Şimdi Ara

Mortal Kombat Bilinen Tüm Sorunları ve Çözümü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
49.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuya bayağı zaman harcayacağım çünkü sorunlar uzun :) Size vereceğim linkteki rar dosyasını indirin ve işlemlere benimle oradan devam edin.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BÖLGELERİ KALINLAŞTIRDIM AMA BAZI YERLERİ KAÇIRMIŞ OLABİLİRİM. KONUDA BAZI SIKINTILAR DA OLABİLİR, DÜZELTMEM İÇİN PM ATMANIZI İSTİYORUM, KONUYU TAKİP EDEMEYEBİLİRİM.

LİNKLER: BURAYA DİKKAT EDİN HERŞEY BURADA :D GERİSİ FASA FİSO :)

3 alternatif koydum linkler ölürse söylersiniz yenilerim ama Skydrive ve BOX ölmez kolay kolay...
    SKYDRiVE
    BOX
    DOSYA.TC
    ZiPPY SHARE

İLK OLARAK D3D ERROR ! Bu hata direkt D3D error olarak veya d3d error 0x80070070E gibi bir şekilde gelebilir...

Bu sorunu düzeltmek için rar dosyasının içerisindeki %appdata% klasörüne girin ve options.ini dosyasını başlat, çalıştıra tıklayarak %appdata% yazarak gireceğiniz Roaming klasörünün içerisindeki MKKE içerisine yapıştırın. Eğer options.ini dosyası var ise bu dosyayı silin ve bizimkini yapıştırın. Daha sonra aynı klasörün içerisindeki dxdiag.txt dosyasını açın ve:

Display Memory: * MB
    Dedicated Memory: * MB
    Shared Memory: * MB

satırını bulun. * koydum çünkü değerler değişiyor. Bizim için önemli olan Dedicated Memory satırı. Buradaki değeri silin (büyük ihtimalle 64MB'tır) oraya 1024 MB yazın. Daha sonra aynı MKKE klasörünün içerisindeki attığımız options.ini dosyasını açın ve resolution = {1280, 720} satırındaki çözünürlüğü isterseniz değiştirin. En az bu değer verilebiliyor. En fazla kaç bilmiyorum ama 1920, 1080 olmalı.. Bunu sizin çözünürlüğünüze göre ayarlamanız önerilir. Bilmiyorsanız Windows 7'de Masaüstüne sağ tıklayıp ekran çözünürlüğüne tıklayın ve kaç seçili ise ona göre bir değer girin. Peki; bu işlemleri doğru yaptınız ama oyuna giremediniz. Hiç üzülmeyin dosyaları falan da silmeyin. MKKE klasörü aynı kalsın, oyunu silin ve tekrar kurun. Oyuna bu sefer de giriş yapamazsanız benim daha yapabileceğim bir şey yok maalesef. Tekrar deneyin veya orjinal oyun alın.

SIRA AĞIR ÇEKİM SORUNUNDA, YA DA ÇOK YAVAŞ OYNAMA SORUNU NASIL ADLANDIRIYORSANIZ :D

Bu sorunu yok etmek için indirdiğiniz rar dosyası içerisindeki coalesced_30_45fps.rar dosyasını klasöre çıkarın ve içerisindeki 30 FPS veya 45 FPS klasörlerinin birinin içerisine girin. Bilgisayarınız ortalama özelliklerde ise kesinlikle 30 FPS seçmenizi öneriyorum. Bu dosyayı ise C:\Program Files\Mortal Kombat Komplete Edition\DiscContentPC\Config içerisine atın. İlk dosyayı silip yerine yapıştırabilirsiniz. Sorun burada çözülecektir. Ancak benim bilgisayarım kötü bir donanıma sahip açık söyleyeyim ve oyun kasmaya devam ediyordu. Burada ise D3D Overrider programı devreye girdi. Eğer ağır çekim devam eder ise; indirdiğiniz rar dosyasının içerisindeki D3DOverrider.rar dosyasını klasöre çıkarın ve D3DOverrider.exe uygulamasını açın. Uygulama ekrana gelmez ise büyük ihtimalle görev çubuğunda açılmıştır. Eğer nerede bu program diye merak ediyorsanız linkteki resmi inceleyin...

Beyler resim büyük o yüzden BURADAN inceleyin Sağ altta görebilirsiniz.

Bu programı açın ve görev çubuğunda ise sağ tıklayıp Show diyin. Gösterime geçtiği zaman sol alttaki + butonuna tıklayın ve Mortal Kombat Komplete Edition'ın kurulu olduğu dizinde bulunan DiscontentPC içerisine girin, MKKE.exe dosyasına çift tıklayın. Sonra D3D'de soldaki listeden MKKE.exe'yi bulup ayarları;

Application Detection Level: Low olsun.
    Force Triple Buffering: ON olsun.
    Force VSync (en önemlisi): OFF olsun.

Resimde ayarları bulabilirsiniz. Resim İÇİN TIKLAYINIZ....

Daha sonra programı sakın kapamayın, simge durumunda küçültün (çarpıya değil üçgene tıklayın) ve oyuna giriş yapın. Her ne kadar movie bölümleri ağır çekimde ilerlese de oynanışta sıkıntı yok kasmadan, ağır çekimi unutup oynayabilirsiniz. Bilgisayarı kapayıp açarsanız veya programı kaparsanız tekrar açın, açmadan oyuna girmeyin. Ayarlar büyük ihtimalle kayıtlı kalır ancak her ihtimale karşı kayıtlı kalmaz ise Show deyip bir göz atın tekrar ayarlarsınız.

BU ARADA YENİ FARK ETTİM XRAY ATTACK KULLANIRSANIZ ESKİ AĞIR ÇEKİMİNE GERİ DÖNÜYOR. BU YÜZDEN ZORDA KALMADIKÇA XRAY KULLANMAYIN DİĞER SALDIRILARI DAHA GÜÇLÜ KULLANMAYA ÇALIŞIN.

SON OLARAK DİL SORUNU

Bir çok arkadaş oyunun İspanyolca olmasından yakınıyor. Bu sorunu ise reg dosyası olmadan çözebilirsiniz. C:\Program Files\Mortal Kombat Komplete Edition\DiscContentPC\Localization içerisine girin ve sadece Coalesced.eng kalsın diğerlerini silin veya her halukarda sıkıntı çıkar diye yedekleyin. Sadece Coalesced.eng kalsın. Oyuna girin. İnglilizce hayırlı olsun...

TAMAMEN KENDİM YAPTIM TEŞEKKÜRE GEREK YOK, EMEĞİM ÇALINMASIN YETER. BAŞKA BİR ŞEY İSTEMİYORUM. KOLAY GELSİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woamad -- 19 Ekim 2013; 22:43:28 >

• beyler o kadar uğraştım bari yorum atın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uqur4098

beyler o kadar uğraştım bari yorum atın :)

Eline sağlık kardeşim
  • EsEs_FaN kullanıcısına yanıt
    Eyvallah uğraştım bayağı. Ama bu sorunlara acil çözüm gelmesi lazım oyun böyle sarmıyor. Örneğin bazı oyuncularda X-Ray kullanıldıktan sonra tekrar ağır çekime geçiyor ve aynı sıkıntı devam ediyor. Oyun çıkalı bayağı oldu ama hala çözüm yok...
  • Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05471E679

Teşekkürler.
    kardeş bunun eskiden Atari salonlarında kafa sökme koparma fatalityleri vardı o oyun süperdi
    Subzero ile baya kelle almıştım ama scorpionda berbattı kafayı çıkarıyor yakıyordu
  • EsEs_FaN kullanıcısına yanıt
    Aynen bu oyunda sub zero çok kötü olmuş MK4 candır. Ama bu da fena değil sub zero kötü ama cyber sub zero muhteşem olmuş.
  • teşekkürler eline sağlık ama linki göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: anorexianervosa

teşekkürler eline sağlık ama linki göremedim
    dediklerini harifyen yerine getirdim ancak yine açılmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadra

dediklerini harifyen yerine getirdim ancak yine açılmadı.

Alıntıları Göster
    zippy dışında diğer linkler ölü. d3d hatası vardı. denedim. o hataları vermedi ama oyun da açılmadı. tepki yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahbârî

zippy dışında diğer linkler ölü. d3d hatası vardı. denedim. o hataları vermedi ama oyun da açılmadı. tepki yok.

Alıntıları Göster
    this may take around one minute, and your screen may flash several times. açılışta grafikleri kendi ayarlıyor bende ekran bu yazılı şekilde kalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cedric King

this may take around one minute, and your screen may flash several times. açılışta grafikleri kendi ayarlıyor bende ekran bu yazılı şekilde kalıyor

Alıntıları Göster
    Abi dil sorununda dediğini yaptım, açılan oyun hiç açılmamaya başladı. Sildim yükledim yine açılmıyor. Madem bilmiyosun niye sıkıyosun kafandan ?

• Dostum öncelikle sağol,çok uğraşmışsın.Saatlerce denedim en sonunda MKKE içindeki iki dosyayı da sildim,sonunda oyuna girdi görüntü ayarlarını yaptı.Dosyaları yeniden yükleyince siliyorum mecburen o pek sıkıntı değil.Oyunda kasmalar var,verdiğin linklerden sanırım sadece biri çalışıyor,Zippy Share'dan indirdim 30,45fps onlar bozuk çıktı,sistemim iyi olmasına rağmen mecburen dediğin programı denedim başta iyi çalışıyor fakat x-ray yapmamama rağmen gene de tekrar donuyor.Linkleri yenileyebilir misin ya da ne yapmam gerek?

NOT:Sorunu başka bir link bulup hallettim,DiscContentPC klasörünün içindeki Config klasörüne girin 45fps olan Coalesced.ini dosyasını Config klasöründekiyle değiştirin,oyunda haliyle optimizasyon sorunları olsa da sorun çözülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DerHauptmann -- 3 Kasım 2014; 17:49:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DerHauptmann

Dostum öncelikle sağol,çok uğraşmışsın.Saatlerce denedim en sonunda MKKE içindeki iki dosyayı da sildim,sonunda oyuna girdi görüntü ayarlarını yaptı.Dosyaları yeniden yükleyince siliyorum mecburen o pek sıkıntı değil.Oyunda kasmalar var,verdiğin linklerden sanırım sadece biri çalışıyor,Zippy Share'dan indirdim 30,45fps onlar bozuk çıktı,sistemim iyi olmasına rağmen mecburen dediğin programı denedim başta iyi çalışıyor fakat x-ray yapmamama rağmen gene de tekrar donuyor.Linkleri yenileyebilir misin ya da ne yapmam gerek?

NOT:Sorunu başka bir link bulup hallettim,DiscContentPC klasörünün içindeki Config klasörüne girin 45fps olan Coalesced.ini dosyasını Config klasöründekiyle değiştirin,oyunda haliyle optimizasyon sorunları olsa da sorun çözülecektir.
    ÖNEMLİ BİLGİ: dxdiag.txt dosyasını salt okunur yapmanız gerek, değilse ayarları sıfırlıyor, bu da sürekli aynı hatayı tekrarlamaya sebep oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: arslanyus

ÖNEMLİ BİLGİ: dxdiag.txt dosyasını salt okunur yapmanız gerek, değilse ayarları sıfırlıyor, bu da sürekli aynı hatayı tekrarlamaya sebep oluyor.

Alıntıları Göster
    30 fps çok hızl 45 ise arada atlamara sebeb oluyor normalden hızlı bunun bir yolu yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

30 fps çok hızl 45 ise arada atlamara sebeb oluyor normalden hızlı bunun bir yolu yok mu ?

Alıntıları Göster
    eğer oyun açılmıyorsa şu kodu %appdata%/MKKE/options.ini içindekileri silip oraya yapıştırın:
    [Video]
    Fullscreen = False
    Windowed = True
    Window = True
    resolution = {1920, 1080}
    antialiasing = 24
    blend_antialiasing = 2
    anisotropy = 16
    max_texture = 4096
    shadow_size = 4096
    brightness = 0.500000
    contrast = 0.500000
    gamma = 0.500000
    configured = true
    [Audio]
    device_hash = 0xFFFFFFFF
    steam_voice = true

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirl -- 3 Mayıs 2015; 17:35:48 >

• Kardesim hersey icin eyvallah au an oyunu en yuksek ayarda sorunsuz oynuyorum fakat su x-rayden sonra normale donme olayini duzeltemezmiyiz x-ray atamayinca oyunun zevki kalmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memolik1234

Kardesim hersey icin eyvallah au an oyunu en yuksek ayarda sorunsuz oynuyorum fakat su x-rayden sonra normale donme olayini duzeltemezmiyiz x-ray atamayinca oyunun zevki kalmiyor.
    Dostum ben oyuna girerken D3D error : 0x800700C1 hatası alıyorum heryeri aradım ama çözüm bulamadım yardımcı olursan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thyranden

Dostum ben oyuna girerken D3D error : 0x800700C1 hatası alıyorum heryeri aradım ama çözüm bulamadım yardımcı olursan sevinirim

Alıntıları Göster
    YA ABİ OYUNUMDA SORUN KALMADI FAKAT SORUN ŞU : EKRAN ÇOK BÜYÜK YANİ NASIL DESEM... HANİ BAZEN PC DEKİ DOSYALAR FALAN ÇOK BÜYÜR YA NORMALDEN ÇOK. ONUN GİBİ. İNŞ ANLAMIŞINIZDIR. ACİLLLLL <3

• abi bende options ini dosyasını silemiyorum geri yüklüyor nasıl tamamen silicem acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.