Şimdi Ara

MOSSO 771 SMV BOL FOTOLU İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
3.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Eylül ayının sonlarında HB kampanyasından ClaudButler M700 şehir bisikleti almış ve forumda inceleme konusu açmıştım. Oradan hatırlayan olur belki. Merak edene konu linki :

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123658

Claudbutlerdan hayli memnundum ancak hatrını kıramayacağım bir arkadaşa o bisikleti söz verdim ve kendim için az da olsa araziye gireceğim Şehir bisikleti arayışlarına geçtim. İnternet siteleri, 2.el ilanları derken Ankara Yiba çarşısına yolum düştü ve bana göre uygun bir fiyatla ( 850 TL Nakit) Mosso 771 SMV model bisikleti satın aldım dün akşam. E az biraz sevinelim değil mi? :)

Detaylı teknik özellikler şu şekilde :

KADRO: MOSSO ALU 7005 TRİPLE BUTTED
    AMORTİSÖR: 26 MASA SUNTOUR SF-12 NRX-D-DS-RL
    GİDON: MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:25.4 W:620 SSABK
    GİDON BOĞAZI: MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:25.4 E100+7 SSABK
    SELE BORUSU: MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
    SELE: VELO VL-3257
    MAŞA YATAĞI: AHEAT H52
    AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M391
    FREN: SHIMANO ACERA BR-M432
    PEDAL: ALLOY FP-980
    ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA RD-390
    ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA FD-M390
    VİTES KOLU: ACERA SL-M390 9X3
    ARKA DİŞLİ: ACERA 9’LU CS-HG30-9
    GÖBEK SETİ: ACERA RM-66
    JANT: MOSSO J20S W/EYES 32H
    LASTİK: RUBENA 28
    KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
    RENK SEÇENEKLERİ: MAVİ KIRMIZI, SİYAH BEYAZ
    AĞIRLIK: 12 Kg. (Pedal Hariç)

Aslında kondisyonum yüksek, 80-90 km rahat gidiyorum bir gün içinde. Akşam gezmelerim de 40-50 km rahat yapıyorum ama yanımda arkadaş olduğundan Sıhhıye'ye kadar yürüyüp Banliyo ile eve geldik. Eski (1 aylık) ve yeni bisikletim birarada :utn:

Biraz da Mosso'nun tek fotoları...

Bisikletin vites grubu, aynakolu, göbekleri ve v-frenleri full set New Acera. Setin tam olarak kullanılmış olması benim için en önemli alma sebebi :in:

Şehir bisikletinde amartisörlü maşa bence gereksiz. Fakat yazları gittiğim köyün yolları ve hafif arazı şartları için de mecbur ayrı bir MTB almam gerekiyordu. Tek bisikletle idare ederim belki diyerekten, biraz da aşırıya kaçarak Gidondan kilitli olsun dedim. Maşamız Suntour Nrx model...

Lastikler şehir bisikletine göre birazcık kalın, 29er MTB lere göre ince. Bence tam ideal, 700x40 Rubena...

Bisikleti genel olarak gördünüz :) E ben Mosso'yu, arkadaşım da Claudbutler'ı hayırlamak için gece turu yaptık, bir foto da ordan olsun :mlk:

Benden bu kadar arkadaşlar. Merak ettiğiniz her türlü soruyu zevkle cevaplarım. Ben bu bisikleti almadan önce pek sağlıklı veriler bulamadım Türkçe forumlarda. Umarım merak edenlere faydası olur. Daha iyisi sizlere olsun inşallah, iyi forumlar

• hayırlı olsun kazasız bol pedallamalar
  • Teşekkürler arkadaslar. Daha iyileri sizlerin olsun insallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayırlı olsun :) ya kadro sade olmuş kadro dediğin biraz şekilli olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreKaanYksl

hayırlı olsun :) ya kadro sade olmuş kadro dediğin biraz şekilli olucak

Evet kadro epeyce sade. Ama özelliklere tav oldum. Kısmet buymus, teşekkür ederim

• Guzel bisiklet bende 22" olanini kullaniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: _passenger_

Guzel bisiklet bende 22" olanini kullaniyorum

Size de kazasız belasız sürüşler dilerim. Güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

quote:

Orijinalden alıntı: _passenger_

Guzel bisiklet bende 22" olanini kullaniyorum

Size de kazasız belasız sürüşler dilerim. Güle güle kullanın

Selam,
    Bende uzun zamandır bu tarz bisiklet inceliyorum, memnunmusunuz, forumlarda pek bir yazı bulamadım Mosso ile ilgili, ağırlık ve bisiklet üzerindeki aksama göre fiyatı uygun geldi, scott sporter X50 buldum biraz daha pahalı, kararsız kaldım, siz hangisini önerirsiniz.
  • Scoot ünlü marka, adı var sonucta. Kadro kalitesi açısından cok iyidir ancak mosso da geri kalmaz. Mossonun tek begenmedigim yani jantlari. Uzin vadede yeni bir jant seti almak fena olmaz. Onun disinda yine olsa yine alırım, memnunum 460 km kullanimdan sonra

• Selam mosso da farklı kadro boyları var mı acaba, sizin boyunuzu öğrenebilir miyim, bir de bisiklet gerçekten 12 kg mi?

• Benim boyum 1.79. Bisiklet gercekten 12 kg, hatta satin almadan once şöyle bir kaldirdim ve baktım cok hafif, tereddüt etmeden aldim. Kataloga göre 16 18 ve 20 inc kadro boylari mevcut. Ben 18 aldim ve cok memnunum

• Hayırlı olsun abi güle güle kullan

• duz maşali modelini istiyorum bende zamaninda bende az gitmedim yibaya :) fiyat olarak ne aldiniz duz masali model icin illaki sormussunuzdur?

• Sormadim hocam düz masali modeli ya. Ama tahminen 750 civarina alinir gibi. Aslinda düz masa en keyiflisi ama yazlari köy vs durumu olunca alamadik

• Düşünen veya arayan olursa bu model temiz ikinci el satılığa koyuyorum. Gerçekten özellik olarak güzel bir modeldir. Fiyatıma uygun yazdım. Arayanlar için bilgi mesajıdır.

https://forum.donanimhaber.com/cok-temiz-sehir-ve-yol-bisikleti-mosso-770-smv-alu-7005-triple-butted-ve-acera-setli--125637913#125637913
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.