Şimdi Ara

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
10
Favori
20.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    516.93 sürümünü yüklediğimiz an ayrık modda sorunlar baş gösterdiği için 512.95 sürümüne geri dönmüştük.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şimdi 516.94 ü indiriyorum inşallah sıkıntı yaşamam tekrar

• 516.94 ü yükledim. Ekranı kapatıp açtığımda ekran kararması düzelmiş. Ancak ekran parlaklığı ayarı çalışmıyor. Fn + yön tuşları ile parlaklığı en alta düşürsem de parlaklık ayarı çalışmıyor ve F10 ile F11 tuşları işlev görmüyor.

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr_78 -- 12 Ağustos 2022; 23:44:57 >

• Hocam bu pc cayır cayır yanıyor haberiniz olsun

• AlpTheGreat. kullanıcısına yanıt
    Anlamadım

• emr_78 E kullanıcısına yanıt
    Isınma problemi var bende de var bir benzeri tulpar serisi

• ben işlemcinin ısınma probleminin sebebi buldum. yüzde 1 yükte bile 4.3ghz de çalışıyor. windows güç ayarı dengelide, feature manager dengelide , bios ta user mode balanced , ama hep en yüksek frekansta çalışıyor. onu kurcalıyorum bu aralar , eğer düzeltebilirsem editlerim . servise gönderip 10 gün makinayı tekrardan orada bırakma lüksüm yok malesef

• 5 aylık makina ikinci defa ssd yaktı ..

• Vincent54 kullanıcısına yanıt

Intel'in Turbo boost teknolojisi sebep oluyormuş buna. ThrottleStop programı ile veya güç ayarlarından maksimum işlemciyi 99a çekerek çözülüyor. Anladığım kadarıyla, o kadar açık bir kasa ve sesli fanlar olmasına rağmen, işlemcimizi turbo boost aktifken ısınma sebebi ile kullanamıyoruz. İlginç.

Sizin gibi bir SSD süreci yaşamadım ama, bu bilgisayarın sorunları bana genel olarak ilginç geldi. Yeni bios sürümü ile alanlar insanların klavye ışıkları yanmıyormuş, ben aldığımda da ses alamama sorunu vardı forumlarda o tartışılıyordu. Bir de çok yaygın değil ama, ben de kendim bir sorun yaşadım. Sadece ikinci ekrana görüntü verdiğimde (bilgisayar ekranı kapalı yani) fps inanılmaz düşüyordu. Oyunlar 13-14 fps, windows kullanılırken pencereleri sürüklerken bile farkedilen bir düşmeydi. Bazı ayarlara girip ekran kartını sürekli tam güçte tutmayı seçerek düzeltebildim sanırım.

Yani hadi benim sorun bana özel olsun ama ses çıkmama, klavye ışıklarının yanmaması ve kendi işlemcisinin devreye aldığı modu bile desteklememek çok ilginç. "Desteklememek" diyorum, çünkü turbo boost açılınca, işlemci ısınıyor ve turboboostu anlık olarak kapattığı gibi ısınan işlemciyi, turbo boostsuz halden bile daha düşük bir hıza çekiyor. Bu mesajı yazarken örnek olsun diye Throttlestop ile turboboost'u tekrar aktif hale getirdim ve klavyemizdeki tam güç fan butonuna bastım. Bilgisayarın macunları yeni tazelendi ve altında bir soğutucu var. 80 derece sıcaklık gördü işlemciler hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolkanOzcan -- 18 Ekim 2022; 23:10:8 >

• VolkanOzcan V kullanıcısına yanıt

evet bende de öyle hatta, biostan turbo yu kapalı tutuyordum , eğer oyun açarsam throttlestop tan aktif edip oyunumu oynayıp tekrar kapatıyordum sırf sürekli olarak 4.5ghz de çalışıp cayır cayır yanmasın diye.

• Vincent54 kullanıcısına yanıt

Bios'da turboboost ifadesini göremedim, hangi isimle geçiyor yardımcı olabilir misiniz?

• İşlemci turbo boostu winsows güç seçeneklerinde güç ayarı oluşturarak kapatabilirsiniz. Günlük kullanımda hiç fan açmadan işlerimi görebiliyorum. Oyun oynayacağım zaman yine güç seçeneklerinden dengeli durumuna getirip turbo boostu açıyorum. Aşağıdaki konudan nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konutechnopat sosyal
    Rehber: AMD ve Intel'de CPU Turbo Boost kapatmak
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/amd-ve-intelde-cpu-turbo-boost-kapatmak.1041006/
  • Arkadaşlar Merhaba bende de 25.1.2 var ve MSI altyapısından çıkan cihaz olduğu için MSI Bios'a geçmeyi denedim sonuç başarılı. Feature Manager'e kıyasla MSI Center ile cihazı daha rahat kontrol edebiliyorum. Ayrıca Nahimic sayesinde ses performansı iki üç katına çıktı diyebilirim. MSI Bios'a geçmek isteyen arkadaşlar olursa diye Telegram'dan bot yaptım ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.

Monster Tulpar T7 V25.1-25.1.1 Ana Konutelegram
    Tulpar to MSI
    https://t.me/tulpar2msi_bot
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.