Şimdi Ara

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
8
Favori
20.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinize sağlık gerçekten güzel bir inceleme

Benim uzun zamandır takip ettiğim iki laptoptan biri ve hem özellikleri iyi hemde tasarımı göze hoş gelsin diyenlerdenim bende. O yüzden size bir sorun olacak en azından aklımdaki bir modeli incelemiş birisi olarak sizce;

Gigabyte P35X v3 mü yoksa Monster Tulpar T5 v4.1.1 mi?

En azından birini değerlendirmiş olarak yorumlarınızı bekliyorum
  • P35W v3 derseniz karşılaştırma yapılabilir çünkü P35X 980m ekran kartı kullanıyor ve 8GB GDDR5 bellekle geliyor.
    Ocak ayı içinde bu modeller satılmaya başlanacakmış ancak P35 serisi ilk geldiği günden itibaren 5000TL bandında satışa çıktı. Ben çok uzun zaman P35K gelsin diye bekledim. Ardından P35G almaya niyetlenmiştim ki P35W ve P35X çıktı. Optik sürücü ve Subwoofer dışında tek donanımsal fark ekran kartının 3GB değil 6GB olması.

Tulpar T5 V4.1 ise Komple alüminyum, 3 fanlı soğutma sistemi ve PCIe x2 x4 portu gibi yeni teknolojilere verdiği destekle öne çıkıyor. Aradaki fiyat farkı çok. Xoticpc de baktığımda yaklaşık 500 dolar fark vardı. TL'ye çevirip vergi, gümrük vs ilave edince nasıl bir satış fiyatı olacağını hayal edebiliyorum
    Bence Gigabyte beklemeye değmez. Zaten ben beklemekten vazgeçip bu notebook'u aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 19 Aralık 2014; 17:10:48 >

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Açıkçası benim bekleme ve fiyat ile ilgili sıkıntım yok. Buna istinaden sizce Gigabyte markasının v3 modellerini beklemeli miyim? İlgili cevabınız için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheConqueror_

Açıkçası benim bekleme ve fiyat ile ilgili sıkıntım yok. Buna istinaden sizce Gigabyte markasının v3 modellerini beklemeli miyim? İlgili cevabınız için şimdiden teşekkürler

Notebookreview forumda P35 serisinin sıkıntıları olduğunu yazan kullanıcılar var. Çok detaylı okumadım ancak iade edip P650 serisine yönelenler çoğunlukta Beklediğinize değer mi bilmiyorum

• Kablosuz bağlantıda online oyun oynarken ara ara ping yükselmesi, lag oluşması gibi sorunların çözümü çok basit.

Aygıt yöneticisinden Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7265 ayarlarında gelişmiş sekmesinde U-APSD Desteği KAPALı konuma getirilmeli. Ping süresi 8-10ms kadar azalıyor, sorunlar kalmıyor.

ilk mesaja ekliyorum. Bu notebook yada bu kablosuz ağ kartını kullanan kullanıcılar için çözüm olacaktır.
  • 750gb WD mi tavsiye edersiniz 1 Tb Hitachi mi?

Kalite olarak soruyorum boyut sıkıntım yok 750 yeterli zaten haricim var. sonra bad/pending sectorler filan başımıza bela olmasın diye soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swanford -- 22 Aralık 2014; 21:41:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swanford

750gb WD mi tavsiye edersiniz 1 Tb Hitachi mi?

Kalite olarak soruyorum boyut sıkıntım yok 750 yeterli zaten haricim var. sonra bad/pending sectorler filan başımıza bela olmasın diye soruyorum

Açıkçası ben bu bilgisayarı yalnızca ssd ile çalıştırdıktan sonra HDD ile kullanmak istemez hale geldim. Şuanda 5400rpm Seagate 500gb bir disk takılı. USB 3.0 harici disk kutusundan söküp taktım. N11 puanlarım ile 7 ocakta 750gb WD Slim 7mm 5400 rpm hdd alıp takmayı düşünüyorum. Ancak günlük kullanım esnasında diskin çalışırken çıkardığı ses fanlardan fazla. Yalnızca ssd varken windows tablet gibi sessiz sedasız çalışıyor.

Bahsettiğiniz 2 disk de 7200rpm diye düşünüyorum. Hitachi de WD alt markası. Ancak ben her zaman WD tercih ederim. Okuma yazma testlerinde ikisini de gördüm. Hitachi %1 kadar daha hızlı. Ben 5400 devirden bu kadar rahatsız olduysam 7200 devir sizi ne kadar rahatsız eder tahmin ediyorum. Ayrıca bu 2 disk de 9.5mm olduğu için ileride 2. bir hdd yada ssd takamazsınız.

• güzel inceleme başarılar diliyorum yarışmada. laptop da canavar gibi hayırlı olsun

1 eksik noktasını gördüm. kendinizi neredeyse hiç göstermemişsiniz incelemede. editörlük demek sadece ürünü göstermek değil ki.

büyük teknoloji sitelerinini incelemelerine bakarsanız sadece gerektiği yerde ürünü yakından çekiyorlar.

benim incelememin de montaj işleri bekliyor 1.5 haftadır malum final dönemi .
    ben de fan seslerini ölçmek için desibelmetre yazılımını kullanmıştım telefondan. umarım editörler sizin incelemenizden çaldığımı düşünmez

• quote:

Orijinalden alıntı: tns1

güzel inceleme başarılar diliyorum yarışmada. laptop da canavar gibi hayırlı olsun

1 eksik noktasını gördüm. kendinizi neredeyse hiç göstermemişsiniz incelemede. editörlük demek sadece ürünü göstermek değil ki.

büyük teknoloji sitelerinini incelemelerine bakarsanız sadece gerektiği yerde ürünü yakından çekiyorlar.

benim incelememin de montaj işleri bekliyor 1.5 haftadır malum final dönemi .
    ben de fan seslerini ölçmek için desibelmetre yazılımını kullanmıştım telefondan. umarım editörler sizin incelemenizden çaldığımı düşünmez

Teşekkür ederim, beklediğime değdi diyebilirim
    Bilgisayar incelemesi isteniyorsa ben ön plana çıkmak istemedim. Başında ve sonunda yeterli olduğu kanaatindeyim. Yarışma başlığındaki video'da ilk yapan her zaman öncelikli, bu yüzden elinizi çabuk tutun, kopya çekti demesinler diyor. Umarım incelemeniz başarılı olur ve böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Şimdiden başarılar dilerim.

• Arkadaşlar bu akşam yani 26.12.2014 tarihinden sonra iş nedeniyle Aşkabat/TÜRKMENİSTAN'da olacağım için foruma giremeyeceğim. Özel mesajla soru soran ve cevap veremediğim arkadaşlar var. Bu koşturmacada ancak okuyabilecek kadar internete girebildim. Okuyup cevap yazmadığım için hakaret eden bir arkadaşımız bile olmuş. Canı sağ olsun. Bir süre internet erişimim de olmayacağı için, özel mesajlara ve konuya yazılan sorulara cevap vermem mümkün olmayacak.

Tekrar görüşünceye kadar herkese iyi forumlar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Arkadaşlar bu akşam yani 26.12.2014 tarihinden sonra iş nedeniyle Aşkabat/TÜRKMENİSTAN'da olacağım için foruma giremeyeceğim. Özel mesajla soru soran ve cevap veremediğim arkadaşlar var. Bu koşturmacada ancak okuyabilecek kadar internete girebildim. Okuyup cevap yazmadığım için hakaret eden bir arkadaşımız bile olmuş. Canı sağ olsun. Bir süre internet erişimim de olmayacağı için, özel mesajlara ve konuya yazılan sorulara cevap vermem mümkün olmayacak.

Tekrar görüşünceye kadar herkese iyi forumlar dilerim.

Yolun açık, kılıcın keskin olsun, işlerin rast gitsin...
  • Beyler 2. hdd yi nereye takıyoruz tam olarak? 2 portun da resmini çekip yükleyebilecek varsa çok sevinirim.
  • Portlar alt alta videodan gördüğüm kadarıyla yani ikisininde 7mm olması koşuluyla bir diski üste bir diski alta takmalısınız ikisi de Sata3 ise taktığınız port farketmez sanırım
    Arkadaşım düşünüyor bu ürünü inceleme güzel olmuş elinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: GraphGearTR

Beyler 2. hdd yi nereye takıyoruz tam olarak? 2 portun da resmini çekip yükleyebilecek varsa çok sevinirim.

Umarım işinizi görür

Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri
    Monster TULPAR T5 V4.1 Inceleme, Sorunlar, Fan Modifikasyonu, Parça Değişimleri

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Eyw hocam aynen bunu soruyordum (= peki iki mekanik diski üst üste koyunca birbirlerinden etkilenmezler değil mi? ben o Yüzden 1 hdd+ 1 ssd düşünüyorum

• Her ikisi de 7mm olduktan sonra sıkıntı olmaz.
  • ürün muhteşem ürünün fiyatı 3000 e inse alırım sizce inme ihtimali varmı :)
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    ürünün fiyatı 3200lere inmişti aslında yıl sonunda ama kaçırdırnız malesef
  • Peki bu 7mm'lik HDDleri takınca raid modunda mı oluyorlar?

• hocam bu laptopahttp://www.amazon.com/Samsung-XP941-128GB-80mm-MZHPU128HCGL/dp/B00IT8VTN2 bu ssd takılabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swanford -- 6 Ocak 2015; 22:59:40 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.