Şimdi Ara

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
10
Favori
20.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar ön sipariş mi verdiniz ? Ben de 20 ekimde sipariş verdim acaba kaç güne gelir en geç 29 ekim kargo diyor ama forumlarda daha erken alanlar var

• Şimdi mux var mi yok mu ? Donanim olarak var da biosda mi yok su an ?
    Fan sesi oyuna girmeden falan yüksek çıkıyor mu veya hafif bir oyunda bile fanlari sona dayiyor mu ?
    Fanlari kontrol edecek program gelecek mi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mux var.
    Fan sesi maximumda bile diğer markalara göre çok çok iyi düzeyde bence. Ama aşırı kastırmayan oyunlarda fanı son seviyede çalışmıyor zaten. Ben soğutma performansından çok memnun kaldım. 75 derecenin üzerine hiç çıkmıyor sıcaklıklar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • V25.1.1 almayı düşünüyorum ama Monster'in driver desteği konusunda şüphelerim var. Clevo kasa Monster Tulpar T5 V4.2 kullanıyorum 6 yıldır ama BIOS güncellemesi vs. hak getire. Bazı yazılımları Clevo'nun kendi sitesinden bulmak zorunda kalmıştım. Hâlâ böyle mi durum? Servislerinden falan çok memnunum o ayrı konu.

@syasar81
    Boştayken rahatsız edici bir fan sesi oluyor mu? Şimdiki Monster'ımdaki şikayetlerimden biri de bu çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 23 Ekim 2021; 19:8:35 >
  • Yedaself kullanıcısına yanıt
    Yazılım desteği ile ilgili konuşmak için erken. Sonuçta henüz yeni bir model. Bios sürümü şu anda Temmuz 2021 tarihli. Yeni sürümler geldiğinde bakacağız artık.
    Boştayken fan sesini sormuşsunuz... Cevap veriyorum. Sıfır.
    Oyundayken de çok rahatsız edici değil bence. Ama tabi oyuncu laptopundan ne beklediğinize bağlı.. bazı insanlar istiyor ki.. RDR2'yi ultra ayarlarda prize takmadan 200 FPS'de oynayayım ve 60 dereceyi aşmasın.. pili de 8 saat dayansın.. ,😅
    Öyle bir dünya yok.. Yani en azından teknoloji henüz o seviyede gelişmedi..
    Ama şunu söyleyeyim.. Başka laptopları da denemiş bir insan olarak.. Bu açık ara iyi makine.. Bu kasa monster'a çağ atlatmış...

• syasar81 S kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı zaten çok fazla ısınmıyordur fakat işlemciler her zaman çok ısınıyor yani 15 yıldır laptop kullanıyorum her kullandığım laptopta böyle oldu. Monster'da benim bilgisayar aldığım zamandaki yazılımda fan kontrolü rezalet, kaç derece olursa olsun yüksek hızda çalışıyor. Sesin az olması benim için büyük artı. Ağır oyunlar oynamıyorum zaten hatta şu aralar çok nadir oyun oynuyorum.

Oyun oynamadan pili kaç saat dayanıyor test ettiniz mi hiç?

Bu kasa MSI ile aynı olduğundan da dikkatimi çekti. Konuyu takipteyim.

• Pili hiç test etmedim. Çünkü sürekli oyun oynamak için kullandığım için sürekli prize bağlı olarak kullanıyorum.
    Sıcaklık değerleri ile ilgili kısa bir örnek vereyim. Ben şuan için mux swich açmaya bile gerek duymadım. Çünkü kaldırmayacağı bir oyun yok. Örneğin pubg oyununda ultra ayarlarda fps'i 144'e sabitliyorum. Bu şekilde gpu 55 derecelerde CPU ise 65 civarında geziyor. Fan da tam gaz çalışmamış oluyor..
    Ha fps sınırını kaldırsam da cpu 75-80 arası geziyor. Sıkıntı yok. Tabi bu durumda fan max çalışıyor. Ama bu durumda bile fan sesi rahatsız edici düzeyde değil bence.

• Yedaself kullanıcısına yanıt
    Oyun oynamadan pil yaklaşık 3saat yakın gidiyor tabiki o zamanki kullandiğimiz programada baglı

• Yani kısaca diyorsunuz ki monster tulpar t7 v25.1 al:) doğru mu? Yeni makşne sanırım hepsiburadadan almayı düşünüyorum. Cihaz monsterdan gelecek değil mi? Umarım güncel biostur. Bu arada aldıktan sonra test wtmek istşyorum da ne önerirsiniz ya da hangi programları kullanayım test için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Rdr2 de test ettiniz mi acaba?

• TheDarkKnight012 T kullanıcısına yanıt
    RDR2 de test etmedim.
    Test ettiklerim...
    Path of exile
    Witcher 3
    Cs go
    Pubg
    Life is strange true colours
    Sniper ghost warrior contracts 2
    Bunlardan merak ettiğiniz varsa bilgi verebilirim.

• Evet arkadaşlar, gece saatlerinde bu akıma ben de katılarak Monster Tulpar T7 v25.1 modelini
    https://m.trendyol.com/monster/tulpar-t7-v25-1-intel-core-i7-11800h-16gb-512gb-ssd-rtx3060-freedos-17-3-fhd-p-132729522?boutiqueId=583867 üzerinden satın aldım. Şuan için hazırlanıyorda ve takribi 1 Kasım gibi kargoya verilecek gibi gözüküyor.
    Hayırlı olsun,umarım pişman olmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametcafer61 -- 25 Ekim 2021; 8:42:15 >

Yok, teşekkür ederim. Ben de aldım dün 25.1.1 modelini. Hayırlısı bakalım.

• An itibariyle zamlandı fiyatlar.

• 3 lira zam geldi. Şükür son 2 güne almışız

• Öğlen sipariş edecektim 16 bin 800 liraydı ama araya iş girdi. Şimdi baktım 19 bin lira olmuş trendyol'da. Sadece Amazon'da zam yansımamış hemen sipariş verdim 17 bin 699 liraya.

• Keşke bekletmeyip alsaydın kardeş o indirimsiz hali ben 2 gün önce 15600 e aldım. Kötü olmuş..

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy06900 -- 25 Ekim 2021; 21:51:10 >
  • bir adette ben sipariş verdim satın almış arkadaşlar sadece sorum şu CPU Z ile ekran kartı hangi marka çip kullanıyor bakabilirmisiniz Samsung hynix yada mircon gibi şuanki laptopum Samsung çip

• arifgs1995 kullanıcısına yanıt

bende samsung görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.