Şimdi Ara

Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
3
Favori
3.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Daha önce Monster 20.4 ile ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmıştım. Artık bir incelemesini yapabilecek kıvama geldiğimi düşünüyorum.


  Öncelikle neden 20.4?


  Bunun en büyük nedeni 17.3 ekrana sahip FHD olan ve 130W Max-P ekran kartının olması benim için en önemli tercihti. Monster'ın kendi sayfasından yukarıdaki özellikleri girdiğinizde bu özellikleri karşılayan modellerin sayılı olduğunu görürsünüz. V21.8 sürümü bile 17 inç ekrana sahip olmasına rağmen QHD ekrana sahip. Özetle FHD bir ekranda ısrarcı olmamın nedeni malum bundan 5 yıl sonra bile oyunlarda FPS kaybını en aza indirmek ve daha uzun yıllar kullanım amacını taşımaktı. Normalde QHD olan v21.6 gibi Tongfang kasaları tercih etmek daha mantıklı gibi geliyor ancak dediğim gibi 5 yıl sonra QHD bir ekranda çözünürlüğünü FHD düşürüp görüntüde bulanıklaşma gibi sorunlarla karşılaşmamak için en güzel çözüm ya v25.1.2 almaktı ya da v20.4 almaktı. Malumunuz bu iki laptop arasında da fiyat farkı var. Sonuç olarak 20.4'ü bu şekilde satın almış oldum.


  Önemli Not: v25.1.2 son sürüm incelemesinde sıcaklıklar ile ilgili ciddi sorunları var. İnceleme videosu için tıklayınız.


  Not: 17.3 inçlik bir ekran Masaüstü bir deneyime gerçekten çok yaklaştırıyor.


  Ürünün Teknik özellikleri


  Monster'ın kendi sayfasından ürünün teknik özelliklerine şuradan ulaşabilirsiniz.


  Kasa yapısı ve hissiyatı:


  Güçlendirilmiş sert plastik olarak geçiyor. Gerçekten de dokunduğunuzda o sertliği hissediyorsunuz. En azından daha önce kullandığım (MSI ve Grundig) markalı plastik kasalara göre çok daha iyi hissettiriyor.


  Soğutma:


  Şimdi 17.3 almanızın avantajlarından biri de malumunuz kasa biraz daha büyük olduğu için soğutma performansı da o kadar artıyor. Normalde internette 20.4 ile ilgili incelemelere baktığınızda sıcaklıkların 75-87 derece aralığında olduğunu görürsünüz. Muhtemelen yapılan bu incelemelerin laptopun alttan hava almaması yüzünden olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bu laptopu almayı düşünen olursa mutlaka bir stand ya da stand görevini görecek bir soğutucu almalarını tavsiye ederim. Laptop yerden biraz yukarı kalktığında ise mevcut sıcaklıklar 10-15 derece birden düşüyor ve son derece serin kalabiliyor. Aşağıda ki testlerde de bu sıcaklıkları görebilirsiniz.


  Performans:


  Performans testleri Windows 11 üzerinde yapılmıştır. Değerler Windows 10 ile yapıldığında belki daha yüksek seviyelere çıkabilir ancak düşebilirde. Bunu baştan belirtmekte fayda görüyorum.


  Timespy Testi:


  Testler MUX açık ve Turbofan/Turbo mod açık şekilde yapılmıştır. Ayrıca Monster kontrol merkezinden ekran kartı için bazı hafif OC ayarları yapılmıştır. Elbette iyi bir termal macun kullanarak daha yüksek seviyelere ulaşmak mümkün.


  Test sonuçlarına ayrıntılı olarak ulaşmak için link: I scored 9 260 in Time Spy


  Ayrıca en aşağıda ki resimlerden test sırasında ki sıcaklık değerlerine de ulaşabilirsiniz. Ortalama Sıcaklık değerleri ise yukarıda ki link'te yazılı.


  Cinebench R23/CPU-Z Testi:


  Monster kontrol merkezinde ki varsayılan ayarlar kullanılmıştır. İşlemci için herhangi bir OC ayarlaması yapılmamıştır. İleride iyi bir termal macun satın alarak yine buraya sonuçları ekleyebilirim.


  Not: Monster kontrol merkezinde Dynamic Boost varsayılan ayarlarda Max 5W'a kadar çıkmaktadır. Dilerseniz bunu 15W yaparak daha iyi sonuçlar elde edersiniz.


  Oyunlarda Genel Durum:


  Timespy testi aslında oyunlarda ki performansını az çok tahmin etmenizi sağlayacaktır. Genel olarak Ultra ayarlarda gayet akıcı bir deneyim sağladığını söyleyebilirim. Ayrıca HDMI 2.1 olması aynı zamanda TV'de oyun keyfi yapmak isteyenler için gayet tatmin edici diyebilirim. Gerekli olan tek şey Logitech F710 gibi kablosuz bir gamepad almak. Daha önce Android TV'de GeForce NOW kullanan biri olarak arada ki farkın çok ciddi boyutlarda olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca uzun oynayış saatlerinde bile ekran kartı sıcaklığı Max 76 dereceyi gördüm. (God of War Ultra, Ultra+ ayarlarda) İşlemci sıcaklığı 60-67 derece seviyelerindeydi.


  Monster'ın Genel Sorunları var mı?


  Öncelikle şu ana kadar Windows 11 bugları dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Panelin ekran görüntüsü aşağıdadır. Işık Testi yaptığımda bence yeterli seviyede olduğunu söyleyebilirim. (Malum IPS ekranların genel durumu ortada) Bunun dışında ölü piksel ya da donanımsal herhangi bir sorunla karşılaşmadım.


  v20.4'ün Eksik Gördüğüm Noktaları:


  Böyle güçlü bir cihaza güçlü bir batarya gerekiyordu. 17.3 bir ekranda 4 Hücreli 62, 32Wh bir batarya kesinlikle yetersiz.


  Bu laptopu almayı düşünen arkadaşlar herhangi bir stand üstünde kullanması şart diyebilirim. Stand görevini gören bir soğutucu da iş görebilir. Tavsiyem stand görevini gören yükseklik ayarlı bir soğutucu almanız. Soğutucuların performana ve sıcaklık değerlerine doğrudan etkisi çok az (Max 2-3 derece) ancak cihazda ki tüm bileşenlerin daha serin bir ortamda çalışmasını sağlaması daha iyidir. (Ben 199 TL'lik Frisby FNC5230ST kullanıyorum)


  Oyun oynarken klavye tuşlarından hafif sıcaklığı hissediyorsunuz. Bu beni pek etkilemiyor çünkü kablosuz klavye mouse set kullanıyorum. Laptop klavyesi kullanacak arkadaşlar bunu bilmelerinde fayda var.


  25.1.2 mi yoksa 20.4 mü?


  Bu tamamen bütçeniz ile alakalı bir durum. Birisi Tongfang diğeri ise GP76 MSI kasa. 25.1.2'nin son sürümünde sıcaklıklar ise malum seviyeye ulaşmış durumda. Bunun dışında SteelSeries klavye ya da alüminyum kasa sizin için çok sorun değilse 20.4'ü herhangi bir Monster ya da bu ürünü satan başka bir mağazadan bakıp ürünü yerinde görmenizi tavsiye ederim. Bütçesi 25.1.2 seviyesine çıkanlar ayrıca diğer ürünleri de mutlaka incelesinler.


  Monster 20.4'ü tavsiye eder misin?


  Şimdi bir tüketici olarak benim de Monster'a karşı bir ön yargım vardı. Ancak malum ülkenin geldiği ekonomik konumda bütçem dahilinde performans olarak alabileceğimin en iyisini almaya çalıştığımı söyleyebilirim. Lenovo, MSI. Vb gibi markaların 17.3 inç FHD ve 3060 130W cihazlarının fiyatları ortada. Daha yüksek bütçeye sahip olanlar elbette diğer ürünleri inceleyebilirler. Bir önemli nokta da satın alınan cihazların (hangi marka olursa olsun) ışık sızması, ölü piksel. Vb gibi sorunlarla karşılaşma ihtimali. Teknoloji malum biraz da şans işidir. Bu yüzden doğrudan size v20.4'ü tavsiye edemem ancak sizlere fikir verebilirim.


  V20.4'ü almayı düşünüyorsanız öncelikle 15 gün koşulsuz iade şartlarını incelemelisiniz.


  Ürünü almadan önce bunları dikkatle inceleyin ve satın alım sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız direk iade edin.


  Görseller ve Testler:


  Resimler aşağıdadır.


  Ben aldığım cihazdan şimdilik memnunum diyebilirim. Sorusu olan arkadaşlar bu başlık altında sorusunu sorabilirler. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.


  Not: Son Monster kontrol merkezi sürümü ile ekran kartı anlık 150.1W güç tüketebildiğine şahit oldum. Örnek bir resmi de aşağıya atıyorum.
  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undy1ng -- 9 Nisan 2022; 20:23:26 > • Merhaba aynı ürünü 6 nisanda aldım iş ve oyun için kullanıyorum. İş konusunda sorun yok, oyun konusunda biraz sıkıntılarım var. NFS HEAT yükledim grafik ayarları hangi düzeyde olursa olsun takıla takıla 30 fpslere kadar inerek oynatıyor. Laptop şarjda ve turbo modda kullanıyorum. Bundan dolayı pc de Sorun mu var diye düşünüp bir kaç test yaptım resim olarak eklicem. NFS den sonra God of war, Gta5 Forza horizon 4 kurdum (hepsi steam den) onlarda sorun yok. Sizce NFS deki sorun ne olabilir? Birde test sonuçlarını inceleyip yorumlarsanız sevinirim. Malum iade etmek içinde çözüm bulmak için zamanım var.Birde sizin 3d markla bendeki puan arasında 1000 birim fark var buda kafama takıldı.


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
 • Hocam öncelikle bende ilk cihazı aldığımda sizinki gibi benzer değerleri almıştım. :) Sonradan monster ile iletişime geçtiğimde durumu daha iyi anladım. Öncelikle cihaz win 11'in stabil olmamasından dolayı tüm ayarlar "varsayılan ayar" olarak geliyor. Yani sorun windows 11 ile alakalı. Windows 11 güncellendikçe monster kontrol merkezi de güncelleniyor. Yani cihazı ilk aldığınızda Turbo mod ile Ofis modu arasında bir fark yok diyebilirim. Öncelikle ben cihazınızı oyun için nasıl optimize edeceğinizi anlatacağım. Yapmanız gerekenlerlere gelince;


  Öncelikle tüm sürücüleriniz güncel olmak zorunda ve orjinal windows kullanmanız lazım. İntel ile ilgili güncellemeleri aşağıda ki siteden otomatik güncelleyin; (Muhtemelen bu uygulama cihazınıza yüklü olarak gelmiştir)

  Bunu yaptıktan sonra Geforce experience'ın son sürümünü indirip kurun.


  Nvidia Ayarları: (Bu ayarları bana monster göndermişti)


  Nvidia Denetim Masası > Görüntü ayarlarını önayarla yap > Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver > Alt tarafta bulunan çubuk en sol tarafa alarak Performans Moduna getiriniz > Sağ alt köşede bulunan Uygula butonuna basınız.

  Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar > Tercih Edilen Grafik İşlemcisi > Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi seçiniz.

  Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar > Güç Yönetimi Modu > Maksimum Performansı Tercih Et seçiniz.

  Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar > Bağlantılı Optimizasyon > Kapalı Konumuna getiriniz ve Sağ alt köşede bulunan Uygula butonuna basınız.

  Nvidia Denetim Masası > Surround PhysX Yapılandırması > PhysX ayarları başlığı altında bulunan İşlemci seçeneği Cihazın Nvidia Ekran kartı olarak seçiniz > PhysX’e ayır > Sağ alt köşede bulunan Uygula butonuna basınız.

  Nvidia GeForce Experience uygulamasına giriş yaparak > Ayarlar > Oyunlar > OPTİMUM OYNANABİLİRLİK AYARLARI başlığı altında ki ‘’Yeni eklenen oyunları otomatik olarak optimize et’’ seçeneğinin tiki kaldırınız.

  Nvidia GeForce Experience > Genel > Whisper Mode kapatınız. > Battery Boost kapatınız. > Son olarak cihazınızı yeniden başlatınız.


  Bunları yaptıktan sonra asıl olaya yani Monster Kontrol Merkezi ayarlarını yapmanız gerekiyor.


  Öncelikle Monster Kontrol merkezine girdiğinizde "Oyun modu/Ofis Modu/Turbo mod kısmında sadece "Profil 1" ayarları seçili olduğunu göreceksiniz. Yani Turbo mod ile Ofis modu arasında bir fark yok. Yani hepsi profil 1 seçili olduğu için "varsayılan ayarları" kullanıyor. Sizin bunları teker teker özelleştirmeniz gerekiyor. Normalde bu ayarların otomatik olarak ayarlanmış olması lazım lakin dediğim gibi windows 11 stabil olmadığı için kendiniz ayarlamak zorundasınız. Windows 11 normal haline geldiğinde muhtemelen bu güç modları için de otomatik bir ayar monster tarafından gelecektir.


  Oyun için öncelikle;

  Turbo moduna geçin.

  Performans / Akıllı güç kontrolü'nü seçin.


  Şimdi burada Ekran Kartı ayarlarını yapılandıracağız.


  İlk önce alta iki resim bırakıyorum.


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)  Normal de "Ofis modunda" tüm bu değerler "0" iken Turbo modunda da "0" olduğu için bunları ilk resimde ki gibi ayarlamalısın. 2. Resimde ki uyarılar ise ciddi anlamda "OC" yapmak ile alakalı. Bu yüzden kırmızı bir yazı görmediğin sürece değerleri istediğin gibi ayarlarsın.


  Turbo mod için;


  Çekirdek saat offset: 150 (150'den sonra kırmızı uyarı gelir)

  Bellek saat offset: 700 (700'de sonra kırmızı uyarı gelir)

  Dynamic boost seviyesi: 15W


  "Oyun modu" ve "Ofis modu" içinde benzer ayarlar yapabilirsiniz. Ofis modu varsayılan olarak kalsın lakin oyun modu için yukarı da ki değerleri daha da düşürebilirsiniz.


  Özetle her mod için bir yapılandırma yapmanız gerekiyor.


  Aynı zamanda benzer bir durumu işlemci odaklı da ayarlayabilirsiniz. En azından bir profili buna göre yapılandırabilirsiniz. İş için kurgu/adobe gibi programlar kullanıyorsanız R23 testinde 13.000+ rakamlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


  Testleriniz ile ilgili görüşlerime gelince;


  Öncelikle cihazınız fazla ısınıyor. Bunun nedeni malum cihazınız hava almıyor. Timespy testinde sizin işlemci ve grafik sıcaklıkları 80-90 derece aralığında. Bu sıcaklık değerlerine insanlar normal dese de kesinlikle normal değil. Bu yüzden size tavsiyem aşağıda ki ürünü satın alın. (Ben bu ürünü kullanıyorum)


  Lİnk


  Bu ürünü satın aldığınızda sıcaklıklar 10 derece birden düşecektir. Normalde soğutucu almanın çok bir faydası yoktur ancak yükseklik ayarı ile cihaz direk hava alacağından çok daha uzun yıllar kullansanız bile bir sorun teşkil etmeyecektir. Duruma göre bütçenize göre farklı soğutucu da alabilirsiniz. Ayrıca malum düşük sıcaklık demek her zaman daha stabil bir yüksek performans almanızı sağlar.


  NFS Heat


  Hocam ekran kartı kullanımı %40-%50 gibi seviyelere düşüyor. Yani oyun ekran kartını kullanmıyor bile. İşlemci kullanımı da yüksek olduğu için muhtemelen 11800 işlemcinin dahili grafik kartını kullanıyor bile olabilir. :) Oyun orjinal mi? Şayet oyun orjinal ise ciddi anlamda bir yerlerde bir sorun var demektir.


  Not: Bu arada ekran kartı max 115W güç tüketiyor. Muhtemelen diğer oyunlarda da (god of war..vb) max ekran kartının 120W çektiğini göreceksiniz. Bunun nedeni turbo mod'a alsanız dahi Ofis modu performansı almanız yüzünden. Yani aslında aldığınız değerler "Ofis modu" performansı :) Buna Timespy testi de dahil.


  Yukarıda ki ayarları uygulayın ve bir Timespy testi yapın. Bakalım 1000 birimlik rakam ne seviyede değişecek. (Not: Testi yapmadan önce cihazı havaya kaldırın ve cihazın hava aldığından emin olun. Sağlı sollu köşelere kitap da koyabilirsiniz) Ayrıca Turbo Fanı da açmayı unutmayın ve sonuçları buraya yazın.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undy1ng -- 10 Nisan 2022; 15:27:42 >
 • Bu arada kullandığınız bios ve monster kontrol merkezi sürümünüzü de belirtin.


  Benim kullandığım sürümler şu şekilde;


  Aynı zamanda performansın artması için duruma göre mux switch açmak ya da ram hızlarını sabit 3200mhz sabitlemek gibi bazı bios ayarları da var. Duruma göre bunları da deneriz. Online odaklı oyunlarda mux switch ciddi anlamda fps kazandırıyor ancak AAA olan oyunlarda çok bir fark yaratmıyor. Ben online oyun oynamadığım için (valorant,cs..vb) mshybird (otomatik) modunda kullanıyorum.


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
 • undy1ng kullanıcısına yanıt
  Dostum öncelikle cevap verme ve yardımcı olma çabana hayran kaldım saygı duyuyorum.
  Mesajında Win11 vurgusu yapmışsın, Win 10 home lisanslı ürün kullanıyorum. Intel asistan kurulu, hem Windows hem tüm sürücüler güncel. Seninle aynı laptop soğutucusu nu kullanıyorum. Sadece turbo mode kullanıp turbo fan seçili değildi, sıcaklık için bilgi verdim. Şuan dışardayım eve geçince bahsettiğin ayarlarıda deneyip buraya yazicam.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsmail Çakmak -- 11 Nisan 2022; 0:7:46 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Tamamdir. Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde) 

 • Üstad yazını okuyunca öncelikle hiç bir ayar yapmadan mux olayınından 3060 ı seçip Nfs ye girdim sorun düzeldi takılmalar gitti. Sonrasında Mux dan myhibrit geçip dediğin tüm ayarları yaptım.3dmarkta seni yakalayamasamda performans arttı. Deneme amaçlı myhibrit de Nfs ye girdim takılmalar dvm etti hata verip oyundan attı aşağıda resim mevcut. sonrasında aynı ayarlarda (mux: myhibrit seçili) God of war a girdim 1 saat kadar oynadım performans artmış bi şekilde sorunsuz oynadım. Sanırım nfs de bilmediğim bi sıkıntı var. mux dan 3060 a açınca sorun çüzülüyor artık onuda o şekilde dvm edip sorun etmicem. Hata ile alakalı ne yapabilirim bilgin varmıdır?

  Yardımların için çok teşekkür ederim.

  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)


  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)
 • Geçen seferki timespy testinize göre grafik skoru yaklaşık 900 birim artmış. Bu güzel bir durum. Daha üst seviyelere de çok rahat çıkarsınız lakin işlemci için de belli başlı ayarlamalar yapılması gerekiyor. R23 testinde 13000+ değerlere ulaşmak için işlemciye ufak bir undervolt ayarlaması yapılması gerekiyor. Gerek var mı bilmiyorum lakin illaki biraz daha artış istiyorum diyorsanız (9000 skorunu geçmek gibi) Akıllı güç kontrolü kısmında İşlemciye gelin ve;

  PL 1 -120

  PL 2 -120

  PL 4 -200 olarak değiştirin.


  Yani yukarıda ki ekran kartı ayarlarına biraz da işlemci performansı eklediğinizde sorun çözülmüş olacaktır.


  Not: Timespy 9000+ değerler "3070 max q" performansı almak demektir. Yeni canavarınız hayırlı olsun.


  NFS ile ilgili soruna gelince mux açık olduğunda sorun çözüldüyse sorun Nvdia optimus ile alakalıdır. Bu sorun neredeyse mux switch olmayan cihazların başının belasıdır diyebilirim. (Özellikle eski oyunlarda) Mux olmayan cihazlarda insanlar genelde cihazı harici bir monitöre bağlayarak ekran kartından tam performans almaya çalışırlar. Kendi cihazınız için yakında monster kontrol merkezinde bios'a girmeden mux'u açıp kapatma tuşu/işlevi gelecek. Technopat'da ingilizce kullananlar vardı lakin full sürüm çıkmadığı için beklemekte yarar var. Son sürüm çıktığında tek tuşla değiştirip oyun oynamaya devam edersiniz. O zamana kadar NFS belki bir güncelleme yapar sorun da çözülebilir. -)

 • Tekrardan merhaba t7.v20.4 cihazımı iade etmiştim. Geçen hafta t7 v20.5 cihazını aldım. Performans testleri yapmak istiyorum Funmark dışında ücretsiz programları bulamadım. Siz ve canavarınız iyisinizdir umarım :)

 • @İsmail Çakmak 1 yıl'a yakın oldu hocam win11 geliştikçe canavarın da performansı kendiliğinden arttığını söyleyebilirim :) 20.5 20.4'ün kırpılmış versiyonu. Batarya düşük thunderbol4 yok sd kart girişi yok..vb sadece 12 nesil işlemciye sahip ancak 11. nesil uv ile çok aratmıyor performans açısından. Sadece ücretsiz sunulan termal macundan memnun değilim tavsiyem kendi termal macununuzu kullanın değişim süresi geldiğinde.


  3d timespy sonucu:


  https://www.3dmark.com/3dm/79394509?


  r23 ve cpu-z testi.  Monster Tulpar T7 v20.4 ve v20.4.1 Ana Konu (İnceleme/Testler içinde)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undy1ng -- 6 Aralık 2022; 16:8:15 >
 • Bende almak isteyenler için kendi çapımda şu şekilde bi inceleme yaptım. performansı arttırabilmek adına ara ara bişeyler deniyorum. Lakin senin aldığın 3d mark puanına ulaşamadım :) Cihazdan memnunum V 20.4 de yaşadığım sorunları bunda yaşamıyorum.


  https://forum.donanimhaber.com/monster-tulpar-t7-v20-5-ve-v20-5-2-performans-testleri--154460589#154460589

 • Hocam bu modelin aynısını dün sipariş ettim.Daha önce hiç pc kullanmadım.Windows 10 yüklemeyi düşünüyorum.Önerdiğiniz bir ayar cihaz gelince bakmam gereken bir kısım varmı acaba ?

 • undy1ng kullanıcısına yanıt

  Bu ayarları yapmadım pc yi aldığım gibi kullanıyorum yapmam gerekiyor mu?

 • yapmanıza gerek yok stok halde kullanabilirsiniz.

 • Hocam ben yeni aldım 2 gün oluyo. GPU'ya yük binince cızırtı geliyor fan sesi değil. Galiba buna Coil Whine diyorlar. Sizde de var mı böyle bir şey yoksa benim cihaz kusurlu mu. İade etmeli miyim?

 • İsmail Çakmak İ kullanıcısına yanıt
  Bunları yapınca performans artacak mi artacaksa yapayım. Oyunlarda 80 derece de oynuyorum genelde

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Konudan ayrı olarak monster'da stok yok. Muhtemelen yılbaşı zammı yapmak için stokten çektiler.

 • undy1ng kullanıcısına yanıt

  Merhaba rica etsem bu performans sonucunu aldığınız ayarları paylaşır mısınız ?

  Tekli çekirdek 581

  Çokluda ise 5800 alıyorum

 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.