Şimdi Ara

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
8
Favori
20.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağol üstad, elimizden geldiğince bir şeyler yaptık
  • Selamlar hocam videonu izledim gayet güzel olmuş

Monster in ürün sayfasına da baktım ancak depolama ile ilgili bir yeri anlamadım sitede böyle yazıyor:

Sabit Disk Türü SATA
    Sabit Disk Kapasitesi 1TB
    M.2 SATA SSD Portu 2x M.2 SATA SSD
    1.inci M.2 SATA SSD Mevcut Değil
    2.inci M.2 SATA SSD Mevcut Değil
    1.inci 2.5" HDD 1TB Hitachi Travelstar 7K1000 32MB 7200RPM HDD SATA-III 6GB/sn
    2.inci 2.5" HDD Mevcut Değil

Yani buradaki bilgiye göre cihaza aynı anda 2 adet 2.5" HDD + 2 adet M.2 SSD takabiliyor muyuz?

Veya 1 HDD + 2 adet SSD RAID yapma şansımız var mı?
  • Kaya kullanıcısına yanıt
    Videonun sonunda donanımları gösterdiğim kısımda bu sorunuza cevap vermiştim.

2 tane 7mm 2.5" disk yada ssd yuvası var. Oraya 9.5mm bir disk yada ssd takarsanız diğerini takacak yer kalmıyor.
    M.2 Sata olarak 2 ssd takabiliyorsunuz. Portu PCIe x2 yada x4 olarak kullanan M.2 SSD takarsanız diğer M.2 slotuna bir şey takamıyorsunuz.

Söylediğiniz şekilde Raid yapılabilir. Bu ve bir kaç farklı şekilde raid konfigürasyonunu Monster test ediyordu, kesin bilgi istiyorsanız telefon açıp sormanızda fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 16 Aralık 2014; 16:35:05 >
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam bir de bu cihaz P503S ile aynı gibi kasa yapısı çok benzer
  • Kaya kullanıcısına yanıt
    Ayni bilgisayar hocam zaten
    Clevo p650se modelidir ikisi de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaya

teşekkürler hocam bir de bu cihaz P503S ile aynı gibi kasa yapısı çok benzer

Aynı bilgisayar. Yurt dışında Clevo P650SE, Sager NP8651, Aftershock S-15, EUROCOM M5 Pro, XTREEM EV P651Sx isimlerle aratırsanız aynı bilgisayarı bulabilirsiniz. Ülkemizde satışa sunan 2 firma olduğu için benzer ürünler görmek mümkün. Ancak Monster kendi adına ürettirdiği RAM'leri kullanıyor. Kullandıkları SSD'ler farklı olabiliyor. Wireless LAN kartları farklı. Özetle, iş özelleştirmeye gelince işler farklılaşıyor.
    Wifi karti olarak monster daha avantajli ama ne kadar farkeder orasini bilmiyorum.
    Ancak victorun da 120gb ssd fiyatina 240 ssd avantaji var gerisi ayni zaten
    Ramlerde esit diyelim
    Monster ve crucuial mi her neyse iste

• Yabancı forumlardan baktım da özetle Harddisk/SSD girişleri bu şekilde yerleşiyor:

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaya -- 16 Aralık 2014; 17:05:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elano68

Wifi karti olarak monster daha avantajli ama ne kadar farkeder orasini bilmiyorum.
    Ancak victorun da 120gb ssd fiyatina 240 ssd avantaji var gerisi ayni zaten
    Ramlerde esit diyelim
    Monster ve crucuial mi her neyse iste

Açıkçası ben bu kadar süre o kampanya için beklemiştim ancak dolar kuru ile birlikte bilgisayarın peşin fiyat aldı başını gitti. Monster'ın en büyük avantajı N11 üzerinden peşin fiyatına 9 taksit imkanı sunması oldu. İlk alışverişim olduğu için 222TL, N11 bonus kampanyası ile 111TL kazandım. Bu durumda Victor tüm avantajını kaybetti.

Wifi kartı olarak 2 anten olduğu için teorikte maksimum (rakamları yuvarlayarak yazıyorum) 3160 AC 400mbit, 7265 AC 800mbit bağlantı hızına ulaşabiliyor. internet kullanımında çok fark yaratmasa da, ağ üzerinden medya oynatma, wireless display gibi bant genişliği gerektiren durumlarda oldukça avantajlı.

https://store.donanimhaber.com/f3/85/72/f385720f96da658f7d94a94d16ab8919.png
    Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 16 Aralık 2014; 17:07:45 >

Evet para puan yonunden gercekten avantajli ama cok alisamadim nedense ben bu puan islerine:)
    Wifi de zaten standart kullanici icin farketmiyormus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elano68 -- 16 Aralık 2014; 17:11:38 >
  • elano68 kullanıcısına yanıt
    Online oyun oynarken de fark olabilir, ama test etmediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum
  • 4.1 ile 1.4.1 arasında kaldım. Birkaç yıl sonra yapılacak bir ekran kartı değişimi yerine , 4-5 yıl sonra Laptop'u satıp, yerine yeni bir Laptop almak daha mantıklı gözüktüğü için 4.1'i tercih edeceğim büyük ihtimalle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TreePriority -- 18 Aralık 2014; 22:12:31 >
  • @mcgoktug İncelemeniz çok başarılı olmuş tebrik ederim :) sordukça başka şeyler aklıma geliyor. Benim t7 2.3.1 de 6 - 7 sn arası açılıyor. Ama 2 - 3 saat kullandık mesela, yeniden başlatınca veya kapatıp 5 dk snra açınca süre uzuyor. 15 sn de falan açılıyor. Bu bir sorun mu acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tıpa tıp aynı bilgisayarı sipariş verdim bugün umarım memnun kalırım.İnceleme için teşekkürler
  • Tıpa tıp aynı olması çok muhtemel değil ;) sizin hdd wd black 750GB 7200rpm 9,5mm., benim wd slim 5400rpm 7mm olduğu için

Benim avantajım 7mm olduğu için ileride 2. bir hdd yada ssd takabilecek olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 18 Aralık 2014; 9:44:59 >
  • Sarohan kullanıcısına yanıt
    Açılıp kapanma testi videosu öncesi yazdığım yazıyı göz önünde bulundurun. Konfigürasyon, kurulu programlar, kurulu sürücüler vs vs bir çok değişken var.
  • bende aldım bu cihazdan...t5 v4.1.2 cihaz genel olarak iyi zaten inceleme yapılmış ancak kendi sıkıntılarımı belirtmek istedim..

1- Adaptor , 2.5kg lık bir cihaza bu boyutta adaptor hakkatten enteresan bu cihazı tercih etmemdeki sebeplerden biri agırlıktı cunku...
    monster bu adaptorleri en kısa değiştirmeli bence..hatta onceden alanlar için bile akıllı boyutta ve agırlaktaki adaptorlerle değişim yapmalı..

2-Driver, cdrom olmadıgı için windows 10u usb penden kurulum yaptım tabi kutu içinden cıkan driver cd sininde kullanamadım...driverı ne sager in sistesinde nede monsterın sitesinde bulmadım,ancak clevo nun sitesiden bazı driverları sıkıntılı indirebildim.bu surucu işi ciddi sıkıntılı gibi geldi bana..4000 tl nin ustunde verdiğim cihaz için driver peşinde ilk kurulumda koşmak hem canımı sıktı hemde gelecekte driver desteği için soru işaretleri olusturdu..
  • El_domingo kullanıcısına yanıt
    Haklı olarak dile getirdiğiniz sıkıntıları bende incelemem de bire bir yazdım ve anlattım. Ancak;

1- Cihazın ağırlığı ve kasanın inceliği ne öre adaptörün küçük olmasını beklemeniz hata oluyor. Çünkü içinde bulundurduğu yüksek donanımların enerji ihtiyacı ancak yüksek watt gücüne sahip adaptörler ile gerçekleştirilebilir. Bu cihazın orijinal adaptörü daha küçük boyuttaki 150watt adaptördü ancak dünya genelinde yapılan incelemelerde 150Watt adaptörün ihtiyacı karşılayamadığı ortaya çıktı ve bunlar bir üst model olan P650SG (980m) modelinin adaptörü ile dağıtılmaya başlandı.
    Özetle Monster'ın yapabileceği bir şey yok, transistör devrimi yapılmadan adaptörler küçülmez

Ben satın almadan önce telefonda ilk söylenen adaptörün büyüklüğü ve ağırlığıydı. Bende bunu bilerek aldığımı söyledim.

2- Video ve yazılı incelemem de bunu bende bellirttim. Artık para bile etmeyen 2 yada 4gb flash bellek ile sürücülerin gönderilmesi lazım. Benim 2. bir bilgisayarım yada harici sürücüm olmasa nasıl kuracağım? Ayrıca bana gelen DVD boş çıktı.
    İşin kötü tarafı Wireless 7265-AC sürücü kurulmadan çalışmıyor. Sadece o otomatik olarak yüklenmiş olsa yine bir şekilde internete girip çekersiniz.

Şuanda sürücüler Clevo'nun sitesinde var ancak ftp indirme hızı 40kb/sn ile sınırlı. Flashget gibi araçlar ile bile saatler sürüyor. Alternatif olarak Eurocom'un sitesinden tam hızda çekilebiliyor ancak eski tarihli sürücüler mevcut.

Ustad buyukluk kucukluk biraz goreceli bi kavram hani herkes buyuk falan diyodu ama yani tam anlamıyla kamyon takozu beklemyirdum ...
    asus adaptor 590gr ve resimde daha ufak gozukuyor...
    http://www.amazon.com/ASUS-180W-Notebook-Power-Adapter/dp/B00HWI6ZY8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1418901735&sr=8-1&keywords=180w+adapter+notebook&pebp=1418901855551

• El_domingo kullanıcısına yanıt
    Aslında gönderdiğiniz linkteki ölçülere bakınca hemen hemen aynı boyutlarda olduğunu görebilirsiniz.

6.5 x 3 x 12 inches yani 16,51cm x 7,62cm x 3,48cm

Bizim ölçüler; 17 x 8 x 3,5 cm

Sadece arada 350gr ağırlık farkı var Bu kadar kusur kadı kızında da olur
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.