Şimdi Ara

Monster wifi kartı değişimi? Bu bir aldatmaca mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NOT: TEKNIK SERVISE GİTTİĞİMDE İLGİLENİP PROBLEM HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ. MEMNUN OLMAZSANIZ SİZİN İSTEDİĞİNİZ KARTI DA TAKABİLİRİZ DENİLDİ. KARTLAR HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ. BAŞTA ERSIN BEY OLMAK ÜZERE TEŞEKKÜRLER MONSTER, MÜŞTERİ MEMNUNIYETİNE VERMİŞ OLDUĞUNUZ ÖNEM İÇİN.

Merhabalar.

Benim bilgisayarım:http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=466972&kat=6453&lang=tr-TR

Bilgisayarı aldığımdan beri wifi ile oyun oynayamıyordum sürekli kopuyordu en sonunda servise verdim.
    Bilgisayarın wifi kartı olarak şu vardı:http://www.amazon.com/Bigfoot-Networks-KillerN-1202-Notebook-Wireless/dp/B008H5V9ZU

Serviste wifi kartının değiştirildiğini söylediler ve geri aldım ve şunu fark ettim. Yeni taktıkları wifi kartı ise bu:http://www.amazon.com/Wireless-N-7260NGW-802-11agn-Bluetooth-300Mbps/dp/B00MEBF41S

Neden aynı kartın yeni ve sorunsuz olanı takılmadı? Anlamış değilim. Belki de bu taktıkları kart bile ikinci eldir onu bile bilmiyorum.

Sormak istediğim şu; iki wifi kartı arasında çok ciddi fiyat farkı var.

Bu yeni takılan wifi kartı ile killer wireless wifi kartı arasındaki fark nedir? Aynı performansı alabilir miyim?

e şimdi bilgisayarın reklamındaki killer doubleshot bilmem ne özelliği varmış onu da kullanamayacağız parasını verdiğimiz halde yani onda 5 kata kadar iyi gecikme alınıyormuş şuanda laptopun normal sıradan laptoptan farkı ne oldu bu özelliği kullanamayacaksam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sowyet -- 9 Mayıs 2016; 10:33:47 >

• Bu yeni takılan karta Ebay sitesi üzerinden baktığım zaman da her yerde "Mini Card" olarak yazıyor.

Bu da sanırım performans açısından kötü bir durumdur. Belki de bu yüzden fiyatları düşük.

Ama sonuç olarak benim killer wireless kartımın yerine saçma sapan bir kart takılmış durumda. Eğer bir parça değiştirilecekse orjinali ile değiştirilmeli değil mi? Sonuç olarak biz diğer karta para vermiş oluyoruz ve hakkımızı almak istiyoruz.

Bilgilendirme yapabilecek arkadaş varsa çok memnun kalacağım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sowyet -- 8 Mayıs 2016; 3:47:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stalker-190e

Bunu arayıp teknik servise söylediniz mi? Söylediyseniz ne dediler?

Hayır hocam söylemedim haftasonu kapalı olduğu için.

Sizce durum nedir? bu şekilde bir hata yapılmaması gerekiyordu bence.

Iki kart arasında fiyat farkı var ama özellik açısından ne gibi farklar var bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Muhtemelen günlük kullanımda pek bir performans farkı olmaz çünkü kota bittikten sonra 3mbit interneti 10 yıllık laptoplarda da girebiliyosun.

tesekkur ederim hocam yorumunuz için

doğru söylüyorsunuz da fiyat farkı nerden geliyor acaba onu bilmek lazim yani killer in ne gibi avantajları vardı

başka arkadaşların da fikirlerini almak istiyorum bu arada

• quote:

Muhtemelen günlük kullanımda pek bir performans farkı olmaz çünkü kota bittikten sonra 3mbit interneti 10 yıllık laptoplarda da girebiliyosun.
    Ayrıca 200 mbit gibi hızlarda internet kullanmiyorsaniz 30 40 mbit gibi hızlarda da sıkıntı çıkarmaz ama ping olayı falan isin içine girerse bence de çok buyuk bi sacmalik. Arayın neyse orijinali onu taksınlar. Türk usulü firma yönetiyorlardı yaa gelde kafayı yeme :)

Evet ping olayı önemli zaten eğer ping yükselmesi gibi bir durum söz konusu olursa geri gönderirim.

Ama bilemiyoruz yani şuanda oyun bilgisayarına ping açısından olumsuz etkileyecek bir wi-fi kartı takmayacaklardir herhalde.

Ama şöyle bir durum da var acaba killer wi-fi kartı ping surelerinde 5 10 ms azaltma felan mi yapıyordu bunu da bilmiyoruz çünkü tanıtımdaki double shot ile 5 kat daha iyi gecikme felan yazıyor

• Böyle bir saçmalık olmaz. Arayın servise izah edin bence. Killer wireless diye o kadar reklam yapıp normal wi-fi kartı takmak büyük bir fiyasko.

Monster artık gözümde bitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlmostFly

Böyle bir saçmalık olmaz. Arayın servise izah edin bence. Killer wireless diye o kadar reklam yapıp normal wi-fi kartı takmak büyük bir fiyasko.

Kesinlikle katılıyorum. Sonuçta bu ürün garanti kapsamında. Ayrıyeten ürünü ilk aldığımda reklamda yazan ekran kartı da yoktu ürünün içinde reklamda yazan ekran kartı Amd radeon R9 M290X yazıyordu. benim bilgisayarımdaki ekran kartı ise

bunu önemseyip geri iade etmedim. kendilerine göre haklı bahaneleri var. laptoplarda bu ekran kartı böyle görünüyormuş vs. dediler.

peki bu yaptıklarını nasıl savunacaklar merak ediyorum doğrusu. haftaiçi arayip durumu bildireceğim.

hem aldığımızda bozuktu 1.5 yıl böyle idare ettik bi de değiştirip sokakta satılan wifi kartını takmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sowyet

quote:

Böyle bir saçmalık olmaz. Arayın servise izah edin bence. Killer wireless diye o kadar reklam yapıp normal wi-fi kartı takmak büyük bir fiyasko.

Kesinlikle katılıyorum. Sonuçta bu ürün garanti kapsamında. Ayrıyeten ürünü ilk aldığımda reklamda yazan ekran kartı da yoktu ürünün içinde reklamda yazan ekran kartı Amd radeon R9 M290X yazıyordu. benim bilgisayarımdaki ekran kartı ise

bunu önemseyip geri iade etmedim. kendilerine göre haklı bahaneleri var. laptoplarda bu ekran kartı böyle görünüyormuş vs. dediler.

peki bu yaptıklarını nasıl savunacaklar merak ediyorum doğrusu. haftaiçi arayip durumu bildireceğim.

hem aldığımızda bozuktu 1.5 yıl böyle idare ettik bi de değiştirip sokakta satılan wifi kartını takmışlar.

Aynı durum amerikada olsa mahkemelerde şirket sürünğr ama bizim burada nedense bi umursamaz tavırlar sergiliyorlar. Benim de aldığım acer laptopda kasa açıklığı vardı ve bunu sunduğumda bana "istediğinizi yapın dava mava açıyosanız açın" dediler. Yılmadım davamı açtım şu an mahkeme bitti ve haklı çıktım. Karara bağlanmasını bekliyorum, eğer karşı taraf itiraz etmezse mis gibi paramı alıcam. Onlar da bozuk ürünü bi tarafına montelerler artık.

Diyeceğim o ki eğer baktınız size ters gidiyolar (umarım olmaz) verin mahkemeye gitsin sonuçta elinizde bu laptopta olması gereken ekran kartı, wireless kartının belgeleri var. Dava dilekçemi ve yapılacak adımları da bir bir anlatırım size.

İyi geceler dilerim

• quote:

quote:

quote:

Aynı durum amerikada olsa mahkemelerde şirket sürünğr ama bizim burada nedense bi umursamaz tavırlar sergiliyorlar. Benim de aldığım acer laptopda kasa açıklığı vardı ve bunu sunduğumda bana "istediğinizi yapın dava mava açıyosanız açın" dediler. Yılmadım davamı açtım şu an mahkeme bitti ve haklı çıktım. Karara bağlanmasını bekliyorum, eğer karşı taraf itiraz etmezse mis gibi paramı alıcam. Onlar da bozuk ürünü bi tarafına montelerler artık.

Diyeceğim o ki eğer baktınız size ters gidiyolar (umarım olmaz) verin mahkemeye gitsin sonuçta elinizde bu laptopta olması gereken ekran kartı, wireless kartının belgeleri var. Dava dilekçemi ve yapılacak adımları da bir bir anlatırım size.

İyi geceler dilerim

Hocam şimdi müşteri hizmetleriyle konuştum, durumu anlattım teknik servise soracağını söyleyerek bekletti 1-2 dakika sonra sordu diyorki yeni taktığımız kart eskisine göre daha iyi. İstediğiniz testlere vs. bakabilirsiniz diyor. Diyorum fiyat farkı neden var o zaman o konuda bilgim yok diyor.

Israr ettiğimde de incelemeye gönderebilirsiniz diyor. Peki ne olacak killer wireless kart mı takılacak diyorum incelemeye gönderebilirsiniz diyor.

Sanki müşteriyi başından atmak istercesine bu tarz cevaplar veriyorlar.

Bana bunları söyleyen kişinin ismi de teknik servisten Kenan Bey.

Monstere her zaman güvenmiştim ama bu yaptıkları çok saçma ve hiçbir açıklamaları da mantıklı değil.

• Sowyet kullanıcısına yanıt
    Hocam bakın kartlara istiyorsanız, bir de performansına bakın eğer hoşnut kalmazsanız zorlayın. Kenan beyden başka biri ile konuşun daha yetkili biriyle

• quote:

Hocam bakın kartlara istiyorsanız, bir de performansına bakın eğer hoşnut kalmazsanız zorlayın. Kenan beyden başka biri ile konuşun daha yetkili biriyle

Şimdi servislerinin yanındayım zaten yanlarına gideceğim.

http://forum.notebookreview.com/threads/intel-dual-band-wireless-ac-7260-vs-killer-wireless-n-1202.750035/

burada iki kartı karşılaştırmışlar ama anlayamadım ingilizce olduğu için.

diyelim intel daha iyiyse nasıl oluyor da fiyat farkı çıkıyor onu da bi türlü anlayamadım. bir ürünün iyisi daha pahalı olmaz mı genel olarak

• Monster notebook teknik servisine gittim. Orada sağ olsunlar yardımcı oldular. Müşteri memnuniyetine önem verdiklerini kanıtladılar.

Buradan özellikle Ersin Bey'e teşekkür ederim.

Servise gittim, wifi kartları hakkında bilgiler verildi. Gerekirse siz memnun olmazsanız killer wireless kartı da takabiliriz. Bu takmış olduğumuz kart daha sonradan piyasaya sürülen bir kart olduğu için daha iyi performans alabilirsiniz denildi. Her türlü ihtimale karşı memnun olmazsanız sizin istemiş olduğunuz kartı da takabiliriz dediler.

Teşekkürmer Monster.
  • quote:

Monster notebook teknik servisine gittim. Orada sağ olsunlar yardımcı oldular. Müşteri memnuniyetine önem verdiklerini kanıtladılar.

Buradan özellikle Ersin Bey'e teşekkür ederim.

Servise gittim, wifi kartları hakkında bilgiler verildi. Gerekirse siz memnun olmazsanız killer wireless kartı da takabiliriz. Bu takmış olduğumuz kart daha sonradan piyasaya sürülen bir kart olduğu için daha iyi performans alabilirsiniz denildi. Her türlü ihtimale karşı memnun olmazsanız sizin istemiş olduğunuz kartı da takabiliriz dediler.

Teşekkürmer Monster.

Killer ile Normal dual bnad wireless arasında ciddi bir bant genişliği ve uygulamaların kontrol edilebilme özellikleri var ..!
    Normal wireless özelliği :) güldürmeyin beni neyse o

Killer ise :
    Özellikle oyuncular için tasarlanmış geniş bant sayesinde ping sorunlarını min sevilere indirir, Uygulaması sayesinde istediğiniz uygulamayı standart , orta , yüksek gibi sınırlamalar ile internet kullanımını kontrol eder istersenizde blok ederek arka planda internet kullanımı yaparak sizin oyunlarda ping sorununa mağruz kalmanızı engeller , kullanmış olduğunuz internet hizmeti 16mgbit ise herhangi bir downloader sayesinde indrime hızınız sonuna kadar sömürür , ben denemelerimde mgbit hızım omasına rağmen sn'de . 5.4 ile (54mgbit ) hızlarında dowload edebiliyorum... Kısaca killer candır ...! kesinlikle killer isteyin ...

UNUTMAYALIM HİÇBİR GAMER WİFİ ÜZERİNDEN OYUN OYNAMAZ , KABLO ŞART :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CryTurkiye-44peace44 -- 12 Mayıs 2016; 20:00:14 >

• CryTurkiye-44peace44 kullanıcısına yanıt
    Yanlış düşünüyorsunuz. İkisi arasında fiyat farkının büyük olduğu doğru ancak killer sadece ethernet bile sağladığında forumlarını takip ediyordum. Bahsettiğiniz o güzel özelliklerin neredeyse hepsi rezaletti, ping düşürmeyi bırakın insanlar 2 katı ping almaktan şikayetçiydi. Ben de intel Dual band 7260 AC'den sorun yaşadım ama tek bantlı 7260N modeli aşırı kaliteli. Hem ping süreleri bakımından hem de hız ve sinyal yakalama kalitesi bakımından. Tabii killer wifi problem yaratmayan bir modeli varsa onu alın derim ama ucuz diye de 7260N'i yerin dibine sokmak büyük bir hata.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nytekrias

Yanlış düşünüyorsunuz. İkisi arasında fiyat farkının büyük olduğu doğru ancak killer sadece ethernet bile sağladığında forumlarını takip ediyordum. Bahsettiğiniz o güzel özelliklerin neredeyse hepsi rezaletti, ping düşürmeyi bırakın insanlar 2 katı ping almaktan şikayetçiydi. Ben de intel Dual band 7260 AC'den sorun yaşadım ama tek bantlı 7260N modeli aşırı kaliteli. Hem ping süreleri bakımından hem de hız ve sinyal yakalama kalitesi bakımından. Tabii killer wifi problem yaratmayan bir modeli varsa onu alın derim ama ucuz diye de 7260N'i yerin dibine sokmak büyük bir hata.

Yanlış düşünmüyorum ..! Win10 'da yazılım konusunda sıkıntıları var ve halen gideremediler , örnek ; arka planda çalışan uygulamaların anlık olarak kullandığı download ve upload değerlerinde gecikme ve hatalar vs...
    Wifi modellerini kullanmadım şuan halen Killer e2200 modelini kullanıyorum , Battlefield arkadaşım ile oynarken aynı server 'a bağlanıyoruz bende 50 mgbit onda 50 mgbit internet olmasına rağmen ne hikmetse örnek ; 85 ping alırken o ve diğerleri ortalama 90-91 ms ping alıyor ...! ve en büyük farkı download testlerinde görebilirsin .. sıkıntı var ise yazılımsaldır veya nadir olabilecek donanımsal bir problem vardır...

• Konuyla ne kadar alakası var bilmiyorum ama t5v4.1 var bende ve odamda 5 üzerinde 2 çeken wifi ağını 600 dolarlık Asus p model bir pc de bulunan wifi kartından kötü çekiyor ve yavaş. Durumu anlayabilmis değilim. O pc de Realtek bir kart bulunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: MrStays

Konuyla ne kadar alakası var bilmiyorum ama t5v4.1 var bende ve odamda 5 üzerinde 2 çeken wifi ağını 600 dolarlık Asus p model bir pc de bulunan wifi kartından kötü çekiyor ve yavaş. Durumu anlayabilmis değilim. O pc de Realtek bir kart bulunuyor

Aynı cihazı kullanıyorum, 7265ac çekim konusunda gayet iyi. Cihazı açıp antenler takılı mı diye kontrol edin. Servisten son geldiğinde hızda bir yavaşlık hissedip kontrol ettiğimde antenlerden biriminin tam oturmadığını gördüm. Yetine oturtunca normale döndü.

Ben modeme bağlı 5ghz Çin malı Router kullanıyorum. Modem ve odam evin 2 ayrı ucunda ve arada duvarlar var. Tek kanalda minimum 130-195, çift kanalda 260-400mbit arası bağlantı kurabiliyorum. 7265ac maksimum 866mbps bağlantı kurabilir. Yakınına gidince bu değeri sağlıyor.

Tüm bunlar olurken 2 yada 3 diş çekiyor. Olaya diş sayısı olarak bakarsanız, yanılırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

quote:

Konuyla ne kadar alakası var bilmiyorum ama t5v4.1 var bende ve odamda 5 üzerinde 2 çeken wifi ağını 600 dolarlık Asus p model bir pc de bulunan wifi kartından kötü çekiyor ve yavaş. Durumu anlayabilmis değilim. O pc de Realtek bir kart bulunuyor

Aynı cihazı kullanıyorum, 7265ac çekim konusunda gayet iyi. Cihazı açıp antenler takılı mı diye kontrol edin. Servisten son geldiğinde hızda bir yavaşlık hissedip kontrol ettiğimde antenlerden biriminin tam oturmadığını gördüm. Yetine oturtunca normale döndü.

Ben modeme bağlı 5ghz Çin malı Router kullanıyorum. Modem ve odam evin 2 ayrı ucunda ve arada duvarlar var. Tek kanalda minimum 130-195, çift kanalda 260-400mbit arası bağlantı kurabiliyorum. 7265ac maksimum 866mbps bağlantı kurabilir. Yakınına gidince bu değeri sağlıyor.

Tüm bunlar olurken 2 yada 3 diş çekiyor. Olaya diş sayısı olarak bakarsanız, yanılırsınız.

En kısa sürede dediğinizi yapacağım umarım düzelir ve bir yerini bozmadan halledebilirim bunu

• Bende de monster p150hm var şarj aleti için 59 dolar +kdv dediler. Çok pahalı geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

quote:

Hocam bence sizin dediğiniz tehlikeli bir durum yani siz sanırım bilgisayardan epey anlıyorsunuz içini açıp yerleştirdim demişsiniz de bunu sıradan kullanıcıların yapabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Ha bi bilgisayarcıya götürülüp kontrol ettirilebilir o ayrı (gerçi güvenilir birine gitmek lazım simdikiler bizden daha beter )

bir de bu mbps değerleri sanırım önemli bi durum değil. çünkü ben oradaki hızı modem üzerinden b g n vs. harfleri değiştirerek 10 mb/sn yaptım hızımda hiçbir değişiklik olmadı. sizde de muhtemelen aynıdır en uzakta 130 mbps ile yakına geldiğinizde 866 mbps arasında hiçbir hız farkı olmuyordur muhtemelen internetinizde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.