vade de gerçekleşiyorsa da göze alınabilir ama tekrar etmeyeceğinin garantisini alabiliyor olmak lazım :) büyük şehirlere doğru yol alsan daha doğru edersin.
    ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaldonmez -- 27 Aralık 2015; 14:32:09 >
    evet o zaman yüksek ihtimal block çöp olurdu. yüzeyden çok temiz bir hat olması lazım zaten yoksa conta kapak zamanla sıkıntı yaşardın. epey büyükçe yamalamış anlaşılan. iyi bakalım güle güle bin :)
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdaldonmez -- 27 Aralık 2015; 14:30:27 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.